Black Mesa
1 1

Bu konuda 14 mesaj var

maxresdefault.jpg

baktım oyunun konusu yok, açayım dedim. çok uzun zamandır takip ediyordum, 2015'ten beri early access'teydi, oyunu bitirmişlerdi aslında ama bug fix yapıyorlardı ve XEN bölümü yoktu. mart itibariyle XEN'i de ekleyerek oyunun tamamladılar (1.0 versiyon) ve ben de sonunda aldım.

oyunu bilmeyenler için kısaca source motoru ile fanmade hl1 remake diyebiliriz. ancak fanmade bir yapımdan beklenmeyecek derecede kaliteli olmuş, acaip hoşuma gitti. eski günleri tekrar yaşıyorum resmen. zaten valve desteğiyle çıkarılan bir oyun, 2 tane geek oturup standart source editörüyle yapmamış. motora kendileri gibi komple erişim vermiş valve.

https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten çok iyi olmuş, remake çok başarılı.

Resmen HL'yi de unutmuşum, sıfırdan başlamış gibi hunharca oynuyorum :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçtiğimiz haftalarda görmüştüm, aslında bir bakmak lazım HL 1 çooook eski zaman unuttuk, oyun yokluğunda güzel gidebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün konsol üssü youtube kanalında canlı oynuyordu murat sönmez. biraz izledim. onunda dediği gibi adamlar gerçekten zamanın ötesinde bir oyun yapmış. 20 sene hatta 22 sene öncenin oyunu hala oynatıyor kendini. o zamanki diğer soldier of fortune, no one live forever vs. fps leri şimdi oynasan ''bune be dersin'' grafik olarak demiyorum tabiki atmosfer oynanış olarak..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk versiyonlarından birini oynamıştım. Tabi yanılmıyorsam o zamanlar sadece tren bölümü vardı ve çok bir şey anlamıyordunuz.

Baştan sona HL deneyimi için kesinlikle oynanır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu modda birşeyler beni acayip rahatsız ediyor. Ya ses kalitesinde ya da görüntüde (renk skalası olur, başka birşey olur emin değilim) başımı hiçbir oyunda olmayacak kadar çok ağrıtıyor.

Bugün birkaç grafik ayarını gözden geçireceğim bir düzelme olacak mı bakacağım.

Dip Not: Xen bölümünü gereğinden fazla uzatmışlar gibime geldi. Bayağı bir baydım yeni eklenen bölümleri geçerken.

Bütün bunların dışında bayağı güzel bir remake olmuş. Ufak tefek hataları yok değil, umarım zamanla onları da giderirler. (Genellikle akıcılığı bozan şeyler, gereğinde zıplamaması, saçma sapan yerlere takılması vs. gibi. denk geldiklerim.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

XEN'i çok uzatmışlar evet, yarısı uzunluğunda olsa daha iyi olabilirdi.

onun dışında rahatsız edici bir tarafı yok benim için, gayet mükemmeldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyunu hep sadece hl1 motorunu hl2'deki source'a "remaster" ettikleri, grafik dışında hl1'in tamamen aynısı olarak düşünmüştüm... büyük hata yapmışım.

her yerde yazıyor tabii ki ama ben "remake" olduğunu çok sonradan farkettim. bugün daha yeni 2 saat oynama şansım oldu.

adamlar ne uğraşmış...

half-life evreninde, valve oyunları ile büyümüş ama HL3'den ümidini tamamen kesmiş biri olarak beni benden aldı bu oyun, cidden çok güzel olmuş. Oynayın oynattırın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dünyada geçen bölümler için hadi half-life'ı geliştirmişler diyelim ama Xen için yeni oyun yapmış adamlar, helal olsun ya, gabe şu oyuna bakıp hl3 çıkarmadığına utanmıyor mudur acaba...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet işsizliğe devam... :lol:

black mesa.png

tekrar oynamak güzel oldu, özlemişim... daha önce de söyledim tekrar söylüyorum, mükemmel bir remake. hl1'in tadını iliklerinize kadar hissettiriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Blue Shift ve Opfor un remakelerini bekliyorum aynı ekipten. Çalışıyorlar ancak epey zaman alıyor herhalde. Opfor özellikle süper olacak gibi. Black Mesa zaten mükemmeldi. 

Ulutaşşağı gazla öldürmediydim bir daha run atarsam yaparım mutlaka çok eğlenceli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, SkyWarrior said:

Blue Shift ve Opfor un remakelerini bekliyorum aynı ekipten. Çalışıyorlar ancak epey zaman alıyor herhalde. Opfor özellikle süper olacak gibi. Black Mesa zaten mükemmeldi. 

evet ben de bekliyorum bunları yıllardır ama baya yavaş ilerliyorlar. blueshift yanlış hatırlamıyorsam chapter 5'e kadar ilerledi, opposing force'u bilmiyorum. black mesanın 15 yılda tam haline ulaştığı düşünülürse fazla heyecanlanmamak lazım :lol:

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok