Ekran kartı sorunsalı volume:5685
1 1

Bu konuda 201 mesaj var

merhaba

elimde ki 1080Ti ekran kartına alıcı çıktı. yaklaşık 13000 binden biri alacak. pazarlık istedi ama alacak gibi. 
12000 den versem, 3080 almak istiyorum.

arkadaşım amazon japonya üzerinden habire MSI RTX 3080 Gaming Trio getiriyor. Bana 24 bin den bırakacak. Sıfır olduğunu söylüyor. Türkiye garantisi yok tabi cihazın.
nasıldır alınır mı sizce? bu 3080 ler deki kronik sıkıntı düzeldi mi? 
şimdi diyeceksiniz ki 24000 de fazla ama ben 12000 ekleyip alacağım elbette. 

bir yanım diyor ki ne bokuma uğraşıyorsun 1080Ti ile devam et, diğer yanım her gün daha bok oluyor döviz ve vergiler. geçen sene 8000 e burun kıvırdığım kart 60 bin bu sene. yarın daha ne kadara çıkacak bilmiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben olsaydım alırdım eğer üzerine vereceğim meblağ beni sıkıntıya sokmayacaksa.. Ne alırsak kar zira ama 3080 lerin sıkıntısı neydi bilemiyorum..

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, jackjoker said:

merhaba

elimde ki 1080Ti ekran kartına alıcı çıktı. yaklaşık 13000 binden biri alacak. pazarlık istedi ama alacak gibi. 

arkadaşım amazon japonya üzerinden habire MSI RTX 3080 Gaming Trio getiriyor. Bana 24 bin den bırakacak. Sıfır olduğunu söylüyor. Türkiye garantisi yok tabi cihazın.
nasıldır alınır mı sizce? bu 3080 ler deki kronik sıkıntı düzeldi mi? 
şimdi diyeceksiniz ki 24000 de fazla ama ben 12000 ekleyip alacağım elbette. 

bir yanım diyor ki ne bokuma uğraşıyorsun 1080Ti ile devam et, diğer yanım her gün daha bok oluyor döviz ve vergiler. geçen sene 8000 e burun kıvırdığım kart 60 bin bu sene. yarın daha ne kadara çıkacak bilmiyorum. 

Bence mantıklı. Hesap kitap işlerini bir kenara bırakırsak o paraya alacağım performans farkına değer diyorsanız neden olmasın?

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, jackjoker said:

bu 3080 ler deki kronik sıkıntı düzeldi mi? 

Hangi kronik sıkıntı? 3080'lerin belleklerinin az oluşu dışında ben bir sıkıntısı olduğunu görmedim, duymadım. Bazı markaların bazı modellerinde de memory junction sıcaklığı normalin üzerinde oluyordu thermal padler tam temas etmediği için vs. Onu diyorsanız düzeltmişlerdir mutlaka.

Alınır mı mevzusuna girince 12k'ya mâl olacaksa neden olmasın. Yalnız 1080Ti'da ne değerlenmiş be. 3500'e sattıydım benimkini 3080'i alınca.

ZvAnA tarafından düzenlendi
jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ZvAnA said:

Hangi kronik sıkıntı? 3080'lerin belleklerinin az oluşu dışında ben bir sıkıntısı olduğunu görmedim, duymadım. Bazı markaların bazı modellerinde de memory junction sıcaklığı normalin üzerinde oluyordu thermal padler tam temas etmediği için vs. Onu diyorsanız düzeltmişlerdir mutlaka.

Alınır mı mevzusuna girince 12k'ya mâl olacaksa neden olmasın. Yalnız 1080Ti'da ne değerlenmiş be. 3500'e sattıydım benimkini 3080'i alınca.

sorma piyasa inanılmaz berbat durumda. ben 2500 civarına aldım 1080Ti yi. şimdi 13k dan alıcı buluyor. Öyle bir devirdeyiz ki ucuz bir şey bulduk mu kapmak gerek. ertesi gün X5 çünkü
bu arada evet o problem. sorun yoksa 3080 alıp uzun bir süre ekran kartı dönemini geçiştirmeyi planlıyorum. tabi alabilirsek. 

Just now, TiesTorN said:

1080ti varken ben çok gerekli görmüyorum açıkçası, performansı yeterli... 12k parayı ayıracağım daha mantıklı şeyler olurdu.

tek artısı ray tracing ve dlss.

1080ti şuan evet yetiyor. ama dlss giderek daha efektif olmaya başladı. 3080 de bence 1080ti den sonra çıkardığı en iyi seri olabilir. nasıl 1080ti efsane olduysa 3080 lerinde böyle olacağını düşünüyorum.
bir de piyasa o kadar  kötü durumda ki. bugun 12k ya alamazsan yarın 5 katına çıkınca sadece bakacak gibi duruyoruz. 
yoksa bende katılıyorum 1080ti halen gideri olan bir kart. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Upgrade zamanı. 1080tinin ömrünün bitişi ve yıpranma payınıda hesaba kat JJ. Son döviz bombası ortamı bozdu tabi ayrı mesele.

3 hafta evvel 3070ti aorus master ocyi 11kdan almıştım mesela :P

1080tiye o parayı vermelerinin sebebi ortalama 45mhs eth mining yapabilmesi, hoş bilmiyorlar çok sorunlu bir kart mining için zamanında elimdekilerin hepsini seri bir şekilde çıkarttım. Ayrıca bi kaç ay içinde bozacak kartı uyguladığı yazılımdan ötürü sen salla gitsin.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

amazon.jp'den nasıl alınıyor, biz de alalım.

hiç bilmiyorum. bu bahsettiğim kişiler Ankarada. her hafta amazon.jp den 3080 alıp satıyorlar. sıfır jelatinli var şuan ellerinde. henüz 1080ti alacak adamdan ses çıkmadı. alırsa hemen çekeceğim bir adet 3080

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, jackjoker said:

hiç bilmiyorum. bu bahsettiğim kişiler Ankarada. her hafta amazon.jp den 3080 alıp satıyorlar. sıfır jelatinli var şuan ellerinde. henüz 1080ti alacak adamdan ses çıkmadı. alırsa hemen çekeceğim bir adet 3080

sen bir bak, olmadı bir yamuk yoksa ben de alayım.

yeni stok bilgisi kaçta giriliyor acaba amazon.jp'ye.

donanımhaber'de falan çözmüşlerdir saatini dakikasını, her gün kontrol etmek lazım aslında siteyi.

parayı alıp sonra sipariş vermiyorlar di mi, yani hazır ellerindeki ekran kartını satacaklar ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

sen bir bak, olmadı bir yamuk yoksa ben de alayım.

yeni stok bilgisi kaçta giriliyor acaba amazon.jp'ye.

donanımhaber'de falan çözmüşlerdir saatini dakikasını, her gün kontrol etmek lazım aslında siteyi.

parayı alıp sonra sipariş vermiyorlar di mi, yani hazır ellerindeki ekran kartını satacaklar ?

satan kişiler çok yakın dostumun çalışma arkadaşları. aynı ofisteler. sürekli beraberler. al satçı bunlar. alıp satıyorlar. stok takip edip hemen satın alma işlemi yapıyorlar. sonrada satıyorlar. kartlar amazon.jp den geliyor tabi. Türkiye garantili değiller. 

zaten bende kartı gidip elden alacağım. ankaradayım. burada bir üniversitenin IT leri bu çocuklar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

üniversitenin adını yazmayım. malum google arama motorları. adamlar kurumsal ve bir özel üniversitenin IT cileri. 

peh iki mesajı merge etmedi forum. yeni mesaj olarak attı. yukarıda ki mesaja atabilirsiniz bu mesajı :)

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sahibinden'de de bolca Japonya Amazon kartları var ve aşağı yukarı benzer fiyata satılıyorlar. Ankara'da da bir kaç kart var böyle. Belki de bahsi geçen arkadaşlardır satanlar. Benim de aklımı çelmiyorlar değil hani:icon_think:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon jpden ürün almak kadar kolay birşey yok. Tüm amazonlarda şöyle bir durum var, normalde her zaman tüm ürünleri bizim TR adrese gönderime açık olmuyor. Belli başlı ürünlerde açık oluyor. Bazen ürünlerde tüm amazonlarda seçili ürüne ciddi indirim uygulanıyor, o an onu kapmak mesele aslında. Bu şekilde aldığınız üründe çok ucuza geliyor. Daha 1.5 falan oldu sanırım 3060 almıştım bitane ordan galakuro(galax) marka 5300liraya geldiydi :P

Diğer amazonlar genelde usd, euro ve sterlin ile çalıştığı için banka kartından çekerken herhangi bir sorun olmuyor. Ama JP' ye has japon yeni olarak çektiği için banka ilk etapta onay vermiyor gibi bir durum oluşabiliyor 1 yen lik bir test çekimi yapmaya çalışıyor. O an ödemeyi alamazsa sizi blokluyor. Bunun üzerine sizden bazı onay detayı isteyen bilgilerle tekrar giriş yapıp düzenleyerek hesabı aktif hale bi daha getirdiğimizde bu sefer ödemeyide çekebilir duruma geliyor. Sonrası zaten ürün al kargoyu bekle şeklinde, dhl ile geldiği için yeni bir durum oluşmadıysa direk gümrükten geçerek geliyor. Aynı isme yakın zamanda 5 karta kadar sorun yok bildiğim.

Avrupadan alınınca genelde ups ile geliyor ve ups ilk alım hariç 2. kart aynı sene içinde gelince gümrüğe takılıyor. Geçen benim öyle oldu son bir 3060ti almıştım. Normalde koca dünya çapından 3 günde TR' ye gelen ürün ups kargo ve sağolsun bizim gümrüğümüzün hantallığıyla 11 gün gecikmeli zorla çekebildim. Vekalet vermenizi istiyorlar ya da İstanbulda olan kendisi gümrük işlemlerini gördürebilir.

Global amazonlarda garanti durumu var 2 sene şayet garantilik durum olunca kargo masrafı vs siz kendiniz uğraşıyorsunuz. JP' de ilk ay iade harici garanti kapsamına almıyor, şöyleki MSI gibi markalar kendi sistemleri üzerinden garanti sürecini fatura ile başlatılabiliyor ancak JP kapsamlı fatura olduğu için bölgesel garanti hizmetine tabi oluyor. Başıma gelmedi ama garantilik durum oluşsa sanırım global MSI değilde JP şubesiyle iletişime geçilmesi gerekiyor gibi durumlar var.

Thustu and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Deathknight said:

Amazon jpden ürün almak kadar kolay birşey yok.

Mumi'cim kolaysa kredi kartı numaramı vereyim alsana bana, ya da direkt kartın kayıtlı olduğu hesabın numarasını vereyim. :) 

garanti, gümrük vs. riskleri üstleniyorum. önemli olan o stoğu yakalayabilmek sanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Senin derdinde o indirimli zamanı denk getirememekten yakınmak sanırım ? :P Bu konuyla ilgili DH bir başlık bile yapmış, millet orada indirimli ürünleri paylaşıyor. Ben genelde pc başında aktif oluyorum ama bende sürekli stok takibi yapmıyorum. İstersen biraz bakın eğer ki ben yakalayamıyom diyosan senin için bakarak olurum ama belli bir modelimi almak istiyorsun yoksa herhangi bir 3080 yapıştır gitsin mi olay ? Çünkü JP' de genelde daha çok jpye has olan modeller satışta oluyor gibi durum var gainward, msi, galakuro gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Youtube de Burak Demiralp diye biri var o Caponya'dan çok fazla kart aldı bugüne kadar..

Youtube

İşitme engelli olduğundan ingilizce bilgisi yok denecek kadar az ona rağmen aldığı yirmiye yakın kart var sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, jackjoker said:

1080Ti kartını satıp, gelen parayla Xbox Series X alabilirsin. Böylece cebinden ilave para çıkmamış olur :)

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu fiyat seviyesindeki ürünleri garanti olmadan yurt dışından satın almak bana riskli geliyor. Türkiye fiyatıyla arasında çok fark var ama kartı aldıktan 2 gün sonra problem çıkarsa ne olacak? Kendi satın aldığım RTX 3090 örneğinde 1 hafta kullandım kart durduk yerde desktop ta çalışırken bozuldu. İncehesap'tan satın almıştım gönderip değişim sağladım, şimdi başına birşey gelse para iadesi yapacağız deseler deliririm, yurt dışından almış olsaydım da büyük bela olacaktı başıma. 12 bin TL fark ödeyerek 3080'e geçiş mantıksız değil ama bu garanti konusunu da düşünmek lazım gibi geliyor bana. Bir de monitor nedir, değiştirme planı var mı? 1080p düzgün bir monitörle devam ediliyorsa aradaki fark anlamsız olabilir. 1080 serisi kartların bu fiyatlarla satışı için son günler diye düşünüyorum, mining yapanlar varken kitleyip yenisine geçmek mantıklı. 

Kriterleri düşündükçe karar vermek zor geldi bana. Ben olsam değiştirmezdim muhtemelen garantisiz bir ürünle.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Bu fiyat seviyesindeki ürünleri garanti olmadan yurt dışından satın almak bana riskli geliyor. Türkiye fiyatıyla arasında çok fark var ama kartı aldıktan 2 gün sonra problem çıkarsa ne olacak? Kendi satın aldığım RTX 3090 örneğinde 1 hafta kullandım kart durduk yerde desktop ta çalışırken bozuldu. İncehesap'tan satın almıştım gönderip değişim sağladım, şimdi başına birşey gelse para iadesi yapacağız deseler deliririm, yurt dışından almış olsaydım da büyük bela olacaktı başıma. 12 bin TL fark ödeyerek 3080'e geçiş mantıksız değil ama bu garanti konusunu da düşünmek lazım gibi geliyor bana. Bir de monitor nedir, değiştirme planı var mı? 1080p düzgün bir monitörle devam ediliyorsa aradaki fark anlamsız olabilir. 1080 serisi kartların bu fiyatlarla satışı için son günler diye düşünüyorum, mining yapanlar varken kitleyip yenisine geçmek mantıklı. 

Kriterleri düşündükçe karar vermek zor geldi bana. Ben olsam değiştirmezdim muhtemelen garantisiz bir ürünle.

kesinlikle aynı fikirdeyim. ancak gelinen nokta da fiyat farkı uçurum. garanti belgesi için neredeyse 25-30k fazla para istiyorlar. arada fark az olsaydı kesinlikle zaten yurt dışı düşünmezdi millet. 
bu arada monitörüm 32" 2k 165Hz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garanti konusu tabi düşünülmesi gereken bir durum ama şöyle ki global yurtdışı ürünlerde genelde bu risk yok en azından amazonun aracı oldukları 2 yıl amazon muhattap oluyor. JP konusunda ise belirttiğim gibi fatura tarihi üzerinden 1 ay içinde bir sorun varsa geri iade etme şansı var. Ondan sonra arıza olursa tabi orası bir risk artık bir şekilde japonya kart markasına göre iletişime geçilip belki garanti süreci peşlenebilir ama o süreçte dışarıda takibiydi masrafıydı biraz dolambaçlı olacaktır.

JJ' nin de dediği üzere garanti tabi önemli ama ülkemizde sağolsun fırsatçılar sadece garanti davası yüzünden aynı kartı neredeyse 2 katı fiyata satacaklar...

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Deathknight said:

Senin derdinde o indirimli zamanı denk getirememekten yakınmak sanırım ? :P Bu konuyla ilgili DH bir başlık bile yapmış, millet orada indirimli ürünleri paylaşıyor. Ben genelde pc başında aktif oluyorum ama bende sürekli stok takibi yapmıyorum. İstersen biraz bakın eğer ki ben yakalayamıyom diyosan senin için bakarak olurum ama belli bir modelimi almak istiyorsun yoksa herhangi bir 3080 yapıştır gitsin mi olay ? Çünkü JP' de genelde daha çok jpye has olan modeller satışta oluyor gibi durum var gainward, msi, galakuro gibi...

msi olsa iyi olur ama çok farketmez, uygun bir şey görürsen kendine alır gibi yapıştır :)

playstation'a da masraf yaptım, oyun aldım, bilgisayarda da 1080 ti ile rahat rahat oynayabileceğim daha açıp bakmadığım oyunlarım var ama artık bir 3080 istiyorum. 1080 ti da 2. elde böyle iyi giderken 10 bin lira fark verip geçmek isterim. gerçi 25 bine itopyadan alacakken ties vazgeçirdi beni bu kadar bekledin, böyle bir para vereceksen artık 4080 al dedi. tabi bilmediğim 1080ti ın bu kadar para ediyor oluşuydu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok