Ekran Kartı Yokluğu
1 1

Bu konuda 198 mesaj var

11 hours ago, wazzap said:

hey dostum, o lanet olasıca konsollarınızı alın ve gidin buradan.

Konsolların belli başlı rahatlıkları var ama ya. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, rammstein said:

Konsolların belli başlı rahatlıkları var ama ya. :)

bu konular çoktan konuşuldu ve bitti. artık yeni bir tartışma başlatmanın ne yeri ne zamanı.

konsol kısaca çocuklar, kadınlar ve andropoz'a girmiş erkekler için ideal bir alet.

delikanlı oyuncu PC kullanır :lol:

19 hours ago, wazzap said:

hey dostum, o lanet olasıca konsollarınızı alın ve gidin buradan.

ekran kartı bulsak onu alır giderdik, yokluk bizi ne yollara düşürdü işte :lol:

wazzap and yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, stardust said:

bu konular çoktan konuşuldu ve bitti. artık yeni bir tartışma başlatmanın ne yeri ne zamanı.

Forumun amacı konuşmak, fikir alışverişinde bulunmak değil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Değil. Bu forumun amacı eski alışkanlıklarından vazgeçemeyen bir avuç nerd topluluğunun egosunu tatmin etmek. Senin tanımladığın anlamda forum anlayışı çoktan öldü. Biz burda weekend at bernies'i tekrar çeviriyoruz. 

Bu tip kısır döngülere yol açan gereksiz tartışmalar sonucu bir sürü üye küstü gitti. Farkettiysen artık herkes geyik modunda. Ekran kartı bile bulamıyoruz, başı kopmuş tavuklar gibi sağa sola koşuşturuyoruz. O yüzden gelip ekran kartı konusunda konsolun şöyle böyle rahatlığı var demenin kimseye hayrı yok. "Çok rahatsa yağla da..." derler adama yani. Ben seni korumaya çalışıyorum :lol:

TatanQa and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yıl tümü ile böyle devam edecek herhalde, bilmiyorum tabii ama gidişat parlak değil.

Bu durumun daha çok sürmesi, gerçekten oyun oynayan müşterilerin taleplerinin çok uzun süre karşılanamaması orta-uzun vadede ciddi zarar verir diye düşünüyorum.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, T800 said:

Bu yıl tümü ile böyle devam edecek herhalde, bilmiyorum tabii ama gidişat parlak değil.

Bu durumun daha çok sürmesi, gerçekten oyun oynayan müşterilerin taleplerinin çok uzun süre karşılanamaması orta-uzun vadede ciddi zarar verir diye düşünüyorum.

Sadece o da değil. Bence bu süreç bizim, yani perakende müşterilerin satın alma alışkanlıklarını, satın alma sürecine bakışlarını da değiştiriyor yavaş yavaş. Elimizdeki kartlarla devam etmenin bizi öldürmediğini, en son çıkan kartları hemen almamıza gerek olmadığını, bir kaç frame daha az olduğunda dünyanın sonunun gelmediğini gördük, görüyoruz. "Kartsızlığa karşı bir direnç" geliştirmeye başladık. "Olmasa da oluyormuş" diyebiliyoruz artık. Büyü bozuldu yani. Maymunun gözü açıldı artık:8:mrgreen:

stardust, TatanQa and ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, T800 said:

Mining müşterisi bu firmalar için pek bel bağlanılabilir bir kitle değil. Her ne kadar ürettikleri donanımlar miningçiler tarafından daha fabrika kapısında kapışılırken yüzleri gülse de rüzgarın yönü değiştiğinde çarkların dönmesi için güvenilir gaming müşterisine ihtiyaçları var.

Bu nedenle uzun vadede oyuncuları küstürmemek için güzellikler yapmak zorundalar. Önceki bitcoin düşüşünde bunun dersini aldıklarını düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Peregrine said:

O fiyatlar normale insin ben görürüm sizi. :P "İki tane alıp biri de yedekte dursun" bile yapabilirsiniz. :lol:

Şiişşş öyle ulu orta söylemeyelim:mrgreen:

Şaka bir yana böyle bir davranış geliştirirsek o da değişimin bir sonucu olur. Bakışımız değişti olaya artık.

MilesTeg tarafından düzenlendi
Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni nesil konsollar tüm oyunlarda sabit 4k 60 fps verebilse, (hatta sabit 2k 60 fps bile olabilir) bu yoklukta çoğu kişi PC'den konsola geçip bir daha dönmeyebilir bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, CandleGarden said:

Yeni nesil konsollar tüm oyunlarda sabit 4k 60 fps verebilse, (hatta sabit 2k 60 fps bile olabilir) bu yoklukta çoğu kişi PC'den konsola geçip bir daha dönmeyebilir bile.

Tam olarak öyle yaptım. 2K monitör + Series X'le takılıyorum şu aralar. Birçok oyuna 60 FPS güncellemesi geldi. Monitör ve konsolda VRR desteği de olunca, ufak tefek FPS dalgalanmalarını hissettirmiyor.

3 yıl önce 2000 liraya sıfır aldığım GTX 1070'e bile 2. elde 5000 lira istenir olmuş. Şu piyasa koşullarında casual oyuncunun en mantıklı seçeneği konsol. 1080P monitör varsa Series S, 2K/4K için de Series X hiçbir şekilde üzmeyecektir, competitive oyun oynamayan sıradan bir oyuncuyu.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/8/2021 at 5:07 AM, stardust said:

Değil. Bu forumun amacı eski alışkanlıklarından vazgeçemeyen bir avuç nerd topluluğunun egosunu tatmin etmek. Senin tanımladığın anlamda forum anlayışı çoktan öldü. Biz burda weekend at bernies'i tekrar çeviriyoruz. 

Bu tip kısır döngülere yol açan gereksiz tartışmalar sonucu bir sürü üye küstü gitti. Farkettiysen artık herkes geyik modunda. Ekran kartı bile bulamıyoruz, başı kopmuş tavuklar gibi sağa sola koşuşturuyoruz. O yüzden gelip ekran kartı konusunda konsolun şöyle böyle rahatlığı var demenin kimseye hayrı yok. "Çok rahatsa yağla da..." derler adama yani. Ben seni korumaya çalışıyorum :lol:

Bu forumda çok güzel fikir alışverişleri ve bilgi paylaşımları var. Bu dediklerin bu foruma yazan herkese hakaret. Bence herkese özür borçlusun. :)

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 minutes ago, rammstein said:

Bu forumda çok güzel fikir alışverişleri ve bilgi paylaşımları var. Bu dediklerin bu foruma yazan herkese hakaret. Bence herkese özür borçlusun. :)

Demek istediğim zaten bu işte. Kimseye hakaret etmediğimi anlamayacak kadar olaydan kopuksun. Konuyla alakası olmayan mesajlar atmaya devam etmeyelim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.03.2021 at 14:36, wazzap said:

RTX3060 dediğin çük kadan bi kart hocam zaten. Bende 4 tane var bakma öyle fanla uzun gibi duruyorlar ama devre kısmı pci-e slotun 2 cm daha genişi gibi düşün. Mübarek itx kırpma kartlara yerleştirmişler :D Power kablo takma yeri bile göbekte kartın kıç kısmı orası oluyor yani :P Ama şeyi sevdim palitlerde özellikle sağda 2. fanın arkasında boşluk var yani fan petekler arasından doğrudan dışarı hava üfleyerek soğutuyor çok serin çalışıyor kartlar.

Hatta palitin şöyle itx hazır kartıda varmış, tüm rtx3060 ların gerçek boyu bu uzun gözükenler sadece fan için uzatma. Zotacta var bende. Bi Asusların devreleri az daha uzun galiba.

Palit-GeForce-RTX-3060-StormX-OC-12GB-GD

ekleme: Şu an piyasada ki şişirilmiş 9000 10000lira fiyatlara asla kanmayın. Güncel 3060ti/3070 ler 12000 13000 14000liraya satıyorlar, bunlarıda 6500-7000lira bandından şu an mal etmeye çalışın alacak olan varsa. Normalde gümrük harici 4000lira gibi hatta değerleri GG :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080ti tam 4 sene önce hepsiburada'dan 3200 liraya almışım.

8700 liraya palit rtx 3080 vardı almadım, ASUS TUF gelince alırım dedim... geçen sene...

şuan güncel fiyatlar 30 bin üstünde hala...

bu ülkeden ekran kartı alamayacağız bu şekilde.

yurtdışından da artık getirme imkanım kalmadı gibi görevli seferlerde, yolcu olarak gitmek lazım...

ekran g-sync diye nvidia takıldık kaldık ama rtx 3080'i aratmayacak, AMD cephesinden ne alabilirim bu indirimlerde hiç değilse onlar bulunuyorsa.

hayatım boyunca hiçbir ekran kartımı 4 sene kullanmamıştım, bir daha ulaşılması çok güç bir rekor kırmak istemiyorum artık seneye bırakıp...

bana bir yardımcı olun, nerden, ne kadara, hangi ekran kartını alacağım ben ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, stardust said:

yurtdışından da artık getirme imkanım kalmadı gibi görevli seferlerde, yolcu olarak gitmek lazım...

Neden?
Görevli iken getiremiyor musunuz artık?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olay hala devam ediyor mu yahu? 2 sene oldu allahsiz sektor.

Gidip zamaninda ageof de icin aldigim 1660super kartina evlenme teklif edeyim. Basini baglayalim, ne olur ne olmaz. 

Oyun birtek ageof oynuyorum, o da pcde. 

Ama salona bir xbox gamepass alsam mi diye de dusunuyorum. Evde tikili iki yetiskin, kis da geliyor. Bizimki araba surmeli seyleri sever, forza horizon 5 de cikmis. Pc de oynamaya kassam 2000 euroya patlar herhalde. Islemci 6600 hala, hesap edin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok