Diablo II: Resurrected
1 1

Bu konuda 165 mesaj var

PC'de oynuyor olsaydın ben bir çok konuda yardımcı olabilirdim.

7 tane level 85 üstü karakter ve mule karakterler dolusu set, unique ve rune itemlar var bizde

Mephisto'ya giderken cold ve lightning resist içeren charm, ring ve amulet tak.

hangi karakterle oynuyorsun bilmiyorum ama mephisto'yu haritanın diğer tarafına geçip ranged saldırılar ile de rahat öldürebilirsin.

normal zorlukta zorlandığına göre büyük bir hata var karakterinde.

hangi karakterle oynuyorsun ?

oyunu ilk kez rahat rahat oynamak için bowazon ya da sorceress aç ve magic find veren itemlara aban.

ben ortalama %350 falan magic find ile oynuyordum, oyunda bulmadığım item kalmadı nerdeyse magic find'dan etkilenmeyen rune'lar dışında.

@Efe

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust ya birinin level 85 ile gelip bana yardim etmesi de garip geliyor :) kendim basarmak istiyorum

barbarian ile oynuyorum. Oyuna simdi en bastan baslamak ta istemiyorum. Siz ilk kez oynuyorsan barbarian ac dediniz actim :) 

stat ekranini yarin cekip atarim kesin hatali ileredim bence de. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, Atrin said:

@stardust ya birinin level 85 ile gelip bana yardim etmesi de garip geliyor :) kendim basarmak istiyorum

barbarian ile oynuyorum. Oyuna simdi en bastan baslamak ta istemiyorum. Siz ilk kez oynuyorsan barbarian ac dediniz actim :) 

stat ekranini yarin cekip atarim kesin hatali ileredim bence de. 

Melee karakterlerin item ile belli bir seviyeye gelmeden Hell'de rahat ilerlemesi kolay değil. Sebebi çok hızlı bir şekilde çevreleri sarılıyor ve kaçamıyorlarken defansları da verdikleri hasara göre düşük kalıyor.

Örneğin barbar, druid ve assassin bu konulara iyi örnekler. Eğer ortalama civarı itemların varsa, mutlaka kalkan kullanmak zorunda kalıyorsun. Kalkanı efektif kullanmak için Vita'ya gidecek statları Dex'e vermek zorunda kalıyorsun. İster istemez ideal'den uzaklaşılıyor. Bazı guide'larda diyorlar ki "haha,ideal stattan uzaklaşsan nolur bir runewod'e bakar. Alırsın battle orders olan runeword'ü 2. silah slotuna olur biter"... E, rune'ler bedava mı ? değil... Ek olarak immune physical ve act4 de iron maiden belası da var. Trap bazlı assassin için immune lightning ve fire (corpse explosion yapan ve lightning atan trap var. CE %50 fire %50 physical) var. Barbar magic vurabiliyor berserk ile ama defansı sıfırlanıyor. Druid ile melee çok bilgim yok ama poison bazlı diye hatırlıyorum.

Sonuç olarak  ben melee olarak en temizini paladin olarak görüyorum. Zaten respec de eklediler oyuna, melee başlayıp hammer'a dönülebilir... Ha, tabii bu B planı falan olur anca. Barbar'da da hep Whirlwind gittim ben mobilitesi olduğu için

Kaptanın seyir defterine ek: şimdi benim 92 offline barbara baktım. Bir "silence" runeword colossus blade i var. o olmadan resmen hiç, ki onla bile zealot ve sorc arasında açık ara en kolay öleni...

Ama yiğidim aslan gibi duruyor be :D 

Bu arada, o silence'ı da 5-6 kişi bir araya gelerek rune'lerini toparlamıştık. milletin 99 karakterleri vardı, bir şekilde ist düşüyordu da, Vex hala kime nasıl düştü bilmiyorum :D Sanırım biri bana "oyunu siliyorum abi yeter artık" diye vermişti..

Untitled.jpg

allreadydead tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Atrin said:

yardım da öte, level'ına uygun silah ve 1-2 parça armor versem bile önün baya açılırdı.

barbar'da battle cry + concentrate ile düşük levelları rahat geçebilmen lazım yani 1 skill verip bunları kullanıp, gerisi kullandığın silahın mastery'sine bile full vermiş olsan normal zorlukta çok da zorlanmamalısın.

life steal ve + life per hit gibi yüzük kolye itemlar kullanabilirsin canın çabuk düşüyorsa.

Battle Orders ile de canını arttırabilirsin.

barbar başla denmesi yani oyunu öğrenmek için iyi bir karakter ama endgame'de elinde iyi itemlar yoksa çok eziliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin kırılma darılma da, sen diablo 3 oynuyorum falan demiştin ama bana pek inandırıcı gelmedi bu resimlerden sonra :lol: lvl26 karakterde o itemlar nedir öyle oyun kavramıyla yeni tanışan noob'lar gibi :mrgreen:

not: screenshot'ın icadı çok önce yapıldı bilgin olsun :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hakikaten o silah nedir ya ACT 1' de bile anca yetecek bir silah. Dps bitmiş charda, kasabadan zıttırı bıttı satılan silah bile alınsa daha işlevsel olacaktır :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bana iyi silah dusmedi ben ne yapayim :) act3 un sonlarindaki council memberlara gidip grind edeyim dedim. 30 kere gitmisimdir bir bok dusmedi. Sonra belki gamble yaparak daha iyi bir sey cikar dedim ama cok az arttirabildim dps yi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 minutes ago, Atrin said:

Yahu bana iyi silah dusmedi ben ne yapayim :) act3 un sonlarindaki council memberlara gidip grind edeyim dedim. 30 kere gitmisimdir bir bok dusmedi. Sonra belki gamble yaparak daha iyi bir sey cikar dedim ama cok az arttirabildim dps yi. 

vendorlarda daha iyi item olur. Barbar gidiyorsan 2h olanlara da bak. olmuyorsa ben sana bi silah vereyim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/1/2022 at 6:42 PM, allreadydead said:

vendorlarda daha iyi item olur. Barbar gidiyorsan 2h olanlara da bak. olmuyorsa ben sana bi silah vereyim :D

veremiyorsun işte, herif gitmiş konsola almış oyunu :lol:

yoksa ben onu ihya ederdim, öyle bir item'lar verirdim ki god mode açtım oynuyorum sanırdı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar boş bir zamanınızda peki şöyle bir şey yapsak nasıl olur? Ben battle.net imi size vereyim. @stardust @allreadydead siz aranızda biriniz benim account ile PC den oyuna girseniz diğeriniz kendi account u ile girse ve aktarım yapsa olmaz mı ? :D 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

olredü ile daha 1 kez denk gelip oynamış değiliz ama ben kendi adıma yardımcı olmaya çalışırım.

keşke konsol pc birlikte oynayabilsek, ben oynayacak adam olmadığı için sırf kardeşimle oynamaktan sıkıldım bıraktım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

olredü ile daha 1 kez denk gelip oynamış değiliz ama ben kendi adıma yardımcı olmaya çalışırım.

keşke konsol pc birlikte oynayabilsek, ben oynayacak adam olmadığı için sırf kardeşimle oynamaktan sıkıldım bıraktım.

gonsol ile pc oynanıyor sanıyordum ben :D

bana uyar. dediği gibi daha denk gelmişliğimiz yok ama 5 dakikalık operasyon zaten :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamamdır denk gelirseniz artık :) ben şifreyi ikinize özelden gönderiyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust sayesinde barbari birakip amazon actim. Level 30 a gelince statlari sifirlayip freezing arrow valkrie pierce a abandim. Level 29 ken diabloyu gecememistim ama bu halde cok kolay gectim. Simdi act4 e basladim

yarimpower beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir Diablo 2 fanatiğinin her detayını bilebileceği bir durumlardan birisi:

https://music.youtube.com/watch?v=SgA0bMTD9io&list=RDAMVM83ytl_WNz7k

Geçen gün random çalarken denk geldi, ulan dedim noluyoruz.

Daha fazlasını merak edene: https://www.reddit.com/r/Diablo/comments/mp8jow/do_you_know_this_about_harems_song/

jackjoker and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyuna başladığım güne lanet olsun. barbardan sonra stardust'ın yardımıyla bowazon yaptık. level85 oldum. hell zorlukta summit de bir zorlandım ama şansıma birini bulup online onun yardımıyla summit i geçip oyunu tamamladım ama bırakamıyorum oyunu. merc'üm hemen ölüyor kafama taktım ona armor kasıyorum şu an. 3 soketli güzel armor bulursam Shael Thum Lem ile bir armor yapacam ona. magic find ı şu an en fazla %180 e getirebildim. Contess, cow level, pit arasında gidip geliyorum. oyuna neden devam ettiğim hakkında hiç bir fikrim yok ama sürekli oynayasım grind edesim geliyor. Elden Ring e tam anlamıyla başlayamadım diablo yüzünden. 

stardust and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Atrin said:

oyuna başladığım güne lanet olsun. barbardan sonra stardust'ın yardımıyla bowazon yaptık. level85 oldum. hell zorlukta summit de bir zorlandım ama şansıma birini bulup online onun yardımıyla summit i geçip oyunu tamamladım ama bırakamıyorum oyunu. merc'üm hemen ölüyor kafama taktım ona armor kasıyorum şu an. 3 soketli güzel armor bulursam Shael Thum Lem ile bir armor yapacam ona. magic find ı şu an en fazla %180 e getirebildim. Contess, cow level, pit arasında gidip geliyorum. oyuna neden devam ettiğim hakkında hiç bir fikrim yok ama sürekli oynayasım grind edesim geliyor. Elden Ring e tam anlamıyla başlayamadım diablo yüzünden. 

diablo 2 böyledir, büyüsünden kurtulunca da tekrar açasın gelmez.

https://www.aoeah.com/news/945--diablo-2-resurrected-guide-for-all-level-85-areas--zones--new-lvl-85-areas-in-d2r-24

bu bölgeleri farmla...

biz kardeşimle çok kastık, karakterler lvl 90 oldu ama 2 tane haricinde yüksek rune düşüremedik.

cross-play olsa girer senle oynardım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

diablo 2 böyledir, büyüsünden kurtulunca da tekrar açasın gelmez.

https://www.aoeah.com/news/945--diablo-2-resurrected-guide-for-all-level-85-areas--zones--new-lvl-85-areas-in-d2r-24

bu bölgeleri farmla...

biz kardeşimle çok kastık, karakterler lvl 90 oldu ama 2 tane haricinde yüksek rune düşüremedik.

cross-play olsa girer senle oynardım.

bu alanlarda en büyük problem her zaman souls. manyakların lighting bolt'u içinden geçiyor ve cast rate'leri çok yüksek. Özellikle bir pack varsa anında GG.

Ben genelde pit, tranvical, mefisto, act5 ilk WP yukarı (eldtrich) ve aşağı (shenk the overseer) yapıp en son pindleskin kesiyorum. Keyfim gelirse ancients way falan ama oralar da çok tehlikeli...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.10.2021 at 13:08, Deathknight said:

Ya şimdi işin özünde Diablo ayrı bir kült başlı başına özellikle ilk 2 oyunu ele alırsak ayrı mesele ama bu dönemde Path of Exile gibi alternatifler hele hele ücretsizken Diablo 2' ye şahsen sırf makyajlanma oldu diye de 20-25 üzeri vermek istemem gerçekten ki zaten dövizin el yaktığı dönemde keyfekeder dahi almak istemem. Hoş blizzardın kolay kolay indirim yapma kafasıda yoktur. Misal bir ara Diablo 3 Ros da necromancer oynayasım vardı adamlar üzerine o kadar geçmesine rağmen bir indirim bile yapmadılar doğru düzgün. Sırf bir karakterle yalayıp yuttuğum oyunu bi kezde öyle bitireceğim diye tomarla masraf yapmak akıl kârı gelmiyor.

Bu mesajımın hakkını vermem gerektiği için şu an güncel kur ile 15€ seviyelerine kadar inmişken (Try bazında son yaptıkları kampanyayla birde %35 indirim olunca 259TRY) eeee şimdi tükürdüğünü yalamak olmaz diyip, çüke çüke envantere ekledik oyunu. Arkadaşları gaza getirmeye çalışsamda sanırım şimdilik başarılı olamadım. Benimde pek oynamaya niyetim tam yok gibi aslında ama en azından bir normalde atmosferi revize edip aldığım gazla charı kasayım moduna girersek bakarım bi. Hemen olmasada illa ki tur çektirir.

Ulan blizzard nasıl seriler yaptın d3 gelene kadar zamanında d2 ' yi her 6 ayda bi warcraft starcraft döngüsü geçtikten sonra kurar oynardım 2000' lerden 2010 lara kadar sonra tabi bi çözünürlük kabak tadı vermişti ama gel gör ki yine onu bi ziyaret edeceğiz :P Yalnız en çok sinirime giden konu ki almamamda ki çekingenliklerden biriside 21:9 destekli olmayışı, hoş destekliyormuş ama 19:9 sınırlandırmışlar çünkü oyunun asıl motorunda o menzilden sonra ai playerı algılayamıyormuş; çözüm gelene kadar adil olması için şimdilik fixlemişler 19:9 neyse baktımda fade to black olayı olduğu için çokta rahatsız etmeyecek gibi ya da kalan 2:9 alan için kripto birimlerimizi izleme koyacağız :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaşımın yardımıyla birlikte karakterin son hali. Mavina's set çok iyi oldu. Bir sonraki hedefim Faith Bow yapmak. O zaman set bozulacak ve daha iyi bir armora ihtiyacım olacak. Şimdilik nasıl sizce ? neye odaklanayım bir sonraki adım :) 

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125340.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125354.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125416.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125425.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125439.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125450.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125514.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125526.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125540.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125555.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125609.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125621.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125639.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125656.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125710.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125724.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125804.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125822.png

Ekran-g-r-nt-s-2022-05-22-125835.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Seti giyince güzel olmuş, yaptığın runların eksikliğine bağlı runewordlu işlerle devam etçeksin bundan sonra.

Arkadaşla birlikte bizde başladık, Cold sorc yaptım. Şu an 72 lvle geldim, hellde tabi immune cold gelmeye başlayınca 2. element fire olarak hydradan devam şimdilik düşük olduğu için lvli henüz çok yeterli değil. Arkadaşımda Javazon açtı lightningle kombine ediyoruz. Ben evde takılırken ara ara atıyorum kendimde ama aramız açılmasın diye birde barbar açtım. Oda 33 lvle geldi normali bitirdim, sıkılınca ara ara giriyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, Deathknight said:

Seti giyince güzel olmuş, yaptığın runların eksikliğine bağlı runewordlu işlerle devam etçeksin bundan sonra.

Arkadaşla birlikte bizde başladık, Cold sorc yaptım. Şu an 72 lvle geldim, hellde tabi immune cold gelmeye başlayınca 2. element fire olarak hydradan devam şimdilik düşük olduğu için lvli henüz çok yeterli değil. Arkadaşımda Javazon açtı lightningle kombine ediyoruz. Ben evde takılırken ara ara atıyorum kendimde ama aramız açılmasın diye birde barbar açtım. Oda 33 lvle geldi normali bitirdim, sıkılınca ara ara giriyorum :)

oyunda mf run açısından açık ara kral hammerdin. çok yüksek resist, max blok, max block rate, çok kolay max frame cast rate. Teleport işini de runeword'le halledince hiçbir problemi kalmadığı gibi sorc a göre 100 kat daha dayanıklı olurken çatır çutur hasar da veriyor.

Bunların hiçbiri yoksa elinize wizard spike kalkan olarak herald of zakarum alıp, kalanı sallanız da oluyor. Hire kendini götürebilecek düzeye gelene kadar baal run solo yapamıyorsunuz o kadar. 94 sorc, 92 barbar var, bu kadar rahat yarı uyur modda oynatmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok