Oyunlar 1000 TL'ye doğru giderken...
1 1

Bu konuda 33 mesaj var

Hikayesi olan, bir kere oynanan oyunları şu şartlarda almak artık imkansız neredeyse veya saçmalık olur, Witcher, Last of Us gibi çok iyi oyunlara para harcanabilir ancak.

Birkaç takip ettiğim seri var, onun dışında merak ettiğim oyunları da ancak çok ciddi indirim olursa alıyorum bayadır.

Saçma sapan rakamlara gitti maalesef fiyatlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet 8-10 saatlik oyuna kimse indirim beklemeden para vermez bencede.

Last of Us 2 aldık işte en son 5 kişi :D Danaya girer gibi girdik sıra sıra oynayacağız.

Konsolun kendisi zaten korkunç pahalı asla bu paraları vermem şahsen ben.

Alınamayacak seviyelere gelirse bir mmo birde online fps oynarım bir kere alıp, geri kalan zamanlardada netflixi açar dizi film izlerim kendileri oynasınlar sony hazretleri çok kıymetli oyunları ile. He birde üyelik sistemleri var geympas falan oralardanda kurtarırız bir şekilde bence.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana eski korrent meseleleriyle , "kürekli versiyonlar" çağının yeniden hortlamasına sebep olacağını çağrıştırıyor.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF5, COD MW gibi multiplayer uzun süre oynanan oyunlara bence de tam ücretini ödemek saçma değil. BF5 340 saat COD MW 310 saat oynamışım. Paralarını sonuna kadar çıkardılar. Sıkıntı single player zaten. PSN'de kardeşlik vs olmadan almak çok zor. Last of Us Part 2 429TL mesela. Cyberpunk 2077 459TL. PSN i ortak kullanma olayını ben kuzenle çözdüğüm için ikimizde istediğimiz an girip oyun oynayabiliyoruz. Squall'ın yaptığı 4-5 kişi olayı fiyat olarak çok iyi olsada pek benlik değil. İstediğim an oyunu oynayabilmek gibi bir tribim var.

PSN'deki indirimlerin sayısı arttı. Örnek olarak eskiden Fifa serileri black friday döneminde indirime girmezken son iki senedir indirime giriyorlar. Yani çıktıktan 3 ay sonra %30 falan indirime giriyorlar. Bu sene Star Wars Jedi Fallen Order'da eskiye göre çok erken indirime girdi. Benim anında iki kişi ortak alacağım oyunlar belli. Last of us, cyberpunk, yeni god of war, yeni horizon vs. PSN ortağım oyun almayı bırakırsa yeni ortak bulana kadar indirime girmeden oyun alamam herhalde. 

Xbox'ın mağazasında oyunlar ne kadar ? Third party oyunları karşılaştırırsak Sony daha pahalı mı kalıyor acaba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Atrin said:

BF5, COD MW gibi multiplayer uzun süre oynanan oyunlara bence de tam ücretini ödemek saçma değil. BF5 340 saat COD MW 310 saat oynamışım. Paralarını sonuna kadar çıkardılar. Sıkıntı single player zaten. PSN'de kardeşlik vs olmadan almak çok zor. Last of Us Part 2 429TL mesela. Cyberpunk 2077 459TL. PSN i ortak kullanma olayını ben kuzenle çözdüğüm için ikimizde istediğimiz an girip oyun oynayabiliyoruz. Squall'ın yaptığı 4-5 kişi olayı fiyat olarak çok iyi olsada pek benlik değil. İstediğim an oyunu oynayabilmek gibi bir tribim var.

PSN'deki indirimlerin sayısı arttı. Örnek olarak eskiden Fifa serileri black friday döneminde indirime girmezken son iki senedir indirime giriyorlar. Yani çıktıktan 3 ay sonra %30 falan indirime giriyorlar. Bu sene Star Wars Jedi Fallen Order'da eskiye göre çok erken indirime girdi. Benim anında iki kişi ortak alacağım oyunlar belli. Last of us, cyberpunk, yeni god of war, yeni horizon vs. PSN ortağım oyun almayı bırakırsa yeni ortak bulana kadar indirime girmeden oyun alamam herhalde. 

Xbox'ın mağazasında oyunlar ne kadar ? Third party oyunları karşılaştırırsak Sony daha pahalı mı kalıyor acaba.

Bazı oyunlar daha ucuz bazı oyunlar daha pahalı gördüğüm kadarıyla. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

playstation için, DH keko tabiri ile "kardeşlik" yapabiliriz.

kendi hesaplarımızdan ayrı bir PSN hesabı açar, yeni oyunları 5 kişi toplanıp ordan alırız. 

şuan hem kendi, hem definitive, hem de ranilin'in hesaplarındaki oyunları oynayabiliyorum, birkez indirmeye başladıktan sonra oyunu aldığınız hesapta kalmanıza gerek olmuyor.

benim şuan PC'yi de sayarsak sanırım 2 sene yetecek oyunum var ama sadece bizim forumdan tanıdık ve olgun insanlarla yapılacaksa bu hesap paylaşma olayına girilebilir.

5 kişi olsak oyunların fiyatı kabul edilebilir bir seviyeden almış oluruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Kardeşlik" olarak tanımladıkları o sistem 2'den fazla konsolla ve hesapla yapılmıyor diye biliyorum. Detayları turuncu forumda uzun uzun yazılmış şimdi oradan buraya taşımakla uğraşamadım ama 5 hesabı öyle paylaşarak takılmak mümkün değil bildiğim kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

"Kardeşlik" olarak tanımladıkları o sistem 2'den fazla konsolla ve hesapla yapılmıyor diye biliyorum. Detayları turuncu forumda uzun uzun yazılmış şimdi oradan buraya taşımakla uğraşamadım ama 5 hesabı öyle paylaşarak takılmak mümkün değil bildiğim kadarıyla.

Mümkün ben ps aldığımdan beri yıllardır 5 kişilik kardeşlikle takılıyorum.

Sadece whatsapp ve güvenilir adamlar lazım. Birde fazla oyun seçmeyen çıkan her iyi oyuna ok diyecek adamlar lazım tabii.

Olay tek bir oyuna 5 kişinin saldırıp aynı anda oynamaya çalışması değil.

Elinde çok oyun olan adam zaten kolay kolay aldığı oyunu hemen oynamak istemez o anda başka projeleri olur bu yüzden 2 kişilik takımlar halinde oyunlar sıra sıra rahatlıkla oynanabilir.

Ayrıca bütün hesaplar birbirinde arkadaş ekli olursa o hesabın o anda biri tarafından kullanılıp kullanılmadığıda zaten görülüyor. 

Biz bu şekilde bütün ps exclusiveleri ön sipariş günüden alıp oynayabildik şimdiye kadar. "

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben aldığım oyunu hemen oynamak isterim. O yüzden 5 li gruplar bana göre değil. Şimdilik 2 kişi olarak devam ediyoruz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Squall said:

Mümkün ben ps aldığımdan beri yıllardır 5 kişilik kardeşlikle takılıyorum.

Sadece whatsapp ve güvenilir adamlar lazım. Birde fazla oyun seçmeyen çıkan her iyi oyuna ok diyecek adamlar lazım tabii.

Olay tek bir oyuna 5 kişinin saldırıp aynı anda oynamaya çalışması değil.

Elinde çok oyun olan adam zaten kolay kolay aldığı oyunu hemen oynamak istemez o anda başka projeleri olur bu yüzden 2 kişilik takımlar halinde oyunlar sıra sıra rahatlıkla oynanabilir.

Ayrıca bütün hesaplar birbirinde arkadaş ekli olursa o hesabın o anda biri tarafından kullanılıp kullanılmadığıda zaten görülüyor. 

Biz bu şekilde bütün ps exclusiveleri ön sipariş günüden alıp oynayabildik şimdiye kadar. "

5 kişilik bir paylaşım sisteminde oyunları herkes kendi hesabında mı oynuyor? Ben her oyunu farklı bir hesaptan "secondary" hakkına sahip olarak oynamayı tercih etmiyorum. Kendi hesabımdan oynamak istiyorum. Bunun için de oyunun satın alındığı hesabın benim konsolumda primary olarak tanımlanması gerekiyor diye biliyorum. Bir hesabın 5 ayrı konsolda primary hesap olarak tanımlanmasını mümkün mü?

Bana ana hesabı kalıcı olarak paylaştığım ve karşılıklı olarak onu almayalım bunu almayalım diye tartışmayacak bir ortak yeterli geliyor. Böyle bir ortaklık yapılacak kişinin hem güvenilmesi lazım hem de maddi seviyenin de birbirine yakın olması lazım diye düşünüyorum. Benim hesabı bir süre için @stardust'a verdim ama aslında bir arkadaşımın US hesabıyla benim TR hesap konsollarımızda kalıcı olarak tanımlı duruyor. PS4 oynamadığımız için pek takılmıyoruz bu aralar. İkimiz de PS5'e geçmek için oyunların çıkmasını, pandeminin de bitip yurt dışına gidebilmeyi bekliyoruz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 hesap sadece tek bir alette primary hesap olabiliyor ama o hesaptan girip oyunu indirmeye başladıktan sonra kendi hesabına geçip oynayabiliyorsun. 

Sanıyorum ki dikkat edilmesi gereken tek şey, oyunu satın aldığın hesaba aynı günde 5 kişi birden girmeye çalışmamak. 

Misal şuan hem senin hesaptan, hem de kendi hesabımdan log out yapmış durumdayım, Ranilin'in hesaptan oyun indiriyorum. Senin hesaptan da kendi hesabımdan da önceden indirmiş olduğum oyunları açıp oynayabiliyorum. Trophy'ler yine bana kaydoluyor, aletteki ana hesap Ranilin olsa da, Definitive'in oyununu önceden indirdiğim için stardust profilini seçip oynayabiliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben indirilen oyunların kendi hesabına geçip oynanabilmesi için o hesabın konsolda primary kalmaya devam etmesi gerekiyor diye biliyorum. Yani sen Ranilin'in hesabını senin konsolda primary hesap yaptıysan bunu Ranilin kendi konsolunda primary hesap yapamayacak, senin de şu anda benim hesaptaki oyunları oynayamıyor olman lazım diye düşünüyorum bu mantıkla değerlendirdiğimde. Yani bir konsolda bir tane primary hesap oluyor, diğer hesaplar onun üstünden indirilmiş oyunları oynayabiliyor. Yanlış mı değerlendiriyorum acaba?

@stardust senin konsolda Ranilin'in hesabı primary olarak ayarlandığında benim hesabımdaki oyunları da kendi hesabından oynayabiliyor musun? Eğer bu şekilde oluyorsa sadece oyunu ilk indirme aşamasında hesabın konsollara sırayla primary tanımlanması ve indirme işlemini bitirip sign out edilmesini düzgün yapmak yetiyor. Ama süreç böyle işliyor mu ben emin değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall'ın yaptığı benim bildiğim oyunu aldıkları hesaba sırayla giriyorlar. 5 tane cihazda primary olması mümkün değil. 5 kişilik grupta aynı anda 2 kişi oyunu oynayabiliyor. biri satın alınan hesapta oynuyor diğeri o hesabı kendi playstation'ında primary yapıp oynuyor. bitirince diğer kişi primary yapıyor vs vs.

@Pablo 'Definitive' Vader bir hesabı primary yapıp oyunları indirdikten sonra o hesabı başka bir playstation da primary yaparsanız siz oynayamazsınız indirdiğiniz oyunları. kilit işareti çıkar. taki tekrardan primary yaptığınızda oynarsınız kendi hesabınızdan. 

bir playstation'da sınırsız sayıda primary account olabilir bu arada. o yüzden hem Ranilinden hem senden oyun oynayabiliyor stardust kendi accountundan. fakat bir hesap sadece bir playstationda primary olabilir. orada kısıtlama oluyor.

Mesela benim bir ortaklığım var. O arkadaşım sadece Fifa ve COD alıyor. Onun hesabı bende primary ve kendi hesabımdan oynuyorum oyunları.

Diğer ortaklığım kuzenle. FPS sevmiyor. Futbol sevmiyor. Genelde singleplayer oyun seviyor. O tarz oyunları onla alıyoruz. Onun hesabı bende primary yine kendi hesabımdan oynayabiliyorum.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii bu kadar uyumlu 5 kişi bulmak zor.. Yani grupta bazen biri tamam ben bu oyunu sevmiyorum ama alalım denerim diyebiliyor bazen uyumlu bir grup olması lazım.

Sonuçta herkes gene karlı çıkıyor çünkü oyunlar çok ucuza geliyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin pek kullanışlı gelmedi bana o yöntem. Ben tüm oyunları kendi hesabımdan oynamak ve zırt pırt ayar değiştirmekle uğraşmamak istiyorum. Hesabımda sürekli kalsın dediğim bir oyun değilse de ayrı bir hesap açıp satın alıyorum, kendi hesabımda oynayıp çift hak olarak satıyorum. Kalıcı ana hesapları ortak kullandığım kişi çok yakın arkadaşım, ne o ne de ben oyun alırken sormuyoruz. Sadece bakıyoruz US mi ucuz TR mi ucuz alıp geçiyoruz. Sonra Telegram'dan şu oyunu aldım bu kadar gönder diyip kapatıyoruz konuyu.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Pablo 'Definitive' Vader

Senin hesaptan logout yapmış durumdayım. Bütün kütüphanenen gözükmüyor bana şuan ama indirdiğim oyunları oynayabiliyorum. 

Misal shadow of colossus ne bende var ne ranilinde, senin hesaptan indirmiştim. Girebiliyorum oyuna. Silmedim sürece sorun yok sanırım. 

Console sharing ve Offline play açık bende. Sanırım bu ayar ile alakalı. 

IMG_20210118_151436_303.jpg

Ve yine anladığım kadarıyla aynı hesaptan online olarak 1 ps5 ve 1 ps4'e aynı anda girilebiliryor. 

Ben ps5 ile ranilin'in hesaptan online iken o da kendi ps4'ün den açtı aynı hesabı. Beni atmadı sistem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok