New World - Amazon Games MMORPG
0

Bu konuda 35 mesaj var

Amazon Games'in geliştirdiği yeni MMO oyunu yılan hikayesi gibi oldu ve sonunda çıktı. Forumda oynayan yok sanırım.

Web Sitesi : https://www.newworld.com/en-us

Twitter Hesabı : https://twitter.com/playnewworld

Steam : https://store.steampowered.com/app/1063730/New_World/

yTi9Ie.jpeg

Definitive tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, wazzap said:

MMORPG'ye vakit ayıracak kim kaldı burada? :D

Nasıl yani? Sen şimdi bize işsiz güçsüz, boş-beleş adamlar mı demek istiyorsun? :P 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özür dilerim. :cry:

Şaka maka, ben de denemek istiyorum aslında ama hem vakit hem de 3 gün sonra bırakacağım oyuna 100 TL vermek istemiyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür oyunlarda "bi bakayım" "bitirip çıkarım" olmuyor. Ekiple oynandığı sürece her türlüsü eğlenceli. Bizim warhammer online/GW2 oynayanların bir kısmı buraya geçti ama ne kadar dururlar bilmiyorum. Oyun ilginç ama bunlar Realm vs Realm, massive PvP hastası tipler. Bu tarz bir oyun gibi duruyor ama ne kadar gidebilir bilemiyorum. WoW hastalarının bir çoğu PvE için oynuyor oyunu.

Netekim konu MMO olunca 109 TL bence çok bir öneme sahip değil. Ama oynamayacaksam, ki bizim elemanlar 2 gün sonra baydı diye çıkıp giderse anlamı kalmaz ve oynamam, 10 lira olsa veresim gelmiyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 07.10.2021 at 00:46, Squall said:

Ben 1 saat oynadım iade ettim. Çok sevimsiz sıkıcı bir oyun bence.

Genel yorumlar olumlu ama neden sıkıcı buldunuz? Alıp almama konusunda kararsızım :) WoW'u bırakalı 5 sene oldu sanırım, ara ara mmo hissiyatı kabarıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, GoXeL said:

Genel yorumlar olumlu ama neden sıkıcı buldunuz? Alıp almama konusunda kararsızım :) WoW'u bırakalı 5 sene oldu sanırım, ara ara mmo hissiyatı kabarıyor :)

Büyücülerin casting animasyonları berbat ve görev sistemi git 10 tane kıl topla 20 tane yün kesten ibaret pvp iyi diyorlar ama bilmiyorum ben pve seviyorum  o yüzden iade ettim.

Yani MMO olarak 5 yıl wow oynadım bende ve bütün mmo ları oynamışımdır bugün ESO gibi bir oyun varken new world gibi oyunları oynamanın anlamı yok bence.

GoXeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen her MMO'nun ilk 3-5 saati zaten gathering ..vs öğretme amaçlı o görevleri veriyor. Dungeon'lar, PVP savaşlar ..vb bir çok farklı mekanik var oyunda. Savaş mekanikleri de oldukça keyifli. 1 saat bu oyun türü için karar vermeye yetmez diye düşünüyorum. Biz 4-5 arkadaş birlikte oynamaya başladık gayet keyifli gidiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne olacak 5 saat sonra büyü animasyonları mı değişecek vuruş hissimi düzelecek?

ESO da full ayarlarda zindana girip gruptaki herkesin muhteşem büyü efektlerini hayranlıkla izledikten sonra böyle oyunları kaldıramam ben oynanış zevkli değil en önemli şey.. Belki melee ve okçular daha iyidir bilemiyorum ama ben büyücü oynamak istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Level 53'e kadar geldim. Gruplar için Kılıç+Kalkan Tank build kullanıyorum, tek başıma görev yaparken zor olduğu için de yanına bir de Spear ile yarı DPS bir build kullanıyorum. PVP'ye hala bulaşmadım, Level 60 olmadan zaten savaşlara falan dahil etmeyi kimse istemiyor. Oynadığımız sunucu kalabalık olmadığı için son güncelleme sonrasında gelen sunucu transferini kullanarak Midgard sunucusuna taşındık tüm arkadaşlarla ve biraz sıra beklemeye başladık ama değiyor. Oyunda bazı görevleri (Elite) yapmak için grup olarak hareket etmek gerekiyor bu yüzden boş sunucularda oynamak problem oluyor.

Mage oynayarak çok keyif alanlar olduğunu ben görüyorum ama genel olarak bu oyunlarda Melee sevdiğim için denemedim. İşin güzel tarafı ise silahlar, kıyafetler vs için kasacak zaman varsa tek bir karakteri her build ile kurmak mümkün. Bizim ekibin ana healer'ı örneğin benim gibi sub-dps yapısı da kuruyor. Birlikte görev yaparken gerekirse ben tanklıyorum ve threat'i üstüme alıyorum o arkadan crit vuruyor ilerliyoruz rahatça. Oyunun yapısı ve işleyişi özellikle WOW'a alışanları zorluyor ama alışınca çok keyifli olduğunu söyleyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 hours ago, wazzap said:

Gördüm. Dün oyunda oyuncular arası trade, tüm alış verişler kapandı. Sonrasında bir gelişme oldu mu bilmiyorum ama muhtemelen tüm oyuncular çok sinirlidir, en azından biz dungeon'a girip 20-30'a altına satabileceğimiz item'ları kırıp atmak zorunda kalmaktan pek mutlu olmadık. Ufak bir iki parça lazım olduğunda da alamıyoruz, birbirimize potion.vs paylaşamıyoruz. Amazon hızlıca bu sorunları ortadan kaldırmazsa maalesef güzel potansiyeli olan bir oyuna yazık olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MMO oyununu Blizzard dışında stabil şekilde yürütebilecek tecrübesi yok diğer firmaların. Ben de başlamayı düşünüyordum ama son gelişmeler sonrası vazgeçtim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Twitchte takip ettigim herkes bunu oynuyor diye izledim biraz, QA tester yokmus heralde kimse farkina varmamis bazi seylerin :] ;

https://www.twitch.tv/videos/1191536435 ] ... 

Butun elite chestler icin ayni gerci ama 30:05'ten itibaren olan en komigi(!), AI gercekten rezalet... Delrith tum chestler icin bunu yapiyor, tek tek yol yordam gosteriyor... Karsinizdaki NPCnin kac level oldugu vs tamamen onemsiz, belli bir yerden giderseniz donup bakmiyor bile, 1 metre yaninda da olsaniz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1-2 ay sonra gelecek ek içeriğe göre durumu belli olur.

Hemen her MMO gibi bunda da Lvl 60 olduktan sonrası daha iyi item'lar peşinde koşmak, Elite run'lara girmekle devam ediyor. Üstüne de PVP savaşları var. Biz ekip olarak hala PVE takılıyoruz, PVP'ye bir türlü elimiz gitmedi. Profession'lara çok zaman gidiyor, eğer oynayacak bir arkadaş grubu varsa, sohbet ederek PVE ve sonrasında PVP düşünülüyorsa tüm bug ve problemlerine rağmen New World keyif veriyor. Başlamayı düşünen varsa kesinlikle boş sunucular seçmesin, ilerleyen dönemde grup olarak yapmak gereken quest ve dungeon'lar eziyet olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

1-2 ay sonra gelecek ek içeriğe göre durumu belli olur.

Hemen her MMO gibi bunda da Lvl 60 olduktan sonrası daha iyi item'lar peşinde koşmak, Elite run'lara girmekle devam ediyor. Üstüne de PVP savaşları var. Biz ekip olarak hala PVE takılıyoruz, PVP'ye bir türlü elimiz gitmedi. Profession'lara çok zaman gidiyor, eğer oynayacak bir arkadaş grubu varsa, sohbet ederek PVE ve sonrasında PVP düşünülüyorsa tüm bug ve problemlerine rağmen New World keyif veriyor. Başlamayı düşünen varsa kesinlikle boş sunucular seçmesin, ilerleyen dönemde grup olarak yapmak gereken quest ve dungeon'lar eziyet olabilir.

Başlarsam size mesaj atarım o zaman tek başına MMO çekilmez..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/16/2021 at 7:21 AM, Squall said:

Başlarsam size mesaj atarım o zaman tek başına MMO çekilmez..

Oyunu satın almadıysan hiç düşünme şimdilik. Oyunu bir türlü adam edemediler. Sürekli bir duplicate item bug'ı ..vs çıkıyor trade kapatılıyor oyuncular banlanıyor. Sonra yanlış banlamaları bulmaya çalışıp açılıyor yada açılmıyor. Dungeon ve Elite Run'lar için garip güncellemeler yapıp haritaları değiştiriyorlar. Günlerdir gezdiğin haritada geçiş noktaları bir anda kapanmış oluyor arkadan 10 tane Lvl 65 mob koşarken bir anda çıkmaz sokağa girmiş buluyorsun kendini. Envanterindeki silahların üstündeki gemler değişiyor, silahlar değişiyor falan garip işler oluyor. Zaten oyunu kısa sürede adam edemezlerse 1-2 aya ölür gider gibi görünüyor.

Biz şimdilik devam ediyoruz ama tek amaç item seviyesini 600 GS'ye Legendary Item'larla ulaştırıp son dungeon'a girip çıkmak. Onu da yapınca zaten hemen hemen tüm içerik tükenmiş olacak. Yeni içerik ne zaman gelecek tam net olmadığı için de oyun amacını yitirecek. Şu anda sıfırdan başlayıp end game yapmak için çok kötü bir ortam yok, hala dolu sunucular keyif veriyor. PVE Quest 'leri yaparak ilerlerken de keyif alınıyor ama sonrası biraz karanlık. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm o zaman esoya devam ben :D

wowun son expansionını acacaktım ama rus hesabıyla bile aylık ücret 100 tl ye dayanmış..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta sonu ilk defa bizim company ile birlikte bir savaşa girdim. Oynanmayacak derecede büyük lag vardı, oyunun asıl keyfinin çıkacağı savaşları instance mantığıyla düzenlemişler ama ona rağmen 50 + 50 kişilik savaş oynanmayacak haldeydi. Bu haliyle saldıran taraf için tamamen zaman kaybı diye düşünüyorum, düzelince tekrar denerim. Düzgün olsa çok keyifli olacağı belli ama maalesef çalışmıyordu. :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok