27" Monitör Tavsiyesi
0

Bu konuda 17 mesaj var

Merhaba,

Evde kullanmak için 27" monitör tavsiyesine ihtiyacım var. Neden 27" derseniz pandemi sürecinde işyerinden 27" monitörümü getirmiştim. Şimdi ofise geri dönünce evde kullanmak için aynı ölçülerde bir monitöre ihtiyacım oldu.

Evdeki PC yi genelde uzak masaüstü, kodlama, film izleme birazda oyun oynamak için kullanıyorum. Çok atraksiyonlu oyunlar oynamıyorum (Cities Skylines, Football Manager vs.) Evdeki PC de çok güncel sayılmaz ama işimi görüyor.

Bir kaç sene sonra notebook a geçiş yaparım sanırım. Kullandığım ekran kartı : Amd Radeon hd 6670

Yenileme hızının 75 yada 144 olması yada ekran çözünürlüğünün 1920 x 1080 yada daha büyük olması ne kadar bir fark yaratır?

Bu şartlar altında 2000 TL yi geçmeyecek ve IPS panel bir monitör tavsiyesi verirseniz sevinirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,
2560x1440 60Hz, yazıların okunabilirliği açısından iyi 27'' de
https://www.hepsiburada.com/pro-mp271qp-27-60hz-2ms-hdmi-display-wqhd-ips-led-monitor-p-HBCV000001KO4D?magaza=e-demstore&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.14.2

1920x1080 144Hz ekran yenileme hızı yüksek, akıcı imleç deneyimi.
1)  https://www.trendyol.com/lg/27gl650f-27-inc-fhd-ips-1ms-fhd-144hz-dp-hdmi-freesync-vesa-gaming-monitor-p-39146614?boutiqueId=576121&merchantId=106248&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.58
2) https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2705-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000QX0L5?magaza=Sepetist&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.53.5

1920x1080 75Hz 
1)https://www.amazon.com.tr/dp/B08R3YWYF1/ref=asc_df_B08R3YWYF11616022180000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B08R3YWYF1&linkCode=asn

2)https://www.n11.com/urun/samsung-lf27t350fhrxuf-27-5-ms-75-hz-hdmi-freesync-full-hd-ips-led-monitor-2030933?magaza=penguenbilgisayar&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel

3)https://www.kuantumsanal.com/dell-27-s2721hs-4ms-dp-hdmi-75hz-full-hd-ips-monitor-pmu2355?ref=akakce&v=1.77.3

60 - 75 hz durağan oyunlarda ve MMO tarzı oyunlarda daha iyi sonuç veriyorlar. 1920x1080 almanızı önermem yazılar pixelli iyi durmuyor 27'' en fazla 24'' için uygun. Yok ben deneyimledim fena değil diyorsanız 144hzlik modellere bakın öncelikli.
https://forums.guru3d.com/threads/higher-refresh-rate-not-always-the-best.435192/#post-5854984

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.08.2021 at 14:33, mucan said:

Merhaba,

Evde kullanmak için 27" monitör tavsiyesine ihtiyacım var. Neden 27" derseniz pandemi sürecinde işyerinden 27" monitörümü getirmiştim. Şimdi ofise geri dönünce evde kullanmak için aynı ölçülerde bir monitöre ihtiyacım oldu.

Evdeki PC yi genelde uzak masaüstü, kodlama, film izleme birazda oyun oynamak için kullanıyorum. Çok atraksiyonlu oyunlar oynamıyorum (Cities Skylines, Football Manager vs.) Evdeki PC de çok güncel sayılmaz ama işimi görüyor.

Bir kaç sene sonra notebook a geçiş yaparım sanırım. Kullandığım ekran kartı : Amd Radeon hd 6670

Yenileme hızının 75 yada 144 olması yada ekran çözünürlüğünün 1920 x 1080 yada daha büyük olması ne kadar bir fark yaratır?

Bu şartlar altında 2000 TL yi geçmeyecek ve IPS panel bir monitör tavsiyesi verirseniz sevinirim.

alakasız olacak ama siz darkhardware zamanı da vardınız değilmi? nick yabancı gelmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, emre666 said:

alakasız olacak ama siz darkhardware zamanı da vardınız değilmi? nick yabancı gelmedi.

Evet darkhardware zamanı da vardım, eskilerden sayılırım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, emre666 said:

Aynen bana da tanıdık geldi ilk gördüğümde ama belirtmemiştim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.08.2021 at 04:05, RFID said:

Öneriler için teşekkür ederim. Başka öneriler gelmezse sanırım alıntı yaptığım modeli alacağım. Çözünürlüğün yüksek olması ve olumlu yorumlardan sonra bu model cazip görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24 inç'ten büyük panellerde 2K çözünürlükten azını düşünmeyin.

32" 2K monitörlerde zaman zaman güzel indirimler oluyor. Geçtiğimiz günlerde LG'nin 32" 2K 165Hz monitörünü Amazon TR'den 2500 TL'ye almıştım. Eğer aceleniz yoksa benzer bir kampanya kovalanabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 dakika önce, Najaz said:

24 inç'ten büyük panellerde 2K çözünürlükten azını düşünmeyin.

32" 2K monitörlerde zaman zaman güzel indirimler oluyor. Geçtiğimiz günlerde LG'nin 32" 2K 165Hz monitörünü Amazon TR'den 2500 TL'ye almıştım. Eğer aceleniz yoksa benzer bir kampanya kovalanabilir.

Acelem yok ama önümüzdeki günlerde yaşanabilecek 2 ihtimal sebebiyle ne kadar erken alırsam o kadar iyi olur diye düşünüyorum.

1.  Doların TL karşısında değer kazanması ve fiyatların artması
  2. Pandemi sebebiyle tekrar sokağa çıkma yasağı, evden çalışma seçeneği gelmesi ve bu durumun monitör fiyatlarına zam olarak yansıması

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, MonkeyBusiness said:

Bu model iyi değil. Birde MSI'ların gamut skalası kötü.

Birde yukarıda bahsettim 27'' FHD kötü bir deneyim olur.

MonkeyBusiness beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

27" de 2k çözünürlüğün çok gerekli olduğunu düşünmüyorum ama daha üstünde şart.

Bende Najaz'a katılıyorum valla. 24üstü direk 2K şart. 25lik monitörüm 2k benim ve her kullandığımda iyi ki böyle almışım diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce 27" monitörüm vardı 1080p idi yani çok rahatsız değildim kullanımdan ama yakından bakılınca tabi pixeller gözlemlenebiliyordu. Olmuşken 2K olması bu saatten sonra daha iyi olabilir. Şu an 34" monitör kullanıyorum WHD olduğu için aslında daha önce kullandığım 27" görünümünden farkı yok 2560x1080p olarak sadece yatayda fazladan pixeller bulunuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bütçe kısıtlı olsa bile hiçbir fiyata 60 hz monitör alınmamalıydı. 

moral bozmak gibi bir niyetim olmamakla birlikte oyun oynamayacak olsanız bile en azından 75 hz tercih etseydiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok