Battlefield 2042
1 1

Bu konuda 68 mesaj var

dünyayı kurtaran adamın torunu vs. malkoçoğlu reloaded olmuş... nası bir gaz vermişler böyle.

yani oyun içinde uçaktan atlayıp diğer uçağı vurmayı anlamıştık da, trailer da böyle bir saçmalık göstermeleri... sanki fırlatma koltuğunu kullandıktan sonra o uçağa bir şekilde dönsen bile kullanılabilecekmiş gibi...

BF1 de BF5 de dünya savaşlarını konu aldığı ve helikopter olmadığı için yok hükmündeydi benim için.

BF3'den sonra BF4'de helikopterleri feci şekilde nerflemişlerdi. öyle bir durum olacaksa ben hiç girmem bu topa.

https://www.youtube.com/watch?v=EEbQnV9d6xM

şu çektiğim videolar aklıma geldi baya seri yapmıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=dMCBuSaxVbQ

bu performansı bir daha yakalamam zor... çok fazladır sivil pilotum artık. ölüm olup havadan yağdığım günler mazide kaldı... (mı acaba) :icon_twisted: :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bf'den beklenilen şey buydu, adamlar da onu vermişler. İnsanlar helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirebildiği BF oyunlarını seviyor.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de whoosh'a katılıyorum, zaten hemen herkes bu şekilde eski serilerdeki absürt olaylar yapılabilen eğlenceli BF'yi çok özlemiştik diyor. Gerçi ben hiç oynamadım onları ama videoları görüyorduk sağda solda. 

Tekrar buradan da hatırlatayım, amazon prime'ınız varsa BF4'ü bedava alabiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oyun Steam ve Epic store'dan da Origin ile eşzamanlı satışa çıkıyor. EA ve Dice dersini iyi çalışmış bu sefer.

Türkiye'de PC dijital sürümler 420TL'den başlıyor. Bugünkü kur ile 49.50$ yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Battle Field 4 'ün daha allı pullu ve değişik haritalarla yoğurulan versiyonu gibi hissettim ben. Güzel olabilir ön yargılı olmayayım ama BF5 ve BF1 şöleninden (kişisel görüş)  sonra ne olur onu kestiremedim.. 

Fiyatı da standart versiyon bile nerdeyse bir aylık kömürlük kirası :)   ... Ultimate ise Antalya'da  1+1 ev kirası...  Abarık..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TatanQa said:

ama BF5 ve BF1 şöleninden (kişisel görüş)  sonra ne olur onu kestiremedim.. 

İstatistikler oyuncuların büyük çoğunluğunun böyle düşünmediğini gösteriyor. 

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 dakika önce, Whooosh said:

İstatistikler oyuncuların büyük çoğunluğunun böyle düşünmediğini gösteriyor. 

Eh tabii , ticari olarak bakacak firma haklı olarak ... çoğunluk neyi istiyorsa oraya oynuyor .. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben modern işini seviyorum. F-35in 2042 de hala havada olacağı gibi iyimser yaklaşımları olsa bile bence şimdilik güzel duruyor.

Fiyat akıl sınırlarının dışında, o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, wazzap said:

vay vay vaaay... hmmmm  tadı leziz bir yapım geliyor gibi geldi bana...  BF4 + BC2  harita ve tadı karışımı hissettim..

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni sandbox seçenekleri ile BF 2042 biraz Arma'ya yaklaşacak gibi görünüyor.

Arma'yı bilenler bilir, Arma sadece bir oyun değildir, kendi kurallarınızı kendi kodlarınızı kullanarak tamamen ortaya yeni bir oyun koyabileceğiniz bir platformdur. İstediğiniz gibi senaryolar görevler ve assetler tanımlayarak oyun içinde oyun yapıp bunu arkadaşlarınız yada internet üzerinden tanımadığınız insanlarla birlikte oynayabilirsiniz.

Arma'nın bu özelliği sayesinde bugün bildiğiniz onlarca oyun ve oyun modu ilk önce Arma'da mod mod olarak çıkmıştır. DayZ, PubG, Rust gibi oyunların geçmişi hep Arma modlarına dayanır.

Bu yeni BF'de de benzer şeçenekler var. Belki bu seçenekler Arma kadar uçsuz bucaksız değil ama Battle Royal benzeri yeni bir mod doğurabilecek kadar yeterli. Bu yeni BF'de çok oynanan modlar yarın öbür gün tamamen yeni bir oyun olarak karşımıza çıkabilir. Hatta tutarsa (ki bence çok sevilecek) bu sandbox seçenekleri ileride daha da artabilir.

Arma'da benim oynamaktan en çok zevk aldığım onlarca online oyuncunun yüzlerce binlerce AI ile çarpıştığı savaş modlarının 2042'nin en çok oynanan modlarından olacağına eminim.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hiç ARMA tarzında olacağını sanmıyorum. Tam tersi Call of Duty multiplayer modlarına benzer bir yaklaşım olacak diye tahmin ediyorum. Only knife, only sniper gibi basit modlar vs. Açıkçası hiç bir trailer da beni heyecanlandırmadı. Grafikler de neredeyse bf4 zamanından kalma gibi. İlk trailer'da da haritalar bana çok detaysız, büyük ama boşmuş gibi geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii ki onlar da olacaktır. Küçücük hangarda 100 kişi only knife fakat ben daha fazlasına imkan vereceklerini düşünüyorum. Bu aslında tamamen ne kadar kişiselleştirme seçeneği sunacakları ile alakalı. Eğer imkan verirlerse bahsettiğim modlar yapılır yoksa kısıtlı seçeneklerle çıkarsa COD HL CS gibi oyunlarda gördüğümüz modlarla sınırlı kalır. Fakat BF'nin özünde bir meydan muhaberesi geni olduğu için ben umutluyum. Detaylar çıkar yakında ortaya.

Oyun modu konusunda BF ezelden beri zengin seçenekler sunmuş olsa da Dice burada topu oyunculara atıyor. Yani "bizim oyun modlarımızı beğenmiyorsanız alın kendiniz yapın" diyorlar.  Sandbox modeli iş yapan bir model. Hem ürünü canlı tutup son kullanma tarihini ileri atıyor hem de içeriği para vermeden millete ürettiriyor.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bf1942 Jeep Race maplari vardı gravitynin az bol bol rampanın olduğu. Öyle şeyler olacaktır kesin. Ayrıca Jeep+Expack kombinasyonu geri gelmiş çok sevindim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Open betayı indirmeyecektim kesin bağlantı sorunları olur sinir olurum diye. Ama 17gb görünce indireyim dedim. Ve ea suncularına bağlantı hatası alıyorum. Ulan EA şu işi bir kere de düzgün yaptığını görsem de şaşırsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Open beta şuan pre order yapanlara ve EA Play abonelerine açık sanırım ayın 8 inde herkese açılacakmış.

Open beta bile open değil!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok