Hava temizleme cihazı
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

Selamlar, bu cihaz mi su cihaz mi demeden önce,

1)HEPA filtre denen şey virüs suzebilir mi?

2) tek noktadan süzme işlemi yapmaya çalışan bir cihaz, odada vortex oluşturup orada burada duran virüsün daha çok uçuşmasina sebep olur mu?

3) iyonizer, ozon jeneratörü gerçekten zehirliyor mu?

4) önereceğiniz cihaz var mı?

Sorento : 705512.pngPicanto : 788546.pngGolf 7: 983702.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bizim yatak odasına xiaomi air purifier pro çocuk yatak odasına da yine aynı markanın 2h modelini aldım 1 ay kadar önce. Alma nedenim eşimin ve kızımın aşırı alerjik olup sabahları hapşırarak uyanmasıydı. Önce yatak odasındakini aldım. 1 hafta kadar denedikten sonra diğerini de çocuk odasına aldım. Alerjenleri gerçekten çok güzel topluyor, odanın havası çok değişti ki ben bile hissedebiliyorum. Bizim odadaki pro olanı oda büyük olduğu için almıştım. 2h olan modeli fazla fazla yeterli 30 m2 civarındaki bir oda için, üzerinde oled ekran vs. de olmadığı için daha ucuz. Filtreleri 4 ay kadar dayanıyor, değişimi çok kolay. Türkiyede bu ara stokta yok ama yaz aylarına doğru biterse ve hala gelmemiş olursa gearbest üzerinden getireceğim. Alerjik reaksiyonlar haricinde en ufak bir etkisi yok, ozon vs. olayıyla ilgisi de yok, mekanik olarak temizliyor havayı. 

emre666, T800 and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dükkan için aldığım UFO O2 hava temizleyici ulaştı. Tam dükkanları kapattigimiz gün geldiği için eve götürmek zorunda kaldım.

İçerisinde çeşitli katmanlarda filtreler var ve en son UV lamba üzerinden de hava akışı geçip fan vasıtasıyla dış mazgaldan atılıyor.
f238a39cd1d1ca340d8a6279974cb6f6.jpg

uzaktan kumandası ve cihaz üzerinde de aynı fonksiyonları yapan tuşlar var.
3 kademeli fan var. En düşük fan hızı, orta hızda üfleyen Arçelik klima kadar ses çıkartıyor ve uyumak için bana fazla yüksek geldi. Bu yüzden maksimum fan hizinda, saat 21:00 da 2 saatliğine kurup 23:00 gibi arınmış odaya yatmak tarzında kullanabilir diye düşünüyorum.
Onun dışında günlük odada en düşük fan hizinda kullanılırsa rahatsız edici bir sesi yok.
Otomatik çalışmasını sağlayacak bir sensör, ortam hava kalitesini anlayacak sensör vs bulunmuyor. Tamamen sizin kontrolünüzde , fonksiyonları , fan hızını vs ayarlamanız gerekiyor.
Fiyatı sürekli olarak yükseliyor.
96de555474fd15762eb23677dce8a4c0.jpg

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ev için de Fakir Vigor aldim. Uzerinde otomatik çalışmaya yönelik bolca sensör bulunuyor. Quiet modu da bulunuyor, böylece yanında uyuyabilecek kadar sessiz olur diye düşünüyorum. Filtreleme sistemi oldukça benzer, yine en son UV lambadan hava akışı geciyor. Ekstradan filtre tabakasında elektrostatik filtre bulunmakta.

200d3286f085023501b15173262822d2.jpg
74de0adb4f616926da9cc56f60d79091.jpg

Bunun da fiyatı artış trendine girdi.
e15b4cb3426066eb2e77a844039d1fb8.jpg

emre666 and pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar bir hava temizleyici almayı düşünüyorum :

Spoiler

Oğlum 7 yaşında uyurken ağızdan solunum yapıyor. Kbb uzmanına götürmüştüm 2-3 sene önce , o dönem çok sık hastalanıyordu anaokuluna başladığı dönemdi sanırım , geniz eti-adenoid sanırım onu ve bademciklerini alalım demişti. Fakat bademcikleri ile ilgili sorun yaşamamıştık. Neyse pandemi oldu zaman geçti şu an birinci sınıfa gidiyor dediğim gibi geceleri burundan nefes alamıyor dönüp duruyor vb.

Hem hava temizleyici hem nemlendirici işlevi olan bir cihazı denemek istiyorum.

Biraz bakındım her markadan şikayet de var memnun olan da (Az) . Riske girmektense dyson bakayım dedim 12-13 bin nira. İşe yarayacaksa neden olmasın.
Bu aralar alan kullanan öneride bulunacak olan var mı?
Yukarıda yazılan cihazlar hala çalışıyor mu önerir misiniz?
ek: Şimdilik uzaklaştım alma düşüncesinden. Bakalım karacumada fiyatlar değişecek mi?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam hava nemlendirme özelliği olanları ben aldığımda çok önermemişlerdi.

Fakir Luminosso Smart+ diye bir model almıştık geçen sene, indirimde 3400 lira gibi bir rakamı vardı. Şimdi ne oldu allah bilir:)

Oğlanın odasında duruyor, çok sessiz ve memnunuz hatta oğlanın odasında mikro klima ortamı var diyebilirim. Evin kalanından sonra odasına girince sakinleşiyor insan, serin bir esinti, değişik bir ortama girmiş gibi oluyorsunuz.

Reklam olmasın, diğer cihazları deneyimlemedim ancak güzel alet diyebilirim.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/22/2022 at 9:43 AM, escape said:

Hocam hava nemlendirme özelliği olanları ben aldığımda çok önermemişlerdi.

Fakir Luminosso Smart+ diye bir model almıştık geçen sene, indirimde 3400 lira gibi bir rakamı vardı. Şimdi ne oldu allah bilir:)

Oğlanın odasında duruyor, çok sessiz ve memnunuz hatta oğlanın odasında mikro klima ortamı var diyebilirim. Evin kalanından sonra odasına girince sakinleşiyor insan, serin bir esinti, değişik bir ortama girmiş gibi oluyorsunuz.

Reklam olmasın, diğer cihazları deneyimlemedim ancak güzel alet diyebilirim.

Merak edip baktım 9.000TL olmuş :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.akakce.com/hava-temizleme-cihazi/en-ucuz-xiaomi-mi-air-purifier-pro-h-hava-temizleyici-fiyati,1096117856.html

daha bir kaç ay önce 4 bin liraya aldım, vay arkadaş... iyi ki almışım.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08M5GRC8V/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

orjinal yedek filtresini de 7000 liraya almışım.

pro H en geniş alana göre olan modeldi

diğer marka modellerin filtresi 3-6 ay giderken, bu yoğun kullanımda 15 ay, benim gibi seyrek kullanımda 2 - 2.5 sene gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok