Windows 11 duyuruldu
1 1

Bu konuda 15 mesaj var

kimse yazmamış

windows 11 duyuruldu

yalnız benim içinde kötü olan, 

intel 8. nesil den aşağısına destek yok. yani 8 den aşağı bir işlemciye sahipseniz kuramayacaksınız.

benzer durum amd içinde geçerli

ilk nesil ryzen işlemcilerin desteği yok. 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-intel-processors

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-hardware/design/minimum/supported/windows-11-supported-amd-processors

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Desteklemiyor derken kurulmayacak demiyor sanki elemanlar. Kurulacak ama bazı fonksiyonlardan yararlanamayacaksınız bazı özellikle donanım hızlandırmalı olmayacak gibi anlıyorum ben. Tpm 2.0 desteği olan ama 6 7. Jenerasyon sistemler rahat kurar gibi geliyor. En büyük sıkıntı internet olmadan kurulumu yaptırmayacak gibi bir dava var sanki iyice OS as a service mantığına bağlamak üzereler windows 365 çıkmasını bekliyorum bir sonraki adım.

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TNCTR den indirip kurdum. Performans ve görsellik olarak beklediğimden daha iyi çıktı.

Yalnız taskbar özelleştirme vs ayarlar olmadığından o biçim modlanmış lite windows 10 kullanmaya devam edeceğim.Alışık olduğum şekilde devam etmek şimdilik mantıklı geldi.

Ekleme : TPM olayını sanırım bir şekilde disable etmişler.Kurduğum makine 3317U işlemcili.

yarimpower tarafından düzenlendi
Ekleme

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende ki durum böyle. x299 da donanımsal TPM 2.0 Yongası var ama default kapalı geliyor. Bios içinden Advanced sekmesinde enable yapmak gerekiyor. 
şuan için sadece İşlemcim de ? var. .

jackjoker tarafından düzenlendi
.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, SkyWarrior said:

Aslında ucuza 10980X denk getirsen sistem akar :D

tam bu dediğini dün baktım da. uygun bulmak lazım. cidden 10980x ile çok daha uzun seneler gider sistem. hoş şuan ki haliyle de gidiyor o ayrı. saçma sebeple şu dönemde herhangi bir yatırım yapmak gelmiyor içimden. ikinci el de temiz ve uyguna bulursam anca o zaman. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu son kez saptırayım. RDIMM modülleri denk getirebilirsen 1TB rama kadar gideri de var sistemin. PCI Express 4.0 takıntın yoksa X299 epey uzun ömürlü aslında.

es-Zz-Y99x-Vn-SQpc5-Xs-Kfj9a.jpg

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, SkyWarrior said:

Konuyu son kez saptırayım. RDIMM modülleri denk getirebilirsen 1TB rama kadar gideri de var sistemin. PCI Express 4.0 takıntın yoksa X299 epey uzun ömürlü aslında.

es-Zz-Y99x-Vn-SQpc5-Xs-Kfj9a.jpg

bir ara konuşalım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, SkyWarrior said:

En büyük sıkıntı internet olmadan kurulumu yaptırmayacak gibi bir dava var sanki iyice OS as a service mantığına bağlamak üzereler windows 365 çıkmasını bekliyorum bir sonraki adım.

Valla android'de google hesapla, ios'ta apple hesapla zaten giriyoruz. Microsoft'un başı kel mi? Paşa paşa windows2u da artık accountla kullanırız ki ben windows 10'da o şekilde kullanıyorum zaten yıllardır. Ayrıca Windows 10'un son sürümü de internetsiz kurulmuyor. Account'ınla girmeni istiyor. Eskisi gibi local hesap seçeneği artık yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok