Black Friday 2022
1 1

Bu konuda 46 mesaj var

22 minutes ago, Najaz said:

OLED TV'lerde benim gördüğüm logo yanığı vakalarının %95'i "TRT HD" logosu sebebiyle olmuştu.

Aklı başında bir insan evladı da TRT HD izlemeyeceğine göre, çekinecek bir durum yok :D

🤦‍♂️ Hahahaha, güzel cevap! 😂👍

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok çok eski günlerde plazma bir TV vardı bende, 480p bir TV idi neyse onda olmuştu logo yanığı, onun dışında kendi gözümle görmedim TV'de.

Yine ATM cihazlarının bazılarının monitörlerinde yine çok eski yıllarda görmüştüm.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, stardust said:

abi bunu sen deme bari...,

kastın olması lazım tv'ye özellikle bütün korumaları kapatıp 48 saat aynı kanalda hiç kapamadan bırakman lazım.

Abi kasta gerek yok bilinçsiz bir sürü insan var aldığı tv'yi nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen ve brightnessi dayayıp, 10 saat tv seyretmediği halde açık bırakıp önünde muhabbet eden. Ben görüyorum hâlâ bir çok yerde. 

14 saat önce, Squall said:

Vatan matan işim olmaz valla amazondan alırım sadece. Beğenmezsem aynen iade sonuçta tv bu herşey olabilir..

Valla amazon öyle herşeyi kendi satmıyor maalesef. Yoksa burada herkes hemfikirdir amazon konusunda. Ben Philips 65 oled 907 aldım. Amazon'da 3. şahıs satıcı bile yok satan. GHenel olarak tv'lerde de 65" ve yukarısı çok nadir bulunuyoır nedense.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, ZvAnA said:

Abi kasta gerek yok bilinçsiz bir sürü insan var aldığı tv'yi nasıl kullanması gerektiğini bilmeyen ve brightnessi dayayıp, 10 saat tv seyretmediği halde açık bırakıp önünde muhabbet eden. Ben görüyorum hâlâ bir çok yerde. 

Valla amazon öyle herşeyi kendi satmıyor maalesef. Yoksa burada herkes hemfikirdir amazon konusunda. Ben Philips 65 oled 907 aldım. Amazon'da 3. şahıs satıcı bile yok satan. GHenel olarak tv'lerde de 65" ve yukarısı çok nadir bulunuyoır nedense.

Evet keşke amazonda herşey olsa başka yere bakmazdım bile.

Bende geçen mesela spor için 2 tane bar aldım amazonda yoktu n11 den alrım ptt kargoyla 10 günde geldi.. 4 gün mesaj attılar bugün gelecek diye..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, stardust said:

dün amazon'dan aldığım her şey geldi.

hepsiburada'dan aldığım hiçbir şey gelmedi.

HB Premium üyesiyim.

başka sorum yok hakim bey...

oldu olacak kargon geç geldi diye ürünlere de 1 yıldız ver bari tam olsun... tam o kafa. bu neyin kriteri ki şimdi yani? ona bakarsak benim de HB'den aldığım ürünler 2 gün sonra geldi amazondan aldığım 3. gün gelmedi. yoğunluk durumu değişken bir durum sonuçta bölgeye göre.

not: hb'yi hiç sevmem, sadece mantıksızlığına dem vuruyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, TiesTorN said:

oldu olacak kargon geç geldi diye ürünlere de 1 yıldız ver bari tam olsun... tam o kafa. bu neyin kriteri ki şimdi yani? ona bakarsak benim de HB'den aldığım ürünler 2 gün sonra geldi amazondan aldığım 3. gün gelmedi. yoğunluk durumu değişken bir durum sonuçta bölgeye göre.

not: hb'yi hiç sevmem, sadece mantıksızlığına dem vuruyorum.

muhaha seni tanımasak yani... mantığın sesi mi oldun şimdi sen...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazondan neredeyse hergün alışveriş yapıyorum.

Sadece "bir" kez bir ürün geç kaldı ondada amazon mesaj attı ürün geç kaldı paranızı iade ettik ürün gelirse iade etmeyin sizin olsun diye. Ertesi gün üründe geldi amazonun hediyesi oldu..

3. gün gelecek dedikleri bazı ürünler oluyor ama onlarda %90 ertesi gün geliyor. Ama ertesi gün gelecek deyipte 3. gün gönderdiklerini hiç görmedim o istisna haricinde.

stardust and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Squall said:

3. gün gelecek dedikleri bazı ürünler oluyor ama onlarda %90 ertesi gün geliyor. Ama ertesi gün gelecek deyipte 3. gün gönderdiklerini hiç görmedim o istisna haricinde.

normalde evet de, black friday gibi yoğun zamanlar için geçerli değil bu durum. aksaklıklar olabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok doğru ama şu an bağlantım Max 50 megabit olabileceği için bana gereksiz ama 200 mbps ve üzeri bağlantısı olanlar için çok çok iyi cihaz. Yine bunun daha basit SBC tarzı arm işlemcili olanları var, 3 GbE ve full (NAS, VPN, QOS, SQM, vs vs) hizmetleri yüklü gelen 32gb depolaması, hazır alüminyum kutu (üzerinde router kullanımına uygun LED ve wifi anten çıkışları olan) içinde gelmesi falan ideal. Bu daha basit olanlar benim işimi görür herhalde ama gigabit bağlantım olsa gönderdiğiniz gibi x86 bir cihaz şart.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bir indirim yok , tamamen yalan hikaye firmalar.

Bir tek DJI Mini 2 drone indi 12699TL den 11699TL 'ye tek gördüğüm oydu amazon 'da. Tabii herkesin sepeti farklı.

Jedi fallen order almışım 45TL ye :)

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En yenisi 2016 model sistemleri yeniledik. Öyle eski günlerdeki bir şenlik olmadı ama pandemi sonrası bu kadarına razı oldum. Daha beklemek enflasyon sebebiyle mantıksız geldi. Zaten ddr5, am5 falan atlamayacağımdan alacağım platformları bir süre sonra bulamazdım.

Eşimin masaüstü: Q9550, 8gb ddr2, 2007 cıvarlarından bir hp 1080p ips 24", gtx1030

Sürünüyordu garibim. 15w 5625u bazlı miniforum aldım kendisine. 32gb sodimm ram aldım bir de. Yalnız bu işlemcilere ram alırken çok dikkat etmek gerekiyor. Aynı anda hem dual channel hem dual rank çalışmıyor. Ya biri olacak ya öteki. Yana yana 2x16gb dual rank ararken bu sefer de single rank ararken buldum kendimi. Üreticiler eldeki malzemeye göre ürettiğinden hangisi olduğunu söylemiyorlar. Neyse ki Kingston net bir şekilde belirttiğinden tercigim oldu. Bir de 27" 4k dell ips aldım. Programlama vb için kullandığından dahili ekran kartı 4k ekranda bile fazlasıyla yeter. Garibim bıkmıştı benim toplama bilgisayarlarımdan. Bu black fridayde sana şu soğutmalı, rgbli falan pc toplayacam, üstünde iskeletör çıkartması olacak dediğimde ağlamaklı olduydu. Şimdi de telefon kadar bilgisayardan hayır gelmeyeceğini düşünüyor. 

Kendi bilgisayarımı Zwift+Stream makinası yapacağım. i5-6600, 32gb 2400mhz ram, 1660super. Epey indirim kovaladım ve en uygunu gene am4 oldu. 5700x, gigabyte x570s bir anakart, bir de 64gb ram. Ramler amd'nin ve anakartın qvl listesinde olan ve fiyatı en ucuz olandan seçildi. Maceraya gerek yok. Aslında 12. nesil Intel alırdım ama güç kaynağına güvenemedim, 650w olsa da epey eski. Bir de cpu'dan 8x-8x gen4 hat veren anakart bulamadım. AMD tarafında da benim bütçeye uygun tek model vardı zaten. 2004 model hp ips 24" monitör de eşimdekiyle birlikte hobi odasındaki Zwift makinasına inecek. 34" msi 4k iş monitörü aldım, 60hz ama işimi görür. 144hz olanlar 200 euro daha pahalıydı. Pek sebep bulamadım almak için. Arada Age of oynuyorum bir tek. 27" 1440p ile çift monitör beni 8-10 sene götürür bu sistem. 

Biraz ekran kartı bakındım ama, cık. 230 euroya 1660 super falan hala en mantıklı kartlar. Biraz daha beklerim. Nvidia 4060-4050 falan çıkaracak gibi duruyor, o zamana amd orta sınıfta gelirse alırım bir 4050. 

TV alalım dediydik ama 65" OLED 1500 eurodan başlıyor. Daha iyisi ya da büyüğü 1800 falan. Dedik kalsın. %95 streaming kaynaklar için değmez. Olsa blu-ray arşivim falan tamam da. Eşek hoşaftan ne anlar. 

Asıl önemli medya üretim-tüketim monitörlerde oluyor zaten.  

Bir de gopro bakıyordum ama datmin olamadım. Bana 4k,30+fps 100dk civarı kayıt yapacak kamera lazım. 11black yakın ama az daha uzun gitse iyiydi. Kaydettiğim yarışlar 90dk civarı sürüyor. Bendeki gopro5 ucu ucuna 4k,24fps kaydediyor. Aldığım yeni kamera da ucu ucuna olsun istemedim. Bakacağız artık. 

Bir de evi komple goCoax ile bağladım, wifi da var ama asıl laptoplar vb hep kabloyla bağlandı, iyi oldu.  

kaptanpedal tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kaptanpedal Hocam affınıza sığınarak anakart için neden B550 falan tercih etmediniz ? Cpu' dan x8-x8 destekli anakarttan yakınmışsınızda sözünü geçirdiğiniz ekran kartları hem nvidia hemde dibin dibi kartlar. İleride üst seviye RX6800-6900 x2 cfx yaparım düşüncesi mi var o açıdan mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, Deathknight said:

@kaptanpedal Hocam affınıza sığınarak anakart için neden B550 falan tercih etmediniz ?

depolama sebebiyle. Ne kadar çok bağlantı imkanı o kadar iyi. Sata şu an için soğuk depolama amacıyla uygun ama o da kalmaz yakında. Geriye pcie hatları kalıyor ve burada x570 olması önemli. Şu an 7 tane ayrı ssd var sistemde. 1 m2, 1 tane pcie x4 adaptörle takılı m2, 2 tane sata harddsik (1.5tb) ve 3 tane sata ssd (2tb, 2x750gb). Bunların hepsi yerlerini m2 2tb+ ssdlere bırakacak. 

Cpu' dan x8-x8 destekli anakarttan yakınmışsınızda sözünü geçirdiğiniz ekran kartları hem nvidia hemde dibin dibi kartlar. İleride üst seviye RX6800-6900 x2 cfx yaparım düşüncesi mi var o açıdan mı ?

ikinci x8 yine storage için. Server çıkması nvme ssdler oldukça uygun fiyata bulunabiliyor ve domuz gibi yazma performansları var. Bunlar genelde x8 bağlantı ile çalışıyor ve direk cpu hattı olması çipsetten gelen diğer ssdler vb ile hatları paylaşmasını engelliyor. Zaten çipsete bağlı pcie slotları genelde 4x 1x vb modunda oluyor. 16x, 8x vb vardır belki ama ben görmedim. Onca masrafa girip bu hatları döşemek ama çipsete bağlamak mantıksız zaten. 

Şimdilik bu nvme ssdler 3-4tb ve pcie3 olanlar ama ileride 8-10tb ve pcie4 olanları sistemlerden çıkarılıp ebay'e düşünce o 8x hat kıymete binecek. GPU için kalan 8x benim kullandığım kartlara her türlü yeter. Tek problem gpu ile veri işlerken veriyolunun daralması ama 16x-16x sağlayabilen anakart platformuna geçmek binlerce euro demek. Benim için çok anlamsız bir yatırım. 

Örneğin:

Screenshot 2022-11-29 101640.jpg

Avrupa'da biraz daha pahalılar ama: 

Screenshot 2022-11-29 101537.jpg

Bir de tabii sli-crossfire vb yapmadan 2 kart kullanılabiliyor. İlk slottaki kart sistemin normal grafik kartı oluyor. Bazı uygulamalar, mesela benim de kullandığım davinci Resolve 2. ekran kartını hesaplamalar için kullanabiliyor. Bu slota yine warkstation çıkması bir gpu alınabilir. Bana gerekmiyor ama workstation için bütçe ayırmak istemeyen meraklılar için iyi bir çözüm. 

kaptanpedal tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lanes olayına hakimim ama o kadar fazla çapta bir depolama kullanımı ihtiyacı olacağını düşünmemiştim. Prensip olarak öyle bakınca tamam mantıklı ve bunu 4k kayıt olayı için yapıyorsunuz anladığım kadarıyla.

X370 ya da X470 bir anakartta sanırım benzer işinizi görürdü tabi pcie gen4 kulvarını düşünüp yükseltme yapmak isteyince x570 daha doğru tercih olmuş oluyor.

Benim elimde Asus X370 prime vardı elden çıkarttım, Gigabyte Gaming k3 x370 vardı yine onuda elden çıkarttım. Şimdi elimde 2 adet daha X470 msi max var B450' de var ama x470 ' lerde benzer x8+x8 durumunu destekliyor; yine boardun üstünde 2. bir m2 yuvası pcie slotun birini kapatarak raid kullanımına fırsatta veriyor doğrusu bir ara 2x 512gb nvme ile deniyecektim ama benimde işime pcie ler lazım olduğu için sonra vazgeçmiştim. Zaten bu x470 lerden birisinide şimdi elden çıkartacağım. Ben zamanında mining board amaçlı düşünmüştüm. Şimdi mining çökünce 12x slotlu falan anakartlar çöp parası olunca zaten onlara terfi edip bu nextgen moboları çok daha ederinde elden çıkartıyorum bende yavaş yavaş :)

Öte yandan 2. gpu olayı evet yukarda bahsettiğiniz şekilde de kullanım opsiyonu sunabiliyor. Misal ilk gpuyu normal kullanım için kullanıp 2. gpuyu destekli kullandığınız programlar var ise render alma vs şeklinde faydalanmakta mümkün. Hatta yukarıda yazdığım 1 tane x470 benim şahsi kullandığım pcmde şu aralar mining namına zaten pek birşey kalmadığı için kaslı kartlraımdan 2 tanesini sistemime aldım ve bu şekilde 1. kartla oyun oynarken diğeriyle arka planda 3d iş gücü gerekenlere atayarak kullanım yapıyorum gibi kombinasyonlar sağlanabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herhangi birşey almadığım ilk Kasım oldu bu. Geçen sene sistemi tümden upgrade etmiştim, onun da etkisi var tabii ama almayı düşündüğüm şeyler alev almış durumda.

Neyse acelesi yok hiçbirinin. Bekleyelim bakalım önümüzdeki sene nasıl olacak vaziyet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, MilesTeg said:

Herhangi birşey almadığım ilk Kasım oldu bu. Geçen sene sistemi tümden upgrade etmiştim, onun da etkisi var tabii ama almayı düşündüğüm şeyler alev almış durumda.

Neyse acelesi yok hiçbirinin. Bekleyelim bakalım önümüzdeki sene nasıl olacak vaziyet.

fiyatlar artarken satın alma gücümüzün sürekli düşüyor oluşu beni yine gerekli gereksiz alışveriş yapmaya yöneltti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, stardust said:

fiyatlar artarken satın alma gücümüzün sürekli düşüyor oluşu beni yine gerekli gereksiz alışveriş yapmaya yöneltti.

Böyle ekonomik şartlarda tetiklenen psikolojik bir durum bu bence. "Yenilmedim, bunun da üstesinden gelirim, eski düzenimi bozmadan devam edebilirim" gibi düşünceler geçiyor olabilir bilinçaltından. Gereksiz gibi görünen alımlar aslında başka tür bir gereklilikten kaynaklanıyor. Psikolog veya psikiyatrist değilim ama her satınalma işleminin ardında hatırı sayılır bir psikolojik sebep olduğuna eminim. Sizin yaptığınız alışverişlerde de geçerli bu. Hatta bu dönemde "gereksiz" gibi görünen şeyler alan herkes aynı süreçten geçiyor tahminen. Uzun lafın kısası hiçbir alışveriş "gereksiz" değildir, görünenden daha farklı bir ihtiyacı doyurmak için "gereklidir" diyelim:icon_think:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sene bende baktım baktım hiç alacak ve ihtiyacım olan birşey görmedim o yüzden pas geçtim. Hani yükseltsem en çok işlemciyi uplayabilirdim onuda zaten eco-45w modunda r5 3600 kullanıyorum hani onun bile kapasitesi kısık lüzum bulmadım bile.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/24/2022 at 3:13 AM, Squall said:

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08ZMRQ61Z/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1

Ben bunu almıştım amazondan quest 2 için canavarus maximus bir alet.

Sizin cihaza unofficial openwrt çıkmış ama şu anda cihaz inceleme aşamasında, bir sonraki official sürüm çıktığında official cihazlardan biri olabilir. Onun için unofficial ile uğraşmayın şimdilik, süreç uzarsa değerlendirilebilir.
https://www.openrouter.info/forum/viewtopic.php?f=19&t=4952

rammstein and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok