EVGA, NVIDIA ile olan ortaklığını bitiriyor.
0

Bu konuda 12 mesaj var

Gelirlerinin %80i ekran kartı işindenmiş, bence 4000 serisi yüzünden batarlardı zaten devam etselerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi olmuş. Hem ürünleri sürekli arızalanıyordu hem de satış sonrası destekleri rezaletti. Nasıl bu kadar duyulmuş ve tercih edilen bir marka olmuş bu diye düşünüyordum. Doğru düzgün iş yapamadıkları için çıkıyorlar pazardan, başka açıklaması yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MilesTeg said:

Çok iyi olmuş. Hem ürünleri sürekli arızalanıyordu hem de satış sonrası destekleri rezaletti. Nasıl bu kadar duyulmuş ve tercih edilen bir marka olmuş bu diye düşünüyordum. Doğru düzgün iş yapamadıkları için çıkıyorlar pazardan, başka açıklaması yok.

Ha? :icon_eek:

Hocam, Türkiye'deki durumu bilmiyorum ama yurtdışındaki forumlarda herkes ağlıyor. Bizi ASUS, MSI vb. mecbur bıraktılar diye. 

https://old.reddit.com/r/hardware/comments/xfzw59/evga_terminates_nvidia_partnership_cites/

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, wazzap said:
4 hours ago, MilesTeg said:

Ha? :icon_eek:

Hocam, Türkiye'deki durumu bilmiyorum ama yurtdışındaki forumlarda herkes ağlıyor. Bizi ASUS, MSI vb. mecbur bıraktılar diye. 

Türkiye'deki elektrik şebekesi ve dağıtıcı büyük ihtimal.

Kuzey Amerika pazarının %40'ını elde tutup kar edememek. Nvidia da haklı. Yapmış yemeği, yağlı kısmı yiyecek elbet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, MilesTeg said:

yok artık :cici:  bu benim (farz-ı misal) mercedes ile kötü bir deneyim yaşadığımda mercedes'i en boktan araba markası ilan etmeme benziyor :lol:

elektronik işi tamamen şans işi... her marka arızalanabilir. benim deneyimime ve okuduklarıma göre de evga bunlar arasında en iyisi(ydi).

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

yok artık :cici:  bu benim (farz-ı misal) mercedes ile kötü bir deneyim yaşadığımda mercedes'i en boktan araba markası ilan etmeme benziyor :lol:

elektronik işi tamamen şans işi... her marka arızalanabilir. benim deneyimime ve okuduklarıma göre de evga bunlar arasında en iyisi(ydi).

O zaman şöyle anlatayım. 3 tane mercedes görüntü kartı, bir tane de mercedes psu ile hiç güzel anılarım yok. Hepsi de uzun hikaye anlatmayayım şimdi. Satış sonrası desteklerinin rezalet oluşunu da defalarca test ettim haliyle. O yüzden işkembe-i kübradan sallamıyorum. Tecrübeyle sabit. Benzer sorunlar yaşayanlar da hatırı sayılır miktarda. Hele hele son bir iki yıldır forumlarda teknik destek konusunda ciddi miktarda şikayet artışlarını gözlemledim. Evga ile sorun yaşamayanlar oldukça şanslılar kısacası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 saat önce, MilesTeg said:

katılmıyorum -1

bende tam tersini rahatlıkla söyleyebilirim. ayrıca satış sonrası destekleri açısından garanti süresinde ürünün aynısının sıfırını ya da bir üst modelini sorgusuz sualsiz gönderen tek firmadır EVGA. nazar değmesin ama hiç problem yaşamadım. fiilen yaşayan da duymadım çevremde. EVGA nın partnerlikten çekilmesi kesinlikle kötü bir gelişme. 

jackjoker tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gördüm bu haberi, çok garip geldi. Nvidia'nın en güçlü olduğu dönemde, Nvidia'nın en büyük kart üreticisi Nvidia ile ortaklığını sonlandırıyor. Gelirlerinin %75-80 kadarı Nvidia gpularını kullanan kartlardan geliyor. En ayrıcalıklı ortak olarak Evga'nın böyle bir şey yapıyor olması garip. Hadi Nvidia baskı kuruyor, çok fazla kriter koyup zorluyor veya ciddi biçimde kârını azaltıyor diyelim. E yine de ciddi para kazanabiliyor. Kaldı ki kripto işinde kamyonla para kazandı kart üreticileri, bunu herkes biliyor. Şimdi bu ne iş? Belli değil. Düzgün bir açıklama da yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, mamad said:

Dün gördüm bu haberi, çok garip geldi. Nvidia'nın en güçlü olduğu dönemde, Nvidia'nın en büyük kart üreticisi Nvidia ile ortaklığını sonlandırıyor. Gelirlerinin %75-80 kadarı Nvidia gpularını kullanan kartlardan geliyor. En ayrıcalıklı ortak olarak Evga'nın böyle bir şey yapıyor olması garip. Hadi Nvidia baskı kuruyor, çok fazla kriter koyup zorluyor veya ciddi biçimde kârını azaltıyor diyelim. E yine de ciddi para kazanabiliyor. Kaldı ki kripto işinde kamyonla para kazandı kart üreticileri, bunu herkes biliyor. Şimdi bu ne iş? Belli değil. Düzgün bir açıklama da yok.

Kârı en düşük olan üreticiymiş aynı zamanda. %5 vs bir şey yazıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok