Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

Dün Xiaomi 'nin yeni telefonları tanıtıldı. Yabancı teknoloji basınında epey yer almış. Donanım çok iyi . 

http://money.cnn.com/2015/01/15/technology/xiaomi-mi-note-iphone-6/index.html

Asus Zenfone 5 'ten memnun kaldım. Daha üst modellere bakmadan önce bunu bir denemenizi öneririm. İşinizi görebilir. Sürekli yazılım güncellemesi geliyor , desteği iyi şimdilik. 

Yeni modelleri görene kadar idare etsin diye almıştım bunu ama açıkçası telefonu değiştirsem pek birşey kazandırmayacak bunun üzerine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epey bir süre idare edeceğini düşünüyorum ZF5in sizi. Oyun da oynamıyorsanız performansı kötü gelmeyecek. çift çekirdek ve HT içeren bir atom işlemci var. Eşimin telefonu geberik olmak üzere. İnadı bıraksa ona da bir tane zenfone 5 alıp geçecem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanmaya başlar başlamaz dikkatimi çeken bir nokta da , arayüzün ne kadar smooth olduğuydu. Bir özelliği var mı aratınca , şunu buldum. Arayüz ipad gibi akıcı. 

"The screen has a very fast touch response time and you can tell. Asus say its touch response is 60ms, which is faster than the iPhone 5S and among the best in the business. It is super responsive and a real pleasure to use.

With a fast touch response, scrolling feels more immediate and everything feels more direct. It is part of what has made some of the flagship HTC devices of late appear to be so much faster than the competition and the same trick has been pulled off here."

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/asus-zenfone-5-1212123/review/2#articleContent

Asus'un sitesinde de bunu özellikle belirtmişler. 

"Touch Responsiveness

Incredible touch responsiveness

Encounter a stunning touch experience on ZenFone 5, with a record-breaking response time of just about 60ms. Scrolling is virtually without any noticeable lag. A resilient anti-fingerprint coating effectively reduces smudges on the screen!"

Bu arada , Meizu MX4 Türkiye'de satılmaya başlanacakmış.  Bu modelde iyi görünüyor. Çin markalarına karşı olan önyargıyı kırabilecekler mi bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lenovo P90'da yakında çıkıyormuş. O da intel soc kullanıyor. Marka olarak prestiji iyi , önyargı daha az olur. 

Intel mobil bölümünün sorumlusu ile röportaj var Extremetech 'de.   Dalvik kullanan Java uygulamalarında sorun yok diyor. Ancak native kod kullanan uygulamalar için bir dönüştürücü gibi birşeyler kullanıyorlarmış. Geliştiriyoruz vs diyor. Yazı 2 yıllık. Sorunlar çözülmüştür herhalde. Bende bir sorun çıkmadı henüz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Nexus4'un pil omru yerlerde surunuyor... Tech specs.te up to 250 hours stand by diyor da, benimki 25 saat bile gitmiyor... 12 saatte bitiyor sarj... Google Play ne yapiyorsa %7 pil yiyor gozukuyor, onu da kapatamiyorsunuz... Telefonu 12 saatte bir sarj etmekten bayildim...

Bu Location hizmeti de high accuracy secili olunca cok pil yiyor sanirim (su an battery usage listesinde yok ama) , sadece GPS mi secsem acaba...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Now Türkiye 'de ne kadar çalışıyor?

Hepsiburada 'dan aldığım ürünün kargosunu , email 'den görüp, takibe eklemiş. Güzel servis ama başka ne kullanımları var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu yıl Çinli üreticilerin yılı olacak. Xioami'nin yeni modeli çok kısa sürede stokları bitirmiş. 220milyon talep olduğu söyleniyor. Bu çok büyük rakam . 

Meizu , resmi bir dağıtıcı ile Türkiye'de satılmaya başlanmış. X4 modelinin fiyatı 1050$ gibi.  Xioami de , bu yıl girebilirmiş piyasaya. 

Asus Zenfone 2 çok büyük ses getirdi. Hangi foruma baksam bu model konuşuluyor. Bende çıktığında alabilirim. Şu anda kullandığım Zenfone 5 'i baya baya beğendim. Arayüzü çok temiz. Gereksiz ordan burdan çıkan menu yok. Kendi uygualamları da gayet güzel , ki ben normalde telefonla gelen uygulamaları kullanmam pek. Sürekli güncelleme almaya devam ediyor. Pil ömrü de , bence şikayet edilen kadar kötü değil. 

Telefon arıyorsanız , zenfone 5 'e en azından bir göz atın. iphone 6 , 2800₺ olduğuna göre , 700₺ lik bir telefon kesin çöptür diye düşünmüştüm . Ancak tamamen hatalı bir mantıkmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung Galaxy S6 'nin görüntülerinin sızdığı iddiaları var. Bu sefer plastikten vaz geçmiş olabilirmiş Samsung . 

Xiaomi , Meizu benzeri firmalar, Apple 'ı fazla zorlamıyor (muş), çünkü marka değerinden yüksek fiyattan satmaya devam edebilirmiş. Ancak Samsung bu rekabetten zor durumda kalacağından , ürünlerinde kaliteyi arttırmayı planlıyor(muş.)

bu sefer muhtemelen apple daki gibi touch fingerprint reader ile gelecekmiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru konuyamı yazıyorum tam emin değim bana şöyle bir uygulama lazım : 

İnternet bağlantısını veri kullanımı yokken otomatik olarak edge seviyesine düşürecek, veri kullanımı başladığı zaman 3g 'ye çekicek

var mı böyle bir program ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben dün s4 mini yi root layıp cm12 kurdum, gördügüm kadarıyla önceden sistem + uygulamalar sistemde 200 mb civarında free bırakırken suanda 680 mb civarında free görünüyor.

ki sistem 220 mb ram kullanıyormus sadece, 460 mb civarıda uygulamalar.

Sonuc olarak samsung un kendi arayüzüdür, ekledigi uygulamalardır deli gibi sisiriyor sistemi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

root lamanın getirileri götürüleri kıyaslandığında hangisi ağır basar?telefonum garanti kapsamında şu anda onun için çekiniyorum biraz root lamaya.Değer mi rootlamaya?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows phone da ios akıcılığı, ne olursa olsun yavaşlama olmaması durumu varmı?

Daha bile iyi belki. WP 'nin bence en önemli esprisi , smartphone ilk kez kullanacaklar açısından arayüzün çok kolay olması . Bence kullanması Android'den de , iOS'tan da kolay. 

Ancak , akıcılıkta Android 'de modele göre iyi olabiliyor. Asus zenfone 'da özel olarak uğraşmışlar arayüzle belli ki. ipad air 'den bile iyi belki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ara 1000-1500 tl arasına hangi telefon almak gerekir? Aklımda s6 çıktığında s5 almak var. Mantikli bir fikir midir? Yurtdısında 1500 tl civari şu an. 1000 e yaklasırsa alayım diyorum. Ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ara 1000-1500 tl arasına hangi telefon almak gerekir? Aklımda s6 çıktığında s5 almak var. Mantikli bir fikir midir? Yurtdısında 1500 tl civari şu an. 1000 e yaklasırsa alayım diyorum. Ne dersiniz?

Xperia Z2 önerebilirim ben... çok yakın zamanda (Mart ayı içinde sanırım) lollipop güncellemesini de bekliyoruz... 1400-1500 civarlarında bulunabiliyor sanırım şu sıralar...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok