Motosiklet kullanıcıları! Tanışalım. Künye/Tanışma
6 6

Bu konuda 259 mesaj var

On 4/29/2023 at 5:06 PM, Whooosh said:

Türkiye'de fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama çok pahalı olmasa gerek. Fazla riske girmeden değiştirmek mantıklı.
Risk dediğim de yolda kalmak.

çok pahalı değil ama bu aralar fazlasıyla sıkışığım ve zamanım hiç yok. genel olarak 30k gibi yorumlar okuyorum kayış ömrü için. 25k gibi değiştiririm sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/30/2023 at 1:28 AM, Mr.Smith said:

selam. 2 hafta evvel arkadaşın gazıyla hero xpulse 200 siparişi verdim. evdeki  bajaj discover zaten çok iyi bişey değil. bide xpulse u  taksitle aldık  . ödemesi karışık oldu biraz bize baya uyguna geldi. 28 bin nakit verdik. gerisi 11 taksit oldu. baya uyguna geldi aslında taksitle fln.  yalnız teslimatta galiba durum karışacak. bayi bizim motorların ödemesini yapıp siparişleri vermiş. (2 motor sipariş verdik) yalnız teslimat seçimden sonra olacak gibi (inşallah). benim pek umudum yok. bayi sahibiyle en son konuştuğumda gümrükte sorun var . çok yavaş çalışıyor fln dedi. geçen ay ödemeyi yapan arkadaş hala motoru teslim alamadı aynı bayiden. 3 arkadaşım ondan 3 gün önce ödemeyi yapıp motorları teslim aldılar. yani biraz zar attık gibi. bakalım gelişmeler nasıl olacak. bende meraktayım seçim öncesi.

Çok merak ettiğim bir motor, bir arkadaşım geçen ay Honda CR250 L ve Xpulse almış, bana CEF de hiç farkı yok taksit maksit al geç dedi, kararsız kararsız düşünüyorum şimdi. Bir de pickup'ın kasasına sığar mı sorularım var ki o ayrı:D

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, escape said:

Çok merak ettiğim bir motor, bir arkadaşım geçen ay Honda CR250 L ve Xpulse almış, bana CEF de hiç farkı yok taksit maksit al geç dedi, kararsız kararsız düşünüyorum şimdi. Bir de pickup'ın kasasına sığar mı sorularım var ki o ayrı:D

ocaktan beri 3-4 bin gibi zamlanmış. nereye baksam fiyat şu anda çok uygun diyorlar. bende fazla düşünmedim aldım geçtim. zaten en az 9 taksitti 3te 2si. malum enflasyonda taksitli ise düşünmeye çokta gerek yok. gelince (inşallah) benim bajajı muhtemelen satıcam. arkadaşın motora binip bi tur attım. gayet tok ve güçlü geldi. 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Transalp bakayım dedim, adam dediki abi sadece benim (Ankara Bayiisi) elimde 30-40 talep var siparişe dönecek ama bu sene Türkiye'ye o kadar gelmeyebilir.. Nefret geldi bu ülkeden...

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu ayda zam gelmemiş görünüyor xpulse a. bizim motorları sorduk bayiye tekrar. bu ay içinde gelir diyo . siparişler patlamış durumda. bu fiyata bu ayda yine acayip sipariş alırlar. resmen anflasyona kafa tutuyorlar. yada bize dandik motorları çaktılar :icon_tongue: :zuh:

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.donanimhaber.com/125-cc-altindaki-motorlar-icin-b-sinifi-ehliyet-yeterli-olacak--163581

Ortalık daha arabasını düz çizgide tutamayan bir sürü dingilin sürdüğü serserimayın motorlarla dolacak korkarım...

Yaşadığım yer itibariyle bir 50cc alıp başlangıç yapasım var çünkü çok ihtiyaç var gerek park yeri sorunu gerek her yerin aslında çok yakın olması ve sadece bazen birşeyler taşımada yardımcı olacak bir alet ihtiyacı. Koca arabayı ufacık caddelere sokmak işime gelmiyor. B sınıfı ehliyetle girişip 50cc ile alıştırıp sonra ciddi ciddi bir motora geçesim var. Hayırlısı bakalım. 

SkyWarrior tarafından düzenlendi
Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03.05.2023 at 22:33, Mr.Smith said:

bu ayda zam gelmemiş görünüyor xpulse a. bizim motorları sorduk bayiye tekrar. bu ay içinde gelir diyo . siparişler patlamış durumda. bu fiyata bu ayda yine acayip sipariş alırlar. resmen anflasyona kafa tutuyorlar. yada bize dandik motorları çaktılar :icon_tongue: :zuh:

şansıma bayiye gelen 4 motordan birinin sahibi ben renk değiştiricem , beklerim diyince beyaz motor bize düştü. çarşamba muhtemelen teslim alıcam. sadece orta sehpa eklettim. yalnız sigorta fln uçmuş durumda. 3 bin sigortamı olur motora. diğer motoruda satmadığım için indirim yansımadı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hero xpulse 200ü teslim aldım bugün. dönüşte feci yağmura yakalandım. ama metzeler lastiklerle tamamen sorunsuz yol tutuşu var ıslaktada. tabi ben çok zorlamıyorum orası başka. ilk izlenim benim motordamı bilemiyorum. enjeksiyon yada ateşleme çok kararsız geldi bana. rölanti sallanıyor, ayrıca gazı sabit tutsamda gaz tepkisi sallıyor. bu çok garip geldi. özellikle alt devirlerde. benim karbüratörlü bajaj bile çok daha kararlı çalışıyor. arkadaşa sordum geçenlerde almıştı oda. rodajdan önce bende de vardı düzeldi dedi. belki yazılım fln attılar serviste bilmiyorum. bitek o kafama takıldı. gücü gidişi dengesi gayet yerinde geldi. çokta inceleyemedim daha. ama görüntüsü olsun motoru olsun 5 yıl garantisi olsun bence parasına göre gayet iş görür. dişli değiştirmeden rahat sürüş hızı biraz düşük ama benim için çokta sorun değil. bakalım ilerleyen zamanda rolanti ve gaz tepkisi sorununu çözersek binicem gibi duruyor.

allreadydead and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 17.05.2023 at 23:33, Peregrine said:

Güle güle kullanın; umarım sorunlar da çözülür.

çok sağolun

bugün bayii aradım. böyle böyle rölanti ve gaz sorunu var biraz dedim. ilk 1000 kmye kadar olabilir. düzelecek dedi. bakalım inşallah.

bide arkadaşlar haber verdi. zam yemiş motor. 85 civarı olmuş. zaten bekliyorduk zammı. herşeyde olduğu gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aman diyim gençler ve genç hissedenler şu merete kasksız korumasız binmeyin. Az evvel karakoldan ifade verip çıktım (görgü tanığı sıfatıyla) . Gözümün önünde motorun dengesini kaybedip yavaş gittiği halde motoru takla atıp yuvarlanan bir genci bilinci kapalı ve şok halinde ambulansa bindirip hastaneye gönderdik. O genç yaşar mı ölür mü artık bilemedim. Ya ön tekeri kilitledi kullanırken hatayla ya motoru kullanırken nöbet geçirdi ya da başka bişi. Öyle hızlı da değildi. Kafayı sert zemine çarptı ağızdan kan geliyordu. :|

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/1/2023 at 11:26 AM, Peregrine said:

Ben bisikleti kısa sürüşlerde bile kasksız kullanmam.

o kadar da değil... 20-30km/s ile giden bisiklette kask giyecek halim yok :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

o kadar da değil... 20-30km/s ile giden bisiklette kask giyecek halim yok :lol:

5 km ile giderken bile düşüp kafanı kaldırımın köşesine çarparsan pekmezin akar; onun için takmakta fayda var. :thumbs:

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Peregrine said:

5 km ile giderken bile düşüp kafanı kaldırımın köşesine çarparsan pekmezin akar; onun için takmakta fayda var. :thumbs:

yürüme hızı 5km zaten. o mantıkla sen yolda yürürken de kask tak bence, sonuçta ayağın taşa takılıp düştüğünde de pekmezin akabilir :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akıyo zaten. Peregrine in söylemek istediği motorsiklet üstündeyken denge kaybı ayakta yürürkenki denge kaybına benzemez başka parametreler de eklendiği için düşüş daha riskli olur. 

Peregrine and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, SkyWarrior said:

Akıyo zaten. Peregrine in söylemek istediği motorsiklet üstündeyken denge kaybı ayakta yürürkenki denge kaybına benzemez başka parametreler de eklendiği için düşüş daha riskli olur. 

motosikletten bahseden yok bisiklet konumuz :) motosiklette kasksız çıkmak ahmaklıktır bunda hemfikiriz.

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

yürüme hızı 5km zaten. o mantıkla sen yolda yürürken de kask tak bence, sonuçta ayağın taşa takılıp düştüğünde de pekmezin akabilir :lol:

Bisiklet sele yüksekliğini hatalı olarak iki ayağın da aynı anda yere değecek şekilde ayarlarsan ve bakkala ekmek almak için giderken ve kaldırımdan sürersen sorun olmaz.

Trafiğe çıkıyorsan kaskı takmak, ön ve arka lamba edinip gündüz dahi çakar modda açmak bence gereklilik. Önce kendimiz sorumlu davranmalıyız ki karşımızdakilerden sorumluluk bekleyelim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen hafta yine gaza gelip kuba bluebird 50-->80 cc aldım. ilk scoterım. keyifli bisiklet gibi bişey zaten.

evin önünde 3 motor oldu. xpulse u satıcam muhtemelen. gereksiz sigorta ve vergi yükü oldu bana. daha 200 km bile olmadı motor.

fiyatın 100 bin sınırını aşacağını tahmin etmiştik zaten nisan gibi. öylede oldu.

güçlü keyifli makina ama bana biraz yüksek ve ağır geldi bajajdan sonra. ben hariç beraber aldığımız arkadaşlardan motorla ufak tefek kaza atlatanlar olduğu yerde devirenler oldu. boyunuz biraz kısa ise tutmakta biraz zorluk çekebilirsiniz. bajaj bile bisiklet gibi rahat hatta bisikletten daha rahat hissettiriyo artık.

Mr.Smith tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Atrin said:

@Mr.Smith hocam bu 50lik motoru 80lik yapma olayı nasıl oluyor ?

ben direk bayiden bu şekil aldım ama bildiğim kadarıyla piston sekman ve gömlek takımı var değişim için. krank değişiyormu emin değilim.

zaten millet genelde bayide yaptırıyor. karbüratörlülerde daha kolay oluyor diyorlar. enjeksiyonda sıkıntıymış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne kadara aldınız sorması ayıp. blueberry ile bluebird arasında tasarım harici bir fark var mı?

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.07.2023 at 22:35, snc-tr said:

Ne kadara aldınız sorması ayıp. blueberry ile bluebird arasında tasarım harici bir fark var mı?

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

37 artı karta vade farkı verdim 1.5. plaka fln filan 39.5 oldu nerdeyse. 40a bisiklet almış gibi hissettim kendimi:zuh:

blueberryde far led değil ve göstergeler analog diye biliyorum. çokta fark yok aslında.

snc-tr beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hero xpulse satıldı.

ben verdiğimde bayi fiyatı 108 bindi. ben 101 e zor verdim. piyasa sıkıntılı anladığım kadarıyla.

kurtulmuş oldum kısaca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok