Macbook air 13.3 inch 899 usd alınır mı? m1-8gig ram-256 gig ssd
0

Bu konuda 15 mesaj var

bghuozu.jpeg
Eşim offis ve bolca zoom vb. video görüşme için almayı düşünüyor ,indirimdeymiş.
Apple konusunda hiç bir şey bilmiyorum . 2011 13.3'' macbook'u vardı ipad alınınca  2011 model notebooku artık açmıyor bile (fanları falan dolu sürekli ses yapıyor sanırım yeni güncellemeleri de almıyor) ama sorunsuz çalışan bir notebook her zaman lazım.
Şu 256 gigabayt modelden alsa yanına da usb çevirici hdmi çevirici falan alsa nasıl olur?
M1 işlemci konusunda çok konuşuldu ama apple almayacağım için hiç dikkat etmedim.

18 saat sonra indirim bitecek , yani yarın sabah erkenden.
Ne dersiniz?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, wazzap said:

@Altan Yoklaralın hocam. 8gb yetiyor o dediklerinize. 

Değil mi ya, düzgün donanım yazılım uyumu , güvenilir malzeme kalitesi ve pil.
100 usd harcanır thunderbolt hdmi usb dönüştürücü alınır , ya da nasıl bir dönüştürücü grubu lazımsa. Ethernet dönüştürücü bir şey var ipad için ama sanırım o thunderbolt için değil. Neyse gerekirse o hdmi dönüştürücü ile monitöre bağlanır , gerekirse 13.3 " zaten mobil alet her yere götürülür.
Alıyoruz:thumbs:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım kullanıyor ki kendisi yazılım falna da yazıyor bu alette. Dediklerinizi yapma konusunda herhangi bir sıkıntısı yok aletin, tabi çok ağır işe gelmez. USB-C içeren bir dongle almıştı kendisi. USB-A, HDMI, Ethernet vs vardı üzerinde. Yalnız portların ikisini de kullanıyordu sanırım. 

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alındı macbook. Usb-c hub da al dedim link yolladım bir iki (ezquest ,anker , purgo satechi markalı ) ne aldı bilmiyorum.
Bu hub işi saçmalık , apple'ın kendi hub'ı yok sanırım , her bir bağlantı için ayrı var , tablete ethernet bağlamak için almıştık. Yorumlarda aşırı ısındığı çalışmadığı vb. şeyler yazılı , göreceğiz bakalım.
Bu kadar da kırpılmaz giriş çıkışlardan sadece 2 tane usb-c :(
Güncelleme
İptal olmuş sipariş , experienced a problem verifying some of your information, so we had to cancel your order...
Alttaki fırsatı buldum ne yapayım dedi :
oxst36k.png
https://slickdeals.net/f/15492664-700-off-1099-99-for-apple-macbook-pro-13-display-with-touch-bar-intel-core-i5-16gb-memory-512gb-ssd-space-gray#commentsBox
.
Bilemedim
, diğeri fansız hafif bu fanlı model ağır (1.4 kilo yazıyor ağır da değilmiş bu arada),
16gb artı hanesine yazılıyor , ssd'nin 512gb olması bizim için gerekli değil.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bu saatten sonra M işlemcili olmayan macbook modeli alınmaz. Dediklerinizi fazlasıyla yapacak güce sahip ama ben almazdım açıkçası. Gerçi ben zaten gidip mac almam, o ayrı. :D

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 saat önce, Altan Yoklar said:

İptal olmuş sipariş , experienced a problem verifying some of your information, so we had to cancel your order...

Her işte bir hayır vardır, demişler Altancığım... Gel sen bu sevdadan vazgeç. Biz sana taş gibi bir ThinkPad alalım; sonra sabah akşam dua edersin bana...

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

M1 işlemcili MBAir'i 8 gb ram'le bir yıldan uzun süredir kullanıyorum, çok memnunum. Intel işlemcilerle alakası olmayan bir alet olduğu için takılmamak lazım ram vs. gibi şeylere. SPSS, word, excel ve safari gibi uygulamalar aynı anda açıkken 15-16 saat gidiyor şarj süresi. Bu uygulamaları eş zamanlı 16 saat çalıştırabilecek intel işlemcili bir laptop yok, thinkpad olsa olsa 3-4 saat gider sonra da el sallar ben gidiyorum diye, dizinin üstüne koyarsan dizlerin yanar tabi o arada. Serin serin M1 işlemci ile çalışmak dururken çok anlamsız intel veya amd gibi dandik işlemcili notebook almak.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@pentamanIntel işlemcili Thinkpadler öyle de AMDler o kadar yakmıyor kucağı. :D

Ayrıca 3-4 saatten fazla gider sadece ofis uygulamaları ama M1 kadar gitmez tabi. Maksimum 7-8 saat. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok