1080p tv arıyorum LG yok?
0

Bu konuda 24 mesaj var

1080p tv almam lazım.
42 '' civarında 40 ya da 43 de olur.
Grundig toshiba axenn vb. var yeni üretim.
Samsung bazı güven vermeyen satıcılarda var ama eski üretim hepsi 2020 yok, o eski ürünler de tamir edilmiş , geri gönderilmiş ürün olabilir diye risk almak istemiyorum.
Satıcının amazon.com ya da hepsiburada ya da vatan gibi kendisinin olsuğu yerlerde 1080p lg tv yok . Philips var ondan da ben çekiniyorum. 
Samsung düşünmüyorum nedense.
Piyasada 1080p tv kalmamış resmen.
Al geç philips düşünme mi diyorsunuz.
Resmen bitmiş üretim yahu!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, Altan Yoklar said:

1080p tv almam lazım.
42 '' civarında 40 ya da 43 de olur.
Grundig toshiba axenn vb. var yeni üretim.
Samsung bazı güven vermeyen satıcılarda var ama eski üretim hepsi 2020 yok, o eski ürünler de tamir edilmiş , geri gönderilmiş ürün olabilir diye risk almak istemiyorum.
Satıcının amazon.com ya da hepsiburada ya da vatan gibi kendisinin olsuğu yerlerde 1080p lg tv yok . Philips var ondan da ben çekiniyorum. 
Samsung düşünmüyorum nedense.
Piyasada 1080p tv kalmamış resmen.
Al geç philips düşünme mi diyorsunuz.
Resmen bitmiş üretim yahu!

LG resmi garanti desteğini kaldırmıştı geçmiş yıllarda, baya şikayetler oldu özellikle klima tarafında araştırın biraz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 dakika önce, RFID said:

LG resmi garanti desteğini kaldırmıştı geçmiş yıllarda, baya şikayetler oldu özellikle klima tarafında araştırın biraz.

Anlamadım? 1080p tv için mi garanti desteğini kaldırmış?
ek: 40" varmış piyasada onlara bakıyorum :thumbs:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grundig'i Arçelik üretiyor.

Toshiba'yı Vestel üretiyor.

Her ikisinden de alabilirsin Altancığım. En azından garanti konusunda sıkıntı yaşamazsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adem Helvacı ve tavsiye forumundan ara ara okuyorum.
Arçelik Vestel değil de LG aradım yok. Philips 40" yok.
40" samsung tv'ler var uygun ama va panel kullanıyorlar. 
Samsung kullanıp da yan açılardan izleme sıkıntısı çeken var mı renk bozulmalarında yoksa izlenma açısı o kadar da dar değil mi samsung va panelin?
Neyse ben biraz daha dolanayım sitelerde.

Şu va panel yandan izleyememe sorununa yakalanmayayım diyorum.

https://www.sikayetvar.com/vestel/vestel-tv-yandan-izleme-sorunu
.
Teşhirdeki ürün ips panel satılan ürün aynı marka model olmasına rağmen ips değil va panel. Vestel (ve bazı firmalar) aynı model tv'de hem ips hem va kullanabiliyor. Artık size hangisi denk gelirse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizdeki tvlerin çoğu philips. abimde 3-4 tane var. bende 1 adet var 7-8 yıllık. daha sorun çıkaran olmadı. ha sorun çıkarsa çöp orası ayrı garanti yoksa. birinin ekranı kırdık. servis tv parası istedi 32" ekrana. yaptırmadık attık tabi. ama tvler sorunsuz. yani sorunsuz derken arıza yapmadılar hiç. yazılımsal olarak eski philips tvler çok iyi değil zaten bu arada bilginiz olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, CandleGarden said:

TCL'i kim üretiyor TR de? Yerli üretim yazmışlar sitesinde. Çin firması olduğunu biliyorum ama burada üretiliyor diye anladım.

Sanırım şu videoda anlatıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=qBX6orhULkg

.
nyw9a92.jpg
.
Bu video muydu emin olamadım.
Tcl hakkında konuşuyor.

Samsungun panel fabrikasını satın aldı diyor TCL için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Altancığım...

Sen eskilerdensin, mutlaka hatırlarsın. Bu mecrada "Kore Nefreti!!!" diye başlıklar açıldı, sayfalar doldu taştı, nice yiğitler bu yolda kendini feda etti. Bütün bu yaşanmışlıklar ortada dururken, nedir bu LG sevdası, nedir bu Samsung ısrarı, inan ki anlamış değilim... Ortada tevbe edip müslüman olmuş "Alaman dönmesi" Grundig dururken, "yerli ve milli" Toshiba dururken illa ki Koreli diye diretmek... İnsan gerçekten hayret ediyor... :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ELiOvr_XYAA8I0W.jpg
Almana saygımız var ama kendileri tv yapmıyorlar işte. Şarp Lorenz vardı ITT , olsa alayım. Gerçi o da Alman tam mıydı bilmiyorum.
Yerli Toshiba 2023'te hangardan çıkacakmış , milli muharebe uçağımız gibi.
3re6lhp.jpg
Çıksın o zaman değerlendiririm Toshiba'yı da. 
.
ek: ITT saf Alman üretimiymiş.
Blaupunkt ve Nordmende'ye baktım onlar da Alman.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, Altan Yoklar said:

Anlamadım? 1080p tv için mi garanti desteğini kaldırmış?
ek: 40" varmış piyasada onlara bakıyorum :thumbs:

Kusura bakmayın geç gördüm. Evet bazı ürünlerin resmi desteği yok. Şikayet var'a bir bakın almadan.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu televizyonu geçtim düzgün çalışan donmayan uydu alıcı yok. 1.5 sene önce (miibox almadan önce) babam kullansın diye 300 liraya next aldım. Youtube falan eski televizyonunda çalışsın diye. 1.5 sene önce 300 liraya aldığım next 2 ay önce bozuldu. Menü falan kayboldu , ses kanal ayar menüleri patates oldu.Görüntü normal.
Daha eski tv için scartlı bir tane alayım dedim , teknosada next 2023 diye bir model vardı , almayacağım dememe rağmen almak zorunda kaldım. Komşum daha eve girmeden elimde gördü , geçen sene almış kilitleniyormuş,servise yollamış düzelmemiş atmış. Bir araştırdım next2023 donma problemi zibil gibi. 1 saat içinde teknasa'ya götürdüm iade ettim açmadan daha. Mini olanlar falan da ısınıyor donuyor yazıyor forumlarda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K-uhd besleyecek kaynağım yok. Kaynağım olmadığı için televizyonun upscale becerisine mahkum kalmak istemiyorum.
-4k yayınım yok izlediğim youtube kanallarında, eski içeriklerde zaten 480p üstü yok.
-İnternet bağlantım 4k için yeterli bant genişliği sağlamıyor. Evde 3 kişi online izliyoruz altyapım kaldırmaz.
-4K besleyecek oyun konsolum yok. Laptopum 1050ti , ps5 var ama o da upscale yapıyor 4k için -zaten ps5 oyunum yok henüz.
-Elimde wii-u switch ps4 var . Onların orijinal çözünürlükleri 4K değil. 
-Film arşivim 1080p. Upscale istemiyorum.
Tv için çanak bağlantım yok ama olsa yine 4k yayın yok upscale derdi olacak.

1024x768 monitor 15" ve 19"
72 ekran 100hz tüplü tv
1024x768 - 1280x720 - 1920x1080 3 adet projeksiyon cihazı 
1080p oledtv
Yukarıdakilerin hepsine pc-notebook bağladım. Film-oyun-youtube-konsol gibi kaynaklardan görüntü aldım. Ve hepsinde de elimdeki kaynak(video-oyun çözünürlüğü) ekranın doğal çözünürlüğünden düşükse kötü görüntü ile karşılaştım.
Elimdeki video kaynağı (sinyali) çözünürlüğü ekranın doğal çözünürlüğünden ne kadar büyük ya da eşitese o kadar rahat ettim güzel görüntü aldım.
100-120-144hz tv monitör çok isterim.
Ama 4k televizyonun bana getirisi yok götürüsü var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim evde de Vestel üretimi Toshiba 4K bir televizyon var. Türksat kablotv kullanılıyor. Görüntüde bir bozulma falan farketmedim ben. Zaten mantık olarak 4K nın piksel sayısı 1080in tam 4 katı, yani paneldeki 2*2 lik 4 piksele 1080deki 1 piksel basılacak, 720yi 1080e ya da 4Kya gibi piksel oranı tamsayı olmayan upscale kadar olmayan pikselleri oluşturmak için işlemden geçen bir görüntü olacağını sanmıyorum, ama dediğim gibi mantık olarak bana böyleymiş gibi geliyor, ve yine dediğim gibi, evde 4K tvde 1080p Türksat kablotv yayını var ve görüntü gayet güzel 49" panelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 dakika önce, sgi said:

Zaten mantık olarak 4K nın piksel sayısı 1080in tam 4 katı, yani paneldeki 2*2 lik 4 piksele 1080deki 1 piksel basılacak, 720yi 1080e ya da 4Kya gibi piksel oranı tamsayı olmayan upscale kadar olmayan pikselleri oluşturmak için işlemden geçen bir görüntü olacağını sanmıyorum, ama dediğim gibi mantık olarak bana böyleymiş gibi geliyor

Dediğiniz mantıklı ama görüntü işlemede işler nasıl yürüyor bilmiyorum.

1080p altı çözünürlükler yine soru işareti bu durumda.

Kaynak video çözünürlüğü-ekran doğal çözünürlüğü deneyimlerime dayanarak görüşüm bu yönde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısınız, ben sadece 1080p kullanacakmışsınız gibi düşündüm. İşin içine daha alt çözünürlükler de girince iş değişebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, sgi said:

Bizim evde de Vestel üretimi Toshiba 4K bir televizyon var. Türksat kablotv kullanılıyor. Görüntüde bir bozulma falan farketmedim ben. Zaten mantık olarak 4K nın piksel sayısı 1080in tam 4 katı, yani paneldeki 2*2 lik 4 piksele 1080deki 1 piksel basılacak, 720yi 1080e ya da 4Kya gibi piksel oranı tamsayı olmayan upscale kadar olmayan pikselleri oluşturmak için işlemden geçen bir görüntü olacağını sanmıyorum, ama dediğim gibi mantık olarak bana böyleymiş gibi geliyor, ve yine dediğim gibi, evde 4K tvde 1080p Türksat kablotv yayını var ve görüntü gayet güzel 49" panelde.

Hocam kablo TV'nin hangi kanalları 1080p? Benim bildiklerimin neredeyse hepsi 1080i ki o da haliyle fark ediliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla açık söyleyeyim bilmiyorum :mrgreen: Ben 2şer tane olan bütün kanalların sonunda HD yazanı 1080p diye düşündüm doğrudan. 1080i ise de gayet güzel görüntü çünkü birkaç gün önce annem için ilk defa kaçırdığı bir diziyi tvnin youtube uygulamasında açtım ve 1080p olan youtube görüntüsünü kanalın normal yayınından ayırdedemedim. Bu arada, önceden harici kutu ile kullanıyorduk kablo tvyi, bir süre önce conax modüle geçtik, tvnin dvb-c'sini kullanıyoruz yani şu anda. Gün içinde unutmazsam bir bakarım hd kanallar ne olarak görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi Samsung düşünmüyorum demişsiniz ama bunlar heralde tamir görüp tekrar satışa çıkan ürünlerden değildir. Görünce haber vereyim dedim.

e8667059-7407-4f23-9cc5-eacc8e820b84.jpg

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok