Windows 11
2 2

Bu konuda 273 mesaj var

5 Ekim pazartesi günü çıkıyormuş. Windows 10 sahibi olanlar ücretsiz yükseltebilecekmiş ama anladığım kadarıyla 2021 ve 2022'ye yayılan bir süreç olacakmış. Her cihaz için yüklenebilir hale gelmesini cihazın özelliklerine göre (daha güçlü bir cihazsa daha önce) belirlenecek gibi algıladım. Ne yapsak, gelince yüklesek mi? :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 11'in çalışması için bilgisayarda Tpm olması gerekiyor diye aklımda kalmış.

Tpm modülü de bazı laptop ve workstation'lar hariç pek yaygın bir şey değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, ZvAnA said:

kobay olmak isteyen buyursun yüklesin. En azz 1 sene dokunmam valla.

+1

yeni windows sürümlerine geçme taraftarıyımdır her zaman ama en az 1 sene oturmasını beklerim hep. salak saçma sorunlarla uğraşacak vaktim yok.

Thustu and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10'a ilk günden geçmiş ve çok da memnun kullanmış birisi olarak Ms'un son zamanlarda yaptığı saçmalıklar bende bardağı taşırma noktasına getirdi. Resmen iyi olan bir şeyi bozma konusundaki hünerlerini tekrar gösterdiler.

Haftasonumu harcamak istemediğim için Linux'a, fakir olduğum için de Mac'e geçmiyorum ama cidden tepemi attırmaya başladı Windows, o yüzden ben de bekleme taraftarıyım.

Öte yandan bana Vista'yı bile satmayı başardılar vaktinde, ama ben hala Windows 11'in ne işe yaradığını ve belli başlı bir veya iki özellik haricinde bana ne getireceğini anlamadım, kime sorsam doyurucu bir cevap da alamadım.

Bekleyip göreceğiz artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece ISO dosyasını indirip kurdum dizüstü bilgisayara. Cihazın üzerinde gelen Windows 10 Pro lisansıyla sorunsuz aktivasyon yapıldı. Görsel olarak göze hoş gözüküyor. Görev çubuğunda, bildirim alanında birkaç yenilik var ama olmazsa olmaz değil. Pencere köşeleri yuvarlatılmış, sağ tıklamayla açılan menüler elden geçirilmiş. Onun dışında bildiğiniz Windows 10.

Yalnız GPU sürücülerinin uyumsuzluğundan mı bilemedim, pencere animasyonlarında zor fark edilen ama orada olan bir tutukluk var. Kurulum yaptığım dizüstünde Vega 8 grafik çekirdeği taşıyan Ryzen 3500U işlemci, 32 GB RAM ve NVMe SSD var; yani donanım olarak yetersizlik yaratacak bir durum söz konusu değil. Sürücü veya kernel güncellemesi ile düzelecektir herhalde.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim pc'de güncellemeler kısmında "Bu bilgisayar şuanda windows 11 için olan tüm sistem gereksinimlerini karşılamıyor" diye uyarı var. TPM bios'tan kapalı. Onu açsam herhalde indirmeye açılacak da hiç uğraşamam bebek windowsla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya 5-6 sene onceki i5 falan bile desteklemiyo deniyo

yepisyeni sistem bile kurulsa sanki bklemek daha iyi degil mi

misal 10 ciktiginda ben vistaydadim bi suru insan 7 kullaniyordu

8 e gicik olan tonla adam vardi

ama 10 tamam epey surdu oturmasi ama o 10 un degil programlarin ozellikle ms in isi.

yani 10 tan kacmak 11 e gecmek icin

8 den 10 gectim rahatladim durumu kadar olmaz diye dusunuyorum

ozellikle  donanim istemesinden

onun icin sistem gunceliyim desen hop donanim degisti lisanslar haci ettim de olasi dimi :D

bu random generator guvenlik bla blasi bi yerlerde bvi lserde acmasin basimiza

yya windows lazim oldugu icin cikmiyo yoksa 10 sene daha win 10 kullansak bi haltimiz eksilmez eksikleri patche bile yapilirda thustu gardas bill gates das mi yesin yeni, cikartacak ki sattsin kazansin :D

vistanin destegi bitti icin blizard beni zor etigi icin gecmistim ben win10 ilacli surum :D

win 10 resmi destegi 2025 ekime kadar yani full 4 sene var onumuzde kim ole kim hala

yarin loto bile ciksa yarin yeni pc kuraririm 11 e 2 sene daha gecmem

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim anakartım da TPM desteği var. zaten işlemci hariç tüm testlerden geçiyor. 

şimdi mevcut işlemcim ile kuramıyormuyum? yoksa kurmama izin veriyor ama güncelleme mi almıyor işletim sistemi? nasıl davranıyor?

düzenleme: ben işlemcimin windows 11 desteği yok sanıyordum çünkü desteklenen işlemciler arasında bulunmuyordu.

fakat daha sonra eklemişler. çalışan temiz bir iso var mı bildiğiniz? varsa bir yere koyarsanız bende çekeyim ya da şunu çek dediğiniz varsa oradan çekeyim.

Intel Core i7-7820HQ

Intel Core i5-7640X

Intel Core i7-7740X

Intel Core i7-7800X

Intel Core i7-7820HQ

Intel Core i7-7820X

Intel Core i7-7900X

Intel Core i7-7920X

Intel Core i9-7940X

Intel Core i9-7960X

Intel Core i9-7980XE

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://arstechnica.com/gadgets/2021/10/windows-11-the-ars-technica-review/

Makale detaylı fakat TL:DR denirse şu anki haliyle sonuç:

The good

• A nice-looking and functional redesign that takes us past the Windows 8/10 design aesthetic.
  • Window management improvements are great across the board.
  • Performs about as well (and in some specific circumstances, better than) Windows 10 on the same hardware.
  • Raises awareness of security features like Secure Boot and TPM, which most people should be taking advantage of if they can.
  • Tons of beneficial tweaks to apps, touchscreen and pen support, and other fit-and-finish improvements.
  • Free upgrade from Windows 10.

The bad

• Windows 11 is more consistent and unified than Windows 8 or Windows 10, but you'll still find traces of older Windows versions all over the place.
  • Taskbar regressions will annoy those who relied on the flexibility and customization options of older versions.
  • Widgets still feel mostly pointless in their latest iteration.
  • Lots of built-in apps haven't been updated yet.
  • General brand-new-major-OS-update bugginess.

The ugly

• The biggest jump in Windows' system requirements in 15 years leaves plenty of perfectly functional and not-particularly-old PCs with no fully supported upgrade path.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben kullandığım windows 10 sistemimin Snapshot imajını alarak windows 11'e geçtim. şuan için bir sorun yok. makina daha hızlı çalışıyor. ya da psikolojikdir bilemedim. 

görsellik ama cidden güzel olmuş. daha kullanışlı geldi. özellikle pencereleri bölümlemek harika olmuş. 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, Omfs said:

MSI GS60 (https://www.msi.com/Laptop/GS60-2QD-Ghost/Specification) laptop sistemim karşılamıyor gözüküyor. TPM ve desteklenen işlemciler (4.nesil i7-4720HQ) arasında gözükmediğinden. Windows Update kullanmadan kurabilirim ama değil mi ?

normal şekilde imkanı yok ancak şu aşağıda ki link de ki adımları bir bir yaparak kurabilirsiniz.
https://appuals.com/bypass-windows-11-installation-requirements/

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kurmayı başarsanız bile güncelleme vermeyeceğini açıklamıştı MS.

win11'e geçmek istemenizin bir sebebi var mı ki? yani neden bu inat?

güncel sistemim olmasına rağmen umrumda değil, bana ekstra görsellik dışında ne katacak ki..?

jackjoker and Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güncelleme gibi bir niyetim yok gayet memnunum şuan düzeni bozmayı gerektirecek hiçbirşey de yok. Bilgi almak istedim sadece

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlaşılmış olabilirim sorum direkt size değildi yani genel olarak merak ediyorum insanların win11'e geçiş sebeplerini...

eninde sonunda ben de merak edip geçeceğim bu bir gerçek ancak o gün bugün ya da yarın değil. en az 6 ay beklerim.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, TiesTorN said:

kurmayı başarsanız bile güncelleme vermeyeceğini açıklamıştı MS.

win11'e geçmek istemenizin bir sebebi var mı ki? yani neden bu inat?

güncel sistemim olmasına rağmen umrumda değil, bana ekstra görsellik dışında ne katacak ki..?

senin bakış açına göre evet haklısın. çıkar çıkmaz geçmek bence de çok mantıklı değil. ancak gözlemlediğim windows 10 dan kötü olamayacağı. yani şuan ki hali windows 10 dan aynı derecede stabil ya da tersi. o konuda bir değişiklik yok. zaten windows 10 da çalışan her şey bunda da çalışıyor. hatta şuan ekran kartı driver'ım halen windows 10 da kullandığım.
benim için geçme sebebim kaşıntılı olmam :) bir de zaten snapshot aldığım için eski işletim sistemimin içim çok rahat. 

benim için windows 11'in daha başarılı bir widget yapısı ( kullanırım ) ve muhteşem bir pencere yönetimi olması. özellikle çoklu ekranlar kullananlar bayılır, aşık olur o derece.

bir de sanırım önümüzde ki ay android desteği de gelecek. o konu derya deniz. yapılacakların sınırı yok diyebilirim. 
görsellik benim için çok elzem değil. windows 10 da görselliği kötü olan bir işletim sistemi değil. ancak windows 11 de ciddi anlamda görselliği çok iyi olmuş. özellikle pencere animasyonlarından tut her hareketi ve geçişleri çok smooth ve gerçekten hoş. 

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, jackjoker said:

microsoft says:
tab what?

:new_cussing:

ya arkadaş, ubuntu 14.04 kullanıyorum, hattta ubuntu 10.04 bile kullanmış adamım, onlarda bile vardı bu tab olayı bi bu gerzek microsoft koymuyor.

ben de biliyorum harici programlar ile bunu yapmayı ama ne gerek var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok