cinebench Cinebench R23
1 1

Bu konuda 75 mesaj var

Karşılaştırmanın çeşitliliği açısından her üyemizden 3-4 dakika vakit ayırarak bu benchmank'ı yapıp sonuç göndermelerini bekliyoruz.

Cinebench R23 indirmek için: https://installer.maxon.net/cinebench/CinebenchR23.zip

Dikkat edilmesi gerekenler:

• Programı açtığınızda, sol üstte "File" üzerinden Advanced Benchmark seçeneğini işaretleyin. Ana penceredeki Minimum Test Duration seçeneğini OFF yapın. Aksi halde stress-test usulü yapacak ve 10dk sürecektir.
  • Puan yollarken kullanılacak format:
    puan.nick.işlemci.işlemci saat hızı.core/thread sayısı.ram.ram boyutu.ram saat hızı.ram timing.anakart
    Örnek:
    15303.stardust.Ryzen7 5800x.default.8/16.GSKILL Trident Z Neo.32GB.3600mhz.CL16.MSI X570 TOMAHAWK
    ( . ) nokta işaretini sütunları otomatik ayırmak için kullacağımdan dolayı sadece yazılı maddelere arasında kullanın, misal G.SKILL markasını GSKILL olarak yazın ki listeye girerken karışıklık olmasın.
  • Ekran görüntünüzü yüklemek için forumun attachment sistemini kullanabilirsiniz. Hosting kullanacaksanız Türkiye'de yasaklı olmayan bir site olmasına dikkat ediniz ki VPN kullanmayanlar da görebilsin.

6exvqpx.JPG

-

r23.JPG

15303.stardust.Ryzen7 5800x.default.8/16.GSKILL Trident Z Neo.32GB.3600mhz.CL16.MSI X570 TOMAHAWK

Örnek olması açısından işlemci stock halde ve ramleri de XMP profilinde bıraktım, rakabet kızışınca overclock yaparım artık :D

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elim değmişken database olsun diye single core yaptım 

MulU6V.png

yarimpower tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, stardust said:

Tolga abi ağır girmiş :cry:

liste güncellenmiştir.

:D

Detay vermek gerekirse CPU Voltage: Offset / Offset Mark: + / Offset Voltage: 0.175V / CCX1 ve CCX2 4400MHz, CCX3 ve CCX4 4300MHz

Ancak AMD'de veya artık Zen2'de diyeyim CPU overclock bende 1080Ti ile 1080p'de bile oynadığım oyunlarda birşey farkettirmiyor, hiçbir gereği yok, Default yani PBO v.b. kapalı olarak benim soğutma ile oyunlarda tüm çekirdekler çoğunlukla 4250MHz çalışıyor, Game Mode aktif hale getirirsem ki bu durumda işlemci 8/16 olarak çalışıyor CCX1 ve CCX2 aktif olarak(bunlar kaliteli CCX'ler) çok daha hızlı çalışıyor, bu durumda Default olarak 4400MHz gibi oluyor tüm çekirdekler.  

T800 tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Barbarconaniyi bari ramleri 3200Mhz'de çalıştırabilmiş işlemci. bende anca 3066MHz görmüştü. ama anakart değişmiş. :icon_think:

@stardustabi benim anakart MAX versiyonu, onu yazmamışım.:icon_crash: güncelleme yaparken onu da düzeltir misin?

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/10/2021 at 21:28, wazzap said:

@Barbarconaniyi bari ramleri 3200Mhz'de çalıştırabilmiş işlemci. bende anca 3066MHz görmüştü. ama anakart değişmiş. :icon_think:

@stardustabi benim anakart MAX versiyonu, onu yazmamışım.:icon_crash: güncelleme yaparken onu da düzeltir misin?

Evet anakartı değiştirmiştim gelecek işlemcilere yönelik yatırım olması için, ram desteği de geldi. İşlemci ayarlayabilirsem workstation tipi sistem yapmayı planlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7226.Whooosh.i7 11800H.2300.8/16.Hynix.16gb.1600Mhz.CL22.MSI Katana UC11( HM570 )

Şarj adaptörü fişe takılı değilmiş :D Ondan düşük çıkmış, Şarja takılı bir daha test ettim.

11353.Whooosh.i7 11800H.default.8/16.Hynix.16gb.1600Mhz.CL22.MSI Katana UC11( HM570 )

Screenshot-5.png

Whooosh tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye