Diablo II: Resurrected
1 1

Bu konuda 165 mesaj var

On 29.09.2021 at 16:36, Pablo 'Definitive' Vader said:

Bunu battle.net'ten daha uygun fiyatla almanın bir yöntemi var mı? 39.99 yada 59.99 EUR mu bayılmak gerekiyor mutlaka?

rusyadan yarı fiyatına alabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, TiesTorN said:

bu saçma sapan nickleri nerden bulduğun hala merak konusu.

ilk önce "senin gibi götümden uydurmuyorum" diyecektim ama sonra mule karakterlere içinde ne var anlaşılsın diye verdiğim adları nick zannetmiş olduğunu farkettim ve bir kez daha gerizekalılığın karşısında dehşete düştüm :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Deathknight said:

Şu an parasına değecek beni heyecanlandıran bir olayı olmadı. Çıktığında 25€ kıvamında gibi olsaydı ehti yani. Birde zamanında o kadar çok oynamıştım ki her karakterin türlü alt metasıyla hero yapmışlığım vardır. Düşündüğümde oturayımda şunu oynayayım diyeceğim bir build bile beni heyecanlandırmıyor. Bir süre geçtikten sonra blizzard dev ekibi kalkarda grift mod gibi bir yeniliği getirirlerse hızlandırılmış şans verebilirim. 3 gün kasıp baal run loopa taktığım aklıma gelince yeniden bir öf şimdi bunla mı uğraşacağım ya moduna giriyorum.

küçük mal star neyine heyecanlanıyorsa bu kadar valla ben de anlamadım. eline şeker verilmiş küçük çocuklar gibi. yıllar önce oynadığımız aynı oyuna gidip 450 tl verecek halim yok şahsen. sanki piyasada başka oyun kalmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Squall said:

rusyadan yarı fiyatına alabilirsin.

benim bir hesap daha almam gerekiyor. nasıl alınıyor rusya üstünden var mı kolay bir yolu ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi işin özünde Diablo ayrı bir kült başlı başına özellikle ilk 2 oyunu ele alırsak ayrı mesele ama bu dönemde Path of Exile gibi alternatifler hele hele ücretsizken Diablo 2' ye şahsen sırf makyajlanma oldu diye de 20-25 üzeri vermek istemem gerçekten ki zaten dövizin el yaktığı dönemde keyfekeder dahi almak istemem. Hoş blizzardın kolay kolay indirim yapma kafasıda yoktur. Misal bir ara Diablo 3 Ros da necromancer oynayasım vardı adamlar üzerine o kadar geçmesine rağmen bir indirim bile yapmadılar doğru düzgün. Sırf bir karakterle yalayıp yuttuğum oyunu bi kezde öyle bitireceğim diye tomarla masraf yapmak akıl kârı gelmiyor.

Dediğim gibi önümüzdeki zamanda oynanabilirliğini cezbedici eklentileri olursa isterim, hatta bizim diablocu tayfa var birbirimizi gazlamaya çalıştığımız ama gerçekten değecek yenilik katan bir olayı olmadığı için sarmadı ilk çıkış lansesi. Umarım Torchlight benzeri sonsuz zindan ya da diablo 3 teki rift olayı tarzı end gaming muhabbeti getirirler. Diablo 2' nin kendi end gamingi çok çok sığ kalıyor bu dönemdeki alternatiflerini düşününce.

Bende birde şey etkiside var Diablo 2 zamanında ilk çıktığında oyunu 1 2 ay oynadıktan sonra ara verdiğimizde hep bir sıralı warcraft starcraft diablo turnesi yapardık. Çok çok çok oynadığımdan zamanla o tekrarlanabilirliğini yitirdi içimde. Ha bu olayı Diablo 3 çıktığından beri dönüp tekrar d2 ye hiç bakmadım gerçide, sadece modlarla oynadığım dönemler olmuştu.

Şu an mesela hala aktif Diablo 1: Tchernobog HD modunu bile oynadığımız oluyor. Blizzard çok paracı bir firma oldu artık başımıza

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathknight

bırak şimdi hikaye anlatmayı :icon_twisted:

bakmak istersen hesabı vereyim gir bir bak, kesin %115 net alırsın. 

diablo 3 den sonra benim de içide ARPG aşkı tamamen sıfıra inmişti. path of exile, grim dawn, titan quest, hepsini zorladım, hiçbiri de gitmedi. diablo 2 bu işin zirvesi ve bu grafiklerle cidden akıyor oyun. den of evil'ı temizle kendini baal'ı keserken bulacaksın, bu kadar da iddalıyım. ne hatıralar canlanıyor oyuna girince, resmen çocukluğuna dönmüş oluyorsun. ties gibi baltaya hiç ısrar etmem ama senin oynamaman bu oyunu kıyamet alameti gibi bir şey olsa gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hali hazırda bi emülatörle çalışan sızdırılmış versiyonu var. Biraz baktım zatende oynayasım gelmedi pek, gerçi o biraz düzgün emüle edemediğinden de hafif saçmalıklar yok diyemicem şimdide :D

Asıl konu D2R çıkmadan evvel 1 aydır, D3 oynayıp sezonda paragon 1200' e dayancak 2 karakteri kasıp üzerinede Titan Quest oynayınca biraz ARPG türünden kusuntu geldi kıvamından olsa gerek biraz zaman geçmesi lazım şimdi. TQ' de bile normali devirdik devam etsek mi etmesek mi sıkıntısı gelmeye başladı bile :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, Deathknight said:

Şu an parasına değecek beni heyecanlandıran bir olayı olmadı. Çıktığında 25€ kıvamında gibi olsaydı ehti yani. Birde zamanında o kadar çok oynamıştım ki her karakterin türlü alt metasıyla hero yapmışlığım vardır. Düşündüğümde oturayımda şunu oynayayım diyeceğim bir build bile beni heyecanlandırmıyor. Bir süre geçtikten sonra blizzard dev ekibi kalkarda grift mod gibi bir yeniliği getirirlerse hızlandırılmış şans verebilirim. 3 gün kasıp baal run loopa taktığım aklıma gelince yeniden bir öf şimdi bunla mı uğraşacağım ya moduna giriyorum.

Oyunda sadece animasyon ve grafik yenilemeleri var. şu ana ekranda senelerce uğraştığım karakterleri D3deki gibi tam boy görmek bile inanılmaz. Ki, açıp açıp farklı act'leri oynuyorum sırf ortamları yeni halleriyle görebilmek için. Sadece ortamlar atmosfer değil, monster, bina, ağaç, toprak bunların animasyonları falan silme yenilenmiş durumda.
Ha, şunu anlarım, madem 40 dolar diyorsunuz, hiç olmazsa yeni runeword, item hatta act belki hero ekleneydi mesela. bence bunlar olmadan da 40 dolara değer ama tabiiki yeni bir act falan olabilirdi :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, stardust said:

@Squall Nasıl alacağız rusya üstünden ?

Vpn açıp battle net ru dan hesap oluşturup alabilirsin battle net sayfasına vpn siz girmediğin sürece account rus kalır kendi adresini rusyadan, kredi kartı adresini doğru yaz yoksa kart çalışmayabilir.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda malesef, özellikle kurast'da baş gösteren rezil bir optimizasyon/performans problemi var.

120 fps ile başlıyorsun oyuna, birkaç saat oynadıktan sonra FPS düşmeye başlıyor, en son 60'a düşmüş, gözlerim isyan etmeye başladı artık.

very high ayarlarda oynuyorum, low'a bile alsan tekrar artmıyor.

ayarları kurcalarken, fullscreen'den windowed'a alayım dedim kitlendi bu sefer...

tranvincal'a gelip waypoint'i açmamıştım, işin yoksa upper kurast'dan başla şimdi.

çok uyuz oldum, ben böyle haritada açılmadık yer, öldürülmedik canavar bırakmadan o kadar özenli oynuyorum... :icon_twisted: :lol:

neyse ne sapık bir ruh hastası olduğum belli olmasın.

yani şu oyuna 40 euro talep edip de, PC optimizasyonun bu kadar leş bir şekilde yapmak... ne desem bilemedim.

düzeltirler heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, stardust said:

oyunda malesef, özellikle kurast'da baş gösteren rezil bir optimizasyon/performans problemi var.

120 fps ile başlıyorsun oyuna, birkaç saat oynadıktan sonra FPS düşmeye başlıyor, en son 60'a düşmüş, gözlerim isyan etmeye başladı artık.

very high ayarlarda oynuyorum, low'a bile alsan tekrar artmıyor.

ayarları kurcalarken, fullscreen'den windowed'a alayım dedim kitlendi bu sefer...

tranvincal'a gelip waypoint'i açmamıştım, işin yoksa upper kurast'dan başla şimdi.

çok uyuz oldum, ben böyle haritada açılmadık yer, öldürülmedik canavar bırakmadan o kadar özenli oynuyorum... :icon_twisted: :lol:

neyse ne sapık bir ruh hastası olduğum belli olmasın.

yani şu oyuna 40 euro talep edip de, PC optimizasyonun bu kadar leş bir şekilde yapmak... ne desem bilemedim.

düzeltirler heralde.

Diablo 3 de ki ses dosyasını sağlayan .dll dosyasının yol açtığı bir donma problemi vardı. özellikle ACT III de inanılamaz derecede donmaya yol açıyordu. 10sn civarı oyun donuyor, geri geldiğinde ya ölmüş oluyordunuz ya da ramak kalıyordu. Bundan dolayı özellikle Hardcore oynayanların belasıydı. Bu .dll dosyasını modifiye eden 3.part uygulamalar mevcuttu ama bu seferde oyunun sesleri yok oluyordu. hardcore oyuncuları bu şekilde oynardı risk almamak için.
Bu hata Diablo 3 ilk çıktığı zamandan beri vardı. Geçen ay gerçekleşen bir güncelleme ile düzelttiler. Kaç yıl geçmiş düzeltilmesi?

geçen sene hatta yine bu konuyla ilgili başlık açılmış ve Blizzard dev. bu problemin artık giderilmesi istenmişti.
https://us.forums.blizzard.com/en/d3/t/main-thread-windows-19041-freezing-for-5-10-seconds/18380/1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

battle.net 2 gündür feci sıçtı...

kardeşime aldırdım oyunu, tam birlikte oynayacağız, battle.net patlıyor, tahmin ediyorum yoğunluktan.

karakterlerin olduğu server'a bağlanmıyor bir türlü.

biz sabahtan beri oynuyorduk, normal'de oyunu bitirdik, nightmare başlamak için mecbur çıktık oyunun sonunda.

çıkış o çıkış, bir daha online karakterler gelmiyor, mal gibi bekliyorsun battle.net'e bağlansın diye.

sanırım bu kadar oyuncunun geri dönmesini beklemiyordu blizzard, çünkü bug gibi bir durum değil bu bildiğin serverlar patladı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 dakika önce, stardust said:

battle.net 2 gündür feci sıçtı...

kardeşime aldırdım oyunu, tam birlikte oynayacağız, battle.net patlıyor, tahmin ediyorum yoğunluktan.

karakterlerin olduğu server'a bağlanmıyor bir türlü.

biz sabahtan beri oynuyorduk, normal'de oyunu bitirdik, nightmare başlamak için mecbur çıktık oyunun sonunda.

çıkış o çıkış, bir daha online karakterler gelmiyor, mal gibi bekliyorsun battle.net'e bağlansın diye.

sanırım bu kadar oyuncunun geri dönmesini beklemiyordu blizzard, çünkü bug gibi bir durum değil bu bildiğin serverlar patladı...

sizin yoğun ilginiz yüzünden iki gündür Diablo 3 sunucuları da patlamış durumda. az mola verin be kardeşim :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, stardust said:

3. gün üst üste oyunu oynayamıyoruz, hep bu saatlerde bozuluyor, sonradan düzeliyor.

artık CİMER'e şikayet ettim blizzard'ı. bu işi çözerse Reis çözer.

:lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
58 minutes ago, stardust said:

3. gün üst üste oyunu oynayamıyoruz, hep bu saatlerde bozuluyor, sonradan düzeliyor.

artık CİMER'e şikayet ettim blizzard'ı. bu işi çözerse Reis çözer.

Belki kendisi oynamak için kapattırmıştır, belli mi olur? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çok büyük fiyasko bu...

hala düzelmedi server'lar.

sırf bu oyunu oynamak için ücretsiz izin aldım.

uçuşlarda saat başına kazandığım birim ücret ile oyunu oynayamadığım saatleri çarpıyorum, saçma sapan rakamlara çıkıyor bu oyunun maliyeti bana :icon_twisted: :lol:

başka oyun oynayasım da yok.

televizyonda mal gibi seinfeld izliyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet diablo 3 de oynanmıyor. greater riftim boşa gitti. 

ne zaman diablo 2 camiası geldi

hatta gelmedi

aktılar sapık gibi

blizzard böyle cancık oldu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, stardust said:

çok büyük fiyasko bu...

hala düzelmedi server'lar.

sen bu salaklığı cyberpunk'da da yapmamış mıydın? :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, stardust said:

uçuşlarda saat başına kazandığım birim ücret ile oyunu oynayamadığım saatleri çarpıyorum, saçma sapan rakamlara çıkıyor bu oyunun maliyeti bana :icon_twisted: :lol:

Uçuşlara ek ücret vermeyen bir şirket için uçuyormuşsun gibi düşünüp kendini avut. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biri bana yardım etsin yahu. D2 hiç oynamadım zamanında. D3 oynadım ama bu iki oyun siyah ile beyaz kadar farklı. İlk oynayışım olduğu için sizin önerinizle barbar açtım kafama göre oynuyorum. ACT 3 e geldim. ACT2 boss u zorlamıştı ama ACT 3 de mephisto tekte alıyor beni :D yanımdaki kiralık askerimde hemencicik ölüyor. Portal açıp gir çık yapıyorum ama neredeyse 1 kere vurabiliyorum. Böyle öldürmeye çalışırsam aylar sürecek öldürmem. ACT 2 boss unu da portal açıp vur kaç ile öldürebilmiştim.

Ya skill pointlerimi yanlış dağıttım. Ya güzel item yok bende. 1 kere de skill point stat vs sıfırlama işini yaptım. sanırım new game + a kadar bir daha o şansım yokmuş :D Google dan build falan okuyorum ama hepsi son hallerini gösteriyor. Kimse level 28 iken ne yapmam gerektiğini göstermiyor. 

Allah rızası için yardım edin ne yapmam lazım. İtem mı farm edeyim (nerede?) level atlayıp mı gideyim mephisto ya ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kolay yoldan geçmek istiyorsan biri gelecek partinde kesicek hop seni üst acte atıcak ama solo açtıysan bu mümkün değil tabi.

Diablo 2' de konsep genellikle grind atmaktan geçer. Yani oyuna başlarsın genelde act 2' ye kadar soluksuz sağa solu eşelemeden gerekli exp kazanıp level yükseltmeden gidersen oyun tıkanmaya başlar ki seninde biraz benzer senaryo boy göstermiş. Evet Act 3 en nefret ettiğim mape sahipti tabi şu an hd grafikteki halinin etkisi ne olur bilemem ama eski görsel ile oynarken act 3' te bıkkınlık bunalım ve mide bulantısı yaşatıyordu saatlerce oynadıktan sonra.

Yapacağın şey levelini daha dengeli kılmaya çalışmak, d2' de level+gear+skill build çok önemlidir. Biraz daha sağda solda takılarak 1-2 lvl daha almaya çalış o esnada çıkabilecek itemda seni beklemediğin şekilde karakterini kuvvetlendirecektir.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok