Online UPS tavsiyesi
1 1

Bu konuda 11 mesaj var

Merhaba; 

Takip ettiyseniz gizemli bir bilg kapanma sorunu yaşıyorum. Arkadaşım benzer bir sorunu elektrik akımı dalgalandığı için yaşamış zamanında. Bunu bertaraf etmek birde malum İstanbul da durmadan kesildiği için Online bir UPS alayım diyorum. Kötü bir yatırım yapmak istemem ama neye göre alacağımı hiç bilmiyorum. Bu konuda tecrübeniz var ise paylaşır mısınız?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer online ups almaya karar verirseniz Fsp marka öneririm. Kendim 4 yılı aşkındır salondaki amfim, projektör tv vs için FSP Champ 1K kullanıyorum. 4 yılı geçmesine rağmen akü falan değiştirmedim hala. Tek sıkıntısı fanı diyebilirim. Ama online ups'lerin hepsinde maalesef fan oluyor.

Yalnız sizin bilgisayarla ilgili arızanızın bu işle alakalı olduğunu pek düşünmüyorum, sırf arızadan dolayı alacaksanız iyice emin olun bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, ZvAnA said:

Eğer online ups almaya karar verirseniz Fsp marka öneririm. Kendim 4 yılı aşkındır salondaki amfim, projektör tv vs için FSP Champ 1K kullanıyorum. 4 yılı geçmesine rağmen akü falan değiştirmedim hala. Tek sıkıntısı fanı diyebilirim. Ama online ups'lerin hepsinde maalesef fan oluyor.

Yalnız sizin bilgisayarla ilgili arızanızın bu işle alakalı olduğunu pek düşünmüyorum, sırf arızadan dolayı alacaksanız iyice emin olun bence.

Zaten bi ups almam gerekiyordu. Sadece alma tarihimi biraz öne çektim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ZvAnA said:

FSP 1000VA line interactive var, elektrik varken ve fişte iken ısınıp sürekli bir koku yapıyor, her akü değişiminde koku fazlalaşıp zamanla azalıyor ama kesilmiyor. 
Bu da cihazın sürekli ılık olmasından kaynaklı. Daha önce 600va Powercom var fişte elektrik varken ve devrede olmadığında buz gibi oluyor. PC yattığınız odada ise FSP line-interactive almayın. Online olanlar sürekli devrere zaten o hiç olmaz. Ben powercom'cuyum. Line-interactive alacaksanız 2 adet 12v 7a akü kullanan modleini alıp geçin, akü değişimi daha hesaplı olur.

Peregrine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elektrik hattında sorun var, bilgisayarın psu su elektrik hattıyla hiç muhattap olmasın diye on-line almak istiyor galiba arkadaş. Elektrik hattı bu derecede sıkıntılıysa upste de sorun çıkmayacak mı acaba on-line olsa bile. Bende de 2011 de aldığım 1000lik fsp var line interactive, 3-4 kere akü değiştirdim, en son 2 ay önce içinden kıvılcımlar çıktı, hemen fişini çektim, baktım kartında da öyle çok yanık biryer görünmüyor ama bişeyler yanmış ki kıvılcımlar çıktı. 9 sene boyunca gayet memnundum, üşenmezsem ve tamir edebilirsem kullanmaya devam edicem :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bazı kaliteli psu'lar elektrik hattındaki dalgalanmaları da tolere edebiliyor bu arada. bendeki evga psu'da mesela buffer var, tekniğini bilmiyorum ama elektrik kesildikten sonra bir kaç saniye açık tutabiliyor sistemi. böylece anlık elektrik gidip gelmeleri ve dalgalanmalarda etkilenmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Hem step dalga almak istemiyorsaniz (gercek sinus almak icin) hem de ses istemiyorsaniz yeni cesit hibrit UPS ler var. Bunlar double conversion UPS degiller. Surekli calismiyorlar yani. Line interactive gibi elektrik varken direk geciriyor (yukseltip indirmesi gerekirse birden fazla transformator ile belli carpanlarda degistiriyor), elektrikler kesilirse ya da voltaj gecirme toleransinin disina cikarsa calismaya basliyor. O zaman fan sesi cok rahat duyulur tahminim. En azindan elektrik varken sorun olmaz. Ben ve bu forumdan bir diger arkadas bayaa bir telefon aramalarindan sonra fiyat bilgisi ve kimin sattigini ogrenebildik. 2019 da sormustum sonra tekrar almayi planladigim icin tekrar sordum. En son aldigim notu alta yapistiriyorum. Bu sene bir adet ben almayi planliyorum. Tek bilmedigim su anda istedigim akuyu takabilecek miyim akusu bitince yoksa APC akulerine maruz mu kalacagim. Kalite sorunu oldugundan degil. Eminim ki en iyi kalitelerden. Belli bir sure sonra aku masraflarindan dolayi UPS in kendisinden de pahaliya gelebiliyor giderleri. 

APC UPS Pro BR1200SI $330 + KDV Şubat 2020 Ar-Tek Bilgisayar (0212) 217 31 16

Saygilar

KaziQ tarafından düzenlendi
Telefon no

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba. Almadan önce şu prizden elektrik tüketimini ölçen prizler ile ne kadar güç çektiğini öğrenebilir miyim. Alacağım ürünün özelliğine de öyle karar verebilirim. Alarmlılar filan da var hatta saçma değerler gelince ötüyor.

argelfelhis tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, TiesTorN said:

bazı kaliteli psu'lar elektrik hattındaki dalgalanmaları da tolere edebiliyor bu arada. bendeki evga psu'da mesela buffer var, tekniğini bilmiyorum ama elektrik kesildikten sonra bir kaç saniye açık tutabiliyor sistemi. böylece anlık elektrik gidip gelmeleri ve dalgalanmalarda etkilenmiyor.

Tekniği büyük ve o işe özel bir kapasitör koymak :mrgreen: Bazı telefon/tablet kalemleri o şekilde çalışıyor. Pilleri yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Peregrine said:

Tekniği büyük ve o işe özel bir kapasitör koymak :mrgreen: Bazı telefon/tablet kalemleri o şekilde çalışıyor. Pilleri yok.

biliyordum aslında ama %100 emin olmadan yazmak istemedim :lol:

kapasitör içindeki yükü çok hızlı boşaltır ama pil gibi kullanmak pek mümkün değil, kalemlerde nasıl o şekilde kullanılabilir ki?

neyse konu dağılmasın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok