Araç içi tavan tablet/ekran tutucu projesi
2 2

Bu konuda 9 mesaj var

Arkadaşlar selamlar enteresan bir projeyle karşınızdayım. Fikirlere açığım yönlenme olarak. Haftasonu arabada film izleyelim fantezisi yaptık, hoşta oldu.

Şimdi elimde bi tane 10" tablet var; aklıma gelen fikir güneşlik padler varya açılıp kapanıyor, klipsten yerinden çıkıyor falan. 2 tarafın klipslerini açıp bir aparatı oraya geçmeli yapacağım. Duruma göre sökülüpte takılırda olacak. Kendim mekanik ve 3d vs işleriyle uğraştığım içinde herşeyi kendim yapacağım. Tableti tutacak şase taslağı kafamda şöyle canlandı ve çizdim. Beyazlar plastik tutucu kısımları, siyah gibi olan kısımı metal, ölçü şu an belirsiz ama kabaca böyle; ortada ki metale ilaveten bir bağlantı köprüyle üstte tutucu klipse bağlanır blok gibi olacak. Çizimlere devam edeceğim.

tool1.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerekli ölçümleri yaptıktan sonra kafamda şöyle birşey çıkarttım şimdilik. Asma aparatı için biraz düşünmem gerekebilir, sallandırma mı yapsam yoksa ayarlanabilir mi diye, çoğu hazırda elimdeki metal işçiliğiyle çözebileceklerimi ayarladım eğer askı kısmındaki plastik taşımaya yetmezse biraz kalınlıkla desteklemeyi düşünüyorum ilk etapta olmadı ya farklı bir şekilde geçme düşüneceğim ya da o parçalarıda metalle yapabilirmiyim diye biraz kafa yoracağım. Gerçi kafadan çok el işçiliği lazım ama hassas işleme için elimde yeterli alet edevat yok :P

Untitled-1.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu işin fren yapması, çukura girmesi var. Araç şasisine M6 ile bağlanmadigi sürece uçar gider bence.

Sorento : 705512.pngPicanto : 788546.pngGolf 7: 983702.png

Bu işin fren yapması, çukura girmesi var. Araç şasisine M6 ile bağlanmadigi sürece uçar gider bence.

Sorento : 705512.pngPicanto : 788546.pngGolf 7: 983702.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

M5 ile yapıyorum da asıl amaç zaten hareket halinde düşünmedim. Bir yere gidince veya dış şarıda otururken durup izlemek amaçlı gibi.
Koltukta yatınca konfor oluyor.

Sabitleme amacıyla ön konsola bir aparat yapmak daha yaratıcı olabilir. Onda da zaten 7" kullanmak gerek, 10" tablet hb arabada dev gibi duracak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bildiğin şarapnel olmuş. Bununla en ufak bir kaza korkunç sonuçlar doğurabilir. Kullanmadığınız zamanlarda çıkarsanız bile bu zımbırtının otomobilin yaşam alanı içinde durmaması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathknight   çalışmaya ayrılan emek için tebrikler , yanlız tablet direkt olarak geri görüş aynasını kapatıyor büyük risk .  Ayrıca Whooosh a katılıyorum Allah korusun bir kaza anında saatli bomba gibi o profillerin kenarları bıçak gibi keskin olabilir.

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Whooosh said:

Bu bildiğin şarapnel olmuş. Bununla en ufak bir kaza korkunç sonuçlar doğurabilir. Kullanmadığınız zamanlarda çıkarsanız bile bu zımbırtının otomobilin yaşam alanı içinde durmaması lazım.

22 dakika önce, TatanQa said:

@Deathknight   çalışmaya ayrılan emek için tebrikler , yanlız tablet direkt olarak geri görüş aynasını kapatıyor büyük risk .  Ayrıca Whooosh a katılıyorum Allah korusun bir kaza anında saatli bomba gibi o profillerin kenarları bıçak gibi keskin olabilir.

Araç seyir halindeyken böyle bir fantezim olmayacağı için bir sorun olmayacak arkadaşlar. Sabit yapacak olsaydım farklı bir girişim olurdu. Bu sadece asma aparatı prensibinde.

Bagajda taşınan krikodan bir farkı mı var hocam, bagajda kullanılmayacağı zaman durur bir sorunu olmaz.

Profiller kesemez ayrı mesele taşlama yaptığım için ama yinede öyle bir dertte olmayacak. Ben nerdeyse her gün haşır neşirim bu profillerle falan :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

Araç seyir halindeyken böyle bir fantezim olmayacağı için bir sorun olmayacak arkadaşlar. Sabit yapacak olsaydım farklı bir girişim olurdu. Bu sadece asma aparatı prensibinde.

Bagajda taşınan krikodan bir farkı mı var hocam, bagajda kullanılmayacağı zaman durur bir sorunu olmaz.

Profiller kesemez ayrı mesele taşlama yaptığım için ama yinede öyle bir dertte olmayacak. Ben nerdeyse her gün haşır neşirim bu profillerle falan :D

Pardon ben o kısmı atladım sanırım , park halindeyken ön cama plazma tv koysak da sorun yok zaten :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok