AMD Ryzen Genel Konu-Anakart/İşlemci v.b.
2 2

Bu konuda 163 mesaj var

Chipset sürücülerini şimdiye kadar hiç yüklemedim desem :mrgreen:

B450 için indirmeye gerek var mı ? Artı / eksi ne getiriyor ? Sistemim stabil çok şükür , hep kulağıma küpe ettiğimi uygularım genelde ; çalışıyorsa dokunma :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hı... :mrgreen:

Yükledim ama pek bir şey de değişmedi açıkçası. Gerçi ben her haltın en güncelini kullanmaktan yana olduğum için milletin ağladığı windows 10 güncellemelerini bile aksatmadan kullanıyorum. Daha hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI AGESA 1.0.0.6'yı yayınlamış.

Wccftech şunları yazmış chancelog olarak:

Following is the changelog for the AMD AGESA 1.0.0.6 BIOS firmware along with the MSI motherboard list and the respective BIOS download links:

Support identifying discrete graphics card. allowing users to successfully enter OS with AM4 CPU (w/o integrated graphics) and without a graphics card installed.

Solve compatibility issue for graphics card and USB sound card.

Optimize A-XMP memory function.

Optimize BIOS function - Memory Try It!  

Optimize FCH BCLK-related function.

https://wccftech.com/msi-rolls-out-agesa-1-0-0-6-bios-firmware-for-amd-300-400-motherboards/

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1usmus diye bir arkadaş var, Rus kendisi. Bidiğiniz üzere, Ryzen işlemciler daha performanslı kullanabilmek için sistemdeki RAMlerinin hızlarının da yüksek olması gerekiyor. İşte bu RAMlere overclock daha kolay ve stabil olsun diye bu arkadaş Ryzen DRAM calculator diye bir program yapmıştı. Birçok yerde görmüşsünüzdür zaten.

Neyse, bu arkadaş şimdi de CPU overclocku için yeni bir program geliştirmiş. Daha yüksek hızlara, daha az güçle çıkılabileceğini falan iddia ediyor.

https://www.tomshardware.com/news/clocktuner-unlocks-higher-performance-lower-power-consumption-on-amd-zen-2-cpus

Linus da bir video yapmış konu ile ilgili.

https://www.youtube.com/watch?v=W872lQcy65I

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI'ın sitesinde ki son chipset driver AMD'nin sitesindekinden daha yeni gözüküyor. Bunu araştırdım Reddit'te Gigabyte için de aynısının olduğunu, installer packetin Gigabyte'ın olduğu ve sistemde Gigabyte adına bir driver olmadan AMD adında kurulduğunu yazmışlar. Hiç deneyen oldu mu?

Birde son bios denemelerinde 3000 ve 4000g serileri için gecikme değerlerinin daha düşük olduğunu yazmışlar. Bizim için günlük hayatta ne tür değişiklikler olacak acaba.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet ilk inceleme gelmiş.

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_procesora_amd_ryzen_5_5600x_amd_utarlo_nosa_intelowi-13913.html

Gayet güzel görünüyor. Amd'nin tek çekirdek performansını bu seviyede görmek göz yaşartıcı. :) 

Bir de şu var:

https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-9-5900x-ryzen-7-5800x-and-ryzen-5-5600x-tested-in-16-games

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi indirim günleri yavaştan geliyor. Anakart düşünceleriniz neler x570 / B550 olarak? 

Birde sanırım B560 olacak ilerde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir insan Zen3'ten sonra gidip Intel alıyorsa onun amacı en iyi performansı almak değildir. Sadece RDR2 oynayacaksa Intel alabilir tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ama rüzgar tersine döndü bir miktar,1

10700K 380 USD Newegg fiyatı,

5800X ise 450 USD.

Bu durumda ben sıfırdan 8 çekirdekli bir CPU ile sistem kuracak olsam 10700K alırım hele de 2560x1440 çözünürlük de kullanıyor olsam.

Ancak ve ancak 240Hz veya 360Hz 1080p monitör ile bir sistem kuruyor isem orada 5800X tercihi yaparım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sıfırdan amd zen 3 sistem toplayanlar nasıl çalıştıracaklar sistemi merak ediyorum? zira anakartlara bios update yapmadan zen 3 cpu'ları görmüyorlar değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, RFID said:

linki okudum, sorumun cevabıyla alakalı bir şey göremedim.

bios update yapmak için anakartın üzerinde bir işlemcinin olması gerekiyor. ben sıfır aldığım x570 anakarta nasıl direkt olarak zen 3'ü takıp çalıştıracağım, bunun cevabı yok. halihazırda çalışan bir işlemci olmadan bios update yapılabiliyor mu ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, TiesTorN said:

bios update yapmak için anakartın üzerinde bir işlemcinin olması gerekiyor. ben sıfır aldığım x570 anakarta nasıl direkt olarak zen 3'ü takıp çalıştıracağım, bunun cevabı yok. halihazırda çalışan bir işlemci olmadan bios update yapılabiliyor mu ki?

O konuyu deneyimleyen biri vardır aramızda o cevap versin. AMD son serilerden işlemcim olmadı👍

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, TiesTorN said:

Bazı board'larda arka çıkışların arasında bios update tuşu ve bu iş için belirlenmiş bir usb yuvası oluyor. Bios'u flash diske atıp bu yuvaya takıp sisteme güç verirken bu düğmeye basılırsa sistem cpu olmadan direk bios flashlamayı kendisi yapıyor. Zaten sizlerin alacağınız mobo'lar ortalama üstü bir şeyler olacağından muhtemelen bu özellikle gelir ama önceden spec sheet'lerden bakmakta fayda var.

Firienholt and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, T800 said:

Şimdi ama rüzgar tersine döndü bir miktar,1

10700K 380 USD Newegg fiyatı,

5800X ise 450 USD.

Bu durumda ben sıfırdan 8 çekirdekli bir CPU ile sistem kuracak olsam 10700K alırım hele de 2560x1440 çözünürlük de kullanıyor olsam.

Ancak ve ancak 240Hz veya 360Hz 1080p monitör ile bir sistem kuruyor isem orada 5800X tercihi yaparım.

5600X > 10700K.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Peregrine said:

Bazı board'larda arka çıkışların arasında bios update tuşu ve bu iş için belirlenmiş bir usb yuvası oluyor. Bios'u flash diske atıp bu yuvaya takıp sisteme güç verirken bu düğmeye basılırsa sistem cpu olmadan direk bios flashlamayı kendisi yapıyor. Zaten sizlerin alacağınız mobo'lar ortalama üstü bir şeyler olacağından muhtemelen bu özellikle gelir ama önceden spec sheet'lerden bakmakta fayda var.

Guruda liste vardı. Yanlarında da downloadları praya gçz atılabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok