Ryzen 5000 serisine Upgrade Hakkında
1 1

Bu konuda 140 mesaj var

19 saat önce, Coppermine said:

@JardeL fotograflar çıkmamış yada fotograflar bir tek bende mi kurbağa olmuş? 🧐

hizliresim.com uzerinde resimler, ara ara siteye erisilmiyor bu aralar belki o araliga denk gelmistir... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, omertocarlos said:

@JardeL
Ben de Sn850 kullanıyorum, sizdeki okuma hızları neden öyle düşük acaba? :icon_think:

Chipset ile uyumsuzluk var anladigim kadariyla; [ https://www.techpowerup.com/forums/threads/wd-sn850-slower-than-expected-performance.278121/page-6 ] ... M2_1 slotunda (CPU lane) sikinti yok M2_2 slotunda (PCH lane) sikinti var deniyor... Ben bir slotlari degistirip deneyecegim...  

WD incelemeler sonrasi  "it appears this is an unfortunate incompatibility that we have no solution at this time" demis.... :facepalm: Anakart ureticilerine ulasmislar, ASROCK "NDA yuzunden detaya giremiyoruz ama daha yuksek hizda baska SSDler var" filan demis :] ... Neyse linkte detay mevcut zaten... 

Bakayim slot degistirince ne olacak... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, omertocarlos said:

@JardeL
Bende Asrock x570 taichi var M2_2 slotuna takılı 7/6k alıyorum. Ama bendeki kıllık biosta auto bırakmıyorum PCI_E modunu Gen4'te tuttum hep ondan mı acaba?

Sanmiyorum cunku Gen4 de denedim, Auto da denedim ayni... Bir yerlerde bir uyumsuzluk var ama bilemiyorum nedir... Tum X570 anakartlarda bu sikinti yok ama gordugum kadariyla... Hatta Taichi ile ilgili fantastik seyler de var o verdigim linkteki konuda, daha evvel Taichinin chipseti icin Premium X570 yaziyormus sanirim... X570 chipsetin 2 versiyonu oldugu, birinin 11W digerinin 15Wguc cektigi vb. vb. birseyler de yazilmis redditte filan ama cok bakmadim... 

Soyle fantastik bir tablo da buldum AM4 anakartlarla ilgili [ #26 Taichi #34 X570-E ], belki anakart tasarimi belki de kullanilan modullerin farkliligi fark yaratiyordur ; [ https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/ ] ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@JardeL
Bende pci ex slot bir ses kartı var. Bunu takıp kullandığımda win yüklenmiyor, donanımlar ayarlanıyor kısmında donup resetliyor ardından otomatik tamir ile sistemi açıyor fakat onboard lan veya wifi kartının driverını güncellediğimde sonsuz bir mavi ekran döngüsü. O yüzden ses kartımı kullanamıyorum. Saçmaca bir durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyada pci/pciex ses kartı kullanan sadece 4 kişi kaldı. Düzgün çalışmaması ve çalışması için hiçbir şey yapılmaması da bu yüzden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSD'lerin saniyede 5 GB yazmasıyla 3 GB yazması arasında pratikte size fayda sağlayacak bir fark yok ki. Takmayın böyle şeyleri kafanıza :)

Najaz tarafından düzenlendi
Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/14/2021 at 10:17 PM, Whooosh said:

Dünyada pci/pciex ses kartı kullanan sadece 4 kişi kaldı. Düzgün çalışmaması ve çalışması için hiçbir şey yapılmaması da bu yüzden.

:cici: düzgün ses kalitesi isteyen adamın onboard ile işi olmaz. pcie ses kartı kullanan kişi sayısı düşündüğünden daha çok... buna ben de dahilim. yeni amd 5800x sistemime SBZ kartımı taktım mis gibi kullanıyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, TiesTorN said:

:cici: düzgün ses kalitesi isteyen adamın onboard ile işi olmaz. pcie ses kartı kullanan kişi sayısı düşündüğünden daha çok... buna ben de dahilim. yeni amd 5800x sistemime SBZ kartımı taktım mis gibi kullanıyorum...

Düzgün ses kalitesi isteyen adamın SBZ ile de işi olmaz. Neyse bahsettiğim şey bu değildi, "pci/pcx ses kartı kullanan sayısı çok az olduğu için herhangi bir sorun karşısında destek konusunda yalnızsınız. Eğer ses kartınız yeni anakartta çalışmaz ise  bunun için boş yere bios güncellemesi falan beklemeyin" demeye çalışıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam :cici:

pcie ses kartı kullanan kişi sayısı düşündüğünden daha çok

söylediğin şeyi anladım cevabını da yukarda verdim zaten

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Misal SBZ ve x570 arasındaki bios sorunu ta AGESA 1.0.0.3'te çözülmüştü, yani destek halen var aslında. Anca belli başlı markalara işte.

Kullananı az kafasına girersek "x16 harici slotlar niye var" der zaten çekilirim kenara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok