Windows 11
2 2

Bu konuda 273 mesaj var

• Arayuz gelistirmeleri (start menusu falan) guzel.
  • Animasyonlar duzgun calissa onlar da guzel ama bir agirlik, takilma durumu var.
  • Sanirim memory leak gibi bir sorun da var. Ya da her nedense artik, performans zamanla kotulesiyor, restart gerekiyor. Belki benim sisteme ozgudur.

Yon fena degil de tam ulasamamislar henuz, yoldalar.

Alternatif bu var:

https://www.youtube.com/watch?v=fzBCR_C26QE

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 11 kullanmayı bıraktığımdan beridir rahat ediyorum. o kadar sorun vardı ki benim kullandığım zamanlarda. şimdi baktım halen aynılar. Windows 10 gibi canavar ve sorunsuz bir işletim sistemi varken sırf Apple'a benzeyelim diye makyajladıkları 11 herhalde Microsoft'un Windows 8 den beridir yaptığı en kötü atılım oldu. yamanın yamasını çıkarmaktan kendi yazılımcıları bile artık isyan etme noktasındadır. sanırım Windows 12 de sorunları düzeltilmiş olarak gelirler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win11 22h2 versiyonunun 20 eylülde çıkmasıyla birlikte dün win10'dan geçişimi yaptım sonunda (sıfır kurulum tabi ki). her uygulama ve oyunda yaptığım gibi bunun da oturmasını ve stabilleşmesini bekliyordum. herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar, mutluyum.

genel itibariyle güzel olmuş, hoş özellikler var vs. ama bazı kısımları win10'dan sonra downgrade gibi hissettiriyor. çok önemli kısımlar olmadığı için görmezden geliyorum. sistem akıcılığı & performansı olarak bir sıkıntısını görmedim, sentetik testlerde ölçsen belki %1-2 daha yavaş çıkar da kimin umrunda, bana hissettirdiği akıcılık ve hız olarak win10'dan neredeyse hiç bir farkı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şirkette ki win11 yeni güncellendi. en güncel versiyon ve sık sık çöküyor. zaten yeni güncelleme paketinde bug açıkladı düzeltilecekmiş. halen hazır değil win11. ben evde win10 dan devam ediyorum. tamamen bitene kadar da devam edeceğim. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 10 dan devam ediyorum. Güç yönetiminde bir bug vardı en son sistem çalışırken uykuya geçiyordu bende full açık kalsın şeklinde ayarlamama rağmen.

yada uykuda iken uyanıyordu kendi kendine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, RFID said:

Bende 10 dan devam ediyorum. Güç yönetiminde bir bug vardı en son sistem çalışırken uykuya geçiyordu bende full açık kalsın şeklinde ayarlamama rağmen.

yada uykuda iken uyanıyordu kendi kendine.

o aylardır var düzelmedi. win11'e geçmem daha uzun süre. hatta hiç geçmem belki 12'ye atlarım. saçma sapan sorunlar devam ediyor 11 de. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, jackjoker said:

o aylardır var düzelmedi. win11'e geçmem daha uzun süre. hatta hiç geçmem belki 12'ye atlarım. saçma sapan sorunlar devam ediyor 11 de. 

Yani 10 güzel benim içinde. E güzelse gerek yok 11 ' e

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla 10 benim için de güzeldi de, bir noktadan sonra günceli denemek gerekiyor :)

beğenmezsem diye upgrade'den önce win10'un imajını aldım ama şimdilik geri dönmek için bir sebep görmüyorum. belki kullanılan uygulamalardan falan farkediyordur stabilliği ama bende hiç bir sorun olmadı şimdiye kadar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet 1 haftadır kullanıyorum, hiç bir sıkıntı ve stabilite sorunu yaşamadım. clipboard history gibi özellikler güzel ve kullanışlı olmuş. printscreen tuşuyla snipping tool açılması güzel olmuş vs. 

kurumsal alanlardaki kullanımda stabilitesi nasıldır ya da farklı uygulamalardaki sorunsuzluğu nasıldır bilemem ama günlük pc kullanan ev kullanıcıları ve oyuncuları için gayet güzel. sentetik testleri de denedim, performans olarak win10 ile tamamen aynı, düşme yok.

win 12 çıkıp stabilleşene kadar win11 ile devam gibi gözüküyor şimdilik durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

win10'dan sonra beni uyuz eden tek bir şey oldu. spotify'da falan müzik dinlerken pause play vs yaptığımızda sol üst köşede küçük bir kutucuk (media overlay) içinde şarkıyla ilgili bilgilendirme yapardı, win11'de bu yok. hangi şarkıda olduğuma hep oradan bakardım. biraz sinir bozucu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, TiesTorN said:

yukarda yazdım o kadar okusana alla alla :cici: :lol:

allahın turpu, bu konuda universal otorite sen misin ? kimsenin söz hakkı yok mu ? :D 

Bizim işyerinde danışmanlığını yürüttüğümüz uygulamaya daha yeni (Eylül sonunda) geldi full win11 desteği mesela. Daha öncesinde resmi bir destek yoktu. O yüzden bir takım danışmanlar geçti bizde ama ben geçmedim.

Aslında normalde önce iş laptop'ında geçiyoruz ki, programla ilgili bir uyumsuzluk veya ek bir durum varsa, müşterilerden önce biz görelim. Fakat burada da tartışılan memory leak ve benzeri problemleri, stabiliteyi bozacağından geçmemiştik. Bizim danışmanlar ufak tefek geliştirmeleri kendi bilgisayarlarında yapıyor çünkü. Entegrasyon veya daha büyük çaplı işler için ayrı yazılım ekibi de var ve onlar da Visual Studio vs stabilitesi istediklerinden onlar da yakın döneme kadar geçmedi. 

Şimdi sanırım büyük bir kısmı 11'de. Evdeki pc de TPM niye bilmiyorum ama kapalı. O yüzden windows 11'e geç diye dürtmüyor bile. Bende bilerek açmıyorum TPM'i. Geçeceğim zaman açacağım.

İş laptop'ı da artık neredeyse hergün abi 11 geçek mi diye uyarıyor... 10. nesil, i7 ve NVM diskli bir makinada ne kadar sürer bu işlem ?

allreadydead tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, allreadydead said:

allahın turpu, bu konuda universal otorite sen misin ? kimsenin söz hakkı yok mu ? :D 

İş laptop'ı da artık neredeyse hergün abi 11 geçek mi diye uyarıyor... 10. nesil, i7 ve NVM diskli bir makinada ne kadar sürer bu işlem ?

:lol: yahu kimse yorum yapmamış gibi yazmışsın da ondan, tabi ki yorumculardan biriyim ben sadece. 

kurumsal alanda win11'e geçildiğini düşünmüyorum daha o yüzden pek o konuda yorum yapan çıkmayacaktır bence.

upgrade ne kadar sürer fikrim yok ama ben sıfırdan kurarken masaüstünü görmem 5dk ancak sürmüştür, daha fazla değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

:lol: yahu kimse yorum yapmamış gibi yazmışsın da ondan, tabi ki yorumculardan biriyim ben sadece. 

kurumsal alanda win11'e geçildiğini düşünmüyorum daha o yüzden pek o konuda yorum yapan çıkmayacaktır bence.

upgrade ne kadar sürer fikrim yok ama ben sıfırdan kurarken masaüstünü görmem 5dk ancak sürmüştür, daha fazla değil.

Hepsini okudum da, yazılanlar 1 sene geriye gidiyor. Son halini merak ediyorum ben :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son 2H22 güncellemesi her şeyi bozdu. Eski sürümden update yapmadan Media Creation Tool ile 2H22 sürümünü sıfırdan kurarak deniyorum. Güncellemeler, hotfixler veya beta sürücülere rağmen 3D render performansı kötüleşti, arnold arada saçmalıyor. Google Drive diskte bolca yer olmasına rağmen önbellek sorunları çıkarıyor. Güncel olmasına rağmen Adobe uygulamaları öncekine göre daha yavaş.

Diğerlerine bakarsak bakarsak iCue yazılımının equalizer özelliği işletim sistemi ve işlemci arasındaki ses işleme yönteminin değişmesi yüzünden çakışma yaratıyor ve çalışmıyor. WhatsApp vb. gibi store uygulamaları sürekli kendini sıfırlıyor, her seferinde tekrar oturum açtırıyor. XBOX uygulaması sorunlu.

Kısacası PC ile iş yapıyorsanız bir süre daha Windows 10'da kalın bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük hayatımda sürekli linux kullandığım halde iş yerindeki bazı prosesler için de kod geliştirmek zorunda kaldığımdan windows 11 kurdum bir makinaya evde. Açıkçası çok sık kullanmadığımdan bu sorunlar başıma gelmiyor herhalde. 2H22 bende sorunsuz çalışıyor ama üzerinde zaten VScode ve steam dışında bir tane bile yazılım yok doğru düzgün. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk defa yeni bir Windows sürümüne bu kadar uzun süre direniyorum. Windows 11 ile ilgili okuduklarım evde yoğun olarak iş ve oyun amaçlı ortak kullandığım bilgisayara kurmaktan uzak durmama yol açmaya devam ediyor. Bu gidişle Windows 11'i komple es geçeceğim herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şubattan beri evdeki bilgisayarımda kullanıyorum. 10'da yaşadığım bir sorun nedeniyle formatı çekince gerekirse 10'a geri dönerim diye 11'e geçmiştim. Bir daha da dönmedim. Bu son 2H22 ile de başından beri beklediğim birkaç özellik de geldi. Açıkçası şunu diyeyim; Windows 10 kullanırken de abuk sabuk şeyler yaşayabiliyordum ki windows 10'da benim için süper stabil bir işletim sistemi değildi. 8 aylık deneyimimde tüh keşke geçmeseydim dediğim olay da yaşamadım. Genelde özellikle creative ses kartlarında vs mutlaka bir sorun olurdu, 11'de bu konuda hiç sıkıntı yaşamadım. Ama tabi şöyle bir durum var. Kullanım deneyimini olumsuz etkileyen şeylerin büyük çoğunluğu genelde kullanılan programlar ve donanımlar nedeniyle olduğundan herkesin tecrübesi farklı olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 benim yeniden kurma ihtiyacı duymadan, zaman geçtikçe bazı saçmalık ve yavaşlamalar yaşamadığım bir işletim sistemi olduğu için değiştirme ihtiyacı duymuyorum. Ocak 2021'de kurduğum işletim sistemine sayısız program kurdum ve kaldırdım, iş için kullandığım uygulamalardan oyunlara kadar bir sürü yazılım çalışıyor. Sayısız sertifika kurmam ve kaldırmam gerekti ama hala ilk günkü kadar düzgün çalışmaya devam ediyor. Windows 11'de ek ne alacağımı da bir türlü anlamadığım için geçmekten uzak duruyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaptım. 3 ay evvel. Öyle çok kompleks bir durumu da yoktu hani.  Sadece başka metod seç dedim. Sonrasında bir seçenek daha geldi ve kuruldu offline hesap. Hiç online olmadım ms hesabı ile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, SEP said:

W11 ile birlikte kurulumu offline olarak yerel hesapla yapmak mümkün görünmüyordu ama bir yolunu bulmuşlar. Oldukça da basit bir yolmuş, merak eden varsa şuraya alalım:

https://www.techpowerup.com/300298/psa-how-to-use-a-local-account-during-windows-11-22h2-clean-install

W11 ISO'sunu indirip Rufus ile USB hazırlarken bunu ayarlayabiliyorsunuz zaten. Hatta TPM zamazingosunu bypass etmeyi de sağlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok