PlayStation Muhabbetleri...
1 1

Bu konuda 248 mesaj var

photo_2021-01-13_01-51-16.jpg

Playstation 5 aldığımdan beri oynadığım daha ikinci oyunda Platinum Trophy'mi aldım. Şöyle koyalım dursun. :8

Zor değil de biraz sabır işiymiş bu oyunda bütün trophy'leri toplamak. 2 kez baştan sona oynamam gerekti.

Bütün karakterleri birden öldürmek, hepsini kurtarmaktan çok daha zor. 2. oynayışımın sonunda 1 saniyelik dikkatsizliğim yüzünden bir karakter kurtuldu ve trophy açamadım.

Ana kayıt olarak ilk bitirdiğim save dosyalarını tuttuğu için oyun bütün karakterleri öldürebilmek için 8-9-10. bölümleri 3. kez tekrar oynamam gerekti. Baydı biraz ama ne yapmam gerektiğini bildiğimden hızlı geçti yine de.

Detroit: Become Human gibi hikaye üzerinden yaptığınız seçimlere göre gidişatı değişebilen bir oyun. Açıkçası ben çok zorlasam 6 veririm ama eşim de bütün oyunu oturdu izledi ben oynarken o yüzden 6.5 üstünden 7 diyelim.

-

Tabi bu oyunun evdeki başarısı Playstation'ın geleceği açısından da belirleyici oldu. 2 hafta oldu alalı. Ocak ayının başını boş istemiştim. Her gün oynama imkanım oldu. Bir yandan da asıl God of War oynuyorum. O efsane olmuş zaten çabuk bitmesin diye yayıyorum onu.

İlk oynadığım oyun Last of Us Remastered ve Left Behind oldu. Açıkçası bu oyun Playstation 5 almış olmamada büyük etkiye sahip, Playstation 3'de oynadığım exclusive'ler içinde uzak ara en beğendiğim oyundu. PS5'de de remastered versiyonu akıcı bir şekilde oynamak cidden güzel bir deneyimdi. Playstation 3'de malum daha kötü grafik-dokularla ve 30fps limitle oynamıştım.

Sonuca gelirsek, bildiğiniz gibi PS5'i Amazon'un kendi stoğundan yakalayıp almıştım, 28 Şubat'a kadar iade süresi var, biraz oynar hevesimi alır iade ederim diye düşünüyordum. Fakat PS Plus üyeliği sayesinde PS5 Collection için verdiği oyunlar ve her ay 1 PS5, 2 tane de PS4 oyunu da verecek olmasından dolayı alete iyice ısındım. Beni biliyorsunuz bunları yazmak kolay olmuyor çünkü 30 senedir PC'de oyun oynuyorum ve konsollara hep mesafeli durdum. Gidip PC'ye de çıkan AAA bir oyunu PS5 için satın almam fakat Plus üyeliği belli bir süre sonra hediye ederse konsolda da oynarım artık.

-

Aslında Last of Us'da da Trophy toplamak isterim fakat Platinum alabilmek için yapmak gereken multiplayer görevler var ve bu saatten sonra online oynayan bulamayacağımdan hiç kasmadım ona. Yine de offline olan ve tamamlayabileceğim trophy'leri yapabilmek için bir süre sonra new game + olarak tekrar bitireceğim onu.

God of War'ın Trophy Guide'ına bakmadım ama aşırı zor şeyler yoksa onu da tamamlamak isterim. @Atrin ile PSN üzerinden arkadaş olduk, platinum trophy'sini açmış oyunun. Yaparsın derse uğraşırım.

God of War'ı bitirince "Uncharted: The Nathan Drake Collection" oynayıp ondan sonra Uncharted 4'e devam ederim diye düşünüyorum fakat hediye edilmiş bu kadar çok oyun varken kütüphanemde yeni oyun almak da çok mantıklı gelmiyor.

Onlar da bittikten sonra Day's Gone'a bakarım heralde onu merak ediyorum. Sonra da plus üyeliğinin hediye verdiği PS5 oyunlarından Maneater ve şubatta verilecek yarış oyunu Destruction AllStars oynayabilirim PS5 oyunu nasıl oluyormuş bir görmek için.

Bir yandan da Akakçe'de listeme attım. Last of us 2 ve Ghosth of Tsushima'nın fiyatını takip ediyorum. Dişe değer güzel bir indirim yakarsam onları sıfır almak istiyorum. Oynayacak oyun kalmazsa bu sene sonuna doğru 2. el de alabilirim.

İlginçtir ki Ghost of'un sıfır fiyatı 310 lira şuan, 2. elde  en düşük 280-290 gibi fiyatlar yazmışlar. Tabii ki pek değer kaybedecek bir şey değil kutulu oyun ama 2. el fiyatları sıfıra bu kadar yakın oluyorsa nasıl olsa bir kampanya-kupon bulur sıfır tercih ederim.

Tabi bu AAA oyunları bu kadar erken vermesini beklemiyorum ama Plus üyeliği bu sene içinde hiç değilse 1 tanesini hediye ederse de mükemmel olur tabi.

-

Genel olarak memnunum deneyimimden. Playstation kalacak artık. Tek ufak eleştirim tasarım yapacağız diye biraz büyük tutmuşlar kasasını. Yani özellikle yatısı olan görevlere giderken yanımda götürmek isterdim ama bu haliyle çok zor. Daha sonra bir "Slim" versiyonu çıkarsa anca olur o iş. Xbox Series X ile ilgili pek bir şey bilmiyorum. Bir karşılaştırma da yapamam ama bildiğim şey sonuçta Xbox'a çıkan oyun PC'ye de çıkıyor. Exclusive oyunları olsun, donanımı-yazılımı olsun Playstation ekosistemi beni kendinden memnun bıraktı.

-

Diğer başlığa bu kadar uzun uzadıya yazmak yerine yeni konu başlatayım istedim. Şu PS5 alma sürecinde yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Playstation 4'de hiç oyun oynamamış birine başka exclusive oyun tavsiyeleriniz varsa da bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust eğer oyun kütüphanesine bakayım dersen benim Plus olan hesabımı konsoluna tanımlayıp içerisindeki oyunları oynayabilirsin. Şu anda bir arkadaşımla hesaplarımızı paylaşıyoruz, onun US benim de TR hesabım var nerede ucuz bulursak oradan alıp oynuyoruz. Ancak epey süredir ikimizin de pek konsolla alakası olmadığı için içerisinde neredeyse tüm PS exclusive'lerin olduğu hesabı bir süre onunla un-link edip seninle paylaşabilirim. Hiç oyun almadan hemen hemen tüm PS Exclusive'leri  kendi hesabında deneyimleme şansın olur. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust God of War platinum kasmaya kesinlikle değer. Tek saçma trophy eyes of odin'leri bulmak. Onuda youtube dan bakarak kolayca yapabilirsin. Oynadığın zorluk seviyesine bağlı olarak tek zorlayacak trophy valkyrie queen o kadar. God of War cidden şaheser. Oynadığım en iyi oyunlardan. Ragnarok nasıl olacak çok merak ediyorum açıkçası. 

Souls serilerini seviyor musun bilmiyorum ama Bloodborne cidden güzeldir.

Spider-Man seviyorsan oda güzeldir. Hatta şu ara fiyatı baya düşmüştü diye hatırlıyorum. Daha sonrasında yeni oyununuda oynayabilirsin. 

Eski ve kısa bir oyun ama zevk aldım diye hatırlıyorum. The Order 1886. En azından Santa Monica'nın hatırına oynanır. 

Eşin ile oyun işine gireceksenizde direk Little Big Planet serisi devreye giriyor. 

Bu arada yazdıklarına katılıyorum. Playstation'ın olayı bu zaten. En iyi kombinasyona sahipsin şu an :D İyi bir PC + PS5. Oyun seven adamın başka bir şeye ihtiyacı yok. İyi bir PC'si olan adamında Xbox'a ihtiyacı yok dediğin gibi. PS ekosisteminin birde şöyle bir avantajı var. PS exclusive oyunlar çoğu zaman single player ve hikayeleri cidden çok iyi. Eş ile sevgili ile oynanabilecek oyunlar. Tabi onlar oynamayacak ama film gibi olduğundan seyredecek. Benim çok arkadaşım var eşleri ile birlikte böyle oyun oynayan. Bende hikayesi güzel olan oyunlarda eşimi kandırıyorum film gibi yanımda izliyor. 

Bu arada kasa evet büyük ama bugüne kadar 1 kere bile fan sesi duymadım. Hatta aldığım external WD HDD ps5'den şu an daha sesli. Sessiz olsunda isterlerse dev gibi yapsınlar benim yerim bol ama yaz aylarında çeşmeye ps4pro yu götürüyordum arada artık götürmekle uğraşmam.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun oynamak için kesinlikle en iyi kurulum Playstation + PC , güncel oyunlara uygun bir PC'si olan adam için XBOX Series çok gereksiz bir cihaz. PS5'in exclusive'lerini oynamak ise gayet keyifli oluyor. Oyun birikip önce slim sonra ara güncellemesi çıktığında ben de PS5'in dijital sürümünü alırım muhtemelen. Şu anda PS4 Pro varken PS5 almak için bir neden göremiyorum.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@stardust eğer oyun kütüphanesine bakayım dersen benim Plus olan hesabımı konsoluna tanımlayıp içerisindeki oyunları oynayabilirsin. Şu anda bir arkadaşımla hesaplarımızı paylaşıyoruz, onun US benim de TR hesabım var nerede ucuz bulursak oradan alıp oynuyoruz. Ancak epey süredir ikimizin de pek konsolla alakası olmadığı için içerisinde neredeyse tüm PS exclusive'lerin olduğu hesabı bir süre onunla un-link edip seninle paylaşabilirim. Hiç oyun almadan hemen hemen tüm PS Exclusive'leri  kendi hesabında deneyimleme şansın olur. 

Böyle bir teklif için ne denir, harika olur, çok makbule geçer. Teşekkür ederim Alper abi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Atrin said:

@stardust God of War platinum kasmaya kesinlikle değer. Tek saçma trophy eyes of odin'leri bulmak. Onuda youtube dan bakarak kolayca yapabilirsin. Oynadığın zorluk seviyesine bağlı olarak tek zorlayacak trophy valkyrie queen o kadar. God of War cidden şaheser. Oynadığım en iyi oyunlardan. Ragnarok nasıl olacak çok merak ediyorum açıkçası. 

Souls serilerini seviyor musun bilmiyorum ama Bloodborne cidden güzeldir.

Spider-Man seviyorsan oda güzeldir. Hatta şu ara fiyatı baya düşmüştü diye hatırlıyorum. Daha sonrasında yeni oyununuda oynayabilirsin. 

Eski ve kısa bir oyun ama zevk aldım diye hatırlıyorum. The Order 1886. En azından Santa Monica'nın hatırına oynanır. 

Eşin ile oyun işine gireceksenizde direk Little Big Planet serisi devreye giriyor. 

Bu arada yazdıklarına katılıyorum. Playstation'ın olayı bu zaten. En iyi kombinasyona sahipsin şu an :D İyi bir PC + PS5. Oyun seven adamın başka bir şeye ihtiyacı yok. İyi bir PC'si olan adamında Xbox'a ihtiyacı yok dediğin gibi. PS ekosisteminin birde şöyle bir avantajı var. PS exclusive oyunlar çoğu zaman single player ve hikayeleri cidden çok iyi. Eş ile sevgili ile oynanabilecek oyunlar. Tabi onlar oynamayacak ama film gibi olduğundan seyredecek. Benim çok arkadaşım var eşleri ile birlikte böyle oyun oynayan. Bende hikayesi güzel olan oyunlarda eşimi kandırıyorum film gibi yanımda izliyor. 

Bu arada kasa evet büyük ama bugüne kadar 1 kere bile fan sesi duymadım. Hatta aldığım external WD HDD ps5'den şu an daha sesli. Sessiz olsunda isterlerse dev gibi yapsınlar benim yerim bol ama yaz aylarında çeşmeye ps4pro yu götürüyordum arada artık götürmekle uğraşmam.

God of War gerçekten çok güzel bir oyun olmuş. Böyle özenilerek detaylandırılmış oyunları oynamaya kıyamıyorum resmen. Oyunu bitirdikten sonra eksik kalan Tropy'ler için, rehberlerden faydalanarak tamamlarım artık.

Souls serisi, seneler önce Pc'ye ilk çıktığında "Dark Souls" idi sanırım, çok özensiz bir port olmuştu. Grafikler, dokular bakılacak gibi değildi o yüzden oynamadım fakat radarımda olan bir oyun, playstation'da denk gelirsem kesinlikle şans vereceğim. En son oyunu var heralde şuan pahalı satılıyordu. Onu hangi sırada oynamak lazım söylersen ona göre bakarım.

Spider-Man normalde pek ilgi göstermezdim ama senin de söylediğine göre ve hep en iyi PS exclusive'leri listelerinde gördüğüme göre iyi bir oyun heralde. Şans vermek lazım.

Eşim Until Dawn tarzı oyunlar çok seviyor. Şimdi baktık supermassive games, The Dark Pictures adlı bir seri başlatmış, 2 oyun çıkmış, üçüncüsü yolda. Bir indirim falan olursa ps store'da onları alacağım birlikte oynamak için.

Sessizlik konusunda heralde eski konsollardan dolayı bir hassasiyet var. Tamamen sessiz değil ama oyun oynarken falan farkedebilecek, rahatsız edecek bir ses yok gerçekten. Sana hak veriyorum, tasarım "slim" olsun diye performanstan ya da ses seviyesinden ödün verilmemiş olması iyi bir şey. Sonuçta sürekli taşınacak bir cihaz olarak tasarlanmamış. Üşenmeyip götürsem bile otel odasındaki salak saçma televizyonlar da keyif vermez ki yani 1080p'ye katlanırım bile desem muhtemelen input latecy'den dolayı oynanmaz. Hiç gerek yok taşıyıp riske atmaya.

1 hour ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Oyun oynamak için kesinlikle en iyi kurulum Playstation + PC , güncel oyunlara uygun bir PC'si olan adam için XBOX Series çok gereksiz bir cihaz. PS5'in exclusive'lerini oynamak ise gayet keyifli oluyor. Oyun birikip önce slim sonra ara güncellemesi çıktığında ben de PS5'in dijital sürümünü alırım muhtemelen. Şu anda PS4 Pro varken PS5 almak için bir neden göremiyorum.

Xbox, iyi bir oyun PC'si için bütçe ayırmayanlar, ya da PC kurmakla uğraşmak istemeyenler için tercih edilebilir sanıım.. İkinizin de dediği gibi PC+PS5 olan yerde ihtiyaç olmaz gibi duruyor. Gerçi düşünüyorum da, PC olmasa ve tek konsol seçecek olsam bile yine Playstation tarafına yönelirdim. Teknik bir bilgim olmamakla birlikte PS ekosistemi hep daha bir kaliteli duruyor gözümde Xbox'a göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

Böyle bir teklif için ne denir, harika olur, çok makbule geçer. Teşekkür ederim Alper abi. 

Lafı olmaz, kenarda boş duracağına bir pilotla uçsun bir süre. :lol:

Bugün bizim kızla arkadaşı PS4'de oyun oynamak istediler, gün bitene kadar ben de arkadaşa haber vereyim de bir süre ortak hesap kullanımını kopartacağımı, eğer o da bir oyuna falan takılmıyorsa şifreyi kolay birşey yapar veririm. 2FA için de SMS'i kodunu veririm giriş yaparken.

Spiderman, RDR2 ..vb hemen hemen tüm exclusive'ler var hesapta, akşam bir yerlerden haberleşiriz. Bende 58'le biten telefon numaran kayıtlı, değişmediyse WhatsApp atarım.  

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Lafı olmaz, kenarda boş duracağına bir pilotla uçsun bir süre. :lol:

Bugün bizim kızla arkadaşı PS4'de oyun oynamak istediler, gün bitene kadar ben de arkadaşa haber vereyim de bir süre ortak hesap kullanımını kopartacağımı, eğer o da bir oyuna falan takılmıyorsa şifreyi kolay birşey yapar veririm. 2FA için de SMS'i kodunu veririm giriş yaparken.

Spiderman, RDR2 ..vb hemen hemen tüm exclusive'ler var hesapta, akşam bir yerlerden haberleşiriz. Bende 58'le biten telefon numaran kayıtlı, değişmediyse WhatsApp atarım.  

Senin için ne zaman uygun olursa. Tekrar teşekkür ederim Alper abi. Telefon numarası değişmedi ama bu uzun bir süre oldu whatsapp'ı kapattım. Telegramda gördüm seni kullanıyorsan eğer ordan bir mesaj atayım sana. 

14 minutes ago, Altan Yoklar said:

Pc-Ps5 yeter demişsiniz de , ben Super Mario 3d World'ü nasıl oynayacağım?

Bu önemli tabi, gözden kaçırmışız pardon. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Altan Yoklar said:

Pc-Ps5 yeter demişsiniz de , ben Super Mario 3d World'ü nasıl oynayacağım?

Switch falan oyuncak gibi geliyor bana o yüzden aklıma gelmedi ama onu da mobil oyun cihazı olarak alabilir ilgilenenler. Benim pek ilgimi çekmiyor, daha doğrussu incelemedim demek daha doğru olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz öyle , sırf super mario oyunlarını oynuyorum , diğer oyunları çocuk oynuyor (zaten 4-5 oyun aldık).
.
Tomb Raider - A Survivor is Born oynamışsınızdır muhtemelen.
Eğer oynamadıysanız 2013'te reboot eden serinin ilk oyunu olan A Survivor is Born kesinlikle oynanır . 
Üçlemenin diğer iki oyununu da ben TR sever biri olduğum için oynadım , bir yenilik içermiyor diyebilirim.
Days Gone'ı sıraya koymuşsunuz zaten :thumbs:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, wazzap said:

@stardustbana etmediği laf kalmadı adamın achievement kasmak boş iş diye şimdi kendi aynı işi yapıyor. 

ben bu oyunu bozarım. :baba:

Bunlar achievement değil trophy arkadaşım, arada büyük fark var :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Altan Yoklar said:

Tomb Raider - A Survivor is Born oynamışsınızdır muhtemelen.
Eğer oynamadıysanız 2013'te reboot eden serinin ilk oyunu olan A Survivor is Born kesinlikle oynanır . 
Üçlemenin diğer iki oyununu da ben TR sever biri olduğum için oynadım , bir yenilik içermiyor diyebilirim.
Days Gone'ı sıraya koymuşsunuz zaten :thumbs:

Onları PC'de oynadım zaten ama konsolda da denk gelirse oynarım. Güzel oyunlardı. 

1 minute ago, wazzap said:

Gonsolculuk çok bozdu seni. Narc neredesin, gel kurtar şu adamı bu bataklıktan. :(

Acı patlıcanı kırağı çalmaz yeğen, bizim özümüz pc master race, benden dirty console peasant olmaz. :lol:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar

Şuan korona şartlarında az çalışıp, çok boş vaktim olmasından kaynaklı geçici bir heves bu. 

İşler düzeltip de eski tempoda çalışmaya başlayınca PC'den konsola vakit kalmaz. Umarım :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Pablo 'Definitive' Vader hocam valla benim gibi PC'si olmayan adam için PS4 Pro'dan PS5'e geçmek mantıklı bence. Sırf konsola bağımlı olunca aradaki fark hissediliyor. Performans + ses çipi + dual sense için alınır bence.

Xbox'ta güzeldir elbet. @emre666 neden seviyor anlatsın bize :D benim ilgimi çeken sadece Gears of War serisi ve Forza. Sadece iki oyun içinde konsol almak saçma olacağından almıyorum. Dükkanı bir oturtayım para kazanalım bir PC elbet kuracağım bende. O günü bekliyorum :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin herhangi bir nedenle tek bir oyun platformu kullanmak gerekiyorsa ve bu da konsol olacaksa ben de Playstation 5 tarafını tercih ederdim. Hala para ederken PS4 Pro'yu satmayı bazen düşünüyorum ama Star Wars Edition aldığım için koleksiyon objesi olarak tutmayı da istediğim için karar veremiyorum. Sonuçta multiplatform oyunlar zaten PS5'e geliyor, exclusive konusunda da Playstation çok daha zengin bir kütüphaneye sahip oldu bugüne kadar. Microsoft'un Game Pass stratejisi belki ilgi çekici olabilir ama benim tercihim tek konsol alacaksam Playstation olur.

@stardust sen benim hesabı alıp az uçarken hızlıca exclusive'leri aradan çıkart. Zaten sayısız oyun gelmeyecek sonra önüne, exclusive gelince bakarsın işte açıp. 

Bu arada konsolda koltuğa yayılıp oynamak rahat ama PC ve evden çalışma ortamında bir oda kurunca insan herşeyi oraya toplamak istiyor. En azından bendeki durum böyle ama çalışma odasında PS5 bağlamak için planladığım bir televizyon yok. Onu da almaya kalkarsam artık evde muhtemelen savaş çıkar. PS4 biraz da o yüzden salonda tozlanıp duruyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust artık her ay 1 kez benim hesaba da girip PSN Plus oyunlarını da claim edersin. Gerçi ben genelde PC'den yapıyorum o işi ama hesabı da verdim diye unuturum kesin. İyi eğlenceler..

Beni kim konsol belasına bulaştırmıştı hatırlamıyorum ama DHW'den birisiydi, senin de aldığın zehire biraz katran kattım eski günlerin hatırına kötü mü oldu bilemiyorum. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@stardust artık her ay 1 kez benim hesaba da girip PSN Plus oyunlarını da claim edersin. Gerçi ben genelde PC'den yapıyorum o işi ama hesabı da verdim diye unuturum kesin. İyi eğlenceler..

Beni kim konsol belasına bulaştırmıştı hatırlamıyorum ama DHW'den birisiydi, senin de aldığın zehire biraz katran kattım eski günlerin hatırına kötü mü oldu bilemiyorum. :lol:

Hallederim tabi ki, önce senin hesaptan sonra benim hesaptan claim ederim. Her seferinde 2FA sormaz umarım ama sorarsa da seni rahatsız ederim yine.

Ben çok kaptırmam kendimi diye düşünüyorum ama LG CX77 OLED alırken buldum kendimi, sonra dedim bu kadar bekledik yeni serisi C1 olarak çıkacakmış madem 77" işine gireceğiz en iyi olsun diye düşündüm. O televizyonu da alınca PC'yi naparım bilmiyorum artık :lol:

Şaka bir yana PC'de oynanacak AC: Valhalla ile Cyberpunk var işte, onları da yeni ekran kartı ile oynamak istiyorum hem CP2077'de adam olur biraz daha yamalarla. Yeni ekran kartı alana kadar PS5 devam... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

Hallederim tabi ki, önce senin hesaptan sonra benim hesaptan claim ederim. Her seferinde 2FA sormaz umarım ama sorarsa da seni rahatsız ederim yine.

Ben çok kaptırmam kendimi diye düşünüyorum ama LG CX77 OLED alırken buldum kendimi, sonra dedim bu kadar bekledik yeni serisi C1 olarak çıkacakmış madem 77" işine gireceğiz en iyi olsun diye düşündüm. O televizyonu da alınca PC'yi naparım bilmiyorum artık :lol:

Şaka bir yana PC'de oynanacak AC: Valhalla ile Cyberpunk var işte, onları da yeni ekran kartı ile oynamak istiyorum hem CP2077'de adam olur biraz daha yamalarla. Yeni ekran kartı alana kadar PS5 devam... 

Ben şifreyi değiştirmediğim sen de hesabı kaldırıp yeniden kurmadığın sürece bir daha 2FA sormaması lazım ama sorarsa veririm dert değil. Bu durumda ben PSN+ oyunlarını takip etmiyorum hesap sende de kurulu olduğu sürece, unutursan plus'tan gelen oyunları aldırırım sana haberin olsun. :lol:

TV almam artık evde 65" ve 49" iki tane TV var zaten üçüncüsü çok lüzumsuz olur. Monitör niyetine de C9 kullanınca zaten evin her tarafında bir ekran desem abartılı olmaz. Daha da 27" Asus ve 24" AOC de çalışma odasında duruyor.

AC Valhalla ve Cyberpunk için yama bekleme olayından sonra ilk defa giriştiğim Pre-Order kariyerim çok erken bitti, bir daha ne olursa olsun Pre-Order yok.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamamdır, o olay bende. Senin hesabı benim PS5'den açtım diye PS5 collection'daki 16 oyunu senin hesaba da eklenebildiğini farkettim. Sonra arattım PS5'den girdiğin sürece istediğin kadar hesaba ekleyebiliyorsun oyunları.

PS4'ü olan arkadaşlara duyurulur, "collection"daki oyunlardan oynamak istediğiniz varsa ekleyebilirim hesabınıza.

https://www.pushsquare.com/guides/all-ps-plus-collection-games-on-ps5

Görür görmez ilk Hollow Knight'ı indirdim, kasımda vermiş heralde plus kaçırmışım, onun olduğuna çok sevindim.

Sonra tabi Spider-Man'i indirmeye başladım, 3 tane de ek paket almışsın mis gibi :D

O kadar çok oyun var ki, indirme listesine ne atsam diye bakarken eşim Sims 4'ü gördü, onu da kıramadım (yaktın beni, aleti ele geçirebilir, ben yokken oynarsın o şartla indiriyorum dedim bakalım nolacak)

Asıl bomba Shadow of the Colossus oldu. Bir gün PS alırsam kesin oynarım demiştim 2018'de PS4'e tekrar yapıldığını gördüğümde, sonra aklımdan çıkmış, onu da görünce listede çok sevindim.

Konsolun tavşan deliğine azcık bakalım derken tepe-takla düştük içine... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Sanırım hem PS4 hem de PS5'i olanlar PS4'deki hesaplarında da Collection'a sahip oluyormuş, tam bakamadım nedir detayı ama bakacağım. Eğer ilk bakışta anladığım gibiyse benim hesabı senin PS5'de tanımladığımız için ben collections'a PS4'de sahip oluyorum. Öyleyse bir bakayım eksik kalmış bir oynasam dediğim oyun var mı içerisinde kontrol edeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok