i7-7700K / Asus Maximus IX Hero / Corsair H115i Corsair Vengeance LED 16GB ddr4 3200mhz / NZXT H440
0

Bu konuda 18 mesaj var

Adet olduğu üzere, sahibinden ve donanımhaber'e yazmadan önce ilk bizim foruma niyetimi belli eden bir mesaj atayım.

intel i7-7700K - Najaz tarafından itina ile delid işlemi yapılmıştır. 7700k biliyorsunuz oldukça ısınıyor, benim işlemci de bu durumdan nasibini almıştı, delid'den sonra rahatladı.

Tj. Max 100 derece olsa da bu işlemcide, load anlarında arada sırada thermal spike yaşayıp anlık olarak 80-85 derecelere bile fırladığı oluyor, throttle yapmasa da "sıcak" rakamlar.

5 ghz açıyor sistem, 4.8ghz günlük kullanılabiliyor fakat tj. max'a yakın yaşamak istemiyorsanız 4.7-4.6 gibi tavsiye ederim. 

ben son zamanlar fanları minimumda kullandığım için sürekli stock değer 4.5'de kullandım.

İyi bir işlemci fakat soğutma çözümünüz de mutlaka iyi olmalı, bu noktada 2. parçaya geliyoruz:

Corsair H115i - Sıvı soğutma - 7700k nın ateşini söndürmeye yarıyor. işlemciyi almaya niyetlenen arkadaşa bunu da almasını tavsiye ediyorum, ikisini birden alana da güzellk yapacağım.

Asus Maximus IX Hero - Bir sürü anakart kullandım, bunun yeri hep ayrı kalacak, taş gibi derler ya, sağlamlığı ve stabilitesi ile beni hiç yarı yolda bırakmadı.

Corsair Vengeance LED 16GB ddr4 3200mhz - ledleri kırmızı bu arkadaşların, sonradan çıkan rgb modellerden değil.

NZXT H440 - (siyah/turuncu) Bu kasadan da çok memnunum ama evde o kadar çok farklı kasa var ki, en çok para edecek de bu, alan hayrını görsün.

MSI GTX 1080 Ti Gaming X - Bunu da 2 hafta ila 1 ay içerisinde satmış olurum. hepsiburada'nın kendi ürünü. MSI'ı bana sevdiren kart oldu.

-

Ekran kartı ve Kasa Türkiye'den, diğer parçalar yurtdışı. Garantileri dolmuştur ya da dolmak üzeredir. Kutuları ve kutu içerikleri saklanmıştır. Ürünlerin temiz ve iyi bakımlı olduğuna ve aldığınızda sıfır almış gibi hissedeceğinize garanti veririm.

İstanbul Bahçeşehir'de görüp elden de alabilirsiniz, ya da kendi kutularının üstünü güzelce paketleyip kargo da yaparım.

Fiyat araştırmadım henüz, en kısa zamanda araştırıp yazacağım ayrı ayrı, o zamana kadar almaya niyeti olan bir arkadaş varsa anlaşırız.

Ürünlerin hepsini birden almak isteyen biri olursa çok sağlam indirim yaparım.

Bu ürünler şuan NZXT H440 kasada kurulu ve öyle kalacaklar (yeni sistemi başka kasaya kuruyorum) yani montajlı hali ile sıvı soğutma, anakart tak-sök hiç uğraşmadan bütün halde verebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi donanımhaber ve sahibinden'de aratıyorum. bulduğum ilanların ortalamasını alıp aşşağı doğru yuvarlayacağım:

7700k = 2500TL

h115i = 1000TL

Maximus IX Hero = 1000 TL  - çıktığında 300 küsür dolarlık(+vergi) anakarttı, şuan yeni serisi 4000 lira üstüne satılıyor, 1700-1800 de yazan var fiyata.

Corsair Vengeance LED 16GB ddr4 3200mhz = 600 TL

NZXT H440 Special Orange - arkadaşlar bu çok zor bulunan özel bir rengi bu kasanın, meraklısı bunu 1000 liranın üstünde bir fiyata da alır ama bizim forum için sadece 900 TL diyorum buna da.

-

evet efendim parçaların toplamı 6000 lira yaıyor, ilgilenen arkadaş varsa lütfen 2. el sitelerinde fiyat aratsın, bulduğum fiyatların bile altında yazdım hepsini.

bu 5 parçayı birden almak isteyen olursa 500 lira da yine bizim foruma özel yapıyorum indirim.

5500TL verene hayırlı olsun, güle güle kullansın diyeceğim. düz 5000 olsun bile demeyin, fiyatları araştırın, najaz bile bunlara pahalı demez göreceksiniz.

pazartesi günü dışarıya açacağım ilanı, tek tek uğraşsam eminim daha pahalıya satacağımdan ama evladım gibi sevip baktığım parçalar bizim forumdan bir arkadaşın işine yarasa daha memnun olurum.

ps: kasanın detayları için:

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8648

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sahibinden'e açmaya üşendim, donanım haber ölücülerinden de bıktım arkadaş, adam hepsini 4000 liraya verirsen duacın olurum diyor, muhtardan git belge al diyeceğim ayıp olacak.

işlemcide daha düşük fiyatlar varmış, onu fazla yazmışım, bizim forumdan isteyen varsa düz 5000 hepsi.

yoksa tek tek sahibinden'e koyacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam hayırlı satışlar. Gördüğün gibi ben de Ryzen'a geçtim 3080'e o yakışır diye. Dün satışı ve kargoyu yaptım. Referans olsun diye söylüyorum yanlış anlama sakın.

Soğutucu seninki ile aynı. Ram koymadım. Anakart Maximus 8 Formula,işlemci i7 6700k. Hepsi 2500'e gitti. Kargoyu karşı taraf ödedi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ucuza bırakmışsın gitmiş hocam, ben de 4000 yazsam anında atlarlar... 

acil paraya ihtiyacım olduğundan değil evde fazlalık olmasın diye satıyorum.

Öyle bir fiyata vereceğime hiç satmam, babamdaki eski bilgisayarı güncellerim.

kasasız sattın sen heralde, benim kasa sıfır ayarında, sıfırı 1500'e satılıyor, teknolojisi geçecek bir şey de değil. neyse yani sonuçta almaya niyetli biri çıksa bizim forumdan illaki anlaşırız da sırf elimde kalmasın diye yok fiyatına da satmam.

şimdi bi işlemci 5000 lira, bi ekran kartı 10 bin lira olmuş, tamam bizimki 2. el de, hurda parça değil.

sonuçta işine gelen alır, gelmeyen almaz elimde kalır, donanımhaber'den geliyor böyle mesajlar anlıyorum da, neyse bilemedim gerisini.

-

ps: sahibinden'in gözünü seveyim ya, ayrı ayrı yazdım oraya, şimdi baktım hepsine birden teklif geldi. bir daha donanımhaber çöplüğüne falan ilan bile açmam zaten son sattığım herşeyi sahibinden üzerinden satmışım.

bi kendilerini akıllı, milleti enayi sanıyor ordaki çakal sürüsü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ölücülerin genelde laf kalabalığından başka yaptığı birşey yok. Adamlar sadece pazarlık yapıyor, teklif ettiği fiyatı kabul etsen de çoğunlukla alma niyetleri de yok, pazarlığı hobi olarak yapıyorlar.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, stardust said:

ucuza bırakmışsın gitmiş hocam, ben de 4000 yazsam anında atlarlar... 

acil paraya ihtiyacım olduğundan değil evde fazlalık olmasın diye satıyorum.

Öyle bir fiyata vereceğime hiç satmam, babamdaki eski bilgisayarı güncellerim.

kasasız sattın sen heralde, benim kasa sıfır ayarında, sıfırı 1500'e satılıyor, teknolojisi geçecek bir şey de değil. neyse yani sonuçta almaya niyetli biri çıksa bizim forumdan illaki anlaşırız da sırf elimde kalmasın diye yok fiyatına da satmam.

şimdi bi işlemci 5000 lira, bi ekran kartı 10 bin lira olmuş, tamam bizimki 2. el de, hurda parça değil.

sonuçta işine gelen alır, gelmeyen almaz elimde kalır, donanımhaber'den geliyor böyle mesajlar anlıyorum da, neyse bilemedim gerisini.

-

ps: sahibinden'in gözünü seveyim ya, ayrı ayrı yazdım oraya, şimdi baktım hepsine birden teklif geldi. bir daha donanımhaber çöplüğüne falan ilan bile açmam zaten son sattığım herşeyi sahibinden üzerinden satmışım.

bi kendilerini akıllı, milleti enayi sanıyor ordaki çakal sürüsü.

Kasasız sattım tabi canım sadece anakart,cpu,soğutucu. Bir de ben de kutu atmam senin gibi. Kutuları işte.

Bloody tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@saliX isimli üyemize geri kalan parçaları verdim. yabancıya gitmediği için mutluyum ama H440'ı satılıktan kaldırmak üzereydim, onun gittiğine biraz üzüldüm. Türkiye şartlarında bir daha öyle yakışıklı kasa kaç paraya alırız bilmiyorum :D

Neyse tabi ki Hayırlı olsun, güle güle kullansın.

(mumi ilanı saklama, referans olarak açık kalsın)

Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok