Windows 11
2 2

Bu konuda 273 mesaj var

Valla ben yerel hesapla kurmayı windows 10'dan beri bıraktım. Androidle Google'a, Ios ile Apple'a zaten online account ile bağlanıyoruz. Microsoft'un başı kel mi, windows'a da online accountla bağlanın ne olacak yani.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, ZvAnA said:

Valla ben yerel hesapla kurmayı windows 10'dan beri bıraktım. Androidle Google'a, Ios ile Apple'a zaten online account ile bağlanıyoruz. Microsoft'un başı kel mi, windows'a da online accountla bağlanın ne olacak yani.

valla aynısını yazacaktım da neyse dedim... nedir bu kadar gözde büyütülen. xbox live hesabı yok mu herkesin, onu girin geçin işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 haftadır iş ve evdeki makinada kullanıyorum henüz teklediğini görmedim. Bir problemle de karşılaşmadım. "Yeni" neyi var, onu da göremedim. Uyarı sesleri falan daha iyi olmuş. Win10 da çok yüksek perdeli bir ses idi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız yıllar var şu explorer in bir network klasörüne bağlanamadığında veya bir yerde takıldığında çökmesi ve yeniden başlamasını bitiremediler. Explorer ile bu kadar entegre olması başa dert bu sistemde. Her gün yaşamazsın. VPN ile bağlısındır şirkete VPN kopmuştur farkında olmazsın network sürücüsüne tıklarsın çat explorer göçer. Bu kadar boktan bir anlayış yok MS tarafından başka bir yerde. Linuxta VPN kopar bağlantı kuramazsın en fazla bir hata mesajı atar bağlanamıyoz gardaş diye ona OK der geçersin. Ne çöker DE ne bişi. Windowsta resmen tüm masaüstü bir silkeleniyor böyle saçma sapan bir olayda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, TiesTorN said:

yoo açılıyor ?

Nasıl ya? Zvana bana açılmıyor demişti. :icon_think:

ekleme: File Explorer'dan bahsediyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda... 15 yıldır Linux'ta yapılabilen bir şeyi Windows'a da getirebildiği için Microsoft'a kucak dolusu öpücükler. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, wazzap said:

Nasıl ya? Zvana bana açılmıyor demişti. :icon_think:

ekleme: File Explorer'dan bahsediyorum.

Ben sana kaç ay önce dedim onu kardeşiiiiiiyyyyyyymmmm :)

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

taskbarı sağ-sol köşede kullanmak niye istenir hayatım boyunca çözemedim. zevkler ve renkler tabi ama ne bileyim, aşırı gereksiz geliyor bana. heralde pek kullanılan bir şey olmadığı için 11'e getirmekle bile uğraşmamışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay olmuş kuralı... bahsedilen sorunların hiç birini yaşamadım, gayet stabil bir işletim sistemi. her hafta güncelleme geliyor zaten sorunlar düzeltiliyor + yeni özellikler ekleniyor.

dükkandaki laptopta win10 kurulu, win11'de alışıp aradığım özellikler oluyor bazen açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
33 minutes ago, TiesTorN said:

2 ay olmuş kuralı... bahsedilen sorunların hiç birini yaşamadım, gayet stabil bir işletim sistemi. her hafta güncelleme geliyor zaten sorunlar düzeltiliyor + yeni özellikler ekleniyor.

dükkandaki laptopta win10 kurulu, win11'de alışıp aradığım özellikler oluyor bazen açıkçası.

Şu durumda tekrar şans verme zamanı ykındır benim için de. Umarım daha önceki sıkıntıları tekrar yaşamam bu sefer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/20/2022 at 9:42 PM, omertocarlos said:

AMD yeni seri Ryzen'ler ile performansta sorun yaşanıyordu. N'oldu düzeltme geldi mi?

hangi sorun? win11 ilk çıktığında (geçen sene) %3 gibi bir performans farkı vardı (önceliğin cpu içindeki en hızlı core'a verilmemesinden kaynaklı, başka bir şey değil) o çoktan hotfix'lendi oldu bitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, omertocarlos said:

Geçen senelik bir mevzu değil yeni çıkan bir durum bu. Geçtiğimiz sene Ryzen 7000 serisi mi vardı?

https://hothardware.com/news/amd-investigating-ryzen-7000-gaming-performance-windows-11

ilk çıktığında yazdığım sorun vardı. sonradan düzeltildi.

ryzen 7000 ile alakalı olan durumu sallamadım bile aramızda 7000 serisi kullanan olmadığına göre. zaten amd kendisi şikayetler üzerine bu durumu araştırıp herhangi bir sorun bulamadıklarını söylemişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 7900X kullanıyorum. Yahu bu kadar cevap yerine bilgim yok desene adam zaten en başta yeni seri diye bahsettim :D

Edit: Edit yapayımda sonradan AMD yok demiş dersin yine, windows tarafı bi sorun olduğunu kabul etmişti en son. CCD'lere görev dağılımında bir sorun varmış mış.

omertocarlos tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, omertocarlos said:

Ben 7900X kullanıyorum. Yahu bu kadar cevap yerine bilgim yok desene adam zaten en başta yeni seri diye bahsettim :D

yeni seri ne demek, 5xxx serisi de nispeten yeni ona bakarsak :baba:

neyse, bilgim olmasa amd'nin öyle bir şey olmadığını söylediğini neden yazayım. ms'in kabul edip etmediğini bilmiyorum bak o ayrı. resmi olarak kabul edildiyse çözümü yakındır.

o diilde, millette para bol valla çıkar çıkmaz 7xxx dizmek yürek ister :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni demek, yeni demek olm. Kıytırık 5xxx serisinin kılları ağardı :P

Şaka maka 5900x hazır para ediyorken satıp yükselttim hemen. Eskiden 3000 TL ile upgrade yapabiliyorken şimdi uçtu gitti gerçekten.

Windows 10 ile takılıyorum ama istemsizce 11'e yükselteyim daha iyi performans verir galiba kafası yaşarken şu sorun beni frenliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, omertocarlos said:

Windows 10 ile takılıyorum ama istemsizce 11'e yükselteyim daha iyi performans verir galiba kafası yaşarken şu sorun beni frenliyor.

win 11 daha iyi performans vermez, aynı olur muhtemelen ama gelen ekstra özellikler ve genel olarak görüntü değişikliği insanın hoşuna gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok