Alışveriş Sitelerinin Tüketici Yorumları
1 1

Bu konuda 14 mesaj var

Babam hastayken oyalansın diye Tab S6 lite tablet almıştık 1 buçuk sene önce falan. Vefat edince boşta kaldı. Ben de eş dost ziyaretlerinde Gitar çalarken akor ve tab okumak için kullanmaya başlayayım dedim. Tabi yaş itibariyle artık telefondan vs küçük ekranlardan okuyamıyorum küçük yazıları. Neyse tabi bu iş için tabletin dik durması gerekiyor ve bunun için hem dik hem yatay duruş sağlayan bir kılıf alayım dedim. Evdeki diğer ipad kılıflarından biliyorum ki Türkiye'deki kılıf piyasası zaten berbat. Ucuz ürün satacaz diye herkes bulabildiği en dandik , en kalitesiz ürünü satıyor. Bu yüzden evdeki diğer tabletlerin kılıfların hepsi yurt dışından alınma ve kaliteli ürünler. Yalnız bu tab s6 lite herhalde ucuz bir tablet olduğu için yurtdışında da düzgün birşey bulamadım. Her yerde de hep aynı ürünler var. Aynı ürün en ucuz trendyolda diye oradan sipariş verdim ki Trendyol benim alışveriş yaptığım bir yer değil. Şu ana kadar bununla 3 alışverişim olmuş. Diğer ikisi de aile bireyleri adına alışverişmiş. 

Neyse efendim konuya dönersek; sırf ucuz diye de dandik ürüne para verecek adam değiliz. İşini yapsın parası neyse verelim. Kılıf için 44 değerlendirme yapılmış. 32'si 5 yıldızlı, 9 tanesi 4 yıldızlı , 2 tanesi 3 yıldızlı yorum.  Ürüne tek 3 yıldızdan aşağı yorumu 1 yıldız ile ben yapmış oldum.

https://www.trendyol.com/fibaks/samsung-galaxy-tab-s6-lite-p610-uyumlu-kilif-360-donebilen-disi-deri-ici-yumusak-katlanabilir-kapak-p-99532162?boutiqueId=602730&merchantId=110546

Yorumlara güvenerek aldım ürünü. Bugün geldi. Tam bir çöp. İncecik plastik üzerine uyduruk bir suni deri kaplama. Plastik öyle birşey ki daha ilk katlamada çatırdayacak cinsten. Eminim 1 hafta bile dayanmayacak. Tableti korusun vs diye de almadım ürünü yeterki tableti dik tutsun diyordum ki; dik durmayı geçtim yatayda bile zar zor duruyor. Daha yukarıdan aşağı parmağımla gesture yaparken bile tablet pıt diye kayıp gidiyor.

Şimdi bu yorumlar gerçekten hakiki ürünü alıp kullanmış kişilerin yorumları mı inanamıyorum.. Eğer öyle ise ülkedeki tüketici bilincinin, aman ucuz olsun gerisi önemli değil diyen zihniyetin buradan a. k.....yım. Evdeki diğer ipadlerin kılıfını yorumlayın desek 50 yıldız falan verecek bunlar.

ZvAnA tarafından düzenlendi
Executioner, Mono and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı dertten muzdarip bir sürü adam vardır bu forumda. Ben de onlara dahilim sanırım. O yorumlara güvenimi kaybedeli çok oldu. Birşey alacağım zaman "en azından iade ederim" düşüncesiyle gözümü karartıyorum. Veya Amazon gibi dünya çapında satış yapan ve dünyanın heryerinden ürünlere yorum alan bir sitede yorumları okuyorum. Gerçi şikayetçi olduğumuz şey Aliexpress'te de var. Dünyanın heryerinden yorum yazılıyor olsa da sonuçta oradan ürün alanların zihniyeti de "ucuz olsun benim olsun" olduğu için o platform da çok sağlıklı değil. 

Benim de özellikle Türkiye'deki forumlarda şikayetçi olduğum konu kargo ve paketleme ile ilgili olanlar. Hatta o kadar çoklar ki büyük oranda ürünle ilgili hiç bir yorumun olmadığı, tüm yorumun kargo süreciyle ilgili olduğu bür sürü örnek mevcut. Daha yorum yapmanın ne demek olduğunu, amacının ne olduğunu bile kavrayamamış adamlardan da ürünle ilgili doğru düzgün yorum yapmalarını beklemek en az onlarınki kadar aptallık oluyor sanırım. Bu noktada da yine maalesef insan kalitesindeki genel düşüş konusuna gelip takılıyoruz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, MilesTeg said:

Benim de özellikle Türkiye'deki forumlarda şikayetçi olduğum konu kargo ve paketleme ile ilgili olanlar. Hatta o kadar çoklar ki büyük oranda ürünle ilgili hiç bir yorumun olmadığı, tüm yorumun kargo süreciyle ilgili olduğu bür sürü örnek mevcut. Daha yorum yapmanın ne demek olduğunu, amacının ne olduğunu bile kavrayamamış adamlar

:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Internetten siparişe içten içe inanmıyor halkımız. Biz bunu alıyoruz ama kazıklanıcaz ve kargo ürünü getirmeyecek kafasıyla alışveriş yapılıyor heralde! Kargo firması teslimatı yapar yapmaz yapıştırıyorlar 5 yıldızı... Neden 5 yıldız? Çünkü ürün geldi!

cherqes, MilesTeg and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, sgi said:

Fiyat farkını hadi salla ama "ucuz" olanın da fiyatı korkunç ki. Standart yani klavye vs bir özelliği olmayan kılıf hadi taş çatlasa etsin 500₺. 1000 ne yav, abovv?!

1 hour ago, Mono said:

Internetten siparişe içten içe inanmıyor halkımız. Biz bunu alıyoruz ama kazıklanıcaz ve kargo ürünü getirmeyecek kafasıyla alışveriş yapılıyor heralde! Kargo firması teslimatı yapar yapmaz yapıştırıyorlar 5 yıldızı... Neden 5 yıldız? Çünkü ürün geldi!

Doğru diyorsunuz bende içten içe "aha bu sefer hıyar çıkacak" endişesi oluyor desem yalan :P Hıyar değil de iade/kullanılmış/parmaklanmış ürün çıkacak diye bir endişe oluyor ama çünkü çok yaygın bir şey. Bizim en büyük satıcılarda bile iade ürünü "refurbished" olarak hafif indirimli satmak yerine direkt "haşırt" diye itelemeyi çok seviyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

genel olarak yazı stilinden insanların kalitesi direkt olarak belli oluyor zaten, genelde aklıbaşında diyebileceğim tiplerin yorumlarını okuyorum ben

ürünün altına kargo yorumu yazan gerizekalıları geçiyorum, onlar zaten apayrı bir konu da, bir de "ürün geldi daha kullanmadım ama çok iyi olduğundan şüphem yok" tarzı yorumlar yapıp 5 yıldız verenler var bunlar da ayrı bir komedi.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
28 minutes ago, TiesTorN said:

ürün geldi daha kullanmadım ama çok iyi olduğundan şüphem yok"

Aynen hocam, nereden tutsan elinde kalıyor. Bakıyorum yabancı alışveriş sitelerindeki alıcı yorumlarına, içlerinde bir tane kargo yorumu yapan, ürünü kullanmadan yorum yazan yok. Bir de sanki hepsini tek bir kişi yazmışçasına düzgün bir dille yazılmış hepsi. Bizim durum içler acısı. Tam bir eşek hoşaftan ne anlar durumu. Nasıl kullanacağını bilmeyen bir öküz sürüsüne internet vermişler, sonuçta ortaya bu çıkmış.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, sgi said:

Bu fiyata bir de dikine dursa hadi neyse diyeceğim. Ipad için hem dikine duruş sağlayan, hem deri çok daha kaliteli kılıflar var ki en son bir tanesini geçenlerde amazondan 400 küsür liraya almıştım. Ama bu tab s6 lite için piyasada kaliteli kılıf yok yani. Yatayda fena olmayan kılıflar var da onlar da işimi görmüyor. Ben de gittim en başından yapmam gereken şeyi yaptım ve tablet standı aldım. Trendyoldan aldığım dandik kılıfı da iade etmiyorum. İade etmek istesem 75 lira üstü kargo bedava kampanyası iptal oluyormuş. 50 lira kargo tutsa bir de kargoya ver bilmem ne 110 liralık ürün için uğraşmaya değmez. Neyse ki tableti tutan kısmı silikon kalıp şeklinde yapmışlar. Kılıfı komple parçalayıp, tabletin arkası, sağı solu çizilmesin diye silikon kılıf  gibi kullanırım artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 hours ago, sgi said:

oha :O 

18 hours ago, TiesTorN said:

genel olarak yazı stilinden insanların kalitesi direkt olarak belli oluyor zaten, genelde aklıbaşında diyebileceğim tiplerin yorumlarını okuyorum ben

cogu cer cop yorum (sicmik) arasindan secsem bile genelde pek oyle akli basinda yorum olmadigi icin bu yontem de fayda etmiyor :) alayi "kargo geldi", "on numara bes yildiz" vb. oluyor

tuketicisi ayri dingil, esnafi ayri dingil nasil bir memleket  la burasi :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, infestor said:

tuketicisi ayri dingil, esnafi ayri dingil nasil bir memleket  la burasi :mrgreen:

"Öyle başa böyle tarak", ya da "tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş" şeklinde bir memleket işte. 🤦‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef alıcısı sıkıntılı satıcısı sıkıntılı bir değişik memleket.
Online alışverişte pazaryerlerinde satış yapmakta zor alışveriş yapmakta zor. Ev sahibi kiracı meselesi gibi işte iki ucu b.klu değnek. İşini düzgün yapanda az, güzel iş yapanın hakkını verende az.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.06.2022 at 21:15, MilesTeg said:

Aynen hocam, nereden tutsan elinde kalıyor. Bakıyorum yabancı alışveriş sitelerindeki alıcı yorumlarına, içlerinde bir tane kargo yorumu yapan, ürünü kullanmadan yorum yazan yok. Bir de sanki hepsini tek bir kişi yazmışçasına düzgün bir dille yazılmış hepsi. Bizim durum içler acısı. Tam bir eşek hoşaftan ne anlar durumu. Nasıl kullanacağını bilmeyen bir öküz sürüsüne internet vermişler, sonuçta ortaya bu çıkmış.

Bunun farklı varyasyonu Türkiye App Store 'da var. En popüler uygulamadan, 5 kişinin kullanacağı kimsenin bilmediği niş uygulamalara kadar her uygulamada alta "çok eyi ama ingiliççe", "türkçe dil istiyoruz" yorumu bırakanlar. Ben bunlara türkçe dil çetesi diyorum artık, bunların yorumu dışında uygulamalara dair herhangi bir işe yarar yorum okumak mümkün değil.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok