Internet çok yavaş...
3 3

Bu konuda 131 mesaj var

1 saat falan kesik kaldi, sonra geldi. Kesikken Turkcell 3G'yle baglandim, Facebook ve Twitter normal hizinda calisiyordu. Simdi tekrar uydunet'e gecince yavaslik geri geldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 gündür facebook çok yavaş, twitter tamamen kapalı. Arada açılıyor . Dün bir ara google.com ve youtube 'da gitti. 

Routera vpn kurmuştum. Onu aktifleştirmek sorunu çözüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık sosyal medya ve erişilmesi istenmeyen siteleri tamamen yasaklamak yerine yavaşlatacak, erişilse de kullanılmaz halde olacak şekilde çalıştıracak tedbirler alıyorlar anlaşılan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En basit çözüm o, hani tepkiyi direk kendilerine değilde; sanki internetten veya sağlayıcılardan kaynaklı sıkıntılara dayatma gibi gösterterek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turkcell 3G'de su anda normale donmus durumda FB ve Twitter. Bunlar niye uymadi ki sansure =)

Halbuki cemaat kanallarini Turkcell TV'den cat cat kaldirdilar hic ugrastirmadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus

Turkcell'in yeni atanan CEO'sunun eşi bu yıl vefat etti. R.Tayyip Erdoğan tabutu taşıyanlar arasındaydı sürekli biçimde hem de. Düşünün aradaki ilişkinin yakınlık derecesini artık. Turkcell neden veya nasıl AKP'ye güçlük çıkartabilir ki? Yandaş olmayan tek GSM operatörü Vodafone kaldı ülkede.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

Evet, ben de yakinligin farkindayim. (Surreya Ciliv'in neden ayrildigini da tahmin edebiliyorum.)  

Gucluk cikarma oldugunu sanmiyorum, belki de GSM uzerinde boyle bir olayi yapmak daha zahmetlidir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus

GSM yada kablolu şebekelerde uygulanan DPI tabanlı veya DNS tabanlı engellemelerin birbirinden pek farkı yok. Hatta GSM'de genelde NAT arkasındaki IP'ler kullanıldığından daha kolay yapılabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En güzeli artık paralı bir VPN alıp evde, işte vs kullanmak. Zenmate ile bu yola adım attım ben de bakalım. Sosyal medya falan olması gerektiği hızda hele şükür. Yasaklı tüm sitelere girilebilmesi ve Netflix gibi hizmetlerden yararlanılabilmesi de artı yönleri tabi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ankara uydunette büyük sıkıntı var sanırım. Pingler coştu, download 2mbiti zor geçiyor. Pingtestte yine fazla ping dışında jitter'da coşmuş durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, Ankara'da uydunet kullanıyorum ve öğleden sonradan beri yurtdışı bağlantıları sürünüyor. Sanırım genel bir sorun mevcutmuş Ankara için... bakalım ne kadar sürecek veya altından ne çıkacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnternette dünde beri yine bir ağırlık var, lokasyon bazlı mı acaba yoksa sizde de varmı benzer tepkiler ?

Dün evde misal fiber ile bağlantım varken youtube falan böle bi hantal çalışıyordu; kaliteyi 1080p yapmama rağmen düşük hızda bağlanıp takıla takıla oynuyordu falan. Yine iş yerinde adsl bağlantıyla şu an böle webde akıcı sayılmaz pek; hatta iş yerinin internetinden yine youtube belli ölçüde ağır ve görüntü kalitesi düşük geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir iki gündür evde ttnet fiber ile, ofiste uydunet ile bazı sayfalar kafasına göre açılıyor ya da açılmıyor. DNS vs ile oynanıyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugünde işyerine özel bi problem var sanmıştım ama evde de 1 2' dir arada bi kopma oluyor. Bu nedir arkadaş ? Ne yapmaya çalışıyorlar anlamak güç.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yavaş yavaş VPN'i browser'dan çıkartıp router üzerinden tüm trafiği VPN'den geçirme zamanı geliyor. Servis sağlayıcıların hemen hepsinde hem performans, hem verileri kayıt edip izleme gibi konular yüzünden saçma sapan sorunlar artarak devam ediyor.

Uygun bir router ve VPN servisi aramaya başlamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kopmalar bende de var son 2-3 gündür. Fiberde kopma olması pek hayra alamet olmadığını gösteriyor sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman

Bağlantı kesintileri fiziksel altyapıdan kaynaklanmıyor muhtemelen. Herhalde kurulan güvenlik ve takip sistemlerinin devreye alınması ile ilgili süreçlerde operatör tarafındaki cihazlarda güncelleme ihtiyaçları, araya giren ek hopların devreye alınması gibi konular kesinti yaratıyor. Uydunet'te Youtube bağlantı kalitesi çok hızlı bir şekilde düştü ve dibe vurdu. Artık VPN olmadan video yüklemek bile mümkün olmuyor. VPN açtığım anda 1080p izlemeye başlıyorum. Bu kadar da işin içine etmek gerçekten rezalet. Çözümü de yok. Kimi nereye nasıl şikayet edeceğim?

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunun kaynağı sonu 39.39 ile biten dns çoğunlukla,bu ve arkadaşı 39.40 neredeyse tüm Türkiyenin yükünü çeken DNS'ler. Bu dns şu anda kafasına göre çalışıyor veya çalışmıyor. Dns değiştirmediyseniz veya gideceğiniz sitenin bir şekilde burayla ilgisi varsa sıkıntı yaşıyorsunuz. Olay sadece sizinle de alakalı kalmıyor tabi ki gittiğiniz sitede dış noktalara istek yapıyor o da bu dnsler üzerinden geçiyorsa yine patlayan tarafta oluyorsunuz :) Bu dns düzelene kadar bu yavaşlık böyle devam eder.

Bu arada Avrupa yakası ile bu Dns arasında yine bir route sıkıntısı var :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Standart DNS'ler kullanan pek kaldı mı emin değilim. Standart ev kullanıcıları elbette kullanıyorlar ama bu forum üyelerinin bilgisayarlarında ISS'in verdiği DNS'ten hizmet alan yoktur herhalde. Ben genel olarak Open DNS kullanmayı tercih ediyorum, DNS hizmetinden memnunum. Ancak sorunun tek kaynağı DNS çözmekle ilgili olmadığı için VPN olmadan sorunlardan kurtulmak mümkün olmuyor. Turksat'a Internet için para ödeyip bir de ayda 8-10$ VPN için ödemek çok mantıksız geliyor ama başka çözüm yok galiba. Dolar kurunu da düşünürsek her ay 25-35 TL arası bir parayı da VPN'e ödemek gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok