Şarj Cihazı (AA ve AAA Piller)
1 1

Bu konuda 38 mesaj var

44 minutes ago, Atrin said:

@TiesTorN sağolasın bilgiler için :) Pillerin üzeri açık bir kapak yok. O yüzden iyi havalandıklarını düşünüyorum. Genelde zaten 3'lü 3'lü şarj edeceğim büyük ihtimal ile. O yüzden otomatik olarak 0,5a 'ya düşürüyor kendini. Senin alet falan güzeldi ama herhalde Türkiye'den bu fiyata alınabilecek en iyi alet bu. 

bu arada ben 1a'yı kalem pil için demiştim :lol: ince pil için (aaa) 300-400ma üstüne çıkmanı önermem. şarj olurken pillere elinle dokun, ılıksa sorun yok ama elini yakma noktasına doğru gidiyorsa sıkıntı. 45c'yi geçirtmemek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/3/2020 at 11:24 AM, Atrin said:

Ürün geldi. Beklediğimden kaliteli çıktı valla. Basit çin yapımı bir ürün değil. Güzel kadifemsi bir bohça ile geliyor. iPad şarjı (2.1A) ile denedim. 4 - 3 pil takınca 0,5A ile şarj ediyor  1 veya 2 pil takınca 1.0A ile şarj ediyor. Kanalları gruplamadan ayrı ayrı şarj edebiliyor. Göstergeleri okunaklı ve arkadan aydınlatmalı. Alete dokunmayınca bir süre sonra ışığını kısıyor. Tek eksisi pil ne kadar dolu göstermiyor (gerçi ne işime yarayacaksa). Bunun yerine kaç mAh şarj ettiğini gösteriyor her bir pil için. Aynı zamanda pillerin voltajını da gösteriyor tek tek. Pek ne işe yaradığını bilmesemde güzel :) 

Tek yamuğu aletin şu. Bir pili doldurdu full dedi. Çıkarttım taktım yine full demesini bekledim ama bir 30-40mAh daha şarj etti :D Sonra full boş olduğundan emin olduğum bir pil taktım onuda 860mAh şarj etti ama pilin kapasitesi 800mAh. 5-10 mAh fark olur da 60mAh biraz fazla geldi. Belki bu yazdıklarım normaldir ama benim için sorun olacak şeyler değil zaten.

Neyse 150TL için bence süper alet. Tavsiye için teşekkürler herkese. 

@Atrin Hocam nedir güncel durumu şarj aletinin? Memnuniyet devam ediyor mu? Eğer sıkıntı yaşamadıysan ben de alacağım bir tane.

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

Ucuz yollu iş görecek basit bir şey arıyorsanız Ikea'nın 33 liraya AA ve AAA pilleri şarj edebilen bir ürünü var

PE681869.jpg

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/aydinlatma-aksesuarlari/piller/40303632/vinninge-pil-sarj-aleti.aspx

Evet ucuza iyi çözüm gibi duruyor. Çift kanallı delta V şarj sonlandırması ve onun çalışmadığı durumlarda sonsuza kadar şarj etmesin diye timer sonlandırması da var. Ekonomik güzel bir çözüm. Power bank 'lerle de çalışır, o da bir artı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Whooosh said:

Ucuz yollu iş görecek basit bir şey arıyorsanız Ikea'nın 33 liraya AA ve AAA pilleri şarj edebilen bir ürünü var

PE681869.jpg

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/aydinlatma/aydinlatma-aksesuarlari/piller/40303632/vinninge-pil-sarj-aleti.aspx

Tavsiye için teşekkürler. Biraz daha hızlı ve dört kanallı bir model bakıyorum açıkçası. 200 TL'ye kadar çıkabilirim. GP'nin 20 yıllık bir modeli var elimde ama artık rahmetli oldu. Zaten eskisi kadar iyi durumda değildi son zamanlarda. USB'den değil de doğrudan prizden güç alacak bir model işimi daha çok görecek gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Whooosh said:

@MilesTeg

Yanılmıyorsam IKEA'nin prizden çalışan ve aynı anda 4 pil birden şarj edebilen bir modeli de var ama Türkiye'de şuan satışta var mı diye bir bakmak lazım.

https://lygte-info.dk/pic/Ikea/Ladda YH-990BF/DSC_5929.jpg

İnternet sitelerinde görünmüyor ama gittiğimde 4'lü için ayrıca bakayım. Teşekkürler:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/1/2021 at 4:47 PM, MilesTeg said:

@Atrin Hocam nedir güncel durumu şarj aletinin? Memnuniyet devam ediyor mu? Eğer sıkıntı yaşamadıysan ben de alacağım bir tane.

Hocam selam. Simdi gordum mesajini. Ben memnunum baya. Alabilirsin kaliteli bir urun bence

allreadydead and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, Atrin said:

Hocam selam. Simdi gordum mesajini. Ben memnunum baya. Alabilirsin kaliteli bir urun bence

Sağol hocam. En güçlü adayım şimdilik bu alet. Alırsam yazarım:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Atrin said:

Ben aldım :P Dün geldi bugün çok da umutlu olmadığım GP 2700'lerimi şarj ettim. Hızlı şarj etti ama piller patat gibi.. Ne alıyoruz şimdi pil olarak ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, allreadydead said:

Ben aldım :P Dün geldi bugün çok da umutlu olmadığım GP 2700'lerimi şarj ettim. Hızlı şarj etti ama piller patat gibi.. Ne alıyoruz şimdi pil olarak ?

GP Recyko+ Pro (pro'larda cycle sayısı yüksek) :) Tabi kullanıma göre değişir. Wireless mouse'da, duvar saatinde, tv kumandasında kullanacaksanız Migros'dan 12'li forever alkalin piller var :)))

https://www.gpbatteries.com/collections/recyko-pro

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, Peregrine said:

GP Recyko+ Pro (pro'larda cycle sayısı yüksek) :) Tabi kullanıma göre değişir. Wireless mouse'da, duvar saatinde, tv kumandasında kullanacaksanız Migros'dan 12'li forever alkalin piller var :)))

https://www.gpbatteries.com/collections/recyko-pro

Bi Braun diş fırçam vardı. ona kullanacaktım ama sanırım o alet patat olmuş.. onun dışında pill bi ışın kılıcım kaldı sanırım :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, allreadydead said:

Bi Braun diş fırçam vardı. ona kullanacaktım ama sanırım o alet patat olmuş.. onun dışında pill bi ışın kılıcım kaldı sanırım :D 

Braun diş fırçamda ReCyko+ pil kullanıyorum. Titreşim devri biraz azaldı fırçanın ama hem şarj süresi kısaldı hem de çok daha uzun süre gidiyor pili.

allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok