Monitor alıp uydu receiver bağlasam hayat bayram olur mu?
0

Bu konuda 9 mesaj var

24 ya da 27" bit televizyona ihtiyacım var.
LG 24" 1366x768 smart tv var. Dahili wifi + netflik-youtube +uydu alıcısı var.
Fiyatı 1720 lira.
https://www.hepsiburada.com/lg-24tl510s-pz-24-60-ekran-hd-tv-pm-HB00000T6FNF 
Bir de 28" olanı var. O da smart, dahili wifi + netflik-youtube +uydu alıcısı var.
Onun fiyatı 2,089 lira.
https://www.hepsiburada.com/lg-28tl510s-pz-27-5-68-ekran-uydu-alicili-hd-smart-led-tv-pm-HB00000PHH3B
.
Diyorum ki speakerlı bir monitor alsam 24 ya da 27-28" ve 1920x1080 çözünürlükte. 
2 hdmi girişe sahip olsa.
Buna hem uydu alıcı bağlasam hem de xiaomi mii box stick bağlasam. 
Problemsiz çalışır mı? 
Bir forumda bazı monitörlerin 60hz altı çalışmadığına dair bir şeyler okudum. Böyle bir şey olabilir mi(saçma geldi)
Daha performanslı olmaz mı.
Ne dersiniz?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Altan Yoklar said:

24 ya da 27" bit televizyona ihtiyacım var.
LG 24" 1366x768 smart tv var. Dahili wifi + netflik-youtube +uydu alıcısı var.
Fiyatı 1720 lira.
https://www.hepsiburada.com/lg-24tl510s-pz-24-60-ekran-hd-tv-pm-HB00000T6FNF 
Bir de 28" olanı var. O da smart, dahili wifi + netflik-youtube +uydu alıcısı var.
Onun fiyatı 2,089 lira.
https://www.hepsiburada.com/lg-28tl510s-pz-27-5-68-ekran-uydu-alicili-hd-smart-led-tv-pm-HB00000PHH3B
.
Diyorum ki speakerlı bir monitor alsam 24 ya da 27-28" ve 1920x1080 çözünürlükte. 
2 hdmi girişe sahip olsa.
Buna hem uydu alıcı bağlasam hem de xiaomi mii box stick bağlasam. 
Problemsiz çalışır mı? 
Bir forumda bazı monitörlerin 60hz altı çalışmadığına dair bir şeyler okudum. Böyle bir şey olabilir mi(saçma geldi)
Daha performanslı olmaz mı.
Ne dersiniz?

24" Asus HDMI girişli ve hoparlörlü eski monitörümü mutfak için mini uydu alıcısıyla eşleştirmiştim ve olmuştu ama bir sürü ufak sorunu vardı: Hoparlör sesi yetersizdi, parlaklık ve zıtlık ayarlarını kumandadan yapamıyordum ve bazen cihazı açınca ses gelmiyordu (uydu alıcısının monitörden geç açılmasından dolayı bir hata sanırım), anahtarlı prizden kapatıp tekrar açmam gerekiyordu. Ayrıca verdiğiniz linkler Gamers Arena denilen çamura yatmayı seven bir firmaya ait. Onlardan monitör almıştım ve ölü piksel için iade/değişim talebime sıfır monitör için servis fişi isteyerek yanıt verdiler.  :2no:

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hali hazırda bir monitörünüz varsa veya monitör alıp hem monitör amacıyla kullanayım, hem de TV amacıyla kullanayım derseniz dediğiniz mantıklı. Fakat sadece TV görevi için monitör ve diğer parçaları almak gereksiz dağınıklık, hiç gerek yok bence.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmak istediğiniz sistemi android box ve Technisat usb uydu alıcısı ile hem sabit hem mobil şekilde yıllardır kullanıyor(d)um.

Bir süre sonra iptv fazlası ile yetmeye başladığından usb uydu alıcısını emekliye ayırdım.Hem birden kablo azaldı hem android box wifi ile internet aldığından mobilite arttı.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Peregrine said:

24" Asus HDMI girişli ve hoparlörlü eski monitörümü mutfak için mini uydu alıcısıyla eşleştirmiştim ve olmuştu ama bir sürü ufak sorunu vardı: Hoparlör sesi yetersizdi, parlaklık ve zıtlık ayarlarını kumandadan yapamıyordum ve bazen cihazı açınca ses gelmiyordu (uydu alıcısının monitörden geç açılmasından dolayı bir hata sanırım), anahtarlı prizden kapatıp tekrar açmam gerekiyordu. Ayrıca verdiğiniz linkler Gamers Arena denilen çamura yatmayı seven bir firmaya ait. Onlardan monitör almıştım ve ölü piksel için iade/değişim talebime sıfır monitör için servis fişi isteyerek yanıt verdiler.  :2no:

Hoparlör her monitörde sıkıntı sanırım. O işi harici hoparlör alıp çözeceğim. Mönitörün arkasına sabitleyeceğim.
Linkleri verdiğim ürünü almayacağım , zaten o lg tv'lerden 24 " olanı yakınımdaki teknosada var , alacak olsaydım mağazadan alacaktım.
.

Halihazırda monitörüm yok .
Kullanan da olduğuna göre mat ekran bir fullhd 27" çift hdmi ve headphone çıkışı olan bir monitör bakayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şayet amacınız Türk tv kanallarını izlemekse, monitör + android tv box bence en kolay yol. Ben evde android 9.0 yüklü bir tv kullanıyorum. TV ye Turkcell in TV+ appini kurdum. Aylık 9.90 TL ödeyerek tüm tv kanallarına 24 saat geri alma opsiyonuyla ulaşabiliyorum. Ücret ödemeyeyim derseniz de hemen her kanalın artık kendi app’i var markette.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, Altan Yoklar said:

Hoparlör her monitörde sıkıntı sanırım. O işi harici hoparlör alıp çözeceğim. Mönitörün arkasına sabitleyeceğim.
Linkleri verdiğim ürünü almayacağım , zaten o lg tv'lerden 24 " olanı yakınımdaki teknosada var , alacak olsaydım mağazadan alacaktım.
.

Halihazırda monitörüm yok .
Kullanan da olduğuna göre mat ekran bir fullhd 27" çift hdmi ve headphone çıkışı olan bir monitör bakayım.

Ufak harici hoparlör hd receiver ile çözmüştüm.Dükkanda yadigar 24 samsung monitör vardı gayette güzel işimizi görüyordu.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok