Güvenlik üzerine..
4 4

Bu konuda 181 mesaj var

FBI'ın Apple'a açtıramayıp İsrail'de bir firmayı kullanarak iPhone'un içindeki verilere bir şekilde ulaştığı hikayeyi biliyorsunuzdur. Bu iPhone'u kıran firma bir açıklama yapmış ve iPhone dahil her telefonun içindeki verilere ulaşabildiklerini göstermiş.

http://news.softpedia.com/news/hacking-company-says-it-can-break-into-any-phone-yes-including-iphones-510495.shtml

Özetle telefonda ne şifreleme olduğu, güvenliğin nasıl sağlandığı ..vb tamamen hikaye. İçindeki verilere ulaşmayı kim, ne kadar ulaşmak istiyor konu bundan ibaret.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Googlian adlı bir malware dolanıyor ortalıkta. Özelliği sizden habersiz 3. parti kanallardan uygulama yüklemesi. Google storedada bazı uygulamalar varmış googlian taşıyan. Google drive, google photos uygulamlarınada bulaşabiliyormuş. Accountunuzun etkilenip etkilenmediğini buradan check edebiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ImageGate denilen vektörel bir virüs var ayrıca. Linkedin ve facebookta kullanıcıların paylaştıkları görsellerle bulaşıyor. 

Sosyal medya mesajlaşmalarında, ön izlemesiz bir görsel dosyasıymış gibi paylaşılan virüs, tıklandığı anda otomatik olarak kendisini cihaza kaydediyor. Kullanıcı ‘sözde’ görseli açtığı an, zararlı yazılım da bilgisayardaki tüm dosyaları şifrelediğini iletip, para ödenmesi karşılığında dosyalara yeniden ulaşabileceği uyarısını veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

önemli konuların neden Gmail, yahoo gibi ücretsiz email servislerin konuşulmayacağını bilmeyen yoktur forumda. Trump'tan sonra Proton email e üyelikte patlama olmuş. 

Detay sonuçları için eksi ye bakabilirsiniz . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kripto hikayesi benim için TrueCrypt ile bitmiştir... Proton mroton fısss yani...

GMail, Yahoo kullanmayın; Proton kullanın. Niye? Güvenli... "Bir sistemin güvenli olduğuna inanmak", bundan daha büyük güvenlik açığı mı var? Bir ara bizimkilerde de "Yandex kullanalım" dalgası vardı. 'Murika işlemesin bizim verileri, Ruski işlesin...Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak dedikleri bu olsa gerek

Kuzuyu kurda teslim etmeyek. Peki ne yapak? Şurada "aslan" var ona teslim edek.

"well played"

clap.gif

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Absolute bir güvenlik değil tabii. Piyasadaki her şifrelemede bir backdoor bırakıldığı genel kanı.  Devletin önemli konumundaki insanların ancak ilgili birimlerin verdiği cihazlarla haberleşmesi gerek. 

Yanılmıyorsam ABD'de başkan secret servisin verdiği araçları (telefon ,bilgisayar) kullanabiliyor sadece. Obama blackberry 'sini başkan olduktan sonra kullanmaya devam edince epey tartışmaya neden olmuştu. 

O düzeyde yüz yüze konuşmakta güvenli değil zaten. Önce ortamın bir güvenliğinin alınması gerekiyor. Bizdeki örnekleri hatırlayın , bir sürü ortam dinlemesi var. 

Proton email biraz daha düşük düzeyde güvenlik için. Military Grade değil ama diğerlerinden daha güvenli.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahoo Mail gene kaptırmış hesap bilgilerini.  :cici:

2013'teki olayı yeni duyuruyorlar. 1 milyar hesap bilgisi çalındığı söyleniyor. Dediklerine göre "devlet destekli bir grup" yapmış bu işi de. Ya Rusya'dır, ya Çin... doğruysa tabii...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3m den çekilmiş fotograftan parmakizinizin kopyası çıkarılabiliyor.

https://m.phys.org/news/2017-01-japan-fingerprint-theft-peace.html

Güvenliği çok yüksek değil bu parmakizi işinin. şifre kullanmamaktan daha iyi tabii yine de.

Yeni okuyucular ultrasonic çalışıyor daha detaylı 3d görüntü çıkarıyor. Onların kopyalanması daha zor. Bildiğim kadarı ile şu anda sadece Xiaomi'nin yeni model telefonlarında var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farklı browserlar'da tanımlayıcı bir ortak ID oluşacakmış, çok detayını bilmiyorum artık bilenler daha iyi açıklar gibi. Browserlardaki bu tanımlayıcı sistem üzerindeki donanımlada ilişkili. Özelini düşünenlerin OpenGL, WebGL ve Javascript default ayarlarıyla oynaması gerekecek. Tabi bu durum browser addonlarını etkiliyecek ki kötü birşey.

İlgili link: https://arstechnica.com/security/2017/02/now-sites-can-fingerprint-you-online-even-when-you-use-multiple-browsers/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güvenlikten kasıt antivirüs, vpn vs'den ziyade kişisel kullanım bilgileri vs. daha önemli benim için ve nedense hiçbir şekilde bu bilgi hırsızlığının (öyle diyelim) önüne geçebilceğimi ya da geçilebileceğine inanmıyorum. Arama motoru duckduckgo, exelerin çoğu firewalldan engelli, ama windows kullanıyorum. Bilgisayarda zaten ev kullanıcısı bilgilerinden başkada birşey yok ama böyle birinin benim kullanıım bilgilerimi izlediğini ve topladığını düşününce "istemiyorum lan sanane" diyorum içimden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok