Forza Horizon 5 (9 Kasım 2021) Gamepass
1 1

Bu konuda 26 mesaj var

Steame gelince aldığımdan beri oynuyorum bir daha treasure island'a adımımı atmadım ama onun dışındaa %100 herşey. Kalan dlc'yi bitirip Horizon 5'e dalarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://mp1st.com/news/forza-horizon-5-runs-a-4k-30fps-on-series-x-will-have-60fps-performance-mode

series x de 4k da 30 fps olması hayal kırıklığı yaşatmış insanlara. (benim için fark etmiyor 2005 yılından beri sadece konsolda oyun oynadığım için 60 fps gözüme hızlı geliyor :) )

Türkçe altyazı olacakmış yine.

edit: series x de perfomans modu da 4k olacak diye bir açıklama geldi daha sonra.

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya geçen instagram'da reklamda gördüm xbox series s (bu yeni X'in küçüğü olanı sanırım) 3999'a mı ne satılıyordu. O kötü müdür ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, wazzap said:

ya geçen instagram'da reklamda gördüm xbox series s (bu yeni X'in küçüğü olanı sanırım) 3999'a mı ne satılıyordu. O kötü müdür ki?

series s de 4k özelliği yok. series s ve series x arasında yeni nesil oyunlarda nasıl bir fark olacağı horizon 5 türü oyunlar çıktığında belli olacak galiba.

4k ekranı olmayana, çok takmayana bedava bir cihaz aslında gamepass sistemi ile series s.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çıktı. Dün akşam 30dk falan bir oynayabildim. Forza 4 ün üzerine grafiksel olarak baya koymuş adamlar. İnceleme ve yorumlarda çok olumlu. Bayadır series x de oyun oynamıyordum iyi oldu geldiği.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.11.2021 at 1:22 PM, Najaz said:

Bu yeni Forza beni sarmadı be...

Ya bende de böyle bir hıs var sanırım. Çok yakın zamanda Forza 4 oynadığımdan mıdır nedir. Bir oynayasım kasasım yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gamepass'e geldiğimden beri oynuyorum. Forza Horizon 4'ü nasıl oynadıysam bunda da devam ediyorum. Bayma gibi bir durum yok bende. Zaten 3-4 günde; biri hariç  (bir türlü sonuncuyu bulamadım)  tüm yollardan geçtim, tüm fast travel ve xp bonusları aldım. Artık online ve sezonluk görevlerle devam ediyorum. Yalnız Horizon 4'ten kendi tasarımlarımı bir türlü aktaramamak çok canımı sıktı. Saatler harcayıp sıfırdan yeni tasarımlar yapmak durumunda kaldım. Yeni harita 4'e göre çok daha iyi. Grafiksel anlamda 4'ün pc sürümünün üzerine çok bir gelişme var mı, açıkçası su ve yansıma efektleri dışında ben çok büyük bir gelişme görmedim. Horizon 4'te zaten gayet iyiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forza serisi böyledir. Forza 4'ü de 5'i de manyak gibi oynadım ama belli bir süreçten sonra devamlı araba yarışı sıktığından epey ara verdim. Forza 5 daha çıkar çıkmaz bir kaç haftada 500 küsür arabayı açtıydım, haritadaki ıvır zıvır hikayeler vs. herşeyi bitirdim. Achievmentlerın da %90'ının üzerinde yaptıydım. Onlara kasarken biraz sıkıldım açıkçası ve ara verdim. İlk başlarda ekipce birbirimizle yarışmak vs. de çok keyifliydi ama bizim ekip erken bıraktılar oyunu. Cpt_Pollo_Diablo benim bu arada :D

Eleminator'da çok zevkli oluyor. Forza 5'de ilk başta bug'lıydı. Bazı yarışlarda millet seni görüyor ama sen kimseyi göremiyordun. Etrafta kimse yokken bir bakmışsın biri seni yarışa davet etmiş. Bir gün böyle bug'a düşmüş gezinirken bir baktım tanıdığım bir yayıncı yarış başlattı ve yendi. Tabi ben kimseyi görmüyorum. Hatta yendim sandım önce finishi görünce, meğer adam 1,2 saniyeyle kazanmış.

Videosu da bu;

https://www.youtube.com/watch?v=11KJnBqnBPU&ab_channel=ZvAnA

bunu kabullenemezdim ve arkadaşın bir dahaki forza yayınını yakalamak için takibe başladım. Sonunda o gün geldi çattı ve aynı yarışa denk gelmek için ghostlamaya başladım. Nihayet denk geldik ve rövanşı aldım.:lol:

https://www.youtube.com/watch?v=64Zz4RrIB5I&ab_channel=ZvAnA

ZvAnA tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, ZvAnA said:

Cpt_Pollo_Diablo benim bu arada :D

Ben de herkesi tanıdım, acaba bu kim diyordum :D

İlginç bir süpriz oldu NPC'lerin isimlerinin arkadaşlarının nickname'leri olması. 

Ben forza en son Xbox 360'da oynamıştım. O da forza serisi vardı horizon ilk çıkmıştı heralde. Onu da az oynamamışımdır.

Forza Horizon 4 çok hoşuma gitti şuan, adam gibi zorluğun ayarlanabilmesi mükemmel bir şey.

En son Dirt 5 oynadım, o kadar basit ki artık sırf tropy'ler tam olsun diye zorlayarak %100 yaptım PS5'de.

Demek istediğim Dirt 5'den sonra ilaç gibi geldi. Grafik ayarlarını da sonuna kadar dayadım, seçilebilen her şey extreme seviyede. 

2018 oyunu olmasına rağmen çok beğendim grafiklerini. Bu Forza 5'i de iyi bir indirim olduğunda alırım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 minutes ago, ZvAnA said:

Forza 5'e geç bence biran önce. 5 gamepass'de var nasıl olsa.

isterdim ama daha satın alıp da oynamadığım o kadar çok oyun var ki Korhan abi. Bu yazın çok yoğun geçeceği belliydi, şimdi mayıs ayı programım çıktı, sadece 8 gün evdeyim. Moskova'ya atamışlar sanki beni, Rusya'da yatırıp ordan Antalya'ya, Dalaman'a falan sefer yazmışlar... İstanbul'dan St. Petersburg'a yazmışlar. Canım sıkıldı görünce. Oyun oynayacağıma rusça öğrensem daha hayırlı olacak. :lol: sene sonuna kadar anca bekleyen oyunları bitiririm, Forza 5'i en erken halloween ya da yılbaşı indiriminde alır oynarım artık inşallah.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

@stardustAntalya'ya uğrayınca boş vaktin olursa mesaj at. Mini-chw zirvesi yapalım. :8

eskiden antalya'da yatar ordan moskova fln yapardık, şimdi ilk kez kariyerimde moskova'da yatacağım.

antalya'ya gelirsem haber veririm ama.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok