ProZ Rev. 5.0 (Yoğun Fotoğraf içerir :D)
5 5

Bu konuda 24 mesaj var

10 hours ago, ZvAnA said:

20200128_170900.jpg

Güle güle kullan, güzel olmuş lakin şu 5.25'leri kapattığın pleksinin bükülme yeri çok sırıtıyor, işçilikten 2 puanını kırdım.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, biraz sırıtıyor, ama fotoğraftaki kadar dikkat çekici değil gerçekte. Zaten kapakta kapalı olunca gözüken yerde değil. O yüzden pek dert edilecek bir durum olmadı. Aslında oraya metal bir sac, alüminyum levha falan bulsaydım metal yapma taraftarıydım ama sonradan kasanın ağırlığı açısından da pleksiye karar verdim. Çünkü o kadar radyatör, pompa vs hakikaten çok ağırlaştırıyor kasayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnsan özenmiyor değil :) Elinize sağlık, iyi ki hiç elim yatkın değil ne zaman yükselsem beceriksizliğim aklıma geliyor ve modum tekrar düşüyor. :D 

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ağzımın suyu akarak baktım ve okudum postu. Cidden çok çok güzel olmuş abi ellerine sağlık. 

Atrin tarafından düzenlendi
ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, tabikirandalthor said:

Arkadaki arabalardan biri gidiş yönünün tersine park ettiği için ben de buradan 3 puan kırıyorum.

20200120_173924.jpg

Sizin gözlerde sorun var o halde, çünkü bu resimde 2 ileri 2 geri park halinde araç var.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Deathknight said:

Sizin gözlerde sorun var o halde, çünkü bu resimde 2 ileri 2 geri park halinde araç var.

Bilgisizliğinizi yüzünüze vurmak istemezdim ama beni buna mecbur ettiniz. En sağdaki araba hibrit olduğu için, hibrit arabalar bu modelde oluyor. Belki haklı olabilirsiniz ama. O ihtimali de göz önünde bulundurarak:

Beni yüze vurmaya mecbur ettiğiniz için yaptığınız yorumdan 3 puan kırdım.

Ama siz haklıysanız, konuyu açan arkadaşın işçiliğinden 3 değil, 5 puan kırıyorum. Çuvaldızı da kendime batırmaktan geri kalmayarak, yaptığım yanlış yorumdan ötürü kendimden de 0.5 puan kırıyorum. 

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, tabikirandalthor said:

Bilgisizliğinizi yüzünüze vurmak istemezdim ama beni buna mecbur ettiniz. En sağdaki araba hibrit olduğu için, hibrit arabalar bu modelde oluyor. Belki haklı olabilirsiniz ama. O ihtimali de göz önünde bulundurarak:

Beni yüze vurmaya mecbur ettiğiniz için yaptığınız yorumdan 3 puan kırdım.

Ama siz haklıysanız, konuyu açan arkadaşın işçiliğinden 3 değil, 5 puan kırıyorum. Çuvaldızı da kendime batırmaktan geri kalmayarak, yaptığım yanlış yorumdan ötürü kendimden de 0.5 puan kırıyorum. 

OMFG!!! What did you said ???

LoL, bahaneyle bana eğlence çıkmış oldu, oysa ki arabanın ayna ve kapı kolundan bakarak arabanın yönünü algılamak zor olmasa gerekti.:zuh:

aw1.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Deathknight said:

LoL, bahaneyle bana eğlence çıkmış oldu, oysa ki arabanın ayna ve kapı kolundan bakarak arabanın yönünü algılamak zor olmasa gerekti.:zuh:

aw1.png

Konudan sapıp, konuyu açan arkadaşın fotoları üstüne foto koyduğunuz için 4 puan daha kırdım. Lütfen konudan sapmayalım. 

@ZvAnA Umarım ilerde bir gün sizinkisi gibi pc kurabilirim. (Konudan sapmadığım için kendimden kırdığım 0.5 puanı geri aldım)

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

aw1.png

Ooo English my friend hemi de kisaltmali buyuk-kucuk harfli falan :O

@tabikirandalthor size de aldiginiz puan numarali gozluk yaziyorum, bir daha dikkat edersiniz boylece. Sana puanim 9 kanka, o yuzden 9 numarali gozluk hayirli olsun. Biraz kavanoz dibine benzer LoL.

@ZvAnA Ledler cok guzel duruyor, ne kadar surede bitirdiniz acaba?

Najaz and tabikirandalthor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda geçen hafta sonu üşengeçlikten kurtulup sıvı soğutma bloğunu taktım rtx 3080'e. Kıyaslamak için koyduğum fotolardan anlaşılacağı üzere kart cücük gibi kaldı :lol: Tabi böyle hem boyunun kısalması hem de tek slot kaplar yapıda olması çok iyi oluyor. En basitinden normal haliyle sata portlarının oraya vs ulaşmak mümkün değil. Şimdi ulaşması çok rahat. Bloğun kalitesini de çok beğendim. Valla EK ile yarışır hatta daha ucuza, daha iyisi. Ancak bu çekik gözlüler ürün yapmayı öğrenmelerine rağmen, hâlâ Bir tane kurulum şemasını kutu içine koymayı akıl edemiyorlar. Bu konularda tecrübeli olan benim bile bir sürü farklı vidanın, hangisinin nereye olduğunu bulma konusunda epey zamanımı aldı. Yalnız adreslenebilir rgb'si de bozuk sanırım. Ne yaptıysam Asus Aura ile çalıştıramadım. Anakartın 5v. 3 pinli rgb soketine doğru şekilde bağladığım halde daha bir kere yakamadım. Ya bozuk ya da Asus'la alakalı başka bir sorun da olabilir Bilmiyorum. 

Soğutma performansına gelirsek çok fazla birşey demeye gerek yok. Full sıvı soğutma bloklu her ekran kartı gibi sıcaklık dert olmaktan çıkıyor. Palitin kendi 3 fanlı soğutmasıyla default fan ayarlarında masaüstünde 40-45 dereceleri gören alet şimdi masaüstünde 24-30 derece.  Yine kendi fanlı soğutmasıyla yük altında genellikle 75 derecelerde ama max 83 derece olarak gördüğüm kart, blok takıldıktan sonra 45-50 derece. 50 üzeri için daha zorlamaya fırsatım olmadı kartı :P

Montaj aşamasında çektiğim fotolar;

bo5vlc.jpg T6cE7a.jpg

z4FKpH.jpg  

Ben bir de aşağıdaki fotodaki bloğa sıvı giriş çıkış portlarının üzerinden sıcaklık ölçebilen ekranlı bir ürünü ayrıca almıştım. Onu da taktım tabi.

rNziLz.jpg AV48g6.jpg  

Pjz7S9.jpgAaLppv.jpg

c2dWVo.jpg

ZvAnA tarafından düzenlendi
MilesTeg, wazzap, KaziQ and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modern fitting aparatları oldukça iyiler. Hem tasarımları çok gelişti hem üretim kalitesi çok iyileşti. 4-5 tane ayrı ayrı conta olabiliyor tek bir fitting içinde ve çok da uzun ömürlüler bu contalar.

Çok bariz bir hata yapmazsanız sızdırma olayı pek olası değil artık. Bundan 10-15 sene önce olsa anlardım ama şuan çok bir şey ifade etmedi bana. Tabi böyle bir opsiyon güzel bir şey ama çok elzem değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elzem olmadığı kesin, ama sızdırma illa parça hatası vs. değil, unutkanlık yada acemilik nedeniyle de olabiliyor. Bu sızdırma korkusu nedeniyle isteyip de custom sıvı soğutmaya uzak duran pc kullanıcılarının bu işe başlamalarına vesile olabilir. Böyle birşey düşünmüş olmaları güzel olmuş. Ha bizim ülkede tabi bir rakor min. 30-40 liraya mâlolunca uzak durulması çok normal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok