AMD Radeon RX6000 Serisi ve Big Navi (2020-2021)
1 1

Bu konuda 197 mesaj var

1 saat önce, wazzap said:

3080 candır, az biraz da undervolt mis gibi kullanılır. AMD'ye güvenmeyin, ne kadar iyi bir kart çıkarsalar da sonuçta olay yazılımda bitiyor. Bak Nvidia, tak diye çözdü yeni çıkar kartın sorunlarını, AMD bu işi o kadar iyi yapamıyor.

3080 candır da

hani nerede? yok ki? Arkadaşım Almanya da ama o bile bulamadı halen "normal metodlar ile" 
ayrıca bulunsa bile fiyatlar inanılmaz uçuk noktaya geldi. Düz 3080 ler 1 ay sonra 12k+ olacak. OC ve SUPER  ( 20gb )  olacakları düşünemiyorum bile.

belki AMD karşısına bu klasmanda bir kart çıkarırsa dolar bazında fiyatları geriye çekebilirler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son gelen bilgilere göre Amd cidden sürpriz yapacak gibi görünüyor.

Sürpriz olan kısım şu: Big Navi gpulu tüm modeller (3 model konuşuluyor) 16 gb ile gelebilir. Dahası, bahsi geçen en üst model 6900xt, ciddi yüksek saat hızları ile gelecek gibi görünüyor ve performansı 3080'le baş edebilir görünüyor. Hatta teorik performansı 3090'ı bile geçebilecek düzeyde. Ama teorik hesap pratiğe pek uymuyor. O yüzden 3080 seviyesini yakalamasını beklemek çok garip olmaz. Biraz altı olsa bile Amd çok ciddi bir avantaj yakalayabilir. Çünkü güç tüketimi, maliyet gibi durumlarda Nvidia ile kafa kafaya gelebilir. Kepler'den beri (8-9 yıldır) pek görmediğimiz bir şey.

https://www.igorslab.de/en/the-can-be-known-at-the-radeon-rx-6800xt-board-partner-cards-with-works-oc-may-maybe-a-glance-in-bios-details/

Ama kartları görmemize biraz zaman var gibi. 28 ekim yalnızca duyuru. İncelemeler kasımda gelecek görünüyor. Kartın çıkışı, bulunur olması falan ocak ayına kalabilir.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilmediğim için soruyorum; Amd 6900XT gibi memory bandwith’ I 512GB/s olan bir kartın nvidia’ nın üst modellerine rakip olma şansı var mıdır acaba? Bir de nvidia 3070/16GB ve 3080/20GB variyantlarını iptal etti diye haberler var. Bunun sebebi samsung' un 8nm process node verimi yanında Amd kartların yeterince iddalı olmaması da olabilir bir ihtimal. Yanılırsam da fena olmaz tabi, tıpkı cpu tarafı gibi buraya da gelişme ve heyecan gelir. Tsmc 7nm Radeon' lar için büyük şans.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD' nin gpu çözümlerinde her dönem oldum olası bir yazılım sorunu oluyor. Kullanırken bile sürekli bir tedirginlikle kullanıyor insan. Yıllardır aynı terane oldu kağıt üstü bakınca donanımsal olarak hayvani gözüken cihazlar pratikte yazılım sorunlarıyla yüzleşmekten hep arkaplan kaldılar.

Güzel kartları yok diyemem haklarını yemem ama ben alayım uzun soluklu kullanayım, yok siyah ekrandı yok bilmemne oynunda performans anormalliğiyle vs gibi sorunlarla yüzleşmemek için nvidia çatısı altında güvenli kullanım daha makul geliyor. Birde Amd gpular oldum olası ben hep trafo gözüyle bakıyorum dengi nvidia kartlara göre fiyatlar makul oluyor evet ama güç tüketime gelince işler hep bir yüksek tüketimlilik olayı var, bu durum tabi her ne kadar özel soğutma olsada ısınma kulvarında falanda ayrı bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

İşin rekabetçilik boyutu tabi güzel, aradan geçen uzun yıllar sonunda cpu kulvarında intele karşı ryzen ile güzel dokundu. GPU sınıfında yapılan atılımlar daha çok biz altta kalmayalım nvidia pazara şu güçte birşey sürdü bizde orta-üst segmentinin arasına konumlandırabileceğimiz ürünümüz olsun çorbadan nasibimizi alalım durumu var. Yinede her yeni bir seri piyasada boy gösteren firmalar tarafından lanse edildiğinde bir umut heyecan meraklılık durumunu koruyor. Tek yapılan yeniliklerin kendi çözümümüz buydu modunda kalmayıp global çapta büyük oyun yapımcılarla falan entegre kullanımını sağlatacak başarımlar gösterilmeli. Yoksa belki adı sanı bile ardı planda kalan 3 5 oyuna bu desteği koydukla kaldığında hiç bir anlamı kalmıyor. Kapsam büyük tabi, çıkan oyunlarında hangisinin ne kadar tutulup tutulamayacağını kimse kısadan kıstas kestiremiyor.

Velhasıl kelam yeni çıkan bir amd gpu benim gözümde de artık her dönem bi -1 başlangıçla geliyor, zaman içindeki iyileştirmelerine kullanıcı tecrübelerinin anlatımlarına göre şekilleniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amd'nin sürprizi yavaş yavaş ortaya çıkıyor gibi. 

Radeon-RX-6800XT-3DMark-IgorsLAB-1.png

AMD-Radeon-RX-6800-XT-3DMark-Benchmarks-

AMD-Radeon-RX-6800XT-Scores-850x478.jpg

Birden fazla kaynak benzer şeyleri söylemeye başlamış. Amd pr kasıyor da olabilir. Ancak ray tracing olmadığı durumda 6800xt -ki bir de 6900'den bahsediliyor sürekli- 3090'la bile yarışabilir görünüyor. İşin içine ray tracing girince rakibi 2080ti oluyor. Ancak o bile fena sayılmaz. Özellikle de 500 dolar gibi bir fiyatla gelirse, çok ciddi bir f/p sunar. Ray tracing desteği ise hep beklediğimiz ucuz etin yahnisi kıvamında görünüyor.

https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800xt-alleged-3dmark-scores-hit-the-web

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6800XT özellikleri, 72 CU, 2 GHz base, 2.25GHz boost, 128mb infinity cache, 16 gb ddr6, 300W
4K'da 3080 ile kafa kafaya, 1440p'de  biraz daha iyi.

oha oha, Ryzen ile birleşince daha iyi performans verecekmiş. "one click overclock" gibi bir şey. canlı canlı edit yapıyorum, eksik varsa özür.

649$ 15 Kasım

6800, 2080Ti'dan daha iyi.

6800, 579$.

oha 6900XT de var.

6900XT, RX3090 ile kafa kafaya. Geçtiği yerler  de var.

999$ 8 Aralık

Vay arkadaş, hakikaten varmış AMD'nin bir şeyleri. Bana lafımı yedirdiler. :D Neyse competition iyidir. 

6900XT süper oldu bence. CUDA ile işi olmayan adam bakmaz bile 3090'nın yüzünde. 

İncelemeleri beklemek gerekiyor tabi.

Yalnız RTX3070'in karşısına bir şey koyamadı AMD. 6800 579$, 6800XT 649$, 6900XT 999$. millet niye alsın ki 6800, 6800XT varken?

wazzap tarafından düzenlendi
jackjoker and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, wazzap said:

6800XT özellikleri, 72 CU, 2 GHz base, 2.25GHz boost, 128mb infinity cache, 16 gb ddr6, 300W
4K'da 3080 ile kafa kafaya, 1440p'de  biraz daha iyi.

oha oha, Ryzen ile birleşince daha iyi performans verecekmiş. "one click overclock" gibi bir şey. canlı canlı edit yapıyorum, eksik varsa özür.

649$ 15 Kasım

6800, 2080Ti'dan daha iyi.

6800, 579$.

oha 6900XT de var.

6900XT, RX3090 ile kafa kafaya. Geçtiği yerler  de var.

999$ 8 Aralık

Vay arkadaş, hakikaten varmış AMD'nin bir şeyleri. Bana lafımı yedirdiler. :D Neyse competition iyidir. 

6900XT süper oldu bence. CUDA ile işi olmayan adam bakmaz bile 3090'nın yüzünde. 

İncelemeleri beklemek gerekiyor tabi.

Yalnız RTX3070'in karşısına bir şey koyamadı AMD. 6800 579$, 6800XT 649$, 6900XT 999$. millet niye alsın ki 6800, 6800XT varken?

bende izledim. demek ki daha önceden test edenlerin aldığı sonuçlarda tescillendi. AMD bu sefer en üstü hedef almış. Nvidia da yaşanan panik havasının nedeni açıklandı. Şimdi fiyatları geriye çekmek zorundalar. Özellikle 3090 tamamen saçma sapan bir kart olmuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Radeon RX 6900 XT, available December 8th, MSRP of $999

80 compute units

2015MHz game clock / 2250MHz boost clock

128MB Infinity Cache + 16GB GDDR6

300W TGP

Meant to be as fast an RTX 3090

Radeon RX 6800 XT, available November 18th, MSRP of $649

72 compute units

2015MHz game clock / 2250MHz boost clock

128MB Infinity Cache + 16GB GDDR6

300W TGP

Meant to be as fast as an RTX 3080

Radeon RX 6800, available November 18th, MSRP of $579

60 compute units

1815MHz game clock

16GB GDDR6

250W TGP

Faster than RTX 2080 Ti

Bu en güzel özet, önceki mesajımı silebilirsiniz. :D RTX 3070 şu an rakipsiz ve 6800 fiyatlandırması saçma. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o fiyatlar geriye çekilir. bu birazda nvidia politikasına bağlı. 

evet şuan 3070 mantıklı görünüyor ama 3080 i hedef alan birinin 6800 xt ye yönelmesi daha mantıklı geliyor. bir de güç tüketimlerinde de ciddi az. burada da avantajı yakalamış AMD. 

3090 zaten ölmüş. helvasını yapabiliriz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En ucuz model bile ucuz degil cunku onda bile 128MB cache ve 16GB bellek var. Bu mimarinin alt seviyede nasil performans verecegi supheli. 3070 zaten fiyat olarak daha iyi de onun da altinda nvidia daha da avantajli olabilir.

Ust seviyede 12GB bir 3080Ti kart 3090 ile ayni performansi verir, o da $999’a cikar. 3070 da fiyat sayesinde alt seviyede basarili olur. Nvidia 2020’yi dusuk uretim teknolojisi kullandigi halde basa bas bitirir. Yeter ki bu kartlari uretebilsin.

Seneye nvidia ayni mimariyi 7nm uretime tasidiginda 3080 Ultra veya Titan diye etiketler, yine rakipsiz olur. Yeter ki dunyada uretim kapasitesi olsun.

Buyuk ihtimalle bu 128MB cache’in yeterli olmadigi durumlarda (8K vs) 3080Ti/3090 gibi hafiza bandi yuksek bir kart daha iyi sonuc verir. Bu kartlar 4K dusunulerek tasarlanmis gibi.

Ayni mantikla AMD bu serinin henuz duyurulmamis ucuz kartlarinda 64MB gibi daha az miktarda cache kullanirsa “dusuk cozunurlukte basa bas ama su cozunurluge gelince tikanip geride kaliyor” seklinde kartlar gelebilir. Aslinda cache miktari anlasilan cache bandwidth’ini de belirledigi icin bu ornegin 32MB cache olan bir  modelin hic bir anlami olmayabilir. Belki alt seviyede cache’i olmayan, boylece GPU’sunun uretimi daha ucuz olan modeller gelir ama onlarin verimliliginin ne seviyede olacagi belli degil.

Yani nvidia tasarimi scalability acisindan iyi gozukuyor, alt seviyede ucuz ama fiyatina gore iyi kartlar yapmak, ust seviyede eski uretim teknolojisi kullansa da rakip kadar iyi kartlar yapmak, ayni uretim teknolojisini kullandiginda one gecmek mumkun. Ama GDDR6X hafiza tedariginde veya Samsung uretim kapasitesinde sorun olursa ust seviyede cok satis yapamayabilirler. Tabi ust seviye piyasanin cok az bir kismini olusturuyor, daha cok prestij icin onemli. 3080Ti o prestiji saglayacaktir, nvidia alt seviyede daha iyi olursa pazar payi kaybetmeyecektir.

Bu is boyle giderse nvidia ust seviyesini x nm uretimde TSMC’de, alt seviyesini x+1 nm uretimde Samsung’da hazirladigi bir is modeline bile gecebilir.

Nvidia zorlanirsa chiplet mantikli GPU’lara geciste zorlanir.

Neyse, artik ”ray tracing cok gereksiz ya” muhabbeti nihayet bitmis olacak, o iyi oldu.

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence AMD, Intel'e yaptığı gibi NVidia'ya da çocuğu koymuş gibi görünüyor. :zuh:

Üst serviye kartlar için, sırf elindeki PSU'yu değiştirmemek için bile AMD'yi tercih edecek çok insan vardır.

Peregrine tarafından düzenlendi
2. cümleyi ekledim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tanıtım bana Fury dönemini hatırlattı. Umuyorum daha iyisi gelir.

Beklediğimden hem fazlası hem de azı söz konusu. Neden? Öncelikle 3090'a doğrudan rakip sunmalarını pek beklemiyordum. Belki göstermelik bir şeyler olabilirdi, ama doğrudan rakip sunulacağını söylemeleri ve bunu çok daha uygun bir fiyatla sunacak olmaları baya ciddi hazırlandıklarını gösteriyor bence. Ha belki de karşı tarafa kart sattırmayalım düşüncesiyle yapılıyordur.

3080'e kesin bir meydan okuma olacaktı. Hatta onu geçen kart 3090'ı da karşısına alır diye düşünüyordum. O açıdan 6900xt, bu dediğimi yapacak durumda. Hem de üstteki iki model rakiplerinden daha düşük güç tüketecek denmiş. Ortalık karışır burada. Çünkü Amd 8,5 yıldır bu konuda geride. Buraya kadar beklentimin üstü diyebilirim.

Beklediğimden az olan kısımlar ise ne yazık ki çok fazla. İlki kartların durumunun tam olarak belli olmaması. Bir kere rakip kartlarla yapılan karşılaştırmalarda onların performansı net verilmemiş. Ama görüyoruz ki; 6800xt, 3080'i 4kda 5 oyunda geçmiş, 1 oyunda yakalamış, 4 oyunda gerisinde kalmış. Şimdi firma bunu diyorsa, söylenenin biraz daha altını beklememiz gerek. Biraz altı da zaten 3080'in altı oluyor. Ha performans olarak yine çok yakındır, hatta fark yok denecek kadar azdır, tamam. Fiyatı daha iyi, belleği de fazla diye alınır. Ama bakıyoruz, ray tracing tarafı konuşulmuyor. O zaman rt açıldığında 3080'in gerisinde kalıyor olabilir mi diye düşündürmeye devam ediyor. Zaten firmanın açıklaması 3080'le kafa kafaya kart şeklinde. Kötü değil ama şuan için uçmaya kaçmaya gerek yok. Nvidia tarafında mevcut olan bir dlss de var. Amd tarafında dlss kadar ortada olan bir şey yok. Bunların hepsi etken.

6800 için 2080ti'dan hızlı denmiş. Otomatik olarak 3070'ten de hızlı demektir. Ama fiyat yüksek, bir zahmet hızlı olsun yani. Ne kadar hızlı olduğu da belli değil. Bellek ise büyük avantaj bence. Ama kartın durumunun ne olduğu net değil yine. Rt açılınca ne olacak? Dlss destekli oyunlar hesaba katılıyor mu? Belli değil.

6900xt 3090'a göre her türlü mantıklı olur gibi. Ama o seviye zaten kimseyi ilgilendirmiyor. Zaten 6800xt'nin çok ötesinde olmayacak gibi. Tıpkı 3080 vs 3090 durumu gibi.

İşkillendiren esas mevzu ise bahsi geçen rage mod ve akıllı bellek erişimi. Bu akıllı bellek erişimi yalnızca yeni nesil Amd işlemcilerle kullanılacak gibi. Hadi onu da kabul edelim, bunun getirisi ne kadar olacak? Çok olsa bir dert, olmasa başka bir dert. Rage mod zaten belli değil ama kabaca otomatik oc sistemi denmiş. Kısaca turbo mod. O da işte her zamanki bel altı vuruş. O yüzden onu da çok önemsemedim. Dlss karşısında gösterilecek bir şey olsa daha iyi olurdu.

Benim esas takıldığım nokta ise Infinity cache'in, ayrı bir yapı olarak kartta yer alıp almayacağı. En az 6 milyar transistör deniyor. Bu kadar büyük bir yonga gpuya yerleştirilebilir mi, bilemedim. 150mm2 yer kaplar zaten. Big Navi için 536mm2 tahmini ölçüm yapılıyordu. Performansına ve Navi 10'un boyutuna bakınca, Infinity cache gpuda olmayacak gibi görünüyor. 536+150mm2 gibi iki ayrı birim olacaksa, bu firma için yine çok iyi bir durum değil. Ray tracing için ayrıca birim eklenmiş durumda mı? Gpuda ne kadar yer kaplıyor? Nvidia tarafında tensor core ve rt core'lar çok fazla yer kaplıyor. Turing'den beri verimliliğin düşmesindeki sebeplerin başında geliyor. Amd'de bunlar ne durumda henüz belli değil. Verimliliği yüksek tutmak için rt ve dl işini sallamışlarsa, üstüne de infinity cache'i gpu dışına almışlarsa, sonuç Amd açısında çok iyi olmaz gibi. Zamanında 8800gtx'teki nvio yongası gibi enteresan bir durum karşımıza çıkabilir.

Neticede bu bir tanıtım ve bir anlamda reklam yapmak. Amd de Nvidia'nın tüm kartlarına rakip sunuyorum diyor. Ama durumları henüz belli değil. En azından bu sefer üst seviyede olup biteni uzaktan izlemeyeceklerini göstermişler. Bu da büyük bir gelişme ve yeterince büyük bir sürpriz bence. Üstüne güç tüketimi ve fiyatı sürprizi daha da güzel hale getiriyor. Ama kartları görmeden gaza gelmemekte fayda var.

Kartlarında kasımda sunulacak olmasını, Nvidia'ya göre daha küçük gpu olmasını düşünürsek, Nvidia'nın neden Samsung'u seçtiği de anlaşılıyor. Ama saat hızı tarafında geride kalması, Nvidia'ya ciddi zarar verebilir. Amd de bu fırsatın ekmeğini yiyecek gibi. En son 290'larla gördüğümüz rekabetin bir benzeri yıllar sonra görecek gibiyiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

“Bilim adamlari sokta” gazeteciligi gibi butun youtube’culer “nvidia bunu beklemiyordu” basligi altinda mal gibi agzi acik fotosuyla thumbnail yapmis. Nvidia bunu beklemiyordu da senin guzel gozlerin icin mi kartlarini uretim yetistiremeyecegi kadar ucuz fiyatlandirdi?

Yalniz bunun guzel bir yan etkisi olabilir. eBay’de $2000’e satarim diye $1500’e 3090 alanlarin kartlari elinde kalirsa hep beraber guleriz.

AMD pazar payini ne kadar arttirir bilmiyorum ama fiyatlara etkisi oldugu kesin, sirf o sebeple guzel oldu bu. Aferin.

Bir guzel yani da 3080 bulamadigi icin yarin 3070’a saldiracak kitlenin kafasini karistirdilar son gunde. 3070 istediginden emin kitlenin yarin karti bulma ihtimali artti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rt performansı için nvidia gibi bir nesil daha istiyor sankim.

https://videocardz.com/newz/amd-ray-accelerator-appear-to-be-slower-than-nvidia-rt-core-in-this-dxr-ray-tracing-benchmark

Ama hakkını yemeyelim ben  3080e rakip olamaz 3070 zoraki belki derken üst seviyede bizde varız artık demeleri güzel, Bana göre bomboş bir sunum dahi olsa, beklentimin üstünde kaldı kesinlikle. Nvidia da super/ti olmadı bir fiyat indirimi gelir diyorum yakın zamanda :) infitine fabrik zımbırtısı biraz düşündürücü olsa da aptal sürücü sorunları olmaz ise 6800xt tutar bence, hatta sırf meraktan alabilirim gibi.. :) 

Psikobat tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukarıda söylediğime yanıt olarak yazmış olayım; yeni gördüm, Big Navi 26,8 milyar transistöre sahipmiş. Bunun anlamı, Amd yalnızca Navi 10 x2 gibi bir gpu yapmış olsa bile, yani ray tracing gibi şeyler için transistör kullanmamış olsa bile infinity cache gpuya dahil demektir. Güzel.

Edit: Beklendiği gibi Amd ray tracing konusunda ucuz etin yahnisi olma yolunda ilerliyor. 

https://videocardz.com/newz/amd-ray-accelerator-appear-to-be-slower-than-nvidia-rt-core-in-this-dxr-ray-tracing-benchmark

Daha bunun ışın sayısına göre, ne performans göstereceği gibi mevzular var.

Big Navi tam olarak (Navi 10 x2) - (256 bit) + rt + infinity cache olmuş gibi. Tabi bir de daha yüksek saat hızları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD ateş etmiş.

Burada nvidia'nın paper launch yapmasını ve çıkartacağı bazı modelleri iptal etmesini "nasıl olsa rakip yok" diye yorumlayanlar olmuştu. Sanırım cevaplarını aldılar.

Bu hareketler rakip yok diye değil tam tersi rakip var diye olur ve evet şimdiye kadar rakibi yoktu. İlk defa bu kadar competetive ürünler çıkartıyor AMD. Tabi bunlar AMD'nin kendi rakamları ama çok farklı çıkacağını zannetmiyorum.

Şu durumda mesela ben yeni sistemi Ryzen 5000 + Radeon 6000 şeklinde olacağı kesinleşti.

AMD'nin yazılım sorunu olması konusunda, evet hala nvidia'ya göre sıkıntı çıkarttığı yerler oluyor ama yazılım kalitesi vs. çok arttı, Kısa süreliğine AMD kart kullandım hem Radeon 380 hem de 5700XT. Güncel driverlarla pek bir sorun göremedim hatta genel olarak nvidia'nın yazılımından başarılı geldi bana. Fakat evet arada anlamsız black screenler olabiliyormuş bazı title'larda. Bana denk gelmedi diye de hiç denk gelinmeyeceği anlamına gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben her ne olursa olsun kullandığım monitör yüzünden nvidia platformunda kalacağım ( gsync ) . hedefim 3070 

bence şuan da iyi bir asus roq strix 3070 çok iyi bir yatırım olur. 

AMD nin oyunda yer alması fiyatları aşağı çekecektir. piyasa otursun o zaman alacağım.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, jackjoker said:

ben her ne olursa olsun kullandığım monitör yüzünden nvidia platformunda kalacağım ( gsync ) . hedefim 3070 

bence şuan da iyi bir asus roq strix 3070 çok iyi bir yatırım olur. 

AMD nin oyunda yer alması fiyatları aşağı çekecektir. piyasa otursun o zaman alacağım.

Aynen öyle, AMD'nin oyunda yer alması, hem şu durumda piyasada bulunabilirliği ve fiyat/performansı arttıracak. Kullanıcı için gerçekten güzel zamanlar (tabi bizim ülkemizdeki dövize karşı değer kaybını es geçiyorum).

Hem işlemci hem ekran kartında inanılmaz bir rekabet oluyor ve sanırım bu bayadır olmuyordu.

Bunu sağlayan AMD'ye teşekkürler. Yoksa devlerin elinde, saçma sapan ürünlere inanılmaz paralar sayıyor olurduk. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tebrikler AMD, sıkıştır intel'i de, nvidia'yı da :D Umarım gerçek rakamlar da bu şekildedir. 

Rekabet her türlü iyidir. AMD bastırsın ki ucuza 3080 TI alalım :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok