Online Streaming Servisleri...
1 1

Bu konuda 48 mesaj var

22 minutes ago, stardust said:

4:3 her yerde var torrent olarak, bir hizmet yapacaklarsa orjinal filmlerini bulup 16:9a çevirselermiş. @wazzap

onu the wire'ın ilk sezonlarına yaptılar ama kötü olmuştu gibi bir şey hatırlıyorum. belki ondan yapmamış olabilirler. çekimler 4:3 yaptılarsa zaten pek bir şey yapamazlar.

Scrubs'ın sadece son sezonu(8) widescreen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, Definitive said:

Disney+ abonesi olan varsa platforma Alice müzikali gelmiş mi bir bakabilir mi lütfen?

Henüz gelmemiş.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02/08/2022 at 7:35 PM, stardust said:

4:3 her yerde var torrent olarak, bir hizmet yapacaklarsa orjinal filmlerini bulup 16:9a çevirselermiş. @wazzap

Eğer film 16:9 medya üstünde sadece 4:3 yayınlanacak diye çekildiyse ham filmleri bulsanız bile kesmeden 16:9 yapamıyorsunuz.

O görünmeyen kısımlara ışık ayağı giriyor, sesçi giriyor, mikrofon giriyor. Çoğu zaten native 4:3 çekildi.

Çok kısa bir dönem diziler her iki formata göre çekildi. Setlerde kullanılan monitörlere hem 16:9 hem 4:3 kadraj hatları çizilirdi, kadrajlar ikisini de kurtaracak şekilde ayarlanırdı.

Sadece 1-2 sene diziler klipler böyle yapıldı.

stardust and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim disney+ bozuk galiba. Görüntü niyeyse torrente göre çok az bir farkla geride. Az önce Mandalorian'ın yeni bölümünde test yaptım. Hem disney+, hem 1080p torrent, hem de 4K torrent ile ekran görüntülerini karşılaştırdım. Kendi monitörüm 1080p olduğu için 4K ve 1080p torrentler arasında görüntü farkı yok zaten ancak disney+ sanki biraz geride gibi. Aşağıya blind test koyuyorum, farkı belki siz de görebilirsiniz. Birebir aynı kareyi koymaya çalıştım.

EFlaBvS.png8LhovYb.pngbYPsMpE.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, wazzap said:

Benim disney+ bozuk galiba. Görüntü niyeyse torrente göre çok az bir farkla geride. Az önce Mandalorian'ın yeni bölümünde test yaptım. Hem disney+, hem 1080p torrent, hem de 4K torrent ile ekran görüntülerini karşılaştırdım. Kendi monitörüm 1080p olduğu için 4K ve 1080p torrentler arasında görüntü farkı yok zaten ancak disney+ sanki biraz geride gibi. Aşağıya blind test koyuyorum, farkı belki siz de görebilirsiniz. Birebir aynı kareyi koymaya çalıştım.

Benim gördüğüm kadarıyla 1-3-2 şeklinde iyiden kötüye doğru gidiyor.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet, arkadaşlar. Ortadaki resim Disney+'dan alınma. Niye böyle anlamadım doğrusu. 100Mbit internet de var, anlamadım açıkçası. Şikayet etsem, adamlar ne yapabilir onu da bilmiyorum. Server seçeneği vs de yok. Adamlara torrentten indirdiğim görüntü daha iyi de diyemem. :(

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.02.2023 at 09:34, Whooosh said:

Bir de şöyle bir durum var.

ch1f6rv.jpg

Bu ne rezilliqtir yahu.
Kepazelik.
Youtube'da sözde restore edilen Türk filmlerinde de benzer sorun var. 
Elimde filmin tv'den kayıt ya da 360p 480p çözünürlükta kopyası var eski disklerde. Youtube'da sözde! restore edilmiş hali budanmış filmin.
Filmin başı kesilmiş (Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni)  , bazı şarkılar yok (Muhsin Bey ) , seks kelimesi makaslanmış (Aaah Belinda) , dönemin siyasetçilerinin kuklalarının olduğu kısımlar makaslanmış (Arkadaşım Şeytan) , bazı sahneler anlamsızca nedenini bilemediğim halde hiç yok (Muhsin Bey , Arkadaşım Şeytan)...
Filmin başında da "Bu filmin restorasyonu bilmemne üniversitesinde bilmemne bölümünde aslına sadık kalarak..." yazısı çıkıyor. 
Şaka gibi.
Eğer sorun telifse böyle telifin içine tüküreyim. 
Seks kelimesinin makaslanması konusu ise kavga meselesi.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 22.03.2023 at 21:35, wazzap said:

Disney+ Web browser ve kendi yazılımı üzerinde görüntüyü kısıyordu en son. Muhtemelen bu hala değişmemiştir. 

https://www.reddit.com/r/DisneyPlus/comments/lyaszh/disneyplus_does_not_offer_1080p_or_higher/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok