PlayStation Muhabbetleri...
1 1

Bu konuda 248 mesaj var

https://www.youtube.com/watch?v=rtZLqSpGYB8

.
Sony, State of Play adını verdiği etkinliklerinin bir yenisini daha yapmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyun konsollarına gelecek 10 oyun hakkında bilgiler paylaşılması bekleniyor. Yaklaşık 30 dakika sürmesini beklediğimiz etkinliği canlı yayında sizlerle birlikte takip ediyor ve yorumluyoruz.
Teknoseyir
26 Şubat Cuma 00:30
.
xc8w2f.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Just Cause 1-2-3 cillop gibi oyunlar ama 4 oynanmaz çok kötü.

State of playi izledim sony nin vermek istediği mesaj: Ps5 almanıza gerek yok elimizde hiçbir oyun yok. Zaten stokta ps5 de yok. Ps4 yoksa tabii o başka ps5 alınır. Yani bu durum seni kapsamıyor yıldıztozu sen iyi yaptın almakla.

Birkaç tane rezil mobil oyunu gibi birşeyler gösterdiler, 2-3 tane eski nesil ps4 oyunu bir tanede zelda çakması ezik bir oyun yani kısacası hiçbirşey göstermediler ellerinde hiçbirşey yok. Birde yakartop oyunu gösterdilerki yayıncılara neşe kaynağı oldu bayağı bir alay ettiler.

Anlaşılan oki şu birkaç yılı eski, baba oyunları tekrar oynamakla geçireceğiz, pandemi oyun dünyasınıda fena vurmuş.

Ben takmam neden mi? Şimdi valhallayı oynuyorum bitecek gibi durmuyor ucu bucağı yok, o bitsin ps4 e aldığımız son oyun ff7 var oda uzun diye hatırlıyorum, sonra death strandingi pcde 4k 60 fps oynayacağım gece gündüz kargo taşıyacağım 120 saat temiz, bitsin yakuza serisi var 0 birkiüc falan filan bayağı iş, batman arkham knight ı bir daha oynayasım var, witcher 3 e girerim belki ikinci kez,  persona 5 var 120 saatde oradan sonra bakmışsın tsushima pc ye gelecekmiş korona bitmiş hayat bayram olmuş yani oyun bulunur oynanacak bu yılı böyle geçiririm..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Altan Yoklar said:

https://www.youtube.com/watch?v=rtZLqSpGYB8

Sony, State of Play adını verdiği etkinliklerinin bir yenisini daha yapmaya hazırlanıyor. Bu etkinlikte PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyun konsollarına gelecek 10 oyun hakkında bilgiler paylaşılması bekleniyor. Yaklaşık 30 dakika sürmesini beklediğimiz etkinliği canlı yayında sizlerle birlikte takip ediyor ve yorumluyoruz.
Teknoseyir
26 Şubat Cuma 00:30

Berbat bi etkinlikti (muhtemelen beklenti çoktu) Final Fantasy'deki anlamsız "yenilik"lerden falan bahsedip kapadılar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer God of War, Uncharted, Last of Us 1-2 gibi oyunları PS4'te oynayıp bitirmemiş olsaydım, PS5 benim de önceliğim olabilirdi. Ancak her ne kadar bazı oyunlara 60 FPS güncellemesi geldi/geliyor olsa da, dönüp de tekrar oynayasım yok bu oyunları.

Bunun yerine Gamepass sayesinde, biraz eski de olsa "oynamak istediklerim" listesinde olan Forza Horizon 4, Titanfall 2, SW - Fallen Order, Gears 5, Wolfenstein Young Blood, Division 2 (bunu indirimdeyken aldım 35 liraya) gibi oyunları aylık 15 TL ödeyerek oynama imkanım oldu; ki bunların hepsi 60 FPS güncellemesi almış oyunlar. Ayrıca yeni nesil oyunlardan Dirt 5 de geldi dün Gamepass'e; daha çıkalı ne kadar oldu ve 200 TL gibi bir fiyata satılıyor mağazada.

Şu ekonomik koşullarda, ufukta bir exclusive oyun da gözükmediği için Xbox & Gamepass daha bütçe dostu bir seçenek olarak duruyor.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Series X aldim, PS4 Pro da duruyor (yatiyor). Game Pass Ultimate var bende de, oynamaya yetisemeyecegim kadar oyun geliyor. 

PS5 de alacagim ama inatla siyah versiyonunu bekliyorum.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.theverge.com/good-deals/2021/2/26/22302827/final-fantasy-vii-remake-ps5-upgrade-lg-cx-4k-tv-deal-sale
.
Verge'deki habere göre:

Mart ayında psplus sahiplerine ücretsiz verilecek olan FF7 remake ps4 versiyonuymuş ve oyuna gelecek ps5 güncellemesinden yararlanamayacakmış.
Ps5te ff7 remake oyununu ps5 güncellemesiyle oynamak isteyenlerin oyunu para ile satın almış olmaları gerekiyormuş.
Bu biraz su kaçırmak değil mi?
.
HWK31E.png

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.02.2021 at 14:55, Altan Yoklar said:

https://www.theverge.com/good-deals/2021/2/26/22302827/final-fantasy-vii-remake-ps5-upgrade-lg-cx-4k-tv-deal-sale
.
Verge'deki habere göre:

Mart ayında psplus sahiplerine ücretsiz verilecek olan FF7 remake ps4 versiyonuymuş ve oyuna gelecek ps5 güncellemesinden yararlanamayacakmış.
Ps5te ff7 remake oyununu ps5 güncellemesiyle oynamak isteyenlerin oyunu para ile satın almış olmaları gerekiyormuş.
Bu biraz su kaçırmak değil mi?
.
HWK31E.png

Sony gene şaşırtmadı..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu 30 fps 60 fps olayını ps4 zamanında bilmiyordum. Uncharted 1-2-3 akıyor ama 4teki fps düşüşünü ps4 ün pro olmamasına bağlamıştım , trk sorun o değilmiş , ps5'te de 30 fps.

Bu fps olayı cidden midemi bulandırdı.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dikkat ağır mazoşistlik içerir:

photo_2021-03-07_16-46-07.jpg

4. Platinum Trophy'imi de koyayım şöyle dursun.

PC'de oynayıp ne kadar zor olduklarını bilmeme rağmen phanteon'ları tekrar tekrar oynarken sinirlerim bozuldu, ağlayacaktım nerdeyse.

6 hours ago, Squall said:

Tsushima ben daha oynayamadan PC'ye gelirse kafana atcam bu PS5'i :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, wazzap said:

Git de bi witcher 3 fulle kaptanus maximus. :baba:

wazzapım, definitive'in hesabında vardı Witcher 3. Açtım baktım ama yani PC'deki grafik ve akıcılıktan sonra, en sevdiğim oyun olmasına rağmen pek oynayasım gelmedi valla. Anca Playstation 5 enhanced edition falan yaparlarsa öyle oynarım.

İşler de açılmaya başladı, boş vakitlerim azalıyor gitgide. Bu kadar oynamadığım oyun varken ve PC'de baştan sona bütün DLC'ler ile 2 kez bitirmişken zor biraz kendimde o motivasyonu bulmam.

Yani aslında Last of Us remastered ve Uncharted 4'ü fullemek isterdim fakat multiplayer trophy'ler var, bu saatten sonra kimi bulup multi atacağım da açacağım, o yüzden kasmadım onlara.

Şimdi Days Gone'a başlayacağım, çok zor değilse 5. Platinum da o olur sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O oyun eklentilerle 12983719827 tane sonu olan oyun. %100 yaptığınızda zaten oyunun ilk hazırlanan sonunu bitirmiş oluyorsunuz. yanlış mı biliyorum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abartmayalım öyle bir şey yok :)

oyunda bir tane gerçek / doğru son var aslında. bütün diyaloglar ve "lore" seni bu sona yönlendiriyor.

- çok minik, oyunu tadını çıkarmanızı engellemeyecek fakat minor spoiler olarak düşünebileceğiniz bilgi içerir, okunmasında sakınca yok -

yani kuru kuru hollow knight'ı kesersen, hallownest dünyasında değişen bir şey olmuyor.

gerçekten ne olduğunu keşfedip, yani Kingsoul charm'ının 2 parçasını birleştirip -ki bir parçası için white palace'ı bitirmek gerekiyor- birleştirdiğin Kingsoul charm'ını da voidheart'a dönüştürdüğünde asıl sonun yolu açılıyor.

yazması kolay ama kendimi meth etmeden diyebileceğim, çelik gibi sinire, yıldırım reflekslerine ve en çok da taşı delecek bir azme ihtiyacınız var, çünkü white palace'da aynı yeri geçmek için 50 kez denemeniz gerebilir. sağlıklı bir insan oyunu zaten o noktada bırakır işine günücüne bakar :lol:

neyse yani radiance'ı görmediyseniz asıl sonu bulamadınız demek.

sonra bir de Godmaster DLC'siyle gelen sonlar var ama bunlar aslında Godseeker'ın rüyasına girerek bitirdiğiniz için nasıl desem, ekstra sonlar, zaten onları bitirince ufak bir cutscene giriyor durumu anlamanız için. 

godhome'daki 5. gizli phanteon'u bitirmek zaten akıl işi değil yani, ben PC'deyken çok kasıp bazı ipuçlarını öğrenmemiş olsam 2.'ye PS5'de denemezdim bile. bence normal oyuncular için değil, oyunu çok seven oynasın görsün diye konmuş challange'lar zaten phanteon'lar. oyunun normal hikaye gidişatına bir etkileri yok. rüya içinde rüya, sanki inception :D

son olarak mr. mushroom var ama o ayrı bir ek son zaten, merak ederseniz ya da achievement'ı açmak için yerine bakıp yapabilirsiniz. elzem bir şey değil.

--

hollow knight kendini bana hem PC'de hem de PS5'de oynatarak ne kadar iyi bir oyun olduğunu kanıtladı.

yani o ilk kez keşfettiğim ve oyun hakkında hiçbir şey bilmeden ilk kez oynayıp, labirentte kaybolduğum ilk deneyim benim için çok ayrı bir yerde duracak. 

tekrar geri dönmek isterdim diyebilirdim ama şanslıyım, hornet'i canlandırdığımız hollow knight: silksong şuan yapım aşamasında henüz bir çıkış tarihi olmasa da.

https://www.youtube.com/watch?v=yQxwbZsL14Y

video'yu her izlediğimde baştan heyecanlanıyorum. çıkar çıkmaz hiç düşünmeden alırım heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son 1 haftadır Uncharted 4'ün sonuna geldiğimi düşünerek, hemen bitmesin diye ağırdan alarak oynadım ve sonunda bugün bitti.

Lord of the Rings'in sonuyla yarışır yani finali uzatma konusunda.

Naughty Dog'un yapımları arasında benim favorim last of us olsa da, bu oyun için şapka çıkartmamak elde değil.

Adamlar hiçbir şeyden ÜŞENMEMİŞ. Oyundaki ayrıntılar ve detay seviyesi cidden muazzam.

Oyunda 1 saniye gözüküp hızlıca geçecek bir sahneye bile özenmişler.

Böyle bir oyunun sadece tek bir platforma sunuluyor olması gerçekten çok büyük bir ziyan.

Öyle ya da böyle playstation evreni ile alakası olmayanlar böylesine kapsamlı bir oyunu hiçbir zaman deneyimleme şansına sahip olmayacak.

Çatışma olarak tekdüze bulsam da, keşif ve macera hissi cidden üst seviyede yaşanıyor oyunda.

Bu oyun böyleyse Last of Us 2 ne kadar güzeldir diye bir kez daha heyecanlanıyor ve "pleasure delayer" kimliğimi daha da kamçılayarak bekliyorum artık.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle ya da böyle playstation evreni ile alakası olmayanlar böylesine kapsamlı bir oyunu hiçbir zaman deneyimleme şansına sahip olmayacak.

aslında oyun değil film, roman türü birşey bunlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust artık playstation'ın bir neferi olarak lütfen imzanı değiştirmeni talep ediyorum :D

Last of Us Part 2 cidden çok iyi. PS5 e patch gelsin diye bekliyorum ikinci tur için.

Ben bu ara çok pis Demon's Souls' a sardım. NG++'dayım. PS3 zamanı en sevdiğim oyundu. Remake namına cidden hakkını vermişler. Platinum'a kasar mıyım bilmiyorum ama çok zevk veriyor oyun. 

Atrin tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 dakika önce, Atrin said:

Last of Us Part 2 cidden çok iyi.

Neresi iyi ya? Gadın gadına böyle... İnsanı dinden imandan çıkaracaklar o olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Days Gone'a başlamadan önce bir Shadow of the Colossus'a açtım baktım.

Sony inceleme yapan editörlere para yedirmediyse ben hiçbir şey bilmiyorum demektir.

Görsel olarak iyi güzel de, oyun olarak bir şey yok ortada.

16 tane colossus kestiğin mini-game diyebilirim, kontroller de kamera açıları da çok vasat, 3 tane colossi kestim sarmadı.

Days Gone'a başladım şimdi, ondan daha ümitliyim ama şu survival oyunlarını klasiği olan kurşunu karneyle vermeleri sinir bozucu... Shotgun veriyor 3 tane kurşun, sıkar mısın saklar mısın kara kara düşün :D

1 hour ago, emre666 said:

aslında oyun değil film, roman türü birşey bunlar...

Digital Art dedikleri türden. Ben oyun olarak öyle aşırı sevmedim ama bu kadar çalışılmış özenilmiş bir oyuna benim tarzım olmasa da her zaman saygım var.

36 minutes ago, Atrin said:

Ben bu ara çok pis Demon's Souls' a sardım. NG++'dayım. PS3 zamanı en sevdiğim oyundu. Remake namına cidden hakkını vermişler. Platinum'a kasar mıyım bilmiyorum ama çok zevk veriyor oyun. 

Bu ay PS Plus'ın verdiği Remnant: From the Ashes için "demon's souls'un silahlısı, iyidir" falan demişler. Ben de aslında istiyorum DS oynamak ama sırada oynanmamış bu kadar oyun varken para verip yeni oyun almak da saçma geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada nisan ps5 beleş oyunu kesinleşmiş:

https://www.psu.com/news/ps4-ps5-ps-plus-free-games-april-2021-confirmed/

yine hiç alakam olmayan bir oyun ama belki güzeldir.

Far Cry 6 çıkmak üzere, Ubisoft reklam olsun diye FC5 verebilir Nisan'da beleş demişler...

-

Bu ay PS5 için "maket" diye bir oyun verdi, yahu açtım baktım. Koskoca sony utanmadınız mı dedim bu oyunu vermeye, uyduruk bir şey. Çocuk oyunu desen o da değil, tam bir lüzsumsuzluk.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok