Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
1 1

Bu konuda 98 mesaj var

O bölümde thunderjaw gelmeden ortalığı tuzaklarla mayın tarlasına çevirebilirsin, iple bağlayıp hareketsiz hale getirebilirsin, karnındaki kapağı kırıp doğrudan oraya sapan ile bombalar atabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Whoooshyapıyorum hepsini hocam. disk launcher ile denedim, tuzaklar ile denedim, corrupted makinalar normalde ateşe karşı zayıf oluyor onu denedim, dondurup vurmayı denedim, iple bağlayıp vurmayı denedim. ne zaman hpsi %50'nin altına düşse 129378109273901 km öteden üstüme sıçrıyor ve hp full olsa dahi tek yiyip ölüyorum. bi bokluk var ama çözemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zıplamaması için sürekli iple bağlamak gerekiyor, bir kere bağlamak yetmiyor. Level 30 ile biraz zorlansan da geçmen lazım o bölümü. Thunderjaw gelmeden önce öldürdüğün insanlardan heavy weapon düşüyor olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

İlk mesajımda bu konudan bahsettim, oyun bu combat konusunda terazinin topuzunu kaçırmış durumda, "normal" zorluk ayarı normal değil. Öyle düşman üstüme saldırırken takla atarak kaçayım diye bir şey yok, her türlü yetişiyor size ve bir vuruşta öldürüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Thunderjaw'ın silahları düşürürsen iki tane disc launcer elde ediyorsun. very hard'da oynuyorum, sinirden easy'e alıp oyunu bitirip sileceğim o dereceye geldim. yemişim ek paketini falan. zaten her gün en az 2 defa crush yiyorum.

edit: geçtim.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunda dikkatimi çeken bir şey var.

Normalde gece gündüz döngüsü olan böyle Open World oyunlarda gece biraz kısa tutulur malum sebeplerden ötürü, fakat bu oyunda gece gündüz süresi aynı ve zamanı kontrol edemiyorsunuz. Çoğu oyunda olduğu gibi save yaptığınız yerde uyumak sabahı beklemek gece yarısını beklemek gibi bir şey de yok. Güneşin görsel olarak doğup batması dışında oyunda bir zaman kavramı yok. Npc'ler falan gece gündüz aynı yerde duruyorlar.

Dolayısyla oyunda geçen sürenizin üçte ikisi karanlıkta geçiyor. Bir de mağaralara falan giriyorsunuz, bazen bütün gündüz mağarada geçiyor, çıkıyorsunuz yine gece olmuş dışarısı karanlık. Misal av görevi yapacaksınız ama hava karanlık. Mecburen o karanlıkta göremediğiniz kütüklere falan ok ile ateş etmeye çalışıyorsunuz.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu bitirdim, o süper imba armoru sadece son savaşta kullandım ve tek seferde geçebildim. o kadar imba yani o armor yoksa yine 5-6 saat uğraşırdım herhalde. oyun güzel ama şu son iki haftada en az 15 tane crush yemişimdir. bir de grafikler bana dandik geldi niyeyse. insanların yüzleri sanki dümdüz gibiydi ve konuşurken ağızları falan çok az hareket ediyordu. duyguların yüze vurması gibi bir şey hiç yok zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1.03 yaması ile benim çökme sorunum ortadan kalkmış görünüyor. Yamanın ben oyunu küfrede küfrede bitirdikten sonra çıkması ise paha biçilemez.

Hi everyone,

Patch 1.03 for Horizon Zero Dawn on PC is now available to download on Steam!

This patch aims to resolve additional crashes that have been affecting players. If you still experience issues after Patch 1.03, please continue to send us your reports here so we can help you as soon as we can. Our team is continuing to investigate open issues and we will continue to update you when more news is available.

As always, thank you for your feedback and support across our channels. Below you can find the Known Issues as well as the patch notes for update 1.03!

–Guerrilla

Known Issues

Some players are experiencing an out of memory error during the game optimization process.

Some players are experiencing graphical settings issues, such as Anisotropic Filtering or HDR not working correctly.

Some players are experiencing performance issues on specific GPUs or hardware combinations.

We're aware of and continue to investigate issues that are not yet solved on both the player-compiled lists by u/EvilMonkeySlayer and u/Rampage572 – thank you!

Patch Notes

Crash Fixes

Fixed a GPU resource leak which could build up over time and cause instability.

Fixed a GPU hang that caused a crash that could occur when Asynchronous Compute was used.

Fixed a crash when AI would try to aim at an invalid position.

Fixed a crash that could occur when sound obstruction was calculated in highly detailed areas.

Fixed a crash that would occur when moving the game to a monitor with different DPI settings while in the menu.

Fixed an issue where some players would crash on startup due to incorrect memory allocation.

Fixed a GPU hang that would occur when the window was resized to a very small size.

Progression Issues

Fixed a progression issue where some players would remain a child and not transition to adult Aloy.

Functionality Issues

Fixed an issue where snow deformation was not working correctly in the Frozen Wilds area.

Fixed an issue where the Concentration skill could stop working.

Other Improvements

4K Scaling – Fixed an issue where the game wouldn’t render at 4K properly on boot.

Frame Rate Limiter – Improved Frame Rate Limiter functionality to be more accurate.

Localization – Localized specific error messages.

Windows Version Check - The game checks if Windows 10 Build 1809 or above is used (lower versions cause instability in DirectX 12).

Minimum Spec Warning – Improved minimum spec warning message and options.

Saving Issue Warning – Clarified text that is displayed when you do not have access to your My document folder or enough disk space.

Player Profile Validation – The player profile is now validated and corrupt profiles (caused by manual editing or tweak tools) rejected.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yükledikten 3 dakika sonra yine çökmüştü. Achievement yapıyordum ek pakete geçene kadar. :zuh:

windows 2004, nvidia hot fix yüklü, gpu scheduling açık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu ek paketi ile bitirdim. Über armoru alınca pek zorlanmıyorsunuz gerçi. Aksi halde ek paket ciddi anlamda zorlardı. Ek paketin hikayesi bence daha güzel bu arada. Gerçi onu da bittiğinde anlamıyorsunuz, çok salak olmuş o. 65 TL'ye gayet güzel oyun oynadım. Birkaç şey kaldı belki onları da yaparım ama bu haliyle lvl57'de bitirdim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.09.2020 at 22:30, wazzap said:

76.1 saat / %100. 

ve sildim oyunu.

Ps4 de 2 kez bitirdim şimdi pc dede bitireceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 21.09.2020 at 23:32, stardust said:

Beni sarmadı ya, yarıda kaldı. Bi şans daha vereceğim siber punk çıkmadan önce. 

Yine  AA ve AF de sorun var gibi.. seçenekler çok etkilemiyor ne seçerseniz seçin..

Oyunu beğenmemeniz gayet normal çünkü bir sıkıntısı var bende ilk açtım bune dedim ps4 de 2 kere bitirdiğim oyun gibi değildi kesinlikle ve kasıyorduda.

Oyunun pc versiyonunda şöyle bir dallamalık var: oyunu borderless oynamanız lazım yoksa yüksek çözünürlüğe çıkmıyor önce 4k renderlıyor sonra 1080p ye downscale edip tekrar 4k ya upscale ediyor ilginç gerçekten. Yani hem çamur gibi görüntü veriyor hemde kasıyor. Buna dikkat edin.

Squall tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çöküp duruyordu windowsun yeni zımbırtısı gpu zamanlamı ölçeklemesimidir nedir onu açınca düzeliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncelleme açıksa Steam yüklüyor. Benim de bazı teknik sorunlarım vardı ama bir iki yama ile hepsi düzeldi. Bu dediğimin üstüne 10 yeni yama çıktı.

1.0.0 versiyonu sıkıntılı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben se versiyon oynuyorum oyuna zaten sahibim bir daha para vermem.

Hiçbir sorun yok şu anda sadece windowsun gpu zamanlaması özelliğini açın o kadar. Birde oyunu borderless oynayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya hatta ps4 de hem kardeşlik hesaplarından birinde var hemde elimde fiziksel olarak var o yüzden vicdanım rahat. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3. kez bitirdim oyunu pc de.

Oyun ne kadar iyi olursa olsun 3 kez oynamak iyi değilmiş onu anladım sıkıyor :D

Öte yandan oyun pc de çok daha iyi, fov u fullerseniz ve klavye mouse ile oynarsanız çok güzel oluyor grafikleride çok daha iyi tabii ps4 den..

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Oyun ne kadar iyi olursa olsun 3 kez oynamak iyi değilmiş onu anladım sıkıyor

O biraz da oyuna bağlı hocam. Ben 5-6 defa bitirmişimdir witcher 3 ve ek paketlerini. Yine olsa oturur baştan oynarım da vakit yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son çıkan yama ile TAA kullanımındaki görüntünün keskinliğinin bozulması problemine karşılık contrast adaptive sharpening gelmiş ki baya düzeltiyor görüntüyü, oyunu bir şekilde bu nedenle bırakanlar oldu ise tekrar bakabilirler.

Başka bazı hata gidermeleri ve performans geliştirmeleri de var yamada.

Son çıkan yama ile TAA kullanımındaki görüntünün keskinliğinin bozulması problemine karşılık contrast adaptive sharpening gelmiş ki baya düzeltiyor görüntüyü, oyunu bir şekilde bu nedenle bırakanlar oldu ise tekrar bakabilirler.

Başka bazı hata gidermeleri ve performans geliştirmeleri de var yamada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu tür keskinliğin az olduğu durumlarda geforce experience'ın filtreleri çok işe yarıyor. Mesela Warzone'da da çok bariz bir keskinlik problemi var. Ben nvidia'nın keskinlik filtresi ile oynuyorum bu yüzden.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok