Lazer yazıcı sorusu
2 2

Bu konuda 20 mesaj var

Lazer yazıcı alabilirim : wi-fi ve tarayıcı gerekli. Siyah beyaz çıktı için.
https://www.hepsiburada.com/xerox-workcentre-3025bi-fotokopi-tarayici-wi-fi-airprint-lazer-yazici-p-BD802511?magaza=TURUNCULİMON

Hiç yazıcı almadım , 600*600 çözünürlük baskı için kötü mü , beni üzer mi? Zaten siyah beyaz resim vb. basılmayacak.
.
ek: Ayda 10 sayfa basıyoruz ya da basmıyoruz. Eşimin mürekkeple çalışan bir yazıcısı var çalışmıyor 1 senedir kullanmadık belki.Mürekkebi mi kurudu tıkandı mı bilmiyorum. Bu yüzden mürekkepli almak istemiyorum lazer olanlar da pahalı. Acaba ucuz bir mürekkepli alıp geçsem mi?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayda 10 sayfa bassanız bile siyah beyaz olduğu sürece lazer yazıcıdan şaşmayın. Özellikle de muadil olarak toneri bulunan çipsiz ürünleri arayın. Bu açıdan Brother ürünlerini tavsiye ederim.(ama her model değil!) Renkli baskı işin içine girmediği sürece mürekkepli yazıcı almayın. Az kullandığınızda mürekkebi kurur ve yazıcı kafası tıkanır. Mürekkebi doldurmalı, tanklı ürünlerden alsanız bile yazıcı kafası tıkandı mı maliyet olarak çok pahalıya gelir. Brother'ın ML 1911 serisi vardı. O serinin wi-fi ve tarayıcılı modellerine bakabilirsiniz. Ucuz muadil toner ve muadil drum açısından sizi üzmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayda 10 sayfa çok az.

Ayda 10 sayfa için hangi printer almalıyım sorusundan önce ayda 10 sayfa için printer almalı mıyım? diye sormak lazım.

Sayfasını 1 liradan dışarıda bastırsanız (ki çok daha ucuza bastırabilirsiniz) senede 120 lira yapar. Bir printer parası tutması için 10 sene dışarıda bastırmanız lazım bu fiyattan.

wazzap and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Whooosh said:

Ayda 10 sayfa için hangi printer almalıyım sorusundan önce ayda 10 sayfa için printer almalı mıyım? diye sormak lazım.

Haklısın da evdeki çalışmadığı için 10 sayfa basıyor, yoksa daha fazla kullanılırmış diye bir savunma geliyor ihtiyaç sahibinden. :2no:

.

4 saat önce, ZvAnA said:

Brother'ın ML 1911 serisi vardı. 

Buna bakacağım çipli, alacak olursam kesin lazer anlaşıldı.:thumbs:
.
İşin aslı komşunun kullanmadığı bir printer eve geldi cumartesi. Şu ikisini bir kurcalayayım. Bir müddet ötelerim belki alışverişi . Akut ''printer ihtiyacım var'' dönemi bir geçsin.
teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.04.2020 at 11:35, Altan Yoklar said:

Haklısın da evdeki çalışmadığı için 10 sayfa basıyor, yoksa daha fazla kullanılırmış diye bir savunma geliyor ihtiyaç sahibinden. :2no:

.

Buna bakacağım çipli, alacak olursam kesin lazer anlaşıldı.:thumbs:
.
İşin aslı komşunun kullanmadığı bir printer eve geldi cumartesi. Şu ikisini bir kurcalayayım. Bir müddet ötelerim belki alışverişi . Akut ''printer ihtiyacım var'' dönemi bir geçsin.
teşekkürler

Aman ha çipli olanlardan değil olmayan bir yazıcı almalısın :D

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

brother'ın tarayıcılı fotokopili modelleri mfc olarak geçiyor, doğrudur... ofiste bir tane mfc2700 kullanıyoruz, muadil tonerlerle sıkıntısız çalışıyor... evde de ML-1110 kullanıyorum yine brother, o da problemsiz muadil tonerler ve drumlarla ama düz printer tarayıcısız falan..

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Altan Yoklar said:

O gün hepsiburada'da sepete atmıştım bugün inceledim ml 1911 değilmiş sepete attığım. Bahsettiğiniz mfc 1911 olabilir mi?

Doğrudur hocam MFC 1911 olacak, ML modelleri de var ayrıca onlar aklımda kalmış.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Piyasadaki lazer yazıcıların çoğu, kutudan demo tonerle çıkar; yani toner 1/2 veya 1/4 doludur. Alım yapmadan önce tam dolu tonerle gelip gelmediğini araştırmalısın sevgili Altan.

Ayda 10 sayfa için lazer yazıcıya gerek yok bence. Evde zaten yazıcı varmış, kartuş dolumu yapan bir yerden 20-30 TL'ye doldurulmuş bir kartuş alıver, seni 2 sene daha götürür. Kartuştaki mürekkep kurumasın diye de ayda 1 tane test sayfası bastırırsın.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana kalsa 50 metre ilerideki kırtasiye-kopya merkezine gider bastırır gelirim hem de evdeki bozuk paralardan kurtulmuş olurum.
Ama mürekkep kuruması vb. uğraşmak istemiyorum üzerine bir de tanrılar wifi bağlantılı istiyor. Tanrılarrr.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizde HP LaserJet Pro P1102'nin  wifi'li modeli var.

Tonerleri bakkalda bile var neredeyse.

Tarayıcı gerekirse de telefonla çekip bastırıyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan Bilgisayar'dan Brother mfc1911w siparişi verdim 1456 lira.
Yanına da Brother tn1040 toner ekledim 98 lira.
2000 lira'ya Canon mf237w alsam mı diye düşündüm , basamak basamak gittikçe fiyat uçtu gitti.
Burayı bir daha okuyunca frenledim kendimi.
Sonu yok , bu fiyat bile (1456 tl) ihtiyacıma göre yüksek. 
Gelsin kurayım hemen.
:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fırsattan istifade sorayım, ev tipi renkli lazer yazıcılar fotograf basımında ev tipi mürekkep püskürtmeli yazıcılara kafa tutabiliyorlar mı artık? (sayfa başı basım maliyeti değil, çıktı kalitesi olarak)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Coppermine said:

fırsattan istifade sorayım, ev tipi renkli lazer yazıcılar fotograf basımında ev tipi mürekkep püskürtmeli yazıcılara kafa tutabiliyorlar mı artık? (sayfa başı basım maliyeti değil, çıktı kalitesi olarak)

Hocam ev tipi değil bizim evdeki ama benzer özellikte ev tipi de var o yüzden yazıyorum. Oki mc363 (ev muadili 332 olan model). Ofset baskı gibi çıktı alıyor. Mürekkep püskürtmeli olarak kullandığım canon mg7150 daha doğal bir baskı yaparken oki dergi basımındaki kuşe kağıt gibi baskı çıkarıyor. Fotoğraflarda çok iyi bir sonuç veriyor yani. Ama ıslak imzalı bazı belgelerin kopyalarını vermek istiyoruz resmî kurumlara, onlarda başarısız oluyor. Mürekkep püskürtmeliler daha iyi o konuda.

Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oki mc363 üç bin lira civarında. O kadar para vermek istemiyorum.

Bana renkli , wi-fi bağlantısı olan , toneri-kartuşu pahalı olmayan ya da muadil toner-kartuş ile ile sorunsuz çalışan yazıcı önerebilir misiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Renkli - wifi var - mürekkebi uzun gidiyor ve doldurması kolay / ucuz, sorunsuz

@Altan Yoklar https://www.hepsiburada.com/epson-color-tank-its-l3060-photoink-murekkepli-yazici-p-HBV00000C3U5C ev tipi bir yazıcı ama ofiste kullanıyoruz. ofisimiz 2 kişilik ve çok baskı ihtiyacı olmuyor. bazen fiyat listesi basmak gerektiğinde de hiç üzmüyor. wifi var mail print var (ofise uzun süre gitmeyeceksek haftalık mail atıyorum mürekkep kurumasın diye). Ofisin yakınındaki bir kırtasiyede de bu aletten var. Adam baya övmüştü hiç bozulmadı vs diye. Forumdan @ObiWan'da kullanıyordu sanırım. Fotoğraf vs nasıl basar cidden bilmiyorum. Günlük baskı işleri için son derece iyi. 

https://www.epson.com.tr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3060

Atrin tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok