ssd ses sorunu
1 1

Bu konuda 8 mesaj var

sistemde 3 ssd var. bir tanesi yedek 480 gb ocz vertex 460a okuma yapıldığı sanki mekanik diskmiş gibi tıkırtı yapıyor çok rahatsız edici olmasa da ses olmasın diye tüm mekanik diskleri sistemden attığımdan sinir ediyor. sesin ssd den geldiğinden eminim, sistem açıkken güç kablosunu çıkarıp takarak denedim. ssd neden ses yapar? çaresi var mıdır? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, brujah said:

sistemde 3 ssd var. bir tanesi yedek 480 gb ocz vertex 460a okuma yapıldığı sanki mekanik diskmiş gibi tıkırtı yapıyor çok rahatsız edici olmasa da ses olmasın diye tüm mekanik diskleri sistemden attığımdan sinir ediyor. sesin ssd den geldiğinden eminim, sistem açıkken güç kablosunu çıkarıp takarak denedim. ssd neden ses yapar? çaresi var mıdır? 

Ben de bir tek bende var bu sorun sanıyordum. Deli değilmişim demek ki:lol:

Çin malı Kingdian SSD var 1TB. Diğer diskler de SSD ve sesten kurtulmak amacıyla sistemden tüm manyetik diskleri çıkrttım ben de. Okuma yazma sırasında benim SSD'de de oluyor aynı ses. Sanki 2.5"lik HDD tıkırtısı gibi. Hatta bir ara şüphelenip içini açıp bakmıştım. Olur ya adamlar SSD diye içine bir HDD koyup göndermiş olabilirler bir ihtimal dedim ama yok cidden SSD'ymiş.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok