Dune Part 1-2
4 4

Bu konuda 163 mesaj var

On 14.10.2020 at 10:32 PM, wazzap said:

@MilesTegilk kitaptan sonrası çok dandik diyorlar sağda solda, sizin görüşünüz nedir?

İlk kitabın yeri ayrı elbette ancak ikinci ve üçüncü kitaplar da hikayeyi tamamlaması açısından önemlidir. Aslında ikisi tek bir kitap olarak çıkacakken sonradan ikiye bölünmüştür. Eğer ilk üç kitabın tamamını okumazsanız altı serilik kitabın bence en güzeli olan dördüncü kitabı (Dune'un Tanrı İmparatoru) anlamak biraz zor olur ki bana sorarsanız serinin en güzel kitabıdır. İlk kitap bir başlangıçtır ve daha önce benzeri görülmemiş bir hikaye anlatımı ve kurgusu vardır fakat bence ilk üç kitap dördüncü kitap için bir hazırlıktır. Sonraki iki kitap ise biraz zorlama gibi olsalar da sonuçta büyük bir mitolojik hikayenin devamıdırlar. Onlar da bambaşka bir açıdan bakmaya zorlar insanları.

Uzun lafın kısası sırf dördüncü kitabı tam olarak anlayabilmek için bile okunması lazım ondan önceki üç kitabın. Leto II, babasının yapamadığını yaparak "Altın Yol"u seçmiştir ve bu yol insanlık için zoraki de olsa binlerce yıllık bir barış getirmiştir. Fakat bunun için Leto'nun gösterdiği fedakarlığı hiçbir kitap bence daha önce yazmamıştır. Yoğun bir felsefe ve "Tanrısal bir yalnızlık" içerir.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Peh... internete düşmüş bile. Film çekimi değil tabiki de. Sinemada gidesim var, ama sinemaya gitmeye de korkuyorum açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, wazzap said:

Peh... internete düşmüş bile. Film çekimi değil tabiki de. Sinemada gidesim var, ama sinemaya gitmeye de korkuyorum açıkçası.

bizim üzerinde gördüğümüz yayın tarihi amerikan yayın tarihi. Avrupa ve dünyanın çeşitli yerlerinde çoktan vizyona girdi, insanlar izledi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p çıkmış. kalite iyi diyorlar TL'de.

ama tabi kendime öyle bir kötülük yapmam. 4K HDR izlenecek bir film varsa o da budur.

ne kadar gerekiyorsa o kadar bekleyeceğim artık her ne kadar izlemek için yanıp tutuşsam da...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk olarak IMAX'te izlemeden olmaz. Sinemada bile birkaç kez izleyeceğimi tahmin ediyorum. Sonra arşiv işlerine bakarız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

İlk olarak IMAX'te izlemeden olmaz. Sinemada bile birkaç kez izleyeceğimi tahmin ediyorum. Sonra arşiv işlerine bakarız.

Gidilecek çok film var ama sinemaya gitmek mesele işte. James Bond'a da gitmedim henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, wazzap said:

Gidilecek çok film var ama sinemaya gitmek mesele işte. James Bond'a da gitmedim henüz.

Dune için bu riski alırım, diğerlerine değmez. İki yıldır bunu bekliyorum, hasta da olsam gitmem lazım:lol:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla 2-3 sahne hariç IMAX'lik bir durum yok. Sinemalık durum da tartışılır.

Film çok güzel ama sinemalık 4k'lık bir durumu yok. Ha, çizgi filmi bile 4k HDR izliyoruz artık, bunu mu izlemeyelim derseniz o ayrı :D Bir zevk katacaktır tabiiki ama öyle olmazsa olmaz değil kesinlikle

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 18/10/2021 at 9:01 PM, allreadydead said:

Valla 2-3 sahne hariç IMAX'lik bir durum yok. Sinemalık durum da tartışılır.

Film çok güzel ama sinemalık 4k'lık bir durumu yok. Ha, çizgi filmi bile 4k HDR izliyoruz artık, bunu mu izlemeyelim derseniz o ayrı :D Bir zevk katacaktır tabiiki ama öyle olmazsa olmaz değil kesinlikle

let the torrent flow! :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
57 minutes ago, wazzap said:

Güzel girdiler bence, kitabına daha çok merak saldım şimdi. :icon_think:

Tüm seriyi 10 kere okumuşumdur tahminen. En azından ilk kitaba bir şans vermek lazım.

Asıl olaylar 2. bölüme kalmış. Bu bölüm tadımlık olmuş. WB ikinci bölümün çekimine onay vermiş. Çok açmasalar bari arayı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, MilesTeg said:

Tüm seriyi 10 kere okumuşumdur tahminen. En azından ilk kitaba bir şans vermek lazım.

Asıl olaylar 2. bölüme kalmış. Bu bölüm tadımlık olmuş. WB ikinci bölümün çekimine onay vermiş. Çok açmasalar bari arayı.

Dayanamayıp izlemişsin hocam. :D Ama sinemada gitmek isterim ben de açıkçası, çünkü mekanlar falan süper. Büyük ekranda güzel tadı çıkar bunun.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, wazzap said:

Dayanamayıp izlemişsin hocam. :D Ama sinemada gitmek isterim ben de açıkçası, çünkü mekanlar falan süper. Büyük ekranda güzel tadı çıkar bunun.

Dün IMAX ilk seansta izledim. Aksi durum düşünülemezdi benim için:icon_dance:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 dakika önce, wazzap said:

@RFIDingilizce lazımsa rip'ten çıkartıp atayım ama Türkçe yok sanırım etrafta.

Türkçe lazım. Ben de bakındım bulamadım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok