Ekran Kartı Yokluğu
1 1

Bu konuda 198 mesaj var

14 dakika önce, kaptanpedal said:

Ama salona bir xbox gamepass alsam mi diye de dusunuyorum.

Orta-üst seviye performanslı grafik kartları ve PS5 karaborsada. O yüzden oyun oynamak için en makul/mantıklı seçenek Xbox Series X + Gamepass.

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dolar 13 e gidiyor euro 14 liraya

artık bitti ekran kartı alımı. hatta hiç bir şey alınmaz. koyun dantel örtüyü bilgisayarınızın üstüne dua edin.

8000 lirayken nasılsa fiyatlar düşer dediğim kart 60 bin lira şuan

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son temin ettiğim 3060ti 10800ken bugünün tarifesiyle fiyatın kafadan 2500-3000lira aralığında arttığını görüyorum daha ne denirki ? Ülkede elektronik satın almak bile kumar oldu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Deathknight said:

Son temin ettiğim 3060ti 10800ken bugünün tarifesiyle fiyatın kafadan 2500-3000lira aralığında arttığını görüyorum daha ne denirki ? Ülkede elektronik satın almak bile kumar oldu :D

Geçen hafta 9.600TL den satılıyordu HB de , alayım şunu zorlayıp derken toplanıtlar iş yoğunluğu derken 3-5 gün unuttum sepette.. Şimdi 14bin küsür... buhuhuuu

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

ben artık 1080 Ti kartı bir ziebart'a götüreyim, pasta cila, boya koruma yapsınlar, kaput filmi çektireyim. elimizdekini koruyalım...

ben öyle yapıyorum. bozulursa kart alamam. sen yine türkiye standartlarının çok üstündesin alırsın da bizler için pc devri tamamen bitti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de 3080'i aldıktan sonra 1080Ti kartımı sattığıma pişmanım. Keşke satmasaymışım. Yedekte tutmak çok işime gelirdi. 4xxx serisi çııkmasına az kaldığında 3080'i iyi fiyattan satar 1080ti ile idare ederdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, stardust said:

ben artık 1080 Ti kartı bir ziebart'a götüreyim, pasta cila, boya koruma yapsınlar, kaput filmi çektireyim. elimizdekini koruyalım...

3. senesi falansa bi söküp güzelce hava falan tut tozunu mozunu al, güzelce bi termal macunu yenile belleklerin üstüne termal pad tazele daha 2 3 sene gıcır gıcır götürür

Geçen elimden geçen bi kaç tane rx570 ün bakımlarını yapmıştım valla iyi oluyor. Fanlarda ayvayı yeme vardı. Şu an değiştirsen ateş pahası 200 250lira fan çifti. Güzelce balata spreyiyle kir ve yağını arındırdıktan sonra beyaz gres ile rulman ve mil yataklarını yağlayıp, birde üzerine termali tazeleyip kart çalışırken 10 15c yakın bir soputma performansı farkı gösterdi. Yoklukta milleti gaza getireyim.

:P

IMG_20211113_194606551.jpg

TatanQa, stardust and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-geforce-rtx-3080-v2-oc-10gb-gddr6x-320-bit-ekran-karti/

bu kartı 22.075 TL den satmış.

sağlam bir yer mi bilmiyorum, hiç alışverişim olmadı.

şimdi donanımhaber'e bakarken gördüm.

yani hala aşırı ama o fiyattan yakalasam alırdım...

son 1 tane kalmış şuan fiyatı 25 bin'e çıkarmışlar.

mesaj attım o fiyattan verecekseniz alayım diye, pek ümidim yok.

ps: sanırım yazım hatası yapmışlar çünkü foruma 22.075 yazmışlar, sitelerindeki fiyat 25.075...

küçük bir heyecan yaşamadım değil.

zaten 22'de olsa ahmakça bir fiyat :|

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 taksitle, 16 bin TL verip RTX 3090 aldığımızda (16 Aralık 2020)  salak mısınız diyen arkadaşlarımınızın tamamı kendilerine küfür ediyor hala.. 6 ay içerisinde dolar kuru değişimiyle 1 taksidi falan kur farkından bedavaya geldi üstelik.

Pablo 'Definitive' Vader tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşin aslı fiyatını asıl körükleyen mining tabi. Sadece döviz bazında olsaydı şu an fiyatları yarısı ederi belki daha bile ucuz olacaktı. Ülkemizde 2si birden harmanlanınca tabi süper bomba oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

6 taksitle, 16 bin TL verip RTX 3090 aldığımızda (16 Aralık 2020)  salak mısınız diyen arkadaşlarımınızın tamamı kendilerine küfür ediyor hala.. 6 ay içerisinde dolar kuru değişimiyle 1 taksidi falan kur farkından bedavaya geldi üstelik.

adam haklı, diyecek bir şey yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anki iki ekran kartımı da görece uygun fiyata almışım demekki,

MSI 3060ti piyasaya çıktığı gün 100 Euro fazlaya, 499 Euro’ya almıştım. Alırken de 3070 parası verdik, enayilik mi ettik acaba demiştim hatta.

Zotac 3070 ise Zotac Magnus One kasa içerisinde gelmişti ve ram ile ssd hariç 1.300 Euro vermiştim. Ben aldığım dönemdeki kur ile 13 bin lira filana geliyordu Zotac Magnus One.

her ikisi de LHR model değiller üstelik.

Coppermine tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PC'de oyun oynamak isteyenler için durum çok vahim gerçekten. En son nvidia ceo'su 2022 2. yarısına kadar devam eder bu sorun diyordu. Coin fiyatları da düşmediği sürece bu arz talep eğrisi düzelmeyecek gibi duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet durum çok iç açıcı değil ama...

illa 4K monitörde, ray tracing açıp destekleyen 3-5 oyunu hemen şimdi oynamak gibi bir derdiniz yoksa elinizdeki sistem de çok kötü değilse idare ediliyor işte.

benim iyi ki 4k değil de 1440p monitör almışım diyorum. o çözünürlükte de yetiyor 1080 ti.

iyi bir 1080p monitör, gtx 980 ya da 1070 ti ayarında bir monitörle bile pusuya yatıp beklenir. 

bu furya da geçecek, nvidia'nın rtx 4xxx serisinde LHR'den daha etkin bir yöntemle oyuncuları koruyacağını düşünüyorum. 2. seride de oyuncuları tamamen kaybetmeyi göze alamazlar.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, stardust said:

evet durum çok iç açıcı değil ama...

illa 4K monitörde, ray tracing açıp destekleyen 3-5 oyunu hemen şimdi oynamak gibi bir derdiniz yoksa elinizdeki sistem de çok kötü değilse idare ediliyor işte.

benim iyi ki 4k değil de 1440p monitör almışım diyorum. o çözünürlükte de yetiyor 1080 ti.

iyi bir 1080p monitör, gtx 980 ya da 1070 ti ayarında bir monitörle bile pusuya yatıp beklenir. 

bu furya da geçecek, nvidia'nın rtx 4xxx serisinde LHR'den daha etkin bir yöntemle oyuncuları koruyacağını düşünüyorum. 2. seride de oyuncuları tamamen kaybetmeyi göze alamazlar.

Amin :D

......  çok bekledik çok ..  1080p 'den 2k ya veya 4k ya geçmemek o zamanlar peh derken şimdi oh dedirtiyor.. rx580 i 2 yıl önce 700TL ye ikinci el almıştım , şimdi 4bin ₺ veren var.. Böyle saçmalık mı olur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın tüm zamanların en karlı dönemini yaşadığını hatırlatırım. Oyuncuları çok da sallayuacağını sanmam şu durumda. Oyun sektörünün devamı için gereken minimum üretimle devam edip geri kalan üretim gücünü yine mining tarafına kaydırır yine. Ben pek ümitli dğeilim yani gelecekle ilgili.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok