Ekran kartı sorunsalı volume:5685
1 1

Bu konuda 201 mesaj var

Var ama o şekilde piyasada raflarda saklanmış RX500 serisi sıfır kart satan bile :D

Mal halkımız olunca bunların akıl hocaları var mining için bilgi aldıkları, adamlara öyle eğitim veriyorlar garantili kart alın sonra satarken zorluk yaşamazsınız falan diye. Tamamen kulaktan duyma şeylerle hareket eden koyun sürüsü hepsi malesef.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, jackjoker said:

aynen öyle. pazarlık bile yapmadı. daha doğrusu son fiyat ne olur dedi. 14750 idi. 14000 yaparım dedim. tamam aldım dedi. 

Çok iyi yapmışsın hazır dövizde hafif takla atmışken.

Bende sepette rtx3060 kıstım bekliyorum çift fanlı 1 2 gün içinde az biraz daha gıdıklamayı başarabilirlerse dövizi 8-9k ya mal olacak. :D

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/21/2021 at 23:23, Deathknight said:

Çok iyi yapmışsın hazır dövizde hafif takla atmışken.

Bende sepette rtx3060 kıstım bekliyorum çift fanlı 1 2 gün içinde az biraz daha gıdıklamayı başarabilirlerse dövizi 8-9k ya mal olacak. :D

Bana da alır mısınız bir tane , gelince anında eft :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, jackjoker said:

adam almaktan vazgeçti. halen satılık :) 3080 beklemede. zaten bu gidişle de olmayacak. 

Mining yapanlar anlık gaza gelip aldım falan diyorlar. Benim 2070'i de bu şekilde 5-6 kişi aldım yarın geleceğim falan dedi sonunda istediğim fiyata sattım gitti. Döviz de düşmüşken acemi miner'lardan birisine kitleyip geçmek lazım yakında değeri düşer.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, stardust said:

var ya efsane fiyata satmış demiştim içimden, umarım nazarım değmemiştir :lol:

Bende sarıldığını duyunca o rakamdan of be amma sağlam kazık yemiş diye geçirdim ama vazgeçmiş. 😅

4 saat önce, TatanQa said:

Bana da alır mısınız bir tane , gelince anında eft :D

Hocam denk getirebilirsem neden olmasın ama benim sanırım kendi işlerimde şeytan tüyüm var. Bayadır döviz yüksekti ve stok denk gelmiyordu, tam alacağım gün stok yakaladım hatta bundan önce sepette bi kaç gün tek fanlı beklettim. Sonra çift fan zotac denk gelince diğerini salıp bununda alsam mı almasammı kriptoda sanki sallantıda düşecek algısıyla durdum derken akşamına dövizi çaktılar. Bugün de iyice düştü şimdi para aktardım tekrar onay verdim. Henüz çekim olmadı ama bakalım kaçtan çekecekler.

2 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Mining yapanlar anlık gaza gelip aldım falan diyorlar. Benim 2070'i de bu şekilde 5-6 kişi aldım yarın geleceğim falan dedi sonunda istediğim fiyata sattım gitti. Döviz de düşmüşken acemi miner'lardan birisine kitleyip geçmek lazım yakında değeri düşer.

Piyasadaki şopar diyeceğim artık çünkü inanın bu müsvettelerle o kadar çok uğraştım, uğraşıyorum ki ticari ahlakımı bozdular artık. İnsan birşeye söz verir yapar ama dolandırıcıların bile hırt gezdiği şu sıralarda kesinleşmeden kimsenin sözüne güvenip al sata kalkışmamak lazım.

Ekleme: Bu vesileyle yeni düzen sonrası devletin çevirdiği üçkağıtlada yüzleşmiş olduk. Jp' den almakta yinede pek kârlı olmuyor. Şöyleki geçmişte yaptığım alışverişlerde böyle bir durum yok iken, banka sadece kendine 200 300lira ek bir komisyonda alıyordu. Şu anki değerlendirmemde ben bugün dövizler düşünce karta para aktartıp çekimi yaptırttım. İşlem görmüş ve para kesilmiş 83700 jpy karşılığı 9925lira. Girip kurlara baktım enpara qnbnin olduğundan banka jpy satış fiyatı 0,104 benim alımım ise 0,1185 . hemen bankayla bir harada güredeye girdim ama yapılan açıklamayı siz beğenirsiniz. Karttan yapılan alışverişlerde uluslararası kurallar komisyonlar geçerli olduğu için işleminiz önce takas usulü usd alımı gerçekleştirilip sonra yapılıyor diyor, kaldı ki dolar bile şu an aslında daha ucuz iken hazinenin bize uyguladığı limitler diye belirtince işin foyasının iç piyasadakiyle dışarıda swaptan alınan farkın aslında ne kadar acı olduğu anlaşılıyor. Şu an bu vesileyle kart bana +1000/1500lira aralığında pahalıya gelmiş gibi oluyor. Ben o farkını 1 aylık miningin içinde çıkartırım aslında ama iptal edip 10000lira karşılığı usd alıp kenara atsam daha mı mantıklı olur diyede düşünmedim değil. :icon_think: Hoş şöylede birşey var şimdi iptal etsem muhtemelen amazon.jp olan kuru üstünden iade edecek ve bana düşük olan try karşılığı gelecek adamların bi kabahati yok sonuçta; diğer durumda bunun 14000 jpysi ithalat depozitosu ürünün bedeli 66850 jpy aslında bu bağlamda gümrüğü %20 ile 80220 yani yaklaşık 3500 yen sanırım 400lira kadarda iadesi olacak. Bu durumda bu seferlik kabul edip yolumuzada bakalım gibi düşünmüyor değilim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Deathknight

Amazon.jp'den falan alışveriş yapmadım ama yurt dışından USD/EUR bazlı alış veriş yapacağım zaman doğrudan döviz ekstresi çıkartan kredi kartlarımı kullanıyorum. Kredi kartı ekstresi döviz olarak çıkıyor ödemeyi de döviz hesabımdan o para birimiyle yapıyorum. Kur çevrimleri hem Amazon gibi platformlarda yüksek hem de bankalarda da yüksek çevrim kuru olabiliyor o yüzden en temizi bu şekilde yapıyorum. Eğer Amazon.jp 'de doğrudan USD/EUR seçerek ödeme yapılabiliyorsa ve kredi kartında da döviz ekstre varsa o şekilde yapmak en mantıklısı olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normali öyle ama enparada o opsiyon yok. Artık bu takas sistemli al sat işini düzeltmezlerse zaten enparayla d3vam edilmez yurtdışı konusunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen gün ki vakadan sonra RTX3060' ı iptal etmiştim. Henüz provizyondan düşmedi ama birkaç gün sürüyor zaten bu işlem.

Derken daha öncede alışveriş yaptığım yerel bir kart al-sat yapandan kart denk getirdim.

Yeni bebeğim :P Hoş bunlar pek mining için efektif değil LHR konusundan ötürü ama GDDR6X ' in piyasada pek bilinmeyen bir açığını yakaladım 3070ti ' da yakaladığım ayarlarla bunda da verim alırsam 3080' deki 100mhs kadar olmasada 80mhsye kadar dayayabileceğimi umut ediyorum, yarın gelir muhtemelen oynaşmaya başlarım. :D

4988755055628-PT01-ggrtx3080e10gbtp.png

MilesTeg, wazzap and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Deathknight said:

Geçen gün ki vakadan sonra RTX3060' ı iptal etmiştim. Henüz provizyondan düşmedi ama birkaç gün sürüyor zaten bu işlem.

Derken daha öncede alışveriş yaptığım yerel bir kart al-sat yapandan kart denk getirdim.

Yeni bebeğim :P Hoş bunlar pek mining için efektif değil LHR konusundan ötürü ama GDDR6X ' in piyasada pek bilinmeyen bir açığını yakaladım 3070ti ' da yakaladığım ayarlarla bunda da verim alırsam 3080' deki 100mhs kadar olmasada 80mhsye kadar dayayabileceğimi umut ediyorum, yarın gelir muhtemelen oynaşmaya başlarım. :D

4988755055628-PT01-ggrtx3080e10gbtp.png

kıskanmamalıyım kıskanmamalıyım kıskanmamalıyım kıskanmamalıyım hacked by jj hacked by jj
banned admin banned admin banned admin
kıskanmamalıyım kıskanmamalıyım kıskanmamalıyım

Spoiler

hayırlı olsun :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada 3080 fiyatları geriye gitmeye başladı. Şuan sahibinden sitesinde 25-26 binlere 3080 Ti fiyatları dolanıyor. Daha bende ki kartı çıkarmadım. Belki çıkarmamış olmam daha iyi. Biraz daha beklersek iyice gerilere düşecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, Deathknight said:

Sendeki kartta doğrusal olarak geriye gidiyor ama ;)

ya geriye gitsin. olması gereken rakama insin ama diğerleri de insin. o zaman değişen bir şey olmuyor. benimki geriye gidip diğeri ileri doğru gitmesi sıkıntı. şu minning ve kripto düzenlemelesi ( detayları bilmiyorum söyleyenler var sadece ) başlarsa belki o zaman rakamlar daha da iner. daha geçen haftaya 24-26 arası 3080 konuşurken şuan sahibinden de 25 e 3080Ti ler eklenmeye başladı. geçen hafta bunlar 35-39 arasıydı. 

benim kart inebildiği kadar insin razıyım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi olan vaziyet zaten dövizlerin özellikle usd bazlı bakarsak %35-40 seviyesinde gerilemesi zaten ilk darbe. Diğer durumda kriptolar ile ilgili tasarı falan mevzuatı, al-satçılarda panik havası yaptı kartına göre normalde onlarda piyasada kıtlık var diyip keyfide olsa satmıyorlardı. Şu an çipil yavrusu gibi jp' den kart getirenler falan 1000lira dahi kâr ile hemen elden çıkartabilme peşindeler.

Banada bayağı bi kelepir geldi kart bu vesileyle 20kya aldım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, Deathknight said:

Şimdi olan vaziyet zaten dövizlerin özellikle usd bazlı bakarsak %35-40 seviyesinde gerilemesi zaten ilk darbe. Diğer durumda kriptolar ile ilgili tasarı falan mevzuatı, al-satçılarda panik havası yaptı kartına göre normalde onlarda piyasada kıtlık var diyip keyfide olsa satmıyorlardı. Şu an çipil yavrusu gibi jp' den kart getirenler falan 1000lira dahi kâr ile hemen elden çıkartabilme peşindeler.

Banada bayağı bi kelepir geldi kart bu vesileyle 20kya aldım. :)

20k ya ben 1080ti yi satmadan da alırdım cidden. çok acayip bir rakam ya. ( halen 8000 e pahalı diyip almadığım zamanları anıyorum. 20k ya ucuz dedik ya )  neyse dur bakalım. belki daha da düşerse ti ye gideriz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar çok güzel kart yapmış bu arada egzoz çıkışındaki emme fanına kadar düşünmüşler. Yandan cam panel kasalar içğnde hem destek görevi gören hemde rgb led efekti veren bir aparatı var. Ben böyle şeyleri kullanmıyorum ayrı mesele 😛TTabi kartın soğutma 4x bunuda ekleyince 5x bi alan kaplar gibi oluyor 😅

IMG_20211229_171352144.jpg

TatanQa, emre666, SEP and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiye ederim bu arada kart çok serin çalışıyor şöyleki aynı sistemde Aorus RTX3070Ti master da var mesela oda baba üst serilerdendir, benzer overclock ayarlarında üstelik 225w vermeme rağmen 60c derecede tutabilmek için fanlar %65 civarı çalışıyor. 3080' de ise 250w vermeme rağmen %50 fan yeterli geldi 60c de tutabilmek için. Güzelde bir rgb geçişleri var fanların kendi üzerinde. Takriben 77mhs hızı yakaladım bu arada hiç fena değil, halefleri bildiğim kadarıyla 70-72mhs alıyordu bunların, bakalım biraz daha oynayıp 80 bulabilecek miyim :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Deathknight said:

Tavsiye ederim bu arada kart çok serin çalışıyor şöyleki aynı sistemde Aorus RTX3070Ti master da var mesela oda baba üst serilerdendir, benzer overclock ayarlarında üstelik 225w vermeme rağmen 60c derecede tutabilmek için fanlar %65 civarı çalışıyor. 3080' de ise 250w vermeme rağmen %50 fan yeterli geldi 60c de tutabilmek için. Güzelde bir rgb geçişleri var fanların kendi üzerinde. Takriben 77mhs hızı yakaladım bu arada hiç fena değil, halefleri bildiğim kadarıyla 70-72mhs alıyordu bunların, bakalım biraz daha oynayıp 80 bulabilecek miyim :P

peki aynı karttan aynı rakama bize de bulma şansın % kaç acaba sayın boss

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@jackjoker Ben yakaladığımda alsatçı scalper arkadaşı çöküş olcak daha dövizde düşecek vs diye ürküttüm. Açıkcası biraz tecrübe sahibi olduğum için alımlar konusunda manipülasyon yapmayı severim. Aynı adam şu an o fiyattan bana kartı verdiğine pişmandır ayrı mesele :P Döviz arttı o fiyatlardan şu an bulmak biraz güç, birde burda ki lokal satıcı neticede adamın keyfini edebilirsen o fiyattan alınabilir. Aksi halde yurtdışı stok peşlemekten başka çare yok.

1 saat önce, wazzap said:

@Deathknighthocam undervolt olaylarına giriyor musun mining için? degrading olaylarını büyük ölçüde engelliyor vs diye biliyorum.

Benim tüm kartlarımda maximum ince ayar var ;) Undervolt olmazsa olmaz zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok