ELDEN RING
1 1

Bu konuda 106 mesaj var

3 saat önce, Squall said:

nerden alıyorsuın 500 e onları :D

Sahibinden de aratınca satıcı Hakan Yazman çıkıyor , Alanya'da. Çok malzeme aldım , sağlam arkadaş . İgs50s için 750₺ istiyor ama 700₺ alırız. 499₺ oyuna vereceğime 200₺ daha ateşler onu alırız :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

ulan bu konuda yazılanlardan gaza gelip bende aldım arkadaşla ps5 e 

Elden Ring oynanmaz, yaşanır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/25/2022 at 11:35 AM, Atrin said:

@jackjoker @TiesTorN neye cici yahu :) 300tl cikti cebimden. Horizon da bitti. D2R oynuyorum sadece oynayacak oyun kalmadi. 

neyse hadi yarı fiyatına almışsın orası tamam da, kimse bana oynayacak oyun kalmadı falan demesin abi kimin piyasadaki binlerce oyunu oynayıp bitirecek kadar vakti var? oyun kalmadı ne demek :lol: 1985 yılında falan mıyız piyasada toplasan 5 oyun var sanki hepsi bitti... tamam.

benim şahsen oyunlarda 2 kriterim var;

1. ucuzlaması
  2. fiyat uygun olsa bile bir süre patch beklemek. saçma sapan sorunlarla uğraşamam.
stardust and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500 liraya oyun alınacaksa o oyunda zerre sorun olmaması gerekiyor benim için.  o kadar para verip bir de optimizasyon sorunu yaşamak adamı deli eder.

ayrıca çok da abartıldığını düşünüyorum. bende izledim videolarını da o kadar da abartı bir durumu yok. tamam güzel oyun ve serbestlik açısından çok esnek. ama o kadar da uçulacak türde değil.

ayrıca o kadar övdükleri oyunda fps'nin 60 da tutulması ve saçma şekilde fps droplar olması da kabul edilebilir şey değil. elimde 3070 ti'nın en iyilerinden biri var. sistemim de iyi. ama bu sistemde bile ayarları kısarak fps dropların önüne geçeceksem ne anladım? Ray Tracing desteği yok. DLSS desteği yok.  grafikler 10 yaşında gibi duruyor. doku kalitesi çok kötü. sırf oyun esnekliği için bu puanları alıyorsa o zaman insanların oyunlardan beklentisi çok sığ. 
Witcher 3 grafikleri de zamanına göre çok iyi hatta şuan bile çok iyi ama fiyatlandırma politikasına göre kusursuz. 
Elder Ring 500 lira ama günümüz teknoloji desteğini barındırmayan ve saçma şekilde fps kilitli gelen bir oyun. 
Alıp oynayacağım ama 500 liraya değil.  o rakamı verebilmem için tüm bu teknolojilere destek vermeleri ve sorunların giderilmiş olması gerek. 

jackjoker tarafından düzenlendi
SEP, TiesTorN and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, jackjoker said:

500 liraya oyun alınacaksa o oyunda zerre sorun olmaması gerekiyor benim için.  o kadar para verip bir de optimizasyon sorunu yaşamak adamı deli eder.

ayrıca çok da abartıldığını düşünüyorum. bende izledim videolarını da o kadar da abartı bir durumu yok. tamam güzel oyun ve serbestlik açısından çok esnek. ama o kadar da uçulacak türde değil.

ayrıca o kadar övdükleri oyunda fps'nin 60 da tutulması ve saçma şekilde fps droplar olması da kabul edilebilir şey değil. elimde 3070 ti'nın en iyilerinden biri var. sistemim de iyi. ama bu sistemde bile ayarları kısarak fps dropların önüne geçeceksem ne anladım? Ray Tracing desteği yok. DLSS desteği yok.  grafikler 10 yaşında gibi duruyor. doku kalitesi çok kötü. sırf oyun esnekliği için bu puanları alıyorsa o zaman insanların oyunlardan beklentisi çok sığ. 
Witcher 3 grafikleri de zamanına göre çok iyi hatta şuan bile çok iyi ama fiyatlandırma politikasına göre kusursuz. 
Elder Ring 500 lira ama günümüz teknoloji desteğini barındırmayan ve saçma şekilde fps kilitli gelen bir oyun. 
Alıp oynayacağım ama 500 liraya değil.  o rakamı verebilmem için tüm bu teknolojilere destek vermeleri ve sorunların giderilmesi gerek. 

aklımdakileri yazsam bundan farklı olmazdı heralde...

imza

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Siz takılın benim mesai başlasın bugün bir 10 saat daha oynarım.

Binlerce oyun var. 2018 den sonra rdr 2 nin çıkışından beri elden ringle beraber toplasan 5 tane iyi oyun geldi.

Bazen boss fightlardan sonra durup şöyle bir manzarayı izliyorum soluklanıyorum , o kötü dediğiniz grafiklere hayranlıkta bakıyorum. Herşey teknik değildir sende bilirsinki iyi bir fotoğrafçı cep telefonuyla dslr li kötü bir fotoğrafçıdan daha iyi fotoğraflar çekebilir. Esas olan sanatsal tasarımdır rtx değil.

Elden Ring ile açık dünyanın kuralları yeniden belirlendi. İnanılmaz bir harita, olağanüstü gotik bir atmosfer ve herşeyin sizi alt etmeye çalıştığı bir dünya yaratıldı. Rtx miş yansımaymış ultra süpersonik grafikli mikimsonik oyunlara tokat gibi patladı bu oyun ve bir ders oldu. 

Arise now, ye Tarnished, ye dead who yet live. The call of long-lost grace speaks to us all!

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Küçük bir hatırlatma, 500 TL dediğimiz rakam 34 USD'ye tekabül ediyor.

Bizim için 500 TL iyi bir rakam ama dolar bazında maalesef durum farklı :cry:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Ranilin said:

Küçük bir hatırlatma, 500 TL dediğimiz rakam 34 USD'ye tekabül ediyor.

Bizim için 500 TL iyi bir rakam ama dolar bazında maalesef durum farklı :cry:

https://steamdb.info/app/1245620/
oyunun asıl fiyatı 60 dolar. 34 dolar olması türkiye özelinde olan bir durum. 60 dolar da AAA sınıfında oyunlarda rastlanan bir fiyatlandırma. ucuz ya da pahalı olması tartışılır o konuya girmiyorum. bu forumda bir çok kişinin o paraları verebilecek bütçesi olduğuna da inanıyorum  o ayrı. 
bizim bahsettiğimiz bu değil. oyuna kötü de demiyoruz. güzel bir oyun. farklı bir tarz. bende beğeniyorum ve severim bu tarz oyunları. 
Ancak AAA bir oyun fiyatında sunuyorsa yapımcı firma, günümüz teknolojilere destek vermesini ve saçma sapan sorunların olmamasını garantilemek zorunda. Ray Tracing fikrimce çok da elzem değil ama iyi uygulandığında ( Metro Exodus, Control vb. ) atmosfere direkt etki eden bir teknoloji. Elden Ring gothic temaların olduğu bir oyun ve Ray Tracing ile çok daha iyi bir atmosfer elde edilebilirdi. DLSS ise bence günümüz grafik yongasında devrim niteliği taşıyor. Direkt görüntü kalitesine ve FPS ye etki eden bir olay. Bence her oyunda olması şart. 
Bu 2 önemli teknolojiyi hem barındırmıyorsun hemde FPS yi kilitliyorsun. olacak iş değil. kabul edilebilir hiç değil. Youtube da tonla video var. adamlar 3090 dan 3050 ye kadar her kartı yan yana fps testi yapıyorlar. 60 fps hepsi :cici: bıraksalar kartları kendi haline coşacak gidecek. bir de kabul edilir olmayan fps droplar oluyor ki evlere şenlik. adamın teki 3090 için grafik ayarı yapmış. bakın ne diyorum adam 3090 da fps drop yememek için grafik ayarı yapıyor. :cici: e ne anladım o zaman ben? 

bahsettiğimiz bu. yoksa iyi oyundur lafımız yok. fiyatı witcher 3 gibi, gta v gibi ya da ne biliyim o tarzda ki herhangi bir oyun gibi seviyelere gelince bende direkt alacağım. zaten listemde. 

jackjoker tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu yapanlar sizin ölmenizden hoşlanıyor, bu çok açık :)

Beni bir boss fight'da 150 kere yuvarlanmak sıkıyor, çok özel çok güzel tasarlanmış boss, hatta yine özenle tasarlanmış küçük boss lar var, ama aslında bunlar ile savaşma mekaniği genelde aynı. Sallan, yuvarlan, arada bir de parry işte. Tabi melee oynadığım için böyle olabilir. :)

Grafikler elbette şaheser değil, ancak kesinlikle kötü, oynanmaz vs diyemem. Burada da yine çok güzel tasarlanmış, ortamlar, manzaralar mevcut. Özellikle atmosfer oyuncuya güzel geçiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun yan etkisi olarak yemek yemeyi unutuyorum elim ayağım titriyor. :D

Orada ne var burda ne var dur şunuda keseyim bununlada konuşayım derken oyunu bırakamıyorsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall hocam hangi class basladin sen ? Birde nasil ilerledin oyunun basinda ?

demon soulstan sonra dark souls ciktiginda sevememistim. O oyun da open world degildi ama nexus gibi bir ortaminin olmamasi garip gelmisti. Bloodborne / Demon souls da hep asagi yukari ne yapacagimiz belliydi. Elden ring deki ozgurluk beni geriyor. Yapacak ogrenecek cok sey var gibi. Youtube dan tips vs izliyorum ama o kadar cok detay var ki oyunun neresinden tutup baslayacam daha cozemedim :)

ha cok oynamadim acikcasi. Oyunun ilk indigi gun kafam biraz guzeldi cok dikkat ederek girmedim oyuna. Ilk sirada bulunan class i secip basladim. Cok basindayim o sen baska class sec dersen onu da denerim. Su an sectigim cok yuvarlanamiyor hantal bir class ama internette nereye ceksen gelir bu build diyorlardi :) 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben astrologer kasdım. Oyunun ucu bucağı yok ilk turumu bitirdim ben hala daha yeni şeyler öğreniyorum. Harita o kadar büyük ve ayrıntılıki bazı şeyleri atlamak , unutmak gayet normal herkese oluyor. Bazı bosslar korkunç zor ama onları öldürmeniz şart değil genelde ben genede bulabildiklerimin hepsini öldürdüm. Bir seferde bütün sonları görmek mümkün değil her son için oyunu bir daha bitirmeniz gerekiyor.

Grafiklerde amma kötü yaa :D

https://www.youtube.com/watch?v=KgdJduhZJDc

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 dakika önce, Squall said:

Ben astrologer kasdım. Oyunun ucu bucağı yok ilk turumu bitirdim ben hala daha yeni şeyler öğreniyorum. Harita o kadar büyük ve ayrıntılıki bazı şeyleri atlamak , unutmak gayet normal herkese oluyor. Bazı bosslar korkunç zor ama onları öldürmeniz şart değil genelde ben genede bulabildiklerimin hepsini öldürdüm. Bir seferde bütün sonları görmek mümkün değil her son için oyunu bir daha bitirmeniz gerekiyor.

Grafiklerde amma kötü yaa :D

https://www.youtube.com/watch?v=KgdJduhZJDc

(Ray Tracing Ultrawide Screen 60FPS)
aynı grafikleri Witcher 3 Mod ile de alıyoruz ama FPS kilitli olmadan. O kilit kalkmadan ve anlamsız fps droplar düzelmeden oyun sadece listemde standby da olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası grafikleri gayet standart günümüz için. Öyle ahım şahım birşey yok. Textureler falan çok detaysız. Görsel olarak beni oyunda etkileyen hiçbir şey yok. Oyun güzel ama anca türün sevenleri efsane falan diyebilir bu oyuna herhalde. O da oynanış, açık dünyaya yelken açıp sürprizlere gebe olduğu için. Combat vs bana göre çok sıradan, combatta ki kamera açıları falan şaka gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende ilk birkaç saatimde aynı sizin gibi konuşuyordum tamam iyide ne özelliği var bu oyunun bu kadar diyordum aynı sizin gibi.

Oyunda ilerleyip haritanın ve dünyasının boyutunu ve ayrıntılarını algılamaya başladığımda, özelliklede stormveil kalesine girip kaybolup kaldığımda (sanırım 10. saat gibi) bütün fikrim değişti o yüzden sizleride anlıyorum size sıradan bir oyunmuş gibi geliyor şu anda.

Bu çapta gerçekten dopdolu devasa bir harita ve bu derece open ended bir oyun en son 2002 yılında The Elder Scrolls III: Morrowind de görülmüştü. Bu oyunu pek kimse bilmez ama 600 mb lık tek cd lik bir oyunda single play 500 saate varan bir oyun dünyası saklıydı ve herşeyi yapabilir gücünüz yetiyorsada herkesi öldürebilirdiniz hiçbir kısıtlama yoktu. Elden Ring yıllar sonra bana Morrowindi hatırlattı.

Yani grafikleri rahatsız edici seviyede kötü olmadığı sürece yok 60 fpsymiş, yok grafikleri standartmış bana çok etki etmez, bu oyunda emek var harita var keşfedilecek sırlar zindanlar ve saatler harcanacak ağzına kadar dolu bir içerik var ben bunlar için oyun oynuyorum yıllarca ne şaheserler oynadım çok daha eski grafiklerle ve dandik eski aletlerle bu onların şaheser olduğu gerçeğini değiştirmiyor 60 fps kilidi var diye bu derece iyi bir oyunu oynama keyfimi erteleyemem siz erteleyin sizin seçiminiz.

Benim için esas olan macera ve keşif duygusudur ve bu oyun bunlarla dolup taşıyor gerisi sadece ayrıntı benim için.

JardeL and Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok