Nvidia Ekran Kartı ile Freesync kullanılırmı ?
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

Kullanılabiliyor ama display port kablo ve güncel Windows 10 gerekli.

Freesync monitörü display port kablo ile Nvidia ekran kartına bağlarsanız, monitörün menüsünden freesync aktif ise Nvidia kontrol panel'de GSYNC özelliği açılabiliyor.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 dakika önce, Peregrine said:

Aynı durumun tersi (GSYNC monitörde Radeon FreeSync) çalışmıyor.

Desteksiz yazmamak için ilk cümleyi yazdıktan sonra aşağıda linki olan yazıyı buldum.
https://www.tomshardware.com/news/gsync-monitor-with-amd-graphics-card-nvidia

İşte bu, şerefsiz NVIDIA'nın bize attığı en büyük kazıklardan biri. Zamanında çuvalla para verip G-SYNC modülü olan monitör aldık, sonuç? AMD kart kullanamıyoruz.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, coffe lake said:

monitörümde freesync özelliği var, ekran kartım ise rtx2060super. nvidia ile freesync kullanılabilirmi ? kullanılırsa nasıl ?

Kullanırsınız, ben kullanıyorum. Kart ve monitör imzada var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanılabildiği doğru ancak her zaman düzgün olmuyor. Nvidia 'nın test ettiği destekli monitörler listesinde değilse (liste zaten çok kısa) biraz şansa kalıyor. Kimi monitörlerle düzgün çalışıyor, kimisinde çeşitli sıkıntılar oluyor veya hiç çalışmıyor. Benim LG 27UD58 monitörümde Freesync 'i açmak ciddi stuttering getiriyor mesela, o nedenle açmıyorum.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gsync uyumlu olanlarda dahi problem olabiliyor, en ciddi problem Gsync modülü olsa monitörde onun içinde yerleşik olan değişken overdrive kontrolü yok. Monitörün dikey tarama hızından aşağı doğru çok uzaklaşıldığında overshoot(inverse ghosting) problemleri ortaya çıkabiliyor hatta çıkıyor birçok üründe, elle değiştirmek zorunda kalıyorsunuz overdrive ayarını, ama bu da elbette her zaman mümkün olmaz, dalgalanmalar çok olursa sahneler arasında bunun da imkanı kalmaz.

Gsync monitörde Freesync aktif edilemez ifadesi tam olarak doğru bir ifade değileksik kalan bir ifade,

İkinci jenerasyon Gsync modülü ile kullanılabiliyor. Bunun için yeni monitör alırken böyle bir niyet varsa mutlaka üreticinin verdiği bilgilere bakın. 

Freesync monitörlerde Gsync aktif ederek kullanmak isteniyor ise en garantisi Nvidia'nın listesinden veya üreticinin verdiği bilgilerden Gsync uyumlu mu değil mi ona bakmak.

Bu listede yok ise bu defa kullanıcı deneyimi araştırmak. 

Ancak Gsync uyumlu listesinde olsa dahi yukarıda bahsettiğim gibi veya başka problemler de olabilir, yaşanabilir.

Bu noktada kullanıcı deneyimleri çok yardımcı oluyor ürün incelemelerinden çok daha fazla.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, T800 said:

Gsync uyumlu olanlarda dahi problem olabiliyor, en ciddi problem Gsync modülü olsa monitörde onun içinde yerleşik olan değişken overdrive kontrolü yok. Monitörün dikey tarama hızından aşağı doğru çok uzaklaşıldığında overshoot(inverse ghosting) problemleri ortaya çıkabiliyor hatta çıkıyor birçok üründe, elle değiştirmek zorunda kalıyorsunuz overdrive ayarını, ama bu da elbette her zaman mümkün olmaz, dalgalanmalar çok olursa sahneler arasında bunun da imkanı kalmaz.

Gsync monitörde Freesync aktif edilemez ifadesi tam olarak doğru bir ifade değileksik kalan bir ifade,

İkinci jenerasyon Gsync modülü ile kullanılabiliyor. Bunun için yeni monitör alırken böyle bir niyet varsa mutlaka üreticinin verdiği bilgilere bakın. 

Freesync monitörlerde Gsync aktif ederek kullanmak isteniyor ise en garantisi Nvidia'nın listesinden veya üreticinin verdiği bilgilerden Gsync uyumlu mu değil mi ona bakmak.

Bu listede yok ise bu defa kullanıcı deneyimi araştırmak. 

Ancak Gsync uyumlu listesinde olsa dahi yukarıda bahsettiğim gibi veya başka problemler de olabilir, yaşanabilir.

Bu noktada kullanıcı deneyimleri çok yardımcı oluyor ürün incelemelerinden çok daha fazla.

benim imzamda ki monitör de donanımsal gsync var. bunda freesync kullanma şansımız var mı nereden bakabiliriz? üreticiden bulamadım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İmzayı göremiyorum, Android Chrome üzerinden bakıyorum foruma, onu geçersek hafızam yanılmıyorsa LG 32GK850G olması lazımdı sen de, bundaki modül bildiğim ilk jenarasyon, kullanılamaz Freesync ile.

Ama araştırın tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, T800 said:

İmzayı göremiyorum, Android Chrome üzerinden bakıyorum foruma, onu geçersek hafızam yanılmıyorsa LG 32GK850G olması lazımdı sen de, bundaki modül bildiğim ilk jenarasyon, kullanılamaz Freesync ile.

Ama araştırın tabii.

evet doğru  LG 32" 32GK850G

anladım nvidia kart kullanmak zorundayız o halde. kafamda da 6800 xt vardı 

yapacak bir şey yok teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok