Android Telefon önerisi
1 1

Bu konuda 44 mesaj var

Merhaba;

Uzun yıllardır kullandığım samsun note 4 ü emekliye ayırmaya karar verdim. (Fakir bahanesi :))

Oppo A91 lere baktım özellikleri iyi gibi ama bu tip çin markaları alıp yürümeleri bi yana biraz ürkütüyor beni. Aslında yola IPhone SE almak için çıktım ama elim gitmedi ne yalan söyleyeyim.  Ondan sonra eski aşk Note 10 Lite a baktım. Sonra samsungun saçmasapan telefon öldürme politikaları aklıma gelsi bir ürktüm ayrıca bütçemi de zorladı biraz.

Siz değerli arkadaşlarım sizce 3500 tl civarında buna alternatif ne bulabilirim?  Abi al geç çok tatava yapma da diyebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uzun yıllardır iphone kullanan birisi olarak yakın zamanda mükemmel performans aldığım iphone 6s cihazımı emekliye ayırdım.. çok bakındım apple modellere ama günün sonunda eşek yüküyle para vermenin gereksiz olduğunu düşünerek xiaomi redmi note 9 pro modeliyle adım attım ben de android dünyasına.. telefonun öküz kadar ağır olması dışında herhangi bir problemi yok.. daha alışma sürecindeyim ama öyle şok moduna da girmedim.. gayet güzel telefon.. kendi stock kamerası yerine de google camera yükledim hakkaten inanılmaz fotoğraflar çekiyor alet kendi fiyat seviyesindeki telefonlara göre.. amazon'dan 2.800 TL gibi bir rakama aldım.. yanında bir de 128 GB hafıza kartı alıp taktım.. şimdilik gayet işimi görüyor.. 

dediğim gibi tek sıkıntısı telefonun ağırlığı.. onun da sebebi 5.000 küsür mah seviyesindeki pili sanırım.. şarjsız falan 2 gün gidiyor alet.. quick şarj özelliği ile 1 saatte falan da dolabiliyor.. 

ayrılan bütçenin altında bir fiyatı var ama ben az daha tasarruf edeyim derseniz öneririm.. he tabi bu telefon 2 sene sonra ne olur donar mı ağırlaşır mı kilitlenir mi destek almaz mı onu bilemiyorum.. öyle bir durumla da karşılaşırsam atar yenisini alırım :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
uzun yıllardır iphone kullanan birisi olarak yakın zamanda mükemmel performans aldığım iphone 6s cihazımı emekliye ayırdım.. çok bakındım apple modellere ama günün sonunda eşek yüküyle para vermenin gereksiz olduğunu düşünerek xiaomi redmi note 9 pro modeliyle adım attım ben de android dünyasına.. telefonun öküz kadar ağır olması dışında herhangi bir problemi yok.. daha alışma sürecindeyim ama öyle şok moduna da girmedim.. gayet güzel telefon.. kendi stock kamerası yerine de google camera yükledim hakkaten inanılmaz fotoğraflar çekiyor alet kendi fiyat seviyesindeki telefonlara göre.. amazon'dan 2.800 TL gibi bir rakama aldım.. yanında bir de 128 GB hafıza kartı alıp taktım.. şimdilik gayet işimi görüyor.. 
dediğim gibi tek sıkıntısı telefonun ağırlığı.. onun da sebebi 5.000 küsür mah seviyesindeki pili sanırım.. şarjsız falan 2 gün gidiyor alet.. quick şarj özelliği ile 1 saatte falan da dolabiliyor.. 
ayrılan bütçenin altında bir fiyatı var ama ben az daha tasarruf edeyim derseniz öneririm.. he tabi bu telefon 2 sene sonra ne olur donar mı ağırlaşır mı kilitlenir mi destek almaz mı onu bilemiyorum.. öyle bir durumla da karşılaşırsam atar yenisini alırım :mrgreen:
Öncelikle hayırlı olsun. Telefonların tek belası şu zikke piller

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı durumdayım, 4.5 Yıldır Xiaomi Mi Max kullanıyorum, telefon geçen hafta elimden düştü.

Mi Note 10 Lite denedim ama ekran harika olmasına rağmen boyutu biraz küçük geldi.

İçimden geçen One Plus 8 PRO, sadece kırık çıkık cihazlarla uğraşmak istemediğim için kararsızım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Poco F2 Pro 6.67 inç ve pop-up kamera olduğu için büyüklük olarak en yakını.

Kaçak göçek yollardan 3500 civarı alınabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu pop-up kamera olayına bir türlü güvenemiyorum.. hadi düştüğünde sensörü sayesinde kapanıyor vs ok.. görsel olarak da hoş.. ekranda yer kaplamıyor falan.. peki o kayan mekanizmadan içeri dolacak toz ileride nasıl etki edecek acaba kameranın işlevine orası tam bir muamma benim için.. o nedenle en iyi pop-up kamera yerine çentikli ekran daha bir sıcak geliyor bana..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 hours ago, yarimpower said:

Poco F2 Pro 6.67 inç ve pop-up kamera olduğu için büyüklük olarak en yakını.

Kaçak göçek yollardan 3500 civarı alınabiliyor.

İşte bu kaçak göçek olayı beni sıkıyor, bunaltıyor. Poco olabilir, şimdi gidip 6500 lira kaçak OnePlus'a vermek istemiyorum.

18 hours ago, NoFlyZone said:

Ben şu pop-up kamera olayına bir türlü güvenemiyorum.. hadi düştüğünde sensörü sayesinde kapanıyor vs ok.. görsel olarak da hoş.. ekranda yer kaplamıyor falan.. peki o kayan mekanizmadan içeri dolacak toz ileride nasıl etki edecek acaba kameranın işlevine orası tam bir muamma benim için.. o nedenle en iyi pop-up kamera yerine çentikli ekran daha bir sıcak geliyor bana..

İşte kafamdaki sorulardan birisi, keşke 6.8 -6.9 civarında Amoled ekranlı, iyi işlemcili, ortalama foto çeken(çentik kamera) pili yüksek Mah değerine sahip fiyatı 3500-4500 aralığında bir telefon olsa.. Aslında Note 20 Ultra tam istediğim cihaz ama 12 bin lira fiyatı var...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, escape said:

İşte bu kaçak göçek olayı beni sıkıyor, bunaltıyor. Poco olabilir, şimdi gidip 6500 lira kaçak OnePlus'a vermek istemiyorum.

İşte kafamdaki sorulardan birisi, keşke 6.8 -6.9 civarında Amoled ekranlı, iyi işlemcili, ortalama foto çeken(çentik kamera) pili yüksek Mah değerine sahip fiyatı 3500-4500 aralığında bir telefon olsa.. Aslında Note 20 Ultra tam istediğim cihaz ama 12 bin lira fiyatı var...

xiaomi mi note 10 lite var hocam bu kriterlere uygun.. amoled ekran, 5000 küsür pil, snapdragon işlemci.. tek takıldığı nokta ekran boyutu.. 6,5 falan galiba ekranı..

ben de alırken bakmıştım bu telefona.. seçmememin tek sebebi ekran üzerinden parmak izi okuması.. birkaç telefonda deneme şansım olmuştu da performansını çok beğenmemiştim.. şimdi aldığım telefonda yandaki açma kapama tuşu üzerinden okuyor parmak izini ve hakkaten çok şahane performansı var..  

bu arada asıl belirleyici kriter ekran teknolojisi ise yani illa da amoled deniyorsa rota samsung olmalı.. çünkü hakkaten samsung'un süper amoledleri çıtayı başka bir seviyeye koymuş.. ama yok amoled tek tercih sebebim değil deniyorsa xiaomi'ye doğru kayabilir bütçe.. 

son olarak da bu seviye telefonlarda kötü fotoğraf çeken cihaz yok bence.. iyi ayar ve gcam ile hakkaten olağanüstü işler çıkıyor ortaya.. gcam'i nasıl yapmışsa google inanılmaz fark yaratıyor yazılımla.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, NoFlyZone said:

xiaomi mi note 10 lite var hocam bu kriterlere uygun.. amoled ekran, 5000 küsür pil, snapdragon işlemci.. tek takıldığı nokta ekran boyutu.. 6,5 falan galiba ekranı..

ben de alırken bakmıştım bu telefona.. seçmememin tek sebebi ekran üzerinden parmak izi okuması.. birkaç telefonda deneme şansım olmuştu da performansını çok beğenmemiştim.. şimdi aldığım telefonda yandaki açma kapama tuşu üzerinden okuyor parmak izini ve hakkaten çok şahane performansı var..  

bu arada asıl belirleyici kriter ekran teknolojisi ise yani illa da amoled deniyorsa rota samsung olmalı.. çünkü hakkaten samsung'un süper amoledleri çıtayı başka bir seviyeye koymuş.. ama yok amoled tek tercih sebebim değil deniyorsa xiaomi'ye doğru kayabilir bütçe.. 

son olarak da bu seviye telefonlarda kötü fotoğraf çeken cihaz yok bence.. iyi ayar ve gcam ile hakkaten olağanüstü işler çıkıyor ortaya.. gcam'i nasıl yapmışsa google inanılmaz fark yaratıyor yazılımla.. 

Aslında haklısınız da xiaomi mi note 10 lite ekranı biraz daha büyük olsa harika olacak. Bir de bana sorarsanız 3600 liralık telefon değil, yani zamanında 150 dolara xiaomi alırken bu noktalara gelmek inanılmaz saçma bir durum.

Samsung cidden güzel cihazlar yapıyor, çift hat desteği Note 20 Ultra'da var. Büyük ekran, vs aradığım herşey mevcut ama 12 lira yazık günah..

Geriye bu sebeple OnePlus 8 Pro kalıyor, ona da 6500 vermek istemiyorum ancak son çare vereceğim gibi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman redmi note 9 pro :mrgreen:

amoled harici tüm kriterleri karşılıyor.. bence IPS de fena değil.. işlemci, kamera, pil tümü kriterlere uygun.. çift hat desteği de var.. fiyatı da nispeten düşük..  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, yarimpower said:

@escape Kendime ve çevremdekilere bu şekilde belki 20 adet telefon aldım.Hiç problem olmadı.

Hocam nasıl oluyor o, pasaport kaydı ile mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi markası artık ayağa kalkma safalarını geride bıraktı. Çok güzel değişik ürünleri var. Başlarda apple konseptini kopyaladı ve tuttu şimdi kendi yolunda ilerliyor ve ürünleri kaliteli. Note 10 lite güzel amoled ekranı ve 5000 küsür bataryası var karşı model samsumgda da aynı batarya var ama super amoled bu ne demek oluyor aslında 5000 li-on pil değil 4000 küsür demek. Ekran batarya kıyaslaması biraz komplike alırken dikkat edilmesi gerekli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hakkaten xiaomi öyle bir marka ki sizin haberiniz olmadan evinizin her alanına giriyor.. şöyle bir baktım da evdeki xiaomi ürünleri; 

- robot süpürge (ki normal süpürge var )

- mi android box (ki apple tv var)

- vantilatör (ki klima var) 

- mi band 5 (ki onlarca saatim var)

- bir tane masa üstü dijital saat (böyle birşeyim yok)

- bir tane spor için kulaklık (ki airpods var)

- bir tane akım korumalı priz

- en son da işte bu başlığa konu olan telefonu aldım

ve ben bunları alırken süpürge ve telefon dışında kesinlikle hepsini bilinçsiz olarak aldım.. yani alırken "aa bir xiaomi'm daha oldu",  "aa dur bak bunu da xiaomi'den alayım" falan demedim.. şöyle bir baktığımda her şeyim xiaomi olmuş.. böyle enteresan bir marka işte.. siz farkında olmadan götün götün giriyor eve bir sürü ürünüyle.. her ne kadar en eskisini max. 1,5 yıldır falan kullanıyor olsam da yukarıda saydıklarımın hiçbiri ile ilgili bir problem yaşamadım şu ana kadar.. 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Peregrine
IMEI kopyalama ile hallediyorlar.En son aldığım telefonlardan birinin imei numarası Turkcell Vınn modemdi.Diğeri kırılan bir lenovo P5 ti sanırım.Sistemde Xİaomi Mi Max 3 olarak değil Lenovo P5 olarak görünüyor. 

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, NoFlyZone said:

hakkaten xiaomi öyle bir marka ki sizin haberiniz olmadan evinizin her alanına giriyor.. şöyle bir baktım da evdeki xiaomi ürünleri; 

- robot süpürge (ki normal süpürge var )

- mi android box (ki apple tv var)

- vantilatör (ki klima var) 

- mi band 5 (ki onlarca saatim var)

- bir tane masa üstü dijital saat (böyle birşeyim yok)

- bir tane spor için kulaklık (ki airpods var)

- bir tane akım korumalı priz

- en son da işte bu başlığa konu olan telefonu aldım

ve ben bunları alırken süpürge ve telefon dışında kesinlikle hepsini bilinçsiz olarak aldım.. yani alırken "aa bir xiaomi'm daha oldu",  "aa dur bak bunu da xiaomi'den alayım" falan demedim.. şöyle bir baktığımda her şeyim xiaomi olmuş.. böyle enteresan bir marka işte.. siz farkında olmadan götün götün giriyor eve bir sürü ürünüyle.. her ne kadar en eskisini max. 1,5 yıldır falan kullanıyor olsam da yukarıda saydıklarımın hiçbiri ile ilgili bir problem yaşamadım şu ana kadar.. 

evet kaykay, elektrikli bisiklet gibi ürünleride var. Inovatif bir şirket o yüzden ben cihazlarını güvenerek alıyorum çok fazla sıkıntı çıkarmadılar, ekosisteme uyumlu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xiaomi ye 6000 verene kadar iyi bir telefon olsun zaten 4-5 sene kullanıyorum diyerek One Plus 8 Pro'ya karar verdim.. Bakalım nereden nasıl alacağım... Araştırmalarım devam edecek:))) TO BE CONTINUED....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, escape said:

Xiaomi ye 6000 verene kadar iyi bir telefon olsun zaten 4-5 sene kullanıyorum diyerek One Plus 8 Pro'ya karar verdim.. Bakalım nereden nasıl alacağım... Araştırmalarım devam edecek:))) TO BE CONTINUED....

fiyat 3,5(lite), 6 değil :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok lite değil, Oneplus seviyesinde mi 10 bakmaya karar vermiştim, mi note 10 lite kullanıp 2 gün sonra iade ettim.. Cümle bozukluğu yaşanmış:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla NoFly ister inan ister inanma, ilk Xiaomi ile tanışmam 2014 Nisan Shanghai'da oldu, Redmi 1 e 138 dolar ödemiştim:)

Sonrasında Mi Max alıp 195 dolar civarında ödeyip 4.5 sene kullandım. Telefonu düşürdüğüm için şimdi ihtiyacım hasıl oldu. Tabii ki Xiaomi boklamıyorum da her seferinde bir noktadan kısıyorlar, eski FP rekabetçi modellerini sadece Redmi Note serisine çektiler ki o bile 3200 TL.

Üst modellerine 9-10 bin lira vermek yerine Samsung-Apple seçenekleri bana mantıklı geliyor.

Mi10Lite'e gelirsek 3600 lira ödedim, sensör problemleri yaşadım, yüzüme yaklaşınca ekran kapanmıyordu vs.. Yazılım güncellemesi de çözmedi.

Dolayısıyla şimdi değişiklik arıyorum, umarım memnun kalırım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tabi haklısın olay bireysel deneyimlere göre değişiyor çok.. tabi benim yorumum 3-4K arası bütçeler içindi.. Ve bu fiyat skalasında xioami gerçekten iyi "en azından şimdilik"

ama skalayı 6-7K bantlarına çekecek olsaydım üzerini tamamlayıp düşünmeden hayatıma iphone ile devam ederdim.. eski bir ios yeni bir android kullanıcısı olarak en boktan güncelliğini yitirmemiş iphone'un eline hiç bir android su dökemez fikrindeyim halen.. 

ama işte günün sonunda olay bir telefon için ayrılabilecek bütçeye geliyor.. evet gençken, hayat toz pembeyken iphone'a eşey yüküyle para basıyorduk.. ama şimdi artık orta yaş seviyesinde insan paranın ve ihtiyaçlarının kıymetini biraz daha iyi biliyor ve acıyor bir telefon için vereceği paraya.. çünkü biliyoruz ki şu günün en plus plus donanımını da alsak 2 sene sonra çöp oluyor bu aletler.. 3-4 sene sonrasına da zaten yazılım desteği çekiliyor vs vs

o nedenle 7-8K bir telefona vereceğime 3K veriyorum kalanıyla xiaomi'nin ne kadar gereksiz alet edevatı var ona yatırıyorum parayı hauhsdu :mrgreen: sonra da aynanın karşısına geçip çok akıllı alışveriş yaptım deyip kendimi tatmin ediyorum haha

Peregrine and escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, NoFlyZone said:

tabi haklısın olay bireysel deneyimlere göre değişiyor çok.. tabi benim yorumum 3-4K arası bütçeler içindi.. Ve bu fiyat skalasında xioami gerçekten iyi "en azından şimdilik"

ama skalayı 6-7K bantlarına çekecek olsaydım üzerini tamamlayıp düşünmeden hayatıma iphone ile devam ederdim.. eski bir ios yeni bir android kullanıcısı olarak en boktan güncelliğini yitirmemiş iphone'un eline hiç bir android su dökemez fikrindeyim halen.. 

ama işte günün sonunda olay bir telefon için ayrılabilecek bütçeye geliyor.. evet gençken, hayat toz pembeyken iphone'a eşey yüküyle para basıyorduk.. ama şimdi artık orta yaş seviyesinde insan paranın ve ihtiyaçlarının kıymetini biraz daha iyi biliyor ve acıyor bir telefon için vereceği paraya.. çünkü biliyoruz ki şu günün en plus plus donanımını da alsak 2 sene sonra çöp oluyor bu aletler.. 3-4 sene sonrasına da zaten yazılım desteği çekiliyor vs vs

o nedenle 7-8K bir telefona vereceğime 3K veriyorum kalanıyla xiaomi'nin ne kadar gereksiz alet edevatı var ona yatırıyorum parayı hauhsdu :mrgreen: sonra da aynanın karşısına geçip çok akıllı alışveriş yaptım deyip kendimi tatmin ediyorum haha

Haha :thumbs: Xiaomi hava pompamdan çok memnunum! :mrgreen: Özellikle pandemi döneminde benzin istasyonlarının bozuk pompaları başında sıra beklemediğim için.

20190807181506_33798.jpg_500x500.jpg

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok