ELDEN RING
1 1

Bu konuda 106 mesaj var

Bloodborne / Demon souls da hep asagi yukari ne yapacagimiz belliydi. Elden ring deki ozgurluk beni geriyor.

Grace ler yön gösteriyor. Birde oyunda kimseyler tek sefer konuşma birkaç kez konuş dialog değişiyor.

Ayrıca hayaletlerde ipucu veriyor. Baktıkları yönlere ve sözlerine dikkat et. Yazılı mesajlarda var. Bunların dışında el falcısı kadınlar ve gideon the all knowing var ileride bunlar base e yerleşiyor.

Giedecek yer bulamadığımda keşfe çıkıyordum haritaya bakıp her bir noktaya gidiyordum çünkü bu oyunda boş beleş birşey yok her bir noktada keşfedilecek birşey var.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall evet sorum var. 
bu oyunda ileri yürüme W tuşu. ama ben tüm oyunlarda yürüme tuşunu Mouse Sağ Düğmesi ile yaparım. Neden bu oyunda yapamıyorum? bu nasıl bir chaos? yöntem varsa alırım bir dal. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, jackjoker said:

@Squall evet sorum var. 
bu oyunda ileri yürüme W tuşu. ama ben tüm oyunlarda yürüme tuşunu Mouse Sağ Düğmesi ile yaparım. Neden bu oyunda yapamıyorum? bu nasıl bir chaos? yöntem varsa alırım bir dal. 

Aynı durumdayız. Ben de sağ klik ileri hareket ataması yaparım her oyunda. 

Bu oyunu beğenmemekle birlikte neden herkesin bu kadar çok beğendiğini de anlayamıyorum açıkçası. Bende birşey var galiba:icon_think:

jackjoker and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 dakika önce, MilesTeg said:

Aynı durumdayız. Ben de sağ klik ileri hareket ataması yaparım her oyunda. 

Bu oyunu beğenmemekle birlikte neden herkesin bu kadar çok beğendiğini de anlayamıyorum açıkçası. Bende birşey var galiba:icon_think:

aynen ya. kontroller o kadar kötü ki. halen combata alışmaya çalışıyorum. bu tarz oyunlarda her zaman kullandığım bir tuş kombinasyonum var. ama bu oyunda tuşları ayarlamaya izin vermiyor. dahası mouse'u efektif kullandırmıyor sana. 

acaba bir config ayarı vs varmıdır 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, T800 said:

Bu oyunda da 60 FPS sabit değil mi ?

FPS cap var mı ?

evet FPS cap var. Tüm ayarlarım ultra da ekran kartım 37 derece max görüyor. öyle bir oyun yani. en kalabalık sahnelerde maksimum 100W tdp gördüm ama henüz 40 dereceye çıkaramadım. ekran kartım sal beni gideceğim diyor oyun dur hele 60 da takıl sen diyor. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steam'de store sayfasına baktım, update'lere baktım... altındaki yorumlara da baktım, millet sürekli 60 fps cap'in kaldırılmasını istiyor ama firma siklemiyor görünüşe göre.

neyse, bu devirde 60 fps cap'li oyun ile işim olmaz, wishlist'ten kaldırıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

from software in 60 cap olmayan oyunu yok sanırım :D o yüzden cap kaldırılmasını beklemek anlamsız olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, TiesTorN said:

steam'de store sayfasına baktım, update'lere baktım... altındaki yorumlara da baktım, millet sürekli 60 fps cap'in kaldırılmasını istiyor ama firma siklemiyor görünüşe göre.

bende aynı düşüncedeyim ancak Elden Ring de 120 fps ile 60 fps arasında ki fark olmuyor. rekabetçi bir oyun değil. durağan bir oyun. benim için önemli olan fps drop olmamasıydı onu da düzeltmişler. yalnız oyun tüm sosyal hayatımı aldı götürdü. bugün kızla görüşecektim. saate baktım akşam olmuş. oyun abarttıkları kadar iyi. özellikle dünyası alıp gidiyor.

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, jackjoker said:

bende aynı düşüncedeyim ancak Elden Ring de 120 fps ile 60 fps arasında ki fark olmuyor. rekabetçi bir oyun değil. durağan bir oyun. benim için önemli olan fps drop olmamasıydı onu da düzeltmişler. yalnız oyun tüm sosyal hayatımı aldı götürdü. bugün kızla görüşecektim. saate baktım akşam olmuş. oyun abarttıkları kadar iyi. özellikle dünyası alıp gidiyor.

yav mesele oyunun rekabetçi olup olmaması değil ki. 100fps ve üstü direkt olarak input lag'ı (iyi yönde) etkiliyor, kontrolleri ve görüntü akışını çok daha smooth hale getiriyor. ben masaüstünde bile 60hz monitöre katlanamaz haldeyim artık, göz iyice alıştı akıcılığa. ben bu standartlara dünya para ödeyerek erişmişim, beceriksiz bi yapımcının 2022 yılında fps capli bi konsol portunu mu oynayacağım... siktirsinler.

merak ettim tek ben miyim bunu takan diye... değilmişim. google'da arattım, özellikle reddit gibi yerlerde büyük bi nefret kusulmuş. oyunu sırf bu yüzden almayan 100lerce adam gördüm. bunlar sadece yazanlar bir de. yazmayan tayfada çok çok daha fazlası vardır almayan eminim.

neyse, sonuçta oyun bunun haricinde iyi olabilir bilmiyorum, oynayanı da seveni de çok var zaten lakin benim için 60 fps capli bütün oyunlar uzun zamandır yok hükmünde. sen kalk koca oyun yap, 3 kuruşluk teknik bi detayı becereme.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, TiesTorN said:

From Software' de bu tutumunu çok içerledi:cici:

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

saat 1 olmuş yarın iş var. bugün sabah 8 den beridir oyundayım. hatunu bile aramadım. sabah trip var bana.

neyse witcher 3 den beridir bu tarz bir oyun bekliyordum. bu oyun witcher 3 den belki 50 kat daha büyük bir harita ve iki trilyon boss ve gezilen yer sunuyor. saçma şekilde oyunda tutuyor ortamlar olarak. garip. en son ultima online zamanı bu kadar bağımlı hissetmiştim bir oyuna. bir de world of warcraft.

hatta elden ring de geçen mekanlar bana world of warcraft da ki mekanları anımsattı. tabi çok daha büyük olarak. keşfetme hissi ve oyunun renk paleti yüzünden acaba biraz ileride ki ovanın ardında ne var diye sorgulatıyor. yalnız oyunda resmen herkes size düşman. aynen şu şekilde.

amerikalısınız. uçaktan paraşütle atlıyorsunuz ve yanlışlıkla güney kore yerine kuzey koreye düşüyorsunuz. kendiniz dışında herşey sizi yakalamak ve öldürmek için uğraşıyor. aynen böyle. 

jackjoker tarafından düzenlendi
TatanQa and Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elden Ring benim gözümde bir oyun değil başka bir dünyaya yolculuk.

Vr modu yapmışlar onu deneyeceğim sanırım olursa eğer benim için zirve budur diyeceğim..

Ranilin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abartmayın ya, henüz ben oynamadım, o kadar iyi olamaz.

hele bu @Squall yok mu... Tsushima gelmiş geçmiş en iyi oyun falan dedi, gittim PS5 aldım, şimdi şurda yazdıklarına bak.

ayı görüyor aya tapıyor, güneşi görüyor güneşe tapıyor :lol:

jackjoker and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
30 dakika önce, stardust said:

tamam bende diyorum. dün 18 saat gömdüm. 5 de yattım 8 de işe gittim. eve erken geldim halen oynuyorum ve daha hiç bir görevi doğru düzgün yapmadım tamamen gezerek gidiyorum. oyun efsane ötesi. 

Ranilin and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 30.05.2022 at 23:08, stardust said:

hele bu @Squall yok mu... Tsushima gelmiş geçmiş en iyi oyun falan dedi, gittim PS5 aldım, şimdi şurda yazdıklarına bak.

ayı görüyor aya tapıyor, güneşi görüyor güneşe tapıyor :lol:

Çünkü Squall ayıda güneşide farkediyor, deneyimleyip yaşıyor ve tapıyor, erteleme yapmıyor günü yaşıyor ondan. Yüzyılın oyunu çıkmış neymiş beklede indirime girsinde pinekle dur.  

Bugün half life alyx e başlayacağım bakalım o ne olacak. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Squall said:

Çünkü Squall ayıda güneşide farkediyor, deneyimleyip yaşıyor ve tapıyor, erteleme yapmıyor günü yaşıyor ondan.

kendinle çelişmişsin, alyx çıkalı 2 seneyi geçti :cici: :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Squall said:

Çünkü Squall ayıda güneşide farkediyor, deneyimleyip yaşıyor ve tapıyor, erteleme yapmıyor günü yaşıyor ondan. Yüzyılın oyunu çıkmış neymiş beklede indirime girsinde pinekle dur.  

Bugün half life alyx e başlayacağım bakalım o ne olacak. :D 

indirim beklediğim yok valla, başta RDR2 olmak üzere bir sürü para verip daha başlayamadığım oyun varken gidip tam fiyat ödeyip yeni bir oyun almak saçma geliyor. oyunum olmasa direkt alırdım elden'in ring'ini...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, stardust said:

indirim beklediğim yok valla, başta RDR2 olmak üzere bir sürü para verip daha başlayamadığım oyun varken gidip tam fiyat ödeyip yeni bir oyun almak saçma geliyor. oyunum olmasa direkt alırdım elden'in ring'ini...

şuan iş yerinde akşam yapacağım build'in tasarlamasını yapıyorum. bu satırları okuyan genel müdür beni iş den şutlar net. 

GoXeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok