Ekran kartı sorunsalı volume:5685
1 1

Bu konuda 201 mesaj var

Japon Amazon'da MSI 3080 şu an stokta görünüyor ve 21000 TL civarına geliyor. Ülkeye girişteki vergisi ne olur bilemem. Ancak satınal veya sepete ekle dediğimde birşey yapmıyor.

https://www.amazon.co.jp/-/en/GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO/dp/B0995S7548/ref=sr_1_3?keywords=3080ti&qid=1639083856&sr=8-3

Edit: Kısa bir sürede "sizin ülkeye gitmiyor arkadaş" şeklinde dğeiştirmişler olayı...

MilesTeg tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8riqits.png

sepete atmaya izin verdi ve vergi+kargo hesapladı, bu şekilde 25 bin liraya geliyor ki çok da güzel alınırdı.

bu tip bir şey gördüğünüzde sizden ricam (kredi kartı limitinizi açmadan) önce alın, sonra düşünelim. siz almak istemeseniz bile ben kredi kartımla alırım, muhtemelen adresi değiştirmek de mümkün olur ama olmasa bile size gelir.

böyle 20-22 bandında bir rtx 3080 ya da 24-26 bandında bir 3080 ti olursa ben kesin niyetine girdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnce hesapta çok güzel bir kampanya vardı bugün. Kapanlar işi götürdü Asus Tuf RTX3080 + 4x8gb 4000mhz ram 28k verdiler gayet iyi aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 dakika önce, Deathknight said:

İnce hesapta çok güzel bir kampanya vardı bugün. Kapanlar işi götürdü Asus Tuf RTX3080 + 4x8gb 4000mhz ram 28k verdiler gayet iyi aslında.

hocam sende kampanya vardı diyorsun. söylesene o zaman bizde alalım. millet aldıktan sonra ne yapalım geçmiş zamanı. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sepete sardım ama şöyle bir durum var normalde yen 0,12 olması gerekirken 0,14' ten işlem yapmak istiyor piyasa kapalı olduğu için bu vesileyle 26000lira civarı gelecek, talip olmak isteyen var mı yoksa siparişi henüz çektirtmedim düşüreceğim ? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Deathknight said:

Sepete sardım ama şöyle bir durum var normalde yen 0,12 olması gerekirken 0,14' ten işlem yapmak istiyor piyasa kapalı olduğu için bu vesileyle 26000lira civarı gelecek, talip olmak isteyen var mı yoksa siparişi henüz çektirtmedim düşüreceğim ? :D

Para olsaydı "aldım" derdim çoktan zaten:zuh: 3080 ti olsaydı 26000 de verilirdi valla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Parasal sıkıntı yokta haftasonu farkına 3000lira civarı öpülmekte hoş değil. Msi gaming x trio olması avantaj sadece ama dün bu fiyata ilave olarak 32gb 4000mhz ramde verildi. Hoş şöyle bir durum var siparişin 20000yen civarı ithalat komisyonu alıyor bunun çoğunluğu iade olacak.

Misal son satın aldığım 3060ti vardı italyadan. 155euro iade yapacakmış ithalat fazlası diye. Bu sayede kart bana 9000liraya gelmiş oluyor 😄 Aynı kartı piyasada 16k satmaya çalışılıyor. Tam kaz nerde yolalım abi ülkesiyiz...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8.12.2021 at 22:35, stardust said:

ödeme ekranına gidilmiyor şuan, türkiye'ye gönderimi kapalı.

Bazı ürünlerde oluyor bazılarında direkt açılıyor, denemek lazım her seferinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kart bulsanız bu fırsatı kaçırmayın diyeceğim, piyasada çoğu amatör lhr kartları ayarlayamadığı için 43 44mhs alabiliyor misal 3060ti/3070 ile fiyat desen onlar uçmuş durumda. Diğer bir sebep lhr kartların ayarı doğru yapılamadığı için yüksek güç tüketimi, hoş 1080ti de 45 46mhs almak için çok yüksek güç istiyor. Diğer sebepte belli olduğu üzere piyasada kart olmayışı.

JP ' de şu an askıda 3060 denk getirdim ama alsam mı almasam mı ikileminde kaldım. Yarın bi faiz kararını göreyim diyorum, hoş fed gazı alınca kripto tekrar topladığı için alınabilitesi yükseldi kartın. 10kya denk gelicek biraz depozite iadeside olur ama tek şeyi sevmedim tek fanlı itx model. Mining için çok farketmez nasılsa hız düşüyorda norma kullanımda cayırdayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, jackjoker said:

bende zam yaptım zaten karta. 15000 dedim. ölücülerde geliyor da direkt eliyorum. eğer satarsam bu rakamlara 3080 hazır da bekliyor. 

Seninde niyetin varsa 1000 2000lira çok zorlama yap alışverişi gitsin hazırsa derim çünkü izmirde rog strixini 12800 den ilan açan var sahibindende. Fırsat kolay kolay gelmez ona göre. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, Deathknight said:

Seninde niyetin varsa 1000 2000lira çok zorlama yap alışverişi gitsin hazırsa derim çünkü izmirde rog strixini 12800 den ilan açan var sahibindende. Fırsat kolay kolay gelmez ona göre. :D

ya her gün mesaj geliyor. o ilandakilerin çoğu mining kartı. 15000 o yüzden yaptım. pazarlıkla inerim. ölücüleri direkt eliyorum. satılır illa ki. 3080 var her an elimin altında. sadece an meselesi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, jackjoker said:

ya her gün mesaj geliyor. o ilandakilerin çoğu mining kartı. 15000 o yüzden yaptım. pazarlıkla inerim. ölücüleri direkt eliyorum. satılır illa ki. 3080 var her an elimin altında. sadece an meselesi. 

ne vereceksin 3080'e son fiyat ?

o fiyattan bi tane daha istesek verirler mi acaba? 

ben de mi koysam 1080 ti kartı satılığa... :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

ne vereceksin 3080'e son fiyat ?

o fiyattan bi tane daha istesek verirler mi acaba? 

ben de mi koysam 1080 ti kartı satılığa... :icon_think:

24 vereceğim. daha fazla veremem zaten. şuan elinde asus strix var. ona 26 diyor yeni gelmiş japonyadan. ama tercihim 24 olan msi.
hoş şu ekonomik krizde dolar arttıkça japon yen'i de artıyor. lira değer kaybettikçe daha çok para isterler. her gün daha da uzaklaşıyorum 3080 den. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden dünya çapında %100 eridik... Yen daha bundan 2 ay önce alım yaparken 0,07 tl idi. Dün sipariş geçmediğim kart bile bugün 500lira artmış oldu şu an onay versem :P yen oldu 0,135 gg...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Deathknight said:

Cidden dünya çapında %100 eridik... Yen daha bundan 2 ay önce alım yaparken 0,07 tl idi. Dün sipariş geçmediğim kart bile bugün 500lira artmış oldu şu an onay versem :P yen oldu 0,135 gg...

Yahu dün ppk toplantısı vardı o siparişi neden geçmedinki böyle bir günde..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kartı pek beğenmedim aslında almaya çok niyetim olmadığından :D Daha 2 hafta önce bu fiyata 3060ti riskine bu fiyata almıştım + üstüne şu an döviz çıkarken kriptolar geriledi bizim mining kazımlarıda hem zorlaştı hemde döviz bazında düştüğü için çok değmezdi açıkcası. Anca al sat için olurdu belkide tek fan elimde kalabilirdi epeyce... Yinede bakalım sepette sürtüyorum şimdilik çift fan arıyorum aslında bulursam bunu salarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün itibariyle 3080 de hayal oldu.

dolar 18 euro 20 ye gidiyor. piyasalar kapanınca pazartesi 19 a gidecek dolar. 

japonyadan kart getirenler de haliyle daha pahalıya getireceklerinden kafadan 2-3000 daha ekleyeceklerdir ki baktım şimdi 24 e yazanlar 27 ye çekmişler rakamları.

resmen gazap ülkesindeyiz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok