Lenovo ThinkPad SL500 upgrade yardim!
0

Bu konuda 6 mesaj var

12 kusur yillik bir Lenovo ThinkPad SL500 dizustum var. bunda 5400rpm bir HDD ve 2GB RAM var :mrgreen:

SSD (takriben 250GB)+RAM eklemek istiyorum. 

1. hangi tip SSD secmeliyim?
  2. hangi tip RAM ve max. bu makina ne kadar RAM destekler?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ona yatırım yapmaktansa şuan piyasada satılan en ucuz laptop bile ondan daha iyi performans verecektir. 

Artık büyük bir arıza çıkarması çok muhtemel bir cihaza para harcamak çok mantıklı olmayabilir.

SDD başka yerde de kullanılır ama 12 senelik alete uygun Ram bulmak zor, bulunca da maliyetli olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet bir de o alternatifi dusuneyim.

iyi ki lenovo sitesi full specleri kaldirmamis :) kicimla bakmisim daha onceden google'da. simdi buldum desteklediklerini.

2020-12-08_20-21_1.png

2020-12-08_20-21.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer işlem gücünden memnunsanız, tek sorun disk performansıysa, orta halli bir ssd alın, laptop çöp olsa bile, en kötü ihtimalle usb 3 destekli bir disk kutusuna koyup harici disk olarak kullanırsınız ssdyi. Ram için de aliexpress e bakılabilir ama alacağınız 2gb ek bellek için 20-30 lira gümrük+vergi falan ödemeye değer mi bilmiyorum. Bir de cpu-z ile chipsete falan bakın, chipset in desteklediği en yüksek işlemciye bakın, lenovonun bu seride kullandığı en yüksek işlemciye falan bakın, bu şekilde işlemci de düşük bir modelse yine 5-10$ masrafla işlemciyi yükseltme ihtimaliniz olabilir (mesela mevcut işlemci core solo ise ve anakart core duo destekliyorsa core duo takılabilir)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, sgi said:

Eğer işlem gücünden memnunsanız, tek sorun disk performansıysa, orta halli bir ssd alın, laptop çöp olsa bile, en kötü ihtimalle usb 3 destekli bir disk kutusuna koyup harici disk olarak kullanırsınız ssdyi. Ram için de aliexpress e bakılabilir ama alacağınız 2gb ek bellek için 20-30 lira gümrük+vergi falan ödemeye değer mi bilmiyorum. Bir de cpu-z ile chipsete falan bakın, chipset in desteklediği en yüksek işlemciye bakın, lenovonun bu seride kullandığı en yüksek işlemciye falan bakın, bu şekilde işlemci de düşük bir modelse yine 5-10$ masrafla işlemciyi yükseltme ihtimaliniz olabilir (mesela mevcut işlemci core solo ise ve anakart core duo destekliyorsa core duo takılabilir)

SSD bulmak sanirim en kolayi olacak. CPU ve RAM bulmak icin aliexpress disinda nasil secenekler var acaba?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, infestor said:

SSD bulmak sanirim en kolayi olacak. CPU ve RAM bulmak icin aliexpress disinda nasil secenekler var acaba?

CPU-Z ile RAM sekmesini gösteren bir ekran görüntüsü koyabilir misin? Elimdeki SODIMM'lere bakayım, uyumlu varsa gönderirim.

Ekleme: DDR2 tipindeymiş RAM'ler. Akşam evde bakayım, muhtemelen olacak elimde bunlardan.

Najaz tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok