Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

2 hours ago, serseridingil said:

Evdeki Note5'in 6 ay içinde ikinci kez ekranı kırıldı artık eşek kadar para verip tamir ettirmektense yenisini almak istiyorum.  Samsung Galaxy Watch ile uyumlu, Note benzeri büyük ekranlı ve mümkün olan en kaliteli kameraya sahip telefonu arıyorum.  Ne alternatiflerim var acaba biri yönlendirse çok sevinirim..

https://www.gsmarena.com/oneplus_7-9623.php

6,41" ekran yeter herhalde? :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-s20/

s20 ultra olmuş valla bu sefer. s10 serisinin kamera güdük kalmıştı çinli rakiplerin karşısında.

samsung türkiye de özel fiyat yapmış sanırım çünkü yurtdışı fiyatı 1.400 dolara güncel kur ve %100 e yakın tüm vergiler ile hesaplansa 15.000 tl ye filan gelmesi ama 12.500 tl den satışta. 

https://shop.samsung.com/tr/galaxy-s20

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Thustu said:

Her ne kadar burada satılmayacak ve testleri yapılmamış olsa da ben Xperia 1 Mark II diyorum.

Anlamsız derecede uzun olmasa ben de aynı fikirdeyim. Güzel cihaz yapmışlar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SEP nedense ekran/kasa oranını normal 16:9 ekranlara göre yapmaktansa böyle uzatmayı tercih ediyorlar ve bence de abuklaşıyor bir yerden sonra. Gerçi Sony'nin argümanı sinema formatına oturtmakmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar bi telefon yenileme kaşıntım tutmaya başlamış olsada 4. yılını tamamlayan telefonuma en son Evolution X custom romuyla Android 11 seviyesine getirdim. Hoş biraz riski görerek yaptım bu işi, daha öncesinde de Pixel Experience 10+ vardı ama son dönem telefon biraz laglanarak çalışmaya başladıydı. PE 11 de de sorunlar olduğunu görünce farklı deneyeyim diyip geçiş yaptım. Şimdi genel olarak gayet akıcı ve cihaz hiç görmediğim kadar akıcı çalışmaya başladı, arayüz zaten harika olmuş, bunun yanında EVO X' in sağladığı sonsuz düzenlenebilirlik modları bi harika. Gel gelelim şu an tüm custom 11  romlarda bi donup kitlenme sorunu varmış. Kurduğumdan beridir her gün değil ama gün aşırı 1 kaç kez kilitlenme denk geldi. Oda nedir niye oluyor tuhaf birden kalıyor telefon :D Bakalım şimdilik geri döndürecek kadar kasıntılı bir durum yaşatmadı, yani bu olay olduğunda hard reset atıp geçiyorum. Yakın zamanda da hatayı giderebilirler gibi...

Şimdi bu tip olaylar oldukça telefon alma işini öteliyorum bir nevi ama bi yandan da POCO X3 pro falan gibi cihazlar ilgimi çekiyor. Benim telin pili 3000mah artık biraz yetmemeye başladı, yani günü çıkartıyor sorun yok ama bazen o kadar çok yoğun kullanıyorum ki hızlı bi şekilde tükeniyor. Birde artık 4 yıllık yorgunlukta hak getire, bunun haricinde fiziksel kusur olarakta güç tuşu biraz özelliğini yitirmeye başladı arada basmama gibi durum oluşabiliyor. Bakalım genelde cihazlarda ekmeğinin hakkını sonuna kadar yemeden bırakmam ki zaten android 11 desteğine falan sahip olması daha kullan işte cillop gibi telefon dedirtiyor :D

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Deathknight said:

Bu aralar bi telefon yenileme kaşıntım tutmaya başlamış olsada 4. yılını tamamlayan telefonuma en son Evolution X custom romuyla Android 11 seviyesine getirdim. Hoş biraz riski görerek yaptım bu işi, daha öncesinde de Pixel Experience 10+ vardı ama son dönem telefon biraz laglanarak çalışmaya başladıydı. PE 11 de de sorunlar olduğunu görünce farklı deneyeyim diyip geçiş yaptım. Şimdi genel olarak gayet akıcı ve cihaz hiç görmediğim kadar akıcı çalışmaya başladı, arayüz zaten harika olmuş, bunun yanında EVO X' in sağladığı sonsuz düzenlenebilirlik modları bi harika. Gel gelelim şu an tüm custom 11  romlarda bi donup kitlenme sorunu varmış. Kurduğumdan beridir her gün değil ama gün aşırı 1 kaç kez kilitlenme denk geldi. Oda nedir niye oluyor tuhaf birden kalıyor telefon :D Bakalım şimdilik geri döndürecek kadar kasıntılı bir durum yaşatmadı, yani bu olay olduğunda hard reset atıp geçiyorum. Yakın zamanda da hatayı giderebilirler gibi...

Şimdi bu tip olaylar oldukça telefon alma işini öteliyorum bir nevi ama bi yandan da POCO X3 pro falan gibi cihazlar ilgimi çekiyor. Benim telin pili 3000mah artık biraz yetmemeye başladı, yani günü çıkartıyor sorun yok ama bazen o kadar çok yoğun kullanıyorum ki hızlı bi şekilde tükeniyor. Birde artık 4 yıllık yorgunlukta hak getire, bunun haricinde fiziksel kusur olarakta güç tuşu biraz özelliğini yitirmeye başladı arada basmama gibi durum oluşabiliyor. Bakalım genelde cihazlarda ekmeğinin hakkını sonuna kadar yemeden bırakmam ki zaten android 11 desteğine falan sahip olması daha kullan işte cillop gibi telefon dedirtiyor :D

Kripto işinde dikkat et uygulama varsa cüzdanı boşaltır bu Custom ROm lar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı görünce son güncellemimin üzerinden 10 ay geçmiş telefon o süreçte Evo X 12.1 (Android 12 Mart güvenlik güncellemesi dahil) Pixel 6 pro klon official ota güncellemesiyle hala güncel ve aktif kalmayı başarıyor. Geçen süreçte gelen süper arayüz gelişmeleri falanda oldu. Telefon kaç sene öncesinin donanımı olmasına rağmen yağ gibi akmaya devam ediyor. Arada ufak tefek buglara rastlıyorum ama gerçekten çok çok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 25.03.2022 at 23:59, Deathknight said:

Başlığı görünce son güncellemimin üzerinden 10 ay geçmiş telefon o süreçte Evo X 12.1 (Android 12 Mart güvenlik güncellemesi dahil) Pixel 6 pro klon official ota güncellemesiyle hala güncel ve aktif kalmayı başarıyor. Geçen süreçte gelen süper arayüz gelişmeleri falanda oldu. Telefon kaç sene öncesinin donanımı olmasına rağmen yağ gibi akmaya devam ediyor. Arada ufak tefek buglara rastlıyorum ama gerçekten çok çok iyi.

Death bu nereden indiriliyor? Birde güvenli mi bu custom rom sanırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID

Güvenliği konusunda çok kapsamlı bir şeyden bahsetmem yanlış olur sonuçta custom rom ancak bilinir bir grup yıllardır bir çok modele çalışma yapıyorlar. Kimsedende şimdiye kadar bir patlatılma haberi yansımadı.

Kendi resmi siteleri: https://evolution-x.org/

Buradan girip telefon modeline uygun rom bakabiliyorsun. Xda forumu üzerinde de yine kendi güncellemelerini paylaşıp gelişmeler, yenilemeler ve sorun çözüm şeklinde bir ortamlarıda mevcut.

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an apple dışında alınabilir telefon ne var ? iPhone X kullanıyorum. Esasında memnunum ama yaptığım iş gereği sanki sosyal medyada foto video olarak daha aktif olmam gerekiyor gibi geliyor. 

iPhone X'ten önce Google Nexus kullanıyordum ve çok memnundum. Şu an sanırım türkiye'de satılmıyor hala. yurtdışından getirtmek ve uğraşmak istemiyorum açıkçası. Saf android e yakın bir tecrübe ve performans sunabilecek çok büyük olmayan ne telefonlar var şu an piyasada ? 

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, Atrin said:

Şu an apple dışında alınabilir telefon ne var ? iPhone X kullanıyorum. Esasında memnunum ama yaptığım iş gereği sanki sosyal medyada foto video olarak daha aktif olmam gerekiyor gibi geliyor. 

iPhone X'ten önce Google Nexus kullanıyordum ve çok memnundum. Şu an sanırım türkiye'de satılmıyor hala. yurtdışından getirtmek ve uğraşmak istemiyorum açıkçası. Saf android e yakın bir tecrübe ve performans sunabilecek çok büyük olmayan ne telefonlar var şu an piyasada ? 

Samsung Galaxy S22 Ultra 5G. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11.04.2022 at 13:20, Atrin said:

Emin olmamakla birlikte sosyal medya konusunu iyi araştırmanı tavsiye ederim. Bir arkadaştan android tellerden sosyal medya paylaşımı yapılırken kasıtlı kalite düşürülerek yapıldığını bunun için iphoneun kendi aplikasyon geliştirme alakaları var falan diye duymuştum. Gerçi androidde bir çok alternatif çözüm var o kayıp yaşanmasın diye ama uğraşmayayım diyorsan ona göre kalmayı seçebilirsin. IP X çokta eski bir model değil. Bi ihtimal arkadaş bu tecrübesini düşük versiyon android kullandığı içinde yaşamış olabilir. Hoş benim sosyal medyayla hiç bir haşır neşirliğim yok ama arada mi a1 (Android 12 Pixel 6 Pro' dan devşirme) telimden yaptığım instagram resim paylaşımlarımda hiç böyle bir durum yaşamadım. He millet açıp 5-6" ekranda zoom yapıp 2k 4k pixel incelemesi yapıyordur ona birşey diyemem. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam istediğim bir android telefon bulamayınca iPhone 13 Pro 256GB aldım. Eşime vereceğim. Ondaki iPhone 12 256GB'ı ben kullanıcam. Esasında telefona ihtiyaç yoktu fakat seneye telefon almak istediğimde fiyatlar iyice uçacak. Şirket kartına da 9 taksit olunca gaza gelip aldım. Eşim kullansın. İş için instagram foto vs daha çok kullanıyor. iPhone 12 beni idare eder 3 sene 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yadigar Mi A1 çok iyi telefondu A12.1 Ağustos güncellemesi vs almasına karşın artık 5 senelik kullanımla pilin iyice geberikleşmesi (ki 3080mah) durumlarından zaten sıkıntılıydım. Birde güç tuşu artık eskisi gibi tam çalışmıyordu iyice basıldığında denk gelirse çalışma çalışmama gibi sorun vardı; custom evo x yazılım ekrana tıklayarak uyandır kapat işleri vardı idareten ama geçenlerde de nasılsa telefonu artık yenilerim heralde buna masraf yapılmaz diye parçalanan koruma kauçuğunu yenilemeyince söküp kullanmaya devam ettiydim. 1 tamam 2 tamam 3. de artık bu sefer tam köşeden denk gelince biraz sağlam hazır aldı ki dış koruyucuya hiç bişi olmasada iç camı çatlatacak kadar sıkıntılı durum oldu. Yine kullanıma engel oluşmadı dokunmatik falan çalışıyordu ama biraz görüntü olarak kötü durum oldu zaten daha öncede teli düşürdüğümde kamera camı falanda kırıldıydı kendimce çözümlerle (teknolojik ürünlerde biraz cıcığını çıkarana kadar kullanayım takıntımda sağolsun) kullanıyordum ama artık tak etti.

Tel fiyatlarına baktım herşey almış başını gitmiş, gönlümde aslında Poco x3 pro gibi cihazlar vardı ama maşallah olmuş fiyatı. Derken bi yandan da aklımda benim kullandığım custom rom uyumlu olan birşey kastırayım derken geri dönük cihazlara bakındım. 2. elde baya bi eşeledikten sonra Xiaomi note 9 pro 6/128gb modeli temiz kullanılmış garantili bir ürün denk geldi ve 2750liraya anlaşınca Karşıyakadan basıp hususi Çeşmede ürünü görüp aldım :) Tabi daha üst seriler olduğu için şu an buna güncelleme olarak A11 ve miui 12.5 gelmiş, netten bakınca bu ay sonu ya da eylülde kesin a12 ve miui 13 geleceğini görünce şu an için romu bozmadım; kaldı ki bir kaç uygulamam hariç yedekleri ve genel kullanımıma engel olmayacak herşey oturunca şimdilik orijinal resmi güncellemesini beklemeye karar verdim. Tabi ki a12 ' den geri kalınca biraz eksiklikler var şimdilik ama cihaz pro serisi olduğu için donanım gücünü vs doğrudan farkettirdi. Benim için kamera vs çok mühim şeyler değil pek foto falan çekmiyorum sosyal medyayla işim yok doğrusu ama emmc den ufs dahili diske falan geçiş olsun işlemcinin gücünün artışı olsun eski telde epey bir donma az beklemeler vs vardı; epey sağlam fark atmış oldu. Şimdi bunda armor kılıfı var ben bir ekran koruyucu yenilerim pil zaten 5020mah yıpranıkta değil 2 gün götürüyor beni artık A13 macerasında custom romla başlar rahat 3 sene giderim gibi en azından 5g saçmalığı çok gelişip değişim için darlamadıktan sonra.

Yakın zamanda arkadaş note 11 aldı bir arkadaşta da note 10s var. Donanım kıyaslamalarına bakıyorumda bu pro serileri hakikaten epey güçlü oluyormuş. Nasip belki takasla ileride poco x3 serilerine falan bulursak geçeriz. :D

wazzap and RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler. Benim gözümde en sade arayüzlerden biri olarak miui olmasına karşın benim zaten bir süre sonra resmi destek almadığından ötürü saf android temelli sade evolution x gibi grupların custom romlarına daha aşinayım. Bu seneyi muhtemelen böyle çıkarır sonra android 13 almayınca custom roma geçerim. Başı gözü sağ kalırsa ki o durumda bu donanımla a15 bile kaldıracağına eminim. Muhtemelen benim eski mi a1 bile a13 ' ü daha custom alacaktır :icon_pirate:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok